Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.10.2019., 07:39   #3391
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor fran123456 Pregled postova
A za maticnu, jel itko mijenjao (reparirao?) maticnu kod neovlastenih servisa?


iphone8 je u pitanju, u istyleu su odbili garanciju zbog mehanickog ostecenja i vlage. Ponudili su zamjenu za 2800, za to radje uzmem drugi preko njuskala.
iKlinika, radio sam kod njih van jamstva hrpu mobitela. Zadnji, 6+ reparacija matične, jedna od 10 - nije uspjela. Mob je nakon reparacije radio mjesec dana i opet isto govno, ekipa uredno vratila pare i sve, bez previše komplikacija i sranja. Prije toga, iz razno raznih razloga, kod njih sam radio sve i svašta, svaki put bez zamjerke, pa čak i ekrani - nisam išao proučavati ispod mikroskopa kakve su točno razlike u odnosu na original, ali bilo je i više nego ok po pitanju kvalitete zamjenskog, kao i odrađenog posla.
tor je online   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 08:27   #3392
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
+1

iFix Varaždin, nosio 2 x iphone X (2 različita mobitela) na popravak, stavili mi drugu matičnu, nikad problema s mobitelima nakon servisa.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.10.2019., 10:04   #3393
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
iKlinika, radio sam kod njih van jamstva hrpu mobitela. Zadnji, 6+ reparacija matične, jedna od 10 - nije uspjela. Mob je nakon reparacije radio mjesec dana i opet isto govno, ekipa uredno vratila pare i sve, bez previše komplikacija i sranja. Prije toga, iz razno raznih razloga, kod njih sam radio sve i svašta, svaki put bez zamjerke, pa čak i ekrani - nisam išao proučavati ispod mikroskopa kakve su točno razlike u odnosu na original, ali bilo je i više nego ok po pitanju kvalitete zamjenskog, kao i odrađenog posla.
Eh, da, iKlinika na Fallerovom, zamijenio sam ih sa iSevice-om.

Uglavnom, iKlinika je sve što sam s njima radio napravila dobro, a iService na Vukovarskoj treba izbjegavati. Sjećam se kad sam serviseru objašnjavao što je to oleofobni premaz na ekranu, nakon što mi je ugradio "originalni" ekran, pa se čudio kad sam mu sa par kapi vode pojasnio da njegov "original" ne može proći ni pod otpad u Kini.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 10:12   #3394
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Eh, da, iKlinika na Fallerovom, zamijenio sam ih sa iSevice-om.

Uglavnom, iKlinika je sve što sam s njima radio napravila dobro, a iService na Vukovarskoj treba izbjegavati. Sjećam se kad sam serviseru objašnjavao što je to oleofobni premaz na ekranu, nakon što mi je ugradio "originalni" ekran, pa se čudio kad sam mu sa par kapi vode pojasnio da njegov "original" ne može proći ni pod otpad u Kini.
iService nisam ni probao, ali sam čuo više nego dovoljno o njima
tor je online   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 10:20   #3395
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
kad smo već kod iServisa, evo i moj doprinos

7+, nakupilo se u gornjem i donjem grillu zvučnika prašine, slabo se čuje, odem pitat za zamjenu, lik uzme mob, ode negdje iza, vrati se za par minuta i kaže evo riješeno, pitam kolko sam dužan? ništa. reko gg jebote kako dobra usluga

čuje se odlično sve radi, no mob mi smrdi po paleži

tek doma skužim da su na oba grilla napravljene nekakve rupe, kao da je nečim užarenim probio te grillove, naravno da se bolje čuje

da me bar pitao dal želim to, nego je na svoju ruku to odradio, dosta invazivan zahvat za mobitel

u iServis ići samo ako vam mob nije nimalo drag
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 10:44   #3396
Davor2210
Premium
 
Davor2210's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Lekenik
Postovi: 167
Baš sam zvao ikliniku i oni ne mjenjaju samo staklo na iphoneu 7 već cijeli panel. Kaže čovjek da stavljaju orginale ali ja nekako u to ne vjerujem. Radije bih zamjenio samo staklo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Davor2210 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 10:49   #3397
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Autor Davor2210 Pregled postova
Baš sam zvao ikliniku i oni ne mjenjaju samo staklo na iphoneu 7 već cijeli panel. Kaže čovjek da stavljaju orginale ali ja nekako u to ne vjerujem. Radije bih zamjenio samo staklo.
pitaj ga samo otkud nabavlja original, reći će ti ''tajna''
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 10:54   #3398
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 764
Ovo je moj ekran nakon sta su "majstori" u iserviceu isli mijenjati bateriju:
https://imgur.com/a/siFa9wb

Izaslo mi sponsored na Faceu da su baterije na nekom snizenju, dobio sam bateriju za cca 250kn ako se ne varam. Ali da sam znao da debili griju ekran, sam bi ju zamijenio.

Naravno, nisam odmah palio mobitel i provjeravao sve, nego za sat vremena dok sam dosao doma. Zovem ih (na sve brojeve) i ne javljaju se. Ujutro odem tamo, on govori da oni to nisu sjebali. Na moje pitanje "ako je mobitel jucer bio okej, a sat vremena nakon servisa vise nije bio okej" odgovara da on ne zna sta se dogodilo i da je vjerojatno meni upao u vodu pa sam ga ja susio fenom.
Da su rekli, "je, sjebali smo, ispricavamo se, evo ti keks" sve bi bilo okej, al kad sam cuo da krivnju pokusavaju na mene prebacit, odmah sam nazvao drustvo za zastitu potrosaca, a usput cu im poslati i inspekciju.

Sve imam crno na bijelo tocno kad je mobitel odnesen, kad sam ga pokupio, te kad sam napravio prvi poziv da mi je ekran sjeban. Nikako nisam mogao u tom vremenu napravit to sve (a pogotovo ne jer sam "iz branše" i znam da se ekrani ne griju fenovima - uostalom, zato sam ga i odnio tamo da ne radim to doma sam s neadekvatnim alatom).
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 11:00   #3399
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
ne kužim...zašto ne odete kod iStyla, ovlaštenog servisera i zamijenite bateriju tamo?!?

zašto se uopće drkate s 3rd party serviserima...postoji službeni program zamjene baterije i to u istylu košta 250kn
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 11:25   #3400
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 764
Iskreno, na brzinu sam pogleda oglas, nisam uopce zna da to nije ista firma.

iStyle radi s original stvarima? Dobro, sad znam za ubuduce da se iservice zaobilazi. Svaku skolu platis
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.10.2019., 11:29   #3401
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
istyle je, uz istore, jedini primijum reseller u HR
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 11:37   #3402
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 764
Navukli su me jer svi imaju slicna iImena

Al onako unistit ekran nebi uspija niko, zasto bi ga zagrijava netko toliko, ne kuzim.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 11:38   #3403
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
moš mislit tko je njih osposobio za to, jubito
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 23:46   #3404
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
HT se sjetio poslat da stigne točno mjesec dana nakon što sam naručio... Watch je spontano uletio da zamijenim trojku.

IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2019., 11:39   #3405
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Uspoređujem i najmanje detalje između ekrana iP7 i iP11P. Tko god kaže da je OLED oštriji, a da okom vidi kako je XR/11 pixelated - jednostavno ima ispran mozak, laže, ili ih nije usporedio. Sve tech YouTubere i neinformirane opinion makere bi trebalo ukinut. Usporedio sam ih na slikama i na tankom, sitnom tekstu. Slike možda najviše zavaraju ljude - jer su fizički veće na 11P pa se vidi više detalja. No, kad se otvore da budu prikazane u jednakoj veličini, izgledaju približno isto. Dapače, na 7 izgledaju prirodnije jer ima RGB matrix, umjesto ogavnog PenTilea.

iP11P je kalibriran da mu je white balance jako žut u odnosu na 7, a kad se uključi True Tone, postane još gori. Neke tamno sive boje su sive na 7, a smeđe na 11P. Uz uključen True Tone, off axis color shift, ili bih ga mogao nazvati white balance shift je veoma primjetan.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2019., 13:06   #3406
Silvestrus
Registered User
 
Silvestrus's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 154
Imam 11 i ne smeta mi LCD iako već godinama imam modele sa OLED zaslonima (Note). Moj zaključak je da je LCD na 11 ok ali OLED je ipak bolji za konzumiranje multimedije općenito. Bolji kontrast, prikaz crne...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Silvestrus je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2019., 18:42   #3407
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 888
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
iP11P je kalibriran da mu je white balance jako žut u odnosu na 7, a kad se uključi True Tone, postane još gori. Neke tamno sive boje su sive na 7, a smeđe na 11P. Uz uključen True Tone, off axis color shift, ili bih ga mogao nazvati white balance shift je veoma primjetan.

Meni recimo vise odgovara da vuce na zuto dok mi bijela smeta. I monitor mi je podesen na toplije boje. TV imam sa ips panelom koji bez problema mogu gledati i u mraku dok prijasnji sa va matricom ima izrazenu bijeli koja kada zabljesne smeta kao duga svijetla.




robee je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2019., 23:58   #3408
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Just for the giggles

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2019., 00:01   #3409
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 670
Citiraj:
Autor Silvestrus Pregled postova
Imam 11 i ne smeta mi LCD iako već godinama imam modele sa OLED zaslonima (Note). Moj zaključak je da je LCD na 11 ok ali OLED je ipak bolji za konzumiranje multimedije općenito. Bolji kontrast, prikaz crne...


Sent from my iPhone using Tapatalk
LCD ekran u 2019. u telefonu od 1000+ eura 🙈
Tužno u najmanju ruku.
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2019., 06:05   #3410
Silvestrus
Registered User
 
Silvestrus's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 154
Citiraj:
Autor Revolver3844 Pregled postova
LCD ekran u 2019. u telefonu od 1000+ eura 🙈

Tužno u najmanju ruku.


Već godinama sam na boljim Android mobitelima ali već dugo nisam imao osjećaj da sam zadovoljan sa onim što sam dobio za novce kao sa ovim 11. Ekran je ok. Trebaš za koristiti umjesto gledati samo specifikacije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Silvestrus je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2019., 09:12   #3411
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Revolver3844 Pregled postova
LCD ekran u 2019. u telefonu od 1000+ eura ��
Tužno u najmanju ruku.
Isprali ti mozak “revieweri”. Htio bih reci da iskoristis svoje oci da pogledas ekran, al nekako imam osjecaj da ces vidjet ono sto mislis da znas.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2019., 09:39   #3412
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Isprali ti mozak “revieweri”. Htio bih reci da iskoristis svoje oci da pogledas ekran, al nekako imam osjecaj da ces vidjet ono sto mislis da znas.
dobar je ekran, razlika se ne kuži, ali više od kvalitete boli njihov pristup. Razlog prelaska na LCD s OLEDA je snižavanje troškova izrade. Mana tome su veći bezeli, ali j*emu opravdanje s kresanjem troškova na mobu koji dođe 1k€ nema apsolutno nikakvog smisla. Ovo je u rangu ako nemaju za kruh, nek jedu kolače.
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2019., 10:21   #3413
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
iPhone mobiteli - 2. dio

Ne dodje 1000 eura vec 700 dolara plus eventualni tax.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2019., 11:31   #3414
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
pazi ovo eventualni tax . Kao postoji mogucnost da ce u rijetkim situacijama dodati porez. Stvarno ?
700$ sigurno nije 6800 kn, ali je daleko blize navedenih 1000€
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2019., 11:54   #3415
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
cijene svih ajfona kod nas https://istyle.hr/iphone.html


evo možemo sad prestat o cijenama
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2019., 12:32   #3416
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Ne dodje 1000 eura vec 700 dolara plus eventualni tax.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Da, nije govno, nego se pas posrao


Ali da, cijene su stvarno vise nego korektne, npr 11P sa normalnih 256gb, laganih 11 kila
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2019., 13:16   #3417
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor AiM Pregled postova
pazi ovo eventualni tax . Kao postoji mogucnost da ce u rijetkim situacijama dodati porez. Stvarno ?
700$ sigurno nije 6800 kn, ali je daleko blize navedenih 1000€
Mislio sam na američki sales tax koji je od 0% do 10%, ovisno o stateu.

Ako nemaš nikoga da ti dofura iz USA usput onda je najjeftiniji vakumirani na njuški 5900kn.

Ako se ne znaš snaći ili nemaš keša onda je 6800 u dućanu na rate, da.

Sve 3 opcije su manje od 1000 eura. Samo sam htio pokazati da pretjeruješ s cijenom
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2019., 13:23   #3418
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kako je sa reklamacijom ako se uzme u USA? Globalno vrijedi ili samo North America?

I jel još uvijek carinici u prvoj EU zračnoj luci i dalje njuškaju i posebno oko bacaju na Apple proizvode? Ako je to ikad i bila istina, pitanje je ali ljudi su svašta pričali...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2019., 13:24   #3419
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Isprali ti mozak “revieweri”. Htio bih reci da iskoristis svoje oci da pogledas ekran, al nekako imam osjecaj da ces vidjet ono sto mislis da znas.
Pogledao sam ja i fakat moraš biti ćorav ko krtica ili te fakat mora boli ti qrc u toj mjeri da ne primjećuješ razliku. Ko da mi neko stavu Škodu Octaviu pored Merca I veli da neću razliku primijetiti. Oni ljudi uozbiljite se. Tu na forumu nisu mame, bake,očevi u veselim 60ima...tu je ekipa koja jako dobro zna i vidi razliku između amoleda i lcd-a.

Mob je super,brz,super batka...ali iskreno ni 2017. nebi više uzimao LCD I fon bez AOD-a a kamoli sada.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2019., 13:32   #3420
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Kako je sa reklamacijom ako se uzme u USA? Globalno vrijedi ili samo North America?

I jel još uvijek carinici u prvoj EU zračnoj luci i dalje njuškaju i posebno oko bacaju na Apple proizvode? Ako je to ikad i bila istina, pitanje je ali ljudi su svašta pričali...
istyle kad sam nedavno pitao


''Poštovani,

Možete doneti uređaj kod nas na servisiranje gdje god da je kupljen, garancija je validna.

Srdačan pozdrav

Ivana XXXX''
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na