Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2021., 10:27   #1
blackshtef
Premium
Moj komp
 
blackshtef's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Question Logitech K780 switchanje između kompova

Bok svima,
planiram kupiti ovu tipkovnicu ili možda njen Ergo model + MX Master 3 - ali prije kupnje bih htio provjeriti ovaj njen multidevice support.


Dakle, use-case će biti takav da će biti ona i miš biti spojeni na moj PC i na službeni laptop. Obzirom na to da službeni laptop ne dozvoljava instalacije gotovo ničega, a i bluetooth mu baš nije pouzdan, najvjerojatnije ću u njega piknuti logitechov dongle, a na svoj PC spojiti bluetoothom.
Ono što me zapravo zanima jest - radi li to switchanje sa kompa na komp bez nekih dodatnih drivera? Znam da postoji ona "Flow" fora, ali to me ne zanima, htio bih samo s jednom tipkovnicom i mišem tipkati mail na službenom laptopu, pa klik na tipku i dalje tipkati nešto drugo na osobnom PC-u.
Hoće li to biti izvedivo ili moram instalirati drivere za to? Ako da, onda mi to otpada sve skupa...
blackshtef je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 10:48   #2
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Sve ce ti raditi na poslovnom laptopu bez drivera i prckanja. Dongle ces konfigurirati na privatnom kompu (unifying app manager) i kasnije ga samo ustekas u poslovni i voila. Isti scenario je i kod mene.

Ako zelis, naknadno kupis ekstra unifying dongle ako te bt konekcija bude zezala. Just sayin
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2021., 10:51   #3
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Moras na oba računala imati instaliran Logi software i onda mozes switchat i to radi poprilično ok, iako traj Logi software je onako, dosta bugovit, ali ta Flow shema (meni) radi ok, a imam ju na dva mjesta (na poslu i doma) u igri su MX Keys/MX Master3 i M720 /K375s


EDIT: Xlr govori da ne treba, tako da moguce da sam u krivu
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 10:59   #4
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Ne treba Options sw ako mu treba samo funkvionalan hardver i switchanje. Samo na jednom kompu iskonfiguriras adapter(e) preko Unifying sw i to je sve.

Meni su logi unifying stvari ustekane u android i windows uredjaje i sve radi driverless... Osim ako zelis neke ekstra funkcije, mapiranje tipki, flow itd - tada trebas Options sw
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 11:12   #5
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
My bad, pomjesao sam switchanje i flow
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 15:27   #6
blackshtef
Premium
Moj komp
 
blackshtef's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Sve ce ti raditi na poslovnom laptopu bez drivera i prckanja. Dongle ces konfigurirati na privatnom kompu (unifying app manager) i kasnije ga samo ustekas u poslovni i voila. Isti scenario je i kod mene.

Ako zelis, naknadno kupis ekstra unifying dongle ako te bt konekcija bude zezala. Just sayin
E ovo da mogu kupiti extra donglove nisam ni znao, genijalno


Super, hvala na informacijama. Da, poslovni laptop ne treba nikakve specijalne funkcije ni ništa slično, ali dobro je da na mom PC-u mogu podesiti svašta.
blackshtef je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 15:35   #7
blackshtef
Premium
Moj komp
 
blackshtef's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Još jedno pitanje - kad switchaš na drugi komp, jel dovoljno samo na tipkovnici kliknuti switch tipku pa se prebaci i miš ili moram miša posebno switchati?
blackshtef je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 16:34   #8
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor blackshtef Pregled postova
Još jedno pitanje - kad switchaš na drugi komp, jel dovoljno samo na tipkovnici kliknuti switch tipku pa se prebaci i miš ili moram miša posebno switchati?



Mislim da ces morati svaki komad periferije zasebno "prebacivati". Mislim da samo MX keys kroz Flow ima opciju da je aktivna na kompu na kojem je aktivan mis, tj aktivno ga prati po računalima.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 16:44   #9
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Bez flowa, samo vulgaris spajanje na kompove, moras svaki uredjaj posebno prebaciti 👍
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 20:46   #10
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Kako vam to sve radi preko bluetootha? Do sad sam probao valjda 10-ak miševa i tipkovnica od Logija i Microsofta i sve katastrofalno radi kada je spojeno preko bluetootha. Kašnjenje za popi*diti, gubljenje konekcije, prerani sleep,... Preko RF-a radi 100 puta bolje, skoro kao i preko žice. Testirano na više PC-a i OS-eva tako da nije izdvojen slučaj.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2021., 21:19   #11
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Toliko dobro da sve viska unifying adaptere cuvam za backup - ne prodajem ih!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 21:27   #12
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Kako vam to sve radi preko bluetootha? Do sad sam probao valjda 10-ak miševa i tipkovnica od Logija i Microsofta i sve katastrofalno radi kada je spojeno preko bluetootha. Kašnjenje za popi*diti, gubljenje konekcije, prerani sleep,... Preko RF-a radi 100 puta bolje, skoro kao i preko žice. Testirano na više PC-a i OS-eva tako da nije izdvojen slučaj.
MX Master 3 i Lenovo T480s savršeno. Također i flow komp i lap rade savršeno. Još da postoji normalna tipkovnica da imam jednu za sve...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na