Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.08.2018., 19:17   #5821
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Pa o tome se radi, ono, kao bude kad tad. To je po meni blesav pristup.
Svi nagađaju, svi predviđaju, a činjenica je da se tim kripto tržištem abnormalno manipulira, da je par pojedinaca diglo ogromne pare na hrpi ostalih naivaca.

Bez uvrede ikome, i sam sam naivac bio.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2018., 19:36   #5822
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Stalno ista priča kao i krajem 2013.... kad je otišlo na 1000 dolara pa se ekipa pomamila, mediji se raspisali, "naivci" krenuli kupovati, a whaleovi prodavati... whaleovi srusili do 200 dolara, "naivci" neki prodali na 800, neki na 500, neki na 300 ... a da su samo čekali... mogli su prodati i po 20.000 ... takva je situacija i sada, "naivci" ako budu čekali možda profitiraju i tome se svi nadamo, ali to možda potraje i 3-5 godina.
dakky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.08.2018., 19:39   #5823
EdoFazlinovic
Registered User
 
EdoFazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: 521353215
Postovi: 160
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Stalno ista priča kao i krajem 2013.... kad je otišlo na 1000 dolara pa se ekipa pomamila, mediji se raspisali, "naivci" krenuli kupovati, a whaleovi prodavati... whaleovi srusili do 200 dolara, "naivci" neki prodali na 800, neki na 500, neki na 300 ... a da su samo čekali... mogli su prodati i po 20.000 ... takva je situacija i sada, "naivci" ako budu čekali možda profitiraju i tome se svi nadamo, ali to možda potraje i 3-5 godina.
Jesi ti malo izgubljen ili sta? Nisu kitovi srusili nista do 200 usd, nego je tako trziste zahtijevalo zbog MtGoxa jer se 70% bitcoina odvijalo tamo.
Sto mislis da je MtGox bio jedini exchange u to vrijeme pa se 70% btc odvijalo tamo? Nije bia jedini.

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Pa o tome se radi, ono, kao bude kad tad. To je po meni blesav pristup.
Svi nagađaju, svi predviđaju, a činjenica je da se tim kripto tržištem abnormalno manipulira, da je par pojedinaca diglo ogromne pare na hrpi ostalih naivaca.

Bez uvrede ikome, i sam sam naivac bio.
To uopce nije istina da su pojedinci digli pare, nego je diglo jako puno ljudi. Govori u svoje ime da ti nisi.
EdoFazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2018., 19:56   #5824
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Citiraj:
Autor EdoFazlinovic Pregled postova
Jesi ti malo izgubljen ili sta? Nisu kitovi srusili nista do 200 usd, nego je tako trziste zahtijevalo zbog MtGoxa jer se 70% bitcoina odvijalo tamo.
Sto mislis da je MtGox bio jedini exchange u to vrijeme pa se 70% btc odvijalo tamo? Nije bia jedini.
Ti ne citas sta ja pisem... mtgox je samo mali dio problema. I tada su mali ljudi ulazili sa malim ciframa i kako je padalo govorili da su "naivci" i kako su popusili. Da su cekali 2018 bili bi jako bogati. Samo to kazem, kako se ponavlja povijest i kako i danas govore ljudi da su "naivci", a ako pricekaju 2,3,4 godine, mozda ne ispadnu naivci...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2018., 20:03   #5825
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor EdoFazlinovic Pregled postova
Jesi ti malo izgubljen ili sta? Nisu kitovi srusili nista do 200 usd, nego je tako trziste zahtijevalo zbog MtGoxa jer se 70% bitcoina odvijalo tamo.
Sto mislis da je MtGox bio jedini exchange u to vrijeme pa se 70% btc odvijalo tamo? Nije bia jedini.



To uopce nije istina da su pojedinci digli pare, nego je diglo jako puno ljudi. Govori u svoje ime da ti nisi.



vec sam pitao ovdje na forumu, neka se izjasni ko je konkretno s foruma digao pare i da je te novce izvukao van i recimo od tih novaca si kupio auto/stan?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2018., 20:09   #5826
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
vec sam pitao ovdje na forumu, neka se izjasni ko je konkretno s foruma digao pare i da je te novce izvukao van i recimo od tih novaca si kupio auto/stan?
Tebi će trčat polagat račune, i to još ovako javno...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2018., 20:12   #5827
EdoFazlinovic
Registered User
 
EdoFazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: 521353215
Postovi: 160
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Ti ne citas sta ja pisem... mtgox je samo mali dio problema. I tada su mali ljudi ulazili sa malim ciframa i kako je padalo govorili da su "naivci" i kako su popusili. Da su cekali 2018 bili bi jako bogati. Samo to kazem, kako se ponavlja povijest i kako i danas govore ljudi da su "naivci", a ako pricekaju 2,3,4 godine, mozda ne ispadnu naivci...
Kao prvo, tako je i na normalnoj burzi sa obicnim dionicama, onaj tko je prvi dosa, najvise ce zaradit.
Ili ulozi ili nemoj ulagat.
Ako ovo nije za tebe, jednostavno imas stednju i stavljaj pare na stednju ili kako god ti drugo oces.

Tebi je 70% Bitcoin-a mali dio problema? Ne, to tada nije bio mali dio problema. To je tada bio jako veliki dio problema jer dosta ljudi je mislilo da je gotovo kao u smislu "kvragu i ovaj bitcoin, kao stvoren za pljackase itd" i zato se srusio za 50% odma i poslje postepeno, ali najvazniji graf ikada je ovaj:
https://steemitimages.com/DQmXQJsr2p...uMYm/image.png
i ovaj
https://steemitimages.com/DQmayrWys8...ages-chart.jpg

Da li su ti "velikani" bas oni koji su ukrali bitcoin itd, ja neznam, ali tako je kako je.
Ti si mali covjek kao i svi ostali. Ne mozes ni ti ni nitko konkurirat velikanima koji upravljaju nama kao lutkari.
Ili budi dio ovoga ili nemoj biti.
Ima puno opcija u crypto kako se moze zaradit, samo se treba snac kao i u stvarnom zivotu.

Zadnje izmijenjeno od: EdoFazlinovic. 03.08.2018. u 20:34.
EdoFazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2018., 20:21   #5828
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
vec sam pitao ovdje na forumu, neka se izjasni ko je konkretno s foruma digao pare i da je te novce izvukao van i recimo od tih novaca si kupio auto/stan?
Nisam auto ili stan, ali nisam trejder nego miner, pa sam od majnanja izvukao novaca za auto ili stan u zadnje 3 godine. Samo što je otišlo na gluposti, uspio sam doduše uštediti jedan cijeli BTC.

btw @EdoFazlinovic - popusio sam nesto na pokusajima trejda, ali kao sto rekoh nisam trader nego rudar, pa je sve iskopano plus... a ono sto sam ustedio hodlam i cekam bolja vremena...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2018., 20:32   #5829
EdoFazlinovic
Registered User
 
EdoFazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: 521353215
Postovi: 160
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Nisam auto ili stan, ali nisam trejder nego miner, pa sam od majnanja izvukao novaca za auto ili stan u zadnje 3 godine. Samo što je otišlo na gluposti, uspio sam doduše uštediti jedan cijeli BTC.

btw @EdoFazlinovic - popusio sam nesto na pokusajima trejda, ali kao sto rekoh nisam trader nego rudar, pa je sve iskopano plus... a ono sto sam ustedio hodlam i cekam bolja vremena...
Kad ste vi svi tolike face, sta niste zajedno sa cypherpunks, ekipa Black Adam itd. razvijali ovaj bitcoin i imali bi danas po 10k-50k btc pa bi vi bili ti koji upravljaju, napravili svoje burze itd. Lako je pametovat poslje.
Ako i dalje vjerujes u ovo kao sto vecina vjeruje, onda ce btc potegnit jos koji put. Ali da bi on potegao, treba jos takvih kao ti doci... Uvijek ce netko bit zadnji, uvijek...

Kuzim ja tebe, trejd nije lagan, treba imat muda za to ako si sam, ali to je ne moguce u ovom trenutku jer ce te velikani pojest. Treba bit po privatnim grupama sa kitovima koji imaju po 20-30m USD u crypto.
Kad je vas 30 u ekipi i svatko ima po 20-30m USD onda mozes kontrolirat neke altove i tako dizat lovu pomocu fake buy walls, sell walls itd.
Ovdje sam mozes uspijet na par nacina, ali 3 su glavna:
1. Imat celicna muda i ic sve sam sa trejdom i malo hodl itd.
2. Puno citat, istrazivat i odlucit se na par shitcoina i hodl.
3. Uc u nekakvu grupu gdje su kitovi i onda sa njima jahat valove i radit binance competition promocije itd.
4. Rudarit shitcoine i cekat da se listaju na burzu + eth, a besplatna struja. Itd. Itd.

Napravi svoj ICO coin, NE-ICO coin, ali ako si sam onda je jako tesko. Ovdje moras imat prijatelje da bi uspio. Ima jos dosta nacina, ali treba se snac.

Zadnje izmijenjeno od: EdoFazlinovic. 04.08.2018. u 01:02.
EdoFazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2018., 20:35   #5830
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Pa o tome se radi, ono, kao bude kad tad. To je po meni blesav pristup.
Svi nagađaju, svi predviđaju, a činjenica je da se tim kripto tržištem abnormalno manipulira, da je par pojedinaca diglo ogromne pare na hrpi ostalih naivaca.

Bez uvrede ikome, i sam sam naivac bio.

U kriptu se može zaraditi na mnoštvo načina. Za neke od njih ni ne treba puno znanja. Ako već vjeruješ da se tržištem manipulira, onda imaš načina i slijedit one koji manupuliraju, pa ćeš zaraditi skupa s njima.



Posjeti ico analytics web, pa onda malo proguglaj neke javno poznate whale eth i btc adrese velikih investitora. To su ti jedina dva alata koja ti trebaju ovaj tren


Manipulacija ima svuda, na svi m fin. tržištima, kripto jedino dolazi više do izražaja zbog visoke volatilnosti.


Gledam sad ETH graf.. mislim da je nejgova korekcija pri kraju. Treba vidjeti što će biti s BTC, a i dalje stojim pri mišljenju da reversal nije daleko.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.08.2018., 20:43   #5831
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Tebi će trčat polagat račune, i to još ovako javno...

ne treba meni nitko polagati racune, samo bih volio cuti od velikih zagovaratelja i proroka na forumu, koji svojim ogromnim iskustvom dijele savjete, da cujem kakvi su njihovi rezultati.



Do sada nisam cuo nikoga. meni to puno govori.


Citiraj:
Autor EdoFazlinovic Pregled postova
Kad ste vi svi tolike face, sta niste zajedno sa cypherpunks, ekipa Black Adam itd. razvijali ovaj bitcoin i imali bi danas po 10k-50k btc pa bi vi bili ti koji upravljaju, napravili svoje burze itd. Lako je pametovat poslje.
Ako i dalje vjerujes u ovo kao sto vecina vjeruje, onda ce btc potegnit jos koji put. Ali da bi on potegao, treba jos takvih kao ti doci... Uvijek ce netko bit zadnji, uvijek...

Kuzim ja tebe, trejd nije lagan, treba imat muda za to ako si sam, ali to je ne moguce u ovom trenutku jer ce te velikani pojest. Treba bit po privatnim grupama sa kitovima koji imaju po 20-30m USD u crypto.
Kad je vas 30 u ekipi i svatko ima po 20-30m USD onda mozes kontrolirat neke altove i tako dizat lovu pomocu fake buy walls, sell walls itd.
Ovdje sam mozes uspijet na par nacina, ali 3 su glavna:
1. Imat celicna muda i ic sve sam sa trejdom i malo hodl itd.
2. Puno citat, istrazivat i odlucit se na par shitcoina i hodl.
3. Uc u nekakvu grupu gdje su kitovi i onda sa njima jahat valove i radit binance competition promocije itd.

Ima jos par nacina: Napravi svoj ICO coin, NE-ICO coin, ali ako si sam onda je jako tesko. Ovdje moras imat prijatelje da bi uspio.

upravo to, na sitnoj ribi igraci dizu lovu i manipuliraju trzistem, pa onda pcekspertovci sa svojih par stotina ili par tisuca u najboljem slucaju misle da vrte lovu a zapravo su u balonu ciju kontrolu drze milioneri.



cijelo kripto trziste vrijedi kolko, 250mlrd dolara?



eno apple jucer, ili nekidan, presao trilion vrijednost kompanije. JEDNA kompanija.



Pa apple, ili dva tri velika igraca mogu doslovno pokopati cijeli kriptosvijet da hoce.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2018., 21:05   #5832
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,185
Tebi je nadam se jasno sta je vrijednost kompanije a sta novac kojim oni raspolazu...taj se "novac" preko noci izbrise radi npr objave tim cook kaze pc je master race
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2018., 21:18   #5833
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Klasična jalna priča - ja nisam niš zaradio, pa onda nitko ni ne smije


Dok ne izvučeš, nisi ni izgubio ni zaradio.Ja izvlačit neću dok ne prođe minimalno dvije godine od svih dosadašnjih ulaza. A možda i više, ne žuri mi se.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2018., 21:20   #5834
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Do sada nisam cuo nikoga. meni to puno govori.
Ti stvarno misliš da će se ljudi javno hvaliti koliko su dosada zaradili i što su kupili?
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2018., 21:22   #5835
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Nekako je postalo popularno da se ubada koliko tko iam novaca i koliko je kome puno ili malo. Koliko je ko zaradio i tako, pa ne mislis valjda da ce ti tu netko napisat koliko je zaradio? Osobno da sam procitao takav post od bilo koga smatrao bi tu osobu krajnje neozbiljnom. A ako te zanima koliko se moze zaraditi mozes citati psotove izmedju redaka...

Imas tamo postova gdje linkovi kupuju po vise kolicina graficki pa to mnozi sa 3k, pa dodjes do velikih cifra. Ili imas sad nedavno covjeka kojeg su hakirali... I tako, ako si skeptican u tim primjerima odprilike mozes vidjeti koliko se moze i koliko neki zaradjuju, a ovi sto trejdaju mudru sute..
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2018., 21:38   #5836
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
opet se ne cita sa razumijevanjem.

mene ne zanima koliko tko ima ulozeno, koliko vrti u majnanju, itd itd.

koliko vas spekulira na nevidjeno i neodredjeno.



vec tko je konkretno izvukao neku postenu lovu, prijavio porez, i nesto si priustio od toga, ne treba nitko sada stanje racuna ovdje screenshotati pobogu.



vjerujem da Vas ima, smao koliko je bilo uspjesno.

nema ovo veze s jalom, cisto informativno
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2018., 21:46   #5837
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,185
zasto bi itko platio porez?

odem sa tom i tom sumom u sloveniju i kupim zlato!sve cisto i legalno...kakav porez
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2018., 21:48   #5838
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Ne kužim te...
Jel ti čitaš sa razumijevanjem? Jel ti se treba crtati?

Jbg, ljudi koji su sa kešom uletjeli u BTC/ETH kad je bilo 19k/1.4k $ sigurno sad nisu sretni, to je svima jasno

Nisam ni ja sretan kad se sjetim da sam prodavao ETH po 40-50$, a on je narastao na 1.4k $
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2018., 21:51   #5839
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Gledaj Gabre, ako ti to treba da bi ti vjerovao da se tu moze zaradit, onda bjezi van prvom prilikom. najiskrenije ti to kazem.


A sto ako je netko zaradio velku lovu i ceka u usdt, i ne zeli izvuc dok mu ne prodje dvije godine da ne plati porez?

Ne vidim smisla u tome sto ti hoces, bas nikakvog.

I.opet se vracamo na besmislenu pricu oko velkih novaca. Nekome s ispodprosjecnom placom je i 10k usd velik novac, a nekome je i 100k usd malo.

I nekome tko je ulozio 50 usd je recimo 10x ROI izvrstan. A "samo" 500usd
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2018., 21:58   #5840
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Eh, pa ako netko iskesira 300 000 kuna za graficke ona taj vjerujem i zaradjuje, nevjerujem da je taj naslijepo usao u biznis. Vjerojatno je tih 300 000 kuna izrudareno sa vec postojecih 100 graficki u pogonu... hehe

A neki ovdje okrecu i veci broj graficki to je samo primjer.

E sad svi koji su krenuli u trejdanje jer se proculo da preko noci se dobije 1000% zarada, a usli su u 2018 su popusili...

Eto ja sam sad napisao da sam kupio ETH po 400, a sad je na 350... Znaci i ja pusim... trenutno, ali pricekajmo malo... cccCCcccc

Zamisli sad onog koji je kupio BTC po 20 000 dollara... I jos holda... Ili holda a njega nema...

EDIT:
Sad sam se sjetio jednog od kojeg sam kupio BTC u vrijednosti 3000 kuna prije par godina, eto on je iskesirao 3000 kuna
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2018., 22:30   #5841
gloginjaR
Premium
Moj komp
 
gloginjaR's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: st
Postovi: 594
Citiraj:
Autor gloginjaR Pregled postova
Nije 100%, navodno 04.08. ETC izlazi na Coinbase, a Ravencoin sutra na cryiptopia,
(Y)

Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
https://blog.coinbase.com/final-test...e-cdccaedb2ae3

Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
__________________
MinigRig*H110-D3A*5*rx570nitro8GB OC.
gloginjaR je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2018., 23:14   #5842
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Meni je ovo postalo smiješno čitati, meni je najbolji pokazatelj moj coinbase saldo.

Tajniznos konstantno pada, imam nešto dolara u BTC, ETH, I LTC.

već znači zadnji godinu dana samo pada.

Kojim čudom se mora dogoditi da vratim samo uloženo, a ne slušati ove bajke o evo sad će, evo za dva tri dana, evo kreće za tjedan dana. I to slušam već doslovno godinu dana.


Cijena prije god dana i sad maltene u dan je gotovo identicna, da si prodao sve prije tjedan dana bio bi u plusu, sad si na pozitivnoj nuli.
Mogao si prodao kad su bile cijene sky high, zasto nisi? Poduplao bi svoj saldo 3 puta...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 04.08.2018., 07:41   #5843
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Svi pisete, toliko nacina a nitko konkretno ne veli kako?

Eto ja sa coinbase furam direkt na pbz devizni
Za sad me nitko nista ne pita
Al i nije neka zarada, upravo sa pocetkom mjeseca dopunio sustav sa zadnjom 7-mom gpu
7x rx580 = 1030w
A rudarenje u opadanju /eth/
Do sad kako bi rekao nit nisam nista zaradio
Stalna investicija u rig
Sto iz eth/btc sto iz plače
Jedino hep je sretan, konstanta i sa svakom gpu vise para njemu
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2018., 09:13   #5844
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Napisano ti je ranije 2 nacina
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2018., 12:14   #5845
EdoFazlinovic
Registered User
 
EdoFazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: 521353215
Postovi: 160
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Svi pisete, toliko nacina a nitko konkretno ne veli kako?

Eto ja sa coinbase furam direkt na pbz devizni
Za sad me nitko nista ne pita
Al i nije neka zarada, upravo sa pocetkom mjeseca dopunio sustav sa zadnjom 7-mom gpu
7x rx580 = 1030w
A rudarenje u opadanju /eth/
Do sad kako bi rekao nit nisam nista zaradio
Stalna investicija u rig
Sto iz eth/btc sto iz plače
Jedino hep je sretan, konstanta i sa svakom gpu vise para njemu
Pa nece te valjda pitat odma, vidjet ces iduce godine.
Banke za svaku transakciju vecu od 10k kn ili 2k usd salju automatski poreznoj.
Da poznajes ljude u HEP-u, mozes se dogovorit da ti racun bude stalno isti, a trosis koliko hoces. To je dobro za nas koji imamo puno rigova.
E da, samo nvidia gtx. Rudaris shitcoine koji su dobri i nije diff velik i cekas da se listaju na burzi ili ih prodas po otc. Toliko ih je bilo prije, a ima ih dan danas. Najgore je kad se kinezi nakace, onda jebi zid.

1. Mozete zlato kupovat preko moro.si => moro.hr ali cifra ne smije prijeci 105k kn po osobi.
2. Imas bitcoinstore. Anonimno do 15k kn po transakciji.
3. OTC
4. Local bitcoins, ali uzivo za bez poreza i pamet u glavu.
5. Kupovat jako skupe stvari kao dijamante, automobile itd.
6. paxful => Za Paypal i razno razne giftcards. S time da ako povuces s Paypala na karticu, to ti dode na isto ko da si povuka s coinbase-a. Znaci kupujes stvari sa Paypalom
7. egifter Ovdje mos kupovat gift cards, isto tako i Visa Vanila Gift card samo nezz jel radi i u EU tj. HRV za kupovat hranu itd.
8. Paybis

i jos jako puno nacina....

Za bitcoinstore das tamo neki lijevi email i lazne podatke da ti salju racune.
Silterica na glavu, naocale, "bok, evo broj" "Hvala, dovidenja".

Zadnje izmijenjeno od: EdoFazlinovic. 04.08.2018. u 14:12.
EdoFazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2018., 17:45   #5846
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
a godišnje?
jer ja sam prošlu godinu cca 4500 kn samo povukao.. i ništa ove godine od porezne
a ove godine sam dograđivao direkt sa btc-om plačao u našim dučanima.
Sad tek rig kompletan, i neka poživi
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 22:29   #5847
dfranc
Premium
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Daruvar
Postovi: 308
Opet nam, btc roka dolje,a isto tako i eth?
dfranc je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 22:42   #5848
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
etf odgodjen, kako se i suskalo
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 22:52   #5849
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dfranc Pregled postova
Opet nam, btc roka dolje,a isto tako i eth?
Ništa nije normalno, eno ETC izlistan konačno na Coinbase i odma krenuo na dolje...a volumen veći od 50% cap-a

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 07.08.2018. u 22:59.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2018., 08:21   #5850
renaTq
Registered User
Moj komp
 
renaTq's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 387
Dobro jutro narode !

BTC odlican a eth da ni ne pricam,sve mi je toplo oko srca kad gledam
__________________
#propo
renaTq je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na