Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.08.2023., 12:59   #1681
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Znate li di naci rezervne dijelove za el bicikl, konkretno motor je nastradao od vode i nema mu spasa?

Na aliju sam našao najslicnije ovakav motor ali treba biti 36v, kolo je 12,5 cola i motor 250w
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2023., 17:20   #1682
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Vozi li tko elektricni skate? Vozan od kolege elektricni backfire g2 sa cloudwheelsima i dobra je zabavica pa gledam mozda sebi uzet za vozikat se iz zabave i do posla (blazeni Split, kilometar ipo).
Gledam uzet manji format (wowgo mini 2 sa cloudwheelsima) jer mi pari prakticniji, ali ne znam koliko se gubi na stabilnosti i udobnosti u usporedbi sa longboardom kojem ipak daska "upija".
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2023., 14:50   #1683
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Uz malo zakasnjenje, da komentiram novije modele.

Probao sam najnoviji Segway Nineboot G2E. Cini mi se zanimljiviji od spomenute Ultra 4-ke Xiaomi. Ne izgleda ”posebno“ kao 4-ka, ali ima normalni polukrug za gradske guzve.



Ima simpa gumbe za zmigavce. Ima elektro trubu, koja se cuje do Jelacica. Ubrzanje skoro kao 4-ka. Amortizeri izgledom, kao da su s trkaceg motocikla. Vlasnik ducana veli da ga je sebi kupio odmah, te mu se 4-ka vise ne dopada, nakon sto je ovog vidio.

Probao ga provozati, sve super, malo tezi od M365Pro-a, jedino, guvernal je presirok za moj ukus. Ne znam zasto svi forsiraju kod novih modela, da moraju imati tako siroke guvernale. Cini mi se, kao najzanimljiviji model koji se trenutno moze kupiti, tko gleda u klasi modela, te opcenito trazi super za grad.

Nedavno sam vidio iz auta pakiranje monstruma koji se zove
Segway GT2, malo je reci monstrum, kad vidite njegovu ambalazu. Kao ves masina spojena s malim friziderom - u istoj kutiji.

Slika , Slika II , Slika III

Prvi u svijetu ima kontrolu proklizavanja, ekran bez premca, ali +50 kila...
te nakon sto sam ga vidio i uzivo, jos je ogromniji uzivo, slike gotovo da umanjuju prave gabarite.

No glavna novina s romobilima trenutno, te niposto nije vodjena iskljucivo krizama/deficitima, poput proizvodjaca slusalica - (prvom polovicom 2000-tih, u mp3 renesansi prodaje uredjaja) - proizvodjaci romobila, jednostavno su zakljucili da je potrazanja dostatna, da drasticno dignu cijene, prakticno svake klase u ponudi. To se dobro vidi kod svih trenutnih imena, a posebno u ponudi gradskih modela. Nazalost, zbog zelje za vecom udobnosti, performansama, to znaci i da su svi postali znatnije, a neki i drasticno tezi za dnevno nosenje

Citiraj:
Autor tbogovi1 Pregled postova
Pozz... Trebam romobil za koristit na kratke relacije dok mala vozi quada da nemoram vise biciklirat za njom 😂 Da se preko ljeta spustim do trg.plaze i tako.
Odi u ducan, vidi iz prve ruke. Za novce, Xiaomi, Segway...

Ako ce se netko iz teme odvaziti i kupiti iz ponude urnebesnog gospodina:



nek javi dojmove, jer sad vidim da prodaje i
romobile

Izgledaju kao pljunute Xiaomi kopije.

....
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2023., 14:35   #1684
hrwii
Registered User
 
hrwii's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21
Nakon 3700km i 5 godina služenja moj ES2 je otišao u zasluženu mirovinu. U nadi da će me isto tako služiti danas je stigla već spominjana prinova u predhodnom postu…




Sent from my iPhone using Tapatalk
hrwii je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2023., 18:37   #1685
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Nisam vidio upis kod zadnjeg odgovora:

Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Vozi li tko elektricni skate? Vozan od kolege elektricni backfire g2 sa cloudwheelsima i dobra je zabavica pa gledam mozda sebi uzet za vozikat se iz zabave i do posla
Vjerojatno vozi, ali nazalost, vecina ljudi iskljucivo cita, a malo tko zeli ostaviti upisa u temi. Probao sam od mladog decka koji je radio u vlastitoj reziji, jako duga daska, ali kotaci su mu bili grozni, bas grozni, priznao je i sam da mora napraviti poboljsanje. Probao sam i neku marku, ali iskreno nisam ni gledao naziv, taj mi se jako svidio.

Gledam video, pa onda specifikacije modela kojeg navodis. A ima i oglas na Njuskalu. Veli 6 kila tezina, san snova za umorna ledja, kad mi se ne tegli romobil. Posebno sto ga navodis kao ispomoc po gradu, sto je i meni interesantno. G2 je jedini model koji si vozio? Po videu i ostalim komentarima, nazivaju ga "ulaznim" za novce i performanse.


Citiraj:
Autor hrwii Pregled postova
Nakon 3700km i 5 godina služenja moj ES2 je otišao u zasluženu mirovinu. U nadi da će me isto tako služiti danas je stigla već spominjana prinova u predhodnom postu…
Cestitam, trenutno najatraktivnija igracka u klasi. Dal te smeta sirina guvernala, ili ne dozivljas uopce tako?

Kad velis ES2 otisao u mirovinu, otisao kao zelja za novim, ili bas neki kvar/havarija koja te motivirala ka novom?

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2023., 19:26   #1686
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Vi kojim imate romobile, idete s njima na posao, to su kraće relacije ili?
Npr. do posla, 4-5km u jednom smjeru?

Recimo, kakva bi bila vožnja do posla koji je udaljen cca 10tak km, a treba stajat na romobilu kolko ono cca, 30tak min?
Eventualno ovi brži romobili koji malo žešće idu, 50tak-60tak km/h.
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 19.08.2023., 20:00   #1687
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Nisam vidio upis kod zadnjeg odgovora:



Vjerojatno vozi, ali nazalost, vecina ljudi iskljucivo cita, a malo tko zeli ostaviti upisa u temi. Probao sam od mladog decka koji je radio u vlastitoj reziji, jako duga daska, ali kotaci su mu bili grozni, bas grozni, priznao je i sam da mora napraviti poboljsanje. Probao sam i neku marku, ali iskreno nisam ni gledao naziv, taj mi se jako svidio.

Gledam video, pa onda specifikacije modela kojeg navodis. A ima i oglas na Njuskalu. Veli 6 kila tezina, san snova za umorna ledja, kad mi se ne tegli romobil. Posebno sto ga navodis kao ispomoc po gradu, sto je i meni interesantno. G2 je jedini model koji si vozio? Po videu i ostalim komentarima, nazivaju ga "ulaznim" za novce i performanse.




Cestitam, trenutno najatraktivnija igracka u klasi. Dal te smeta sirina guvernala, ili ne dozivljas uopce tako?

Kad velis ES2 otisao u mirovinu, otisao kao zelja za novim, ili bas neki kvar/havarija koja te motivirala ka novom?

...


Da, g2 sa cloudwheelsima/donutsima koji su ipak dosta udobniji od ovih defaultnih poliuretanskih koje vidis na oglasu. Jedini koji sam vozia do sada. Iskreno prisa san cca 100 km do sad i bas je dobra zabava.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2023., 21:47   #1688
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
Mene sta čudi da je g30 i njegov nasljednik g2 skoro istu cijenu u trgovinama imaju.

Meni na g30 prilikom mijenjanja zadnje gume i iskopčavanja konektora sa kontrolere sam upratio da su spekle 2 žice, sad se igrat majstora opet cc.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2023., 22:18   #1689
hrwii
Registered User
 
hrwii's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova


Cestitam, trenutno najatraktivnija igracka u klasi. Dal te smeta sirina guvernala, ili ne dozivljas uopce tako?

Kad velis ES2 otisao u mirovinu, otisao kao zelja za novim, ili bas neki kvar/havarija koja te motivirala ka novom?

...

Hvala kolega…iskreno danas sam ga samo preuzeo, aktivirao, povezao sa aplikacijom i malo po stanu pogurao…imati cu vremena tek u ponedjeljak za ozbiljniju vožnju i testiranje i napisati ću nešto o tome u temi kada prođe koji km… širina guvernala je takva kakva je znati ću više kada budem vozio, ovako na prvu mi nije neki problem…mislim cijeli romobil je 30% veći od onoga što sam vozio zadnjih 5 godina tako da sam još uvijek šokiran s tom činjenicom…možda je guvernala otišla u širinu zbog žmigavaca …uglavnom ovo je ozbiljni stroj naspram ES2…na ES2 mi se pojavila greška E15 nešto u vezi kočnice…probao sam se igrati sa papučicom kočnice ali se ponavljao problem…nisam više imao volje i živaca pa sam se odlučio za novog…ES2 je zaista dao sve od sebe, nikada servisiran, zaista ga nisam štedio i ako ce me ovaj služiti toliko i tako sad bi potpisao. ES2 je brzo našao novi dom kod nekoga kome će trebati za djelove.

Što se tiče dnevnog korištenja romobila za posao ja imam idealnu situaciju osim dvije uzbrdice koje se nadam da ću rješiti novim romobilom…3km u jednom smjeru, relativno 2 ili 3 pješaka u prosjeku na putu…uglavnom zato i imam romobil da ne ovisim o gradskom prijevozu, gužvama i čekanju u autu… i još je gušt!


Sent from my iPhone using Tapatalk
hrwii je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2023., 00:31   #1690
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor hrwii Pregled postova
Što se tiče dnevnog korištenja romobila za posao ja imam idealnu situaciju osim dvije uzbrdice koje se nadam da ću rješiti novim romobilom…3km u jednom smjeru, relativno 2 ili 3 pješaka u prosjeku na putu…uglavnom zato i imam romobil da ne ovisim o gradskom prijevozu, gužvama i čekanju u autu… i još je gušt!
Kod tokara sam vec napravio malu konstrukciju - jer imam dodatni most na guvernalu, na kojem mi stoji navigacija, pa tunel da se provuce USB napajanje na mali aku u torbici - koja se hakla na samu sipku, te glumi drzac kisobrana.

Sigurno nisam jedini u temi koji je navikao drzati kisobran na pola ruke, te drzati stabilno guvernal, kad pada mala dosadna kisica? Nisam jos imao pada, ne razvijam velike brzine po kisi, ali stativ za kisobran cu probati testirati, da vidim kako ce funkcionirati kad prolazis izmedju ljudi. Taj dio je najveci problem. Jer rukom, lako dignes, ili izmakne kad prolazi vise ljudi.

Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Vi kojim imate romobile, idete s njima na posao, to su kraće relacije ili? Npr. do posla, 4-5km u jednom smjeru?
Svaki pocetni Xiaomi ili Segwai su dostatni za tvoj podvig udaljenosti. Ma i noname kinezi, mada, kad prvi put odes na servis s istima, onda saznas da je prica sa dijelovima potpuno drugacija, posebno dijelovi, koji se na oko cine istima, ali kad ih stavis na kopiju, ne pasu. A pocesto dijelova uopce nema, dok pristup naprednim opcijama mozes zaboraviti. Pun ti je oglasnik ljudi koji iz raznih razloga prodaju, cak i pod garancijom modele, pa cak i ne moras kupiti novi.

Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Da, g2 sa cloudwheelsima/donutsima koji su ipak dosta udobniji od ovih defaultnih poliuretanskih koje vidis na oglasu. Jedini koji sam vozia do sada. Iskreno prisa san cca 100 km do sad i bas je dobra zabava.
Samo mi reci, kako si zadovoljan s pripadajucim daljinskim?

..
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2023., 09:13   #1691
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Pa dosta zadovoljan, taj hobbywing esc je navodno odlican. Nema tu velike filozofije, gas kocnica i par tipki za mode i palit i gasit ga. Doduse nisam probao ostale ali ovaj ima skroz dobru modulaciju gasa i dovoljno jaku kocnicu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2023., 16:34   #1692
hrwii
Registered User
 
hrwii's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21
Električni romobili i bicikli

Evo moj kratki osvrt nakon 10km…riječ je o romobilu Segway Ninebot Max G2E…tko god da razmišlja uzeti nešto pouzdano, dobre kvalitete, garancije 2 god, cca 700€ u džepu…onda možda nema šta razmišljati…iskreno nakon ES2 i ljetne stanke od vožnje me malo bilo strah ali brzo me prošlo…ovo je udoban romobil odličnih performansi i dometa i to sve u zakonskim okvirima…dvije jače uzbrdice je odradio bez problema, ubrzanje i ostalo je na razini Segwaya…naravno imam jedan minus a to je težina i manipulacija romobilom kada ga se ne vozi ali opet to je činjenica na koju se treba naučiti i prihvatiti jer onda ovaj romobil ne bi imao komoditet vožnje i upravljanja….da odgovorim kolegi vezano za guvernale…brzo sam se prilagodio, čak mi i odgovaraj jer se sad nagnem na njih dok čekam na semaforu bez saginjanja jer na mojih 185 i visina i širina su pogođeni…još jedan podatak…trenutno sam na ljetnih 76 kg tako da imam testnu težinu koja na ovom romobilu daje max performanse…neću dužiti uglavnom sada je lakše doći a još lakše otići sa posla😎


Sent from my iPhone using Tapatalk
hrwii je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2023., 09:38   #1693
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Vi kojim imate romobile, idete s njima na posao, to su kraće relacije ili?
Npr. do posla, 4-5km u jednom smjeru?

Recimo, kakva bi bila vožnja do posla koji je udaljen cca 10tak km, a treba stajat na romobilu kolko ono cca, 30tak min?
Eventualno ovi brži romobili koji malo žešće idu, 50tak-60tak km/h.
Išao sam godinu dana od remize do Buzina, MS energy e20, a nakon toga s MS energy X10 od Črnomerca do Buzina isto cca godinu dana. E20 nisam vozao po kiši, trebalo mi je pol sata, X10 vozio i vozim i dalje i po najvećim pljuskovima i isto mi je trebalo pol sata. Trenutno radim od doma pa se s njim vozim na sljeme, pa razni izleti i slično i često znam i dulje od sat vremena stajat na romobilu i nije problem jer kad se umori raspored nogu, zamjeniš prednju/zadnju. Veći mi problem zna bit na offroadu s rukama koje se umore jer puno rade s gasom i kočnicama.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2023., 11:25   #1694
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 276
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Nisam vidio upis kod zadnjeg odgovora:



Vjerojatno vozi, ali nazalost, vecina ljudi iskljucivo cita, a malo tko zeli ostaviti upisa u temi. Probao sam od mladog decka koji je radio u vlastitoj reziji, jako duga daska, ali kotaci su mu bili grozni, bas grozni, priznao je i sam da mora napraviti poboljsanje. Probao sam i neku marku, ali iskreno nisam ni gledao naziv, taj mi se jako svidio.

Gledam video, pa onda specifikacije modela kojeg navodis. A ima i oglas na Njuskalu. Veli 6 kila tezina, san snova za umorna ledja, kad mi se ne tegli romobil. Posebno sto ga navodis kao ispomoc po gradu, sto je i meni interesantno. G2 je jedini model koji si vozio? Po videu i ostalim komentarima, nazivaju ga "ulaznim" za novce i performanse.
Ja sam si sam slozio ali mountainboard. Nije ni laksi ni manje nezgrapan od romobila za nosenje okolo ali zato zabava za vrijeme voznje je neupitna

Naravno, sa kolegama sam radio na elektrifikaciji njihovih longboard-ova pa mozda mogu odgovoriti na neka pitanja (ukoliko ih ima).
tux-scooby je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2023., 18:40   #1695
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Pitanje

Zadnjih par dana gledam romobile do cca 650 eur i napravio sam narudžbu za MS energy e20
Mislio sam uzet e21, ali nema mogućnost zaključavanja jer nema bluetooth/aplikacije i navodno je tvrđi od e20 pa sam zato naručio e20

Jesam se zeznuo? Ima što bolje u tom rangu?
Znači barem da može ići 40km/h i domet od 50km

Brine me što za e20 se piše da se rasklima nakon nekog vremena (lošija kvaliteta materijala u odnosu na e21) te su ljudi imali problem s baterijama, dosta brzo oslabe

Nije još gotovo jer još nije kupljen pa se stignem predomisliti
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2023., 19:21   #1696
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor hrwii Pregled postova
naravno imam jedan minus a to je težina i manipulacija romobilom kada ga se ne vozi ali opet to je činjenica na koju se treba naučiti i prihvatiti jer onda ovaj romobil ne bi imao komoditet vožnje i upravljanja
bas na odgovor nize forumasu, daj mi reci, iz kojeg si izvora kupio svog Sega u Rijeci? Jel ti pise na naljepnici ambalaze tko ga je uvezo?

Receno mi je u servisu (barem u ZG-u) da je MS je preuzeo i Segwai prodaju/podrsku, te da je vec bilo problema s reklamacijama, te odbijenicama ovlastenog, koje je su provjerena od drugog servisa ranije kao opravdane za reklamaciju.

Da, nazalost, tezinu placaju svi novi modelu, neovisno o rangu modela. Srecom nije tezak kao 8-ica (cak i s jednim motorom), pa se moze jednom rukom nositi. Problem s romobilima tezim, kad ih primis kao kofer, moras ih drzati od tijela, da ne dira hlace, a to bas nije ugodno za disk/kukove, kad imas vec starih sportskih ozljeda. A kad imas vise katova bez lifta, te ponavljas radnju po vise puta dnevno, najzdravije iza 40-te prije ili kasnije ce zasmetati. S druge strane, nosis kutiju, kofere uz tijelo, znatno, znatno vece tezine, te nikakvih problema. Romobil je zmijolik po stepenicama, cim postane tezi. Neki nosi s dvije ruke, to je lakse, ali jako flekav posao.

Citiraj:
Autor hrwii Pregled postova
….da odgovorim kolegi vezano za guvernale…brzo sam se prilagodio, čak mi i odgovaraj jer se sad nagnem na njih dok čekam na semaforu bez saginjanja
Kad sam ga testirao po Tresnjevci, imao sam osjecaj manje preciznosti zbog sirine, naspram sadasnjeg koji je znatno uzi. Vjerojatno bi trebao privikavanje pa bi kasnije mozda bilo dobro.


__________________


@maXonja

prelistaj koju stranicu unazad, napisah kako se servisno MS zna ponasati, te kakve su incidente do danas imali s reklamacijama.

S druge stane, forumas Strgani je super zadovoljan i nije imao reklamacija.

Najveci problem s MS-om je kad zatrebas podrsku, nesto sto je u smislu defekta ili greske, koju ti nisi prouzrokovao, a ovlasteni inzistira da nije do njega, te da ne pokriva boljku. Onda nemas druge, nego mozgati, isplati li se tuziti, te sve ostale glavobolje koje takav stav prouzrokoje kupcu.

Tvoj izbor.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2023., 21:10   #1697
hrwii
Registered User
 
hrwii's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
bas na odgovor nize forumasu, daj mi reci, iz kojeg si izvora kupio svog Sega u Rijeci? Jel ti pise na naljepnici ambalaze tko ga je uvezo?

.
Uzeo sam ga preko ekupi…10% na ovo 10% na ono bila neka akcija i izasao me je 700€ dostava drugi dan od narudžbe…kutija je već zbrinuta ali za vikend imam info tko je uvoznik pa se javim… naviknuo sam se brzo na upravljač ono na što se još navikavam je zadnji pogon jer sam na ES2 imao prednji pa sam ga znao uzdizati na zadnji kotač kod prijelaza na pločnik da smanjim udarac ali tu zbog hidraulike i ovjesa to nije potrebno… najbolji opis vožnje je “smooth” i nadam se da će tako i ostati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
hrwii je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2023., 12:22   #1698
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Arrow

Oprez ZG vozaci:

U srijedu i četvrtak, 23. i 24. srpnja 2023. godine na području Policijske uprave zagrebačke provest će se preventivno-represivna akcija „Nadzor vozača motocikala, mopeda, bicikala i osobnih prijevoznih sredstava".

Posebna pozornost obratit će se na prekršaje nepropisne brzine motocikala, nekorištenja zaštitne kacige vozača i putnika na motociklima i mopedima, nekorištenje zaštitne kacige vozača osobnih prijevoznih sredstava,


Najava preventivno - represivne akcije „Nadzor vozača motocikala, mopeda, bicikala i osobnih prijevoznih sredstava“

__________________________________________
@Ivo_Strojnica
__________________________________________

Samo sam cp-ao s njihove stranice, vidis koji je datum iznad same vijesti. Mozda su planirali prosli mjesec, pa su isto kopirali tekst, bez da su korigirali mjesec. Na radiju jutros cuo u autu, a onda i po dojavama. Pa rekoh da stavim u temu, da netko ne ostane olaksan od kazne.

__________________________________________
__________________________________________



...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 23.08.2023. u 15:28.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2023., 13:20   #1699
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
srpanj?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2023., 20:17   #1700
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
srpanj?
OPREZ
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2023., 10:00   #1701
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Pitanje

Zadnjih par dana gledam romobile do cca 650 eur i napravio sam narudžbu za MS energy e20
Mislio sam uzet e21, ali nema mogućnost zaključavanja jer nema bluetooth/aplikacije i navodno je tvrđi od e20 pa sam zato naručio e20

Jesam se zeznuo? Ima što bolje u tom rangu?
Znači barem da može ići 40km/h i domet od 50km

Brine me što za e20 se piše da se rasklima nakon nekog vremena (lošija kvaliteta materijala u odnosu na e21) te su ljudi imali problem s baterijama, dosta brzo oslabe

Nije još gotovo jer još nije kupljen pa se stignem predomisliti
Naš obiteljski e20 je durao preko 4000km do prvog kvara, baterija otišla. Stavili smo iz e10 bateriju i evo vozi se i dalje

Nije to high end romobil i svašta zna škripati,pogotovo kad se stokilaš vozi na njemu.

Amortizeri su za malo udobniju vožnju, ako si na malo gorem asfaltu ili na travi, ko da ih nema. Uglavnom, nije za skakanje s rinzola ili za 120 kg vozače, ali ja sam zadovoljan s njim, platio ga u startu kad se počeo prodavat oko 4000kn.
Dotegneš tu i tamo sve šarafe koje vidiš i što manje ga preklapaj i sve bude okej
Osim ako ne naletiš ma tvorničku grešku.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2023., 19:45   #1702
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Eto, vidjet ćemo kako će služiti, uzeo odmah 2 komada da ima i bolja polovica jednog pa da vidimo čiji će duže izdurati... Na punjenju su pa slijedi test
Neću se ja toliko puno voziti pa vjerujem da bi morali biti ok, nije ono da ću ga svaki dan na posao i s posla ganjat, više radi gušta, malo po gradu, pa dok se ode na more i tako
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2023., 09:42   #1703
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Eto, vidjet ćemo kako će služiti, uzeo odmah 2 komada da ima i bolja polovica jednog pa da vidimo čiji će duže izdurati... Na punjenju su pa slijedi test
Neću se ja toliko puno voziti pa vjerujem da bi morali biti ok, nije ono da ću ga svaki dan na posao i s posla ganjat, više radi gušta, malo po gradu, pa dok se ode na more i tako
Savjet, nemoj ga prazniti ispod 30%, tako ćeš najviše dobiti na dugoročnosti baterije, također, ako ćeš se voziti 25-30 umjesto 40+ domet jednog punjenja ti bude duži. Ako drapiš gume na 3+ bara, domet ti bude isto veći, makar bude se malo tvrđe voziti
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2023., 11:06   #1704
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Da, to sam pročitao da ispod 30% neidem s baterijom
Jučer navečer sam ih baš isprobao, ide to ko ludo, 46 km/h po ravnome sa mojih sitno ispod 98 kg
Prednju sam stavio na 3.5 bara, zadnju na 4
Živcira me što ne radi zero start opcija, u aplikaciji prebacim, ali ne reagira i sama se vrati na slide kad opet idem mijenjat, a 4 brza pritiska na tipku ne rade ništa iako bi se po uputama trebalo prebaciti na zero start ili obrnuto, al ajd, to ću nekako progutati
Muči me jedino što na jednom lagano struže prednja kočnica, a na drugom stražnja, kako se kotač vrti lagano kad zastrugne osjeti se kako prikoči kad se gura... Znači ne struže cijelim diskom nego samo na jednom dijelu
Moram se malo poigrat sa štelanjem kočnica, nadam se samo da nisu tvornički došli popigani diskovi
Thnx na savjetima, sve u svemu, čine mi se brutalni romobili i na prvu sam jako zadovoljan
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2023., 11:45   #1705
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Da, taj zero start bi trbeao raditi, ali u zadnjih par updateova su pogasili i taj boost mode i zero start zbog nekih EU zakona. Ali znam da se može otići do njih u rugvicu na servis ostaviti pa ti to srede, a možda da im odma kažeš da i kočnice srede ako je to tvornički spigano
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2023., 12:21   #1706
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Ma dobro, to ću nekako pregrmiti
Sad sam baš izravnao diskove, 3-4 lagana cimanja kombinirkama na kritičnom mjestu i sad su ok
Znači novi su došli blago spigani
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2023., 12:31   #1707
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Ma dobro, to ću nekako pregrmiti
Sad sam baš izravnao diskove, 3-4 lagana cimanja kombinirkama na kritičnom mjestu i sad su ok
Znači novi su došli blago spigani
Pakiranja im vjerojatno nisu idealna pa se u transportu savinu. Ipak iz kine dođe to sve, tko zna dal se u rugvici provjeri
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2023., 16:54   #1708
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Možda glupo pitanje: postoje li romobilčeki koji imaju litij-fosfatne baterije (LiFePo4)?
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2023., 17:07   #1709
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Išao sam godinu dana od remize do Buzina, MS energy e20, a nakon toga s MS energy X10 od Črnomerca do Buzina isto cca godinu dana. E20 nisam vozao po kiši, trebalo mi je pol sata, X10 vozio i vozim i dalje i po najvećim pljuskovima i isto mi je trebalo pol sata. Trenutno radim od doma pa se s njim vozim na sljeme, pa razni izleti i slično i često znam i dulje od sat vremena stajat na romobilu i nije problem jer kad se umori raspored nogu, zamjeniš prednju/zadnju. Veći mi problem zna bit na offroadu s rukama koje se umore jer puno rade s gasom i kočnicama.
U, ovo je zvijerski romobil.. To potegne i 65km/h..
Gledam cijene se kreću za njega oko 1200€.
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 28.08.2023., 12:08   #1710
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
U, ovo je zvijerski romobil.. To potegne i 65km/h..
Gledam cijene se kreću za njega oko 1200€.
Za tu cijenu je to najbolji romobil na tržištu, barem trenutno. Evo 3400km imam s njim i peri deri
strgani je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na