Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.09.2022., 13:24   #1591
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Ona je mislim da u startu skinula neku app koja skida limit speed od 22km/h i sad to čudo malo ide do 30km/h
da li spomenuto utječe na vijek trajanja baterije
Nije isto skinuti limit, ili fino podesiti hrpu parametara koji zajedno sudjeluju u odnosu brzina/potrosnja... Meni je blokada primarno bila interesantna zbog povecanja okretnog, ne specijalno zbog finalne brzine, mada, katkad je iskoristim, ali vrlo malo.

Nisam imao vremena ni volje, a kako ne koristim ista "pametno" od telefona, te ne zelim imati ikakvu ovisnost o aplikacijama. Pa sam jednostavno otisao do mestrova, koji zive, disu romobile 7/24 te stavio provjereno, te fino odvagao brzinu/potrosnju uz par izmjena. Jasno, na sve to dodas i prijasnje stanje baterija (dobro ili losije) te vremenski razmak koliko ga vozis od skidanja.

Sreca zbog popularnosti M365-ice, vec duze vrijeme postoji DashPro kao potpuna sloboda od telefona i aplikacija.

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2022., 09:47   #1592
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Recenzija MS energy X10, stavio je jutros napokon na net. Znam da se ekran ne vidi dobro dok ga pokazujem, snimio sam to u nedjelju, budem dodatno to stavio da se pojasni i bolje vidi..
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2022., 10:40   #1593
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Recenzija MS energy X10, stavio je jutros napokon na net. Znam da se ekran ne vidi dobro dok ga pokazujem, snimio sam to u nedjelju, budem dodatno to stavio da se pojasni i bolje vidi..
Imaš lajk od mene

Zanima me samo što je tim "čestim" kvarovima na x10 modelima, ili je to bilo naglašeno na prvim revizijama? Jednom prilikom sam pričao sa serviserom, kaže čovjek da se kvare ko blesavi...
Ti očito nemaš problema sa svojim koliko ja vidim, pa me zanima jel to stvarno tako ili je ono kako te potrefi?
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2022., 10:51   #1594
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Imaš lajk od mene

Zanima me samo što je tim "čestim" kvarovima na x10 modelima, ili je to bilo naglašeno na prvim revizijama? Jednom prilikom sam pričao sa serviserom, kaže čovjek da se kvare ko blesavi...
Ti očito nemaš problema sa svojim koliko ja vidim, pa me zanima jel to stvarno tako ili je ono kako te potrefi?
Mislim da si pobrkao e10 i x10 modele, e10 i e20 (koje mi voze braća) su imali neke serije koje su se kvarile i prije nego bi se romobil prvi put upalio

Nabavljaju ih u bulku vjerojatno iz Kine pa kako koja serija stigne, takva je cijela serija.

Za x10 znam jedino da su punjači znali doć neispravni u startu.
Ja sam dosad jedino s gumama imao problema, prvo mi je prednja tresla (možda se u kutiji zaležala dok je putovala), a kasnije sam još 2 probušio..sreća pa ima unutarnju tako da je samo unutarnju trebalo mjenjati.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2022., 09:17   #1595
Maverick1
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2022
Lokacija: Vukovar
Postovi: 0
Po novom - e-moped

U današnje vrijeme kada cijene goriva divljaju, vožnja električnih prijevoznih sredstava postaje dobra alternativa, posebice za relacije do dvadesetak km u jednom smjeru.
Od kuće do posla imam 16.7 km, međugradske vožnje, 3 sela, 3 veće uzbrdice.
Od kraja 3 mjeseca do kraja 7 sam na posao išao e romobilom MS Energy E20, i napravio 3000 km u tom periodu, bez ikakvih kvarova, osim jedne probušene gume. Kad je donešen novi zakon, prodao sam e20 i kupio MS Energy S10 X20Pro ( takva je službena oznaka ). Svjestan sam da kvalitetom zaostaje za nekim drugim modelima na tržištu, prije svega, to se odnosi na završnu obradu, ali motor bez četkica 1.5 kW i baterija 60V20Ah zadovoljava moje potrebe kao i sam moped/skuter. Jeste malo povelik i nezgrapan, ali se čovjek privikne na to. Zanima me ima li još netko ovakav strojček, kako bismo usporedili performanse, iskustva i eventualno nekakve trikove, više glava prije nađe neke tips and tricks. Za početak, iz dućana moped izlazi blokiran na 25 km/h, mora se registrirati, prva rega s osiguranjem 370 kn. Autonimija s mojih 102 kg žive vage cca 60 km, max brzina, ovisno o napunjenosti baterije ( kad se ukloni blokada ) 50 km/h max, 44 km/h min. Uklanjanje fizičke, odnosno, elektronske blokade: skinete poklopac spremnika ispred nogu, naprijed prema upravljaču nađete rozu žicu s konektorom, iskopčate na konektoru i prva blokada je uklonjena. Sad imate ovo što sam opisao. Na nizbrdici, moped ne prelazi 52 km/h, pa sam gotovo siguran da ima još neku blokadu koju ne mogu pronaći, a isto tako na displaju gdje pokazuje boost motora jedno polje ( koje je cca 10-15 km/h ) uvijek ostaje prazno. Istražio sam net, probao sve fore koje sam našao, ništa ne pali. Moped je kopija ( lošija ) modela CityCoco model 1. Što se tiče voznih svojstava i upravljivosti, sve je ok, samo, ponavljam, finalna obrada ( plastični pokrovi i poklopci ) su lošiji. Uglavnom, prihvatljiv kompromis za 3000-4000 nižu cijenu mopeda istih performansi drugih proizvođača. Ako netko ima sveti gral, kako ovom čudu softwareski otključati dodatni moment i brzinu, bio bih zahvalan na podjeli iskustva.
Maverick1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2022., 10:08   #1596
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Ima li netko ideju kako ovo postići na bolji način nego sam ja?

Stavio sam na volan držač za mobitel i mobitel okrenuo prema ekranu i njega jednostavno snimam s ultrawide kamerom, ali je zbog droncanja u pojedinim videima loše, pomakne se mobitel i slično.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 13:04   #1597
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Samo cu brzo staviti poveznice, vezano za jucerasnju policijsku akciju (mozebitnih) naplata kazni, pa se kasnije detaljnije referiramo na pricu. Dakle, jucer se desio (drugi) slucaj, akcije o kojoj sam prije govorio, kao i kod vozila, kad se ide u pokusaj naplate i skupljanja donacija. Ne znam koliko dugo policija interno drzi arhivski vijesti, pa sam ih trajno arhivirao.

Prvo jucerasnja akcija:

Rezultati akcije „Nadzor kretanja osobnih prijevoznih sredstava“ (05.10.2022)

Dok ne cujemo nekoga tko je stvarno dobio kaznu, opis medijski je nejasan. Jer TV najave su danas poput portal navlakusa. Jedno veli uvod, a onda sadrzaj opise sasvim drugacije.

Proslog mjeseca je bila najava akcija isto od policije :
Najava akcije „Nadzor kretanja osobnih prijevoznih sredstava“ (12.09.2022.)

No ona nije nista medijski komentirana, pa pretpostavljam da je jucerasnja trebal biti kruna najave.

Vjerujem da je prometni Marusic, puno puta u auto tematici, mnogima dignuo zivac, je ponekad je poput lonca na svaki prometni poklopac, u pocesto nacelnim nakon-bitke-general- pricama. No, moram priznati Zeljac je ovdje pogodio u sridu za Slavonski portal:

Upravo obveza nošenja kacige u vožnji na električnim romobilima dovela je do sukobljenih mišljenja. Tako Željko Marušić, prometni stručnjak i urednik Autoportala, kaže kako korištenje električnih romobila, koji su za učinkovitost, protočnost i sigurnost prometa u urbanim sredinama došli kao "dar s neba", treba promicati, a ne sputavati, te kako je ta odredba u zakonu štetna.

Uz romobiliste u gradskom cestovnom prometu sudjeluju i pješaci, vozači i putnici u automobilima te biciklisti. Svima bi njima zaštitna kaciga koristila u slučaju nesreće, čak i više nego romobilistima, ipak, zbog sustavnih razloga (opravdano) nije propisana. Biciklistima je, zbog dinamike pada preko upravljača, glava prva na udaru, a romobilistima prvo stradaju noge, potom ruke. Kod naleta vozila na pješaka kaciga bi mu često bila spasonosna, a pri prevrtanju automobila kacige bi bile vrlo korisne za sve osobe u automobilu (zbog toga su obvezne u utrkama). Zašto se za njih ne propisuju zaštitne kacige?! - pita se Marušić.

Jeftine kacige opasne

Kako dalje ističe, obveza nošenja kacige na električnom romobilu mnoge će demotivirati da se počnu koristiti tim spretnim, učinkovitim i korisnim prijevoznim sredstvom (obveza nošenja kacige dodatna je logistička obveza, a vožnju čini manje ugodnom), koje ne treba parkirno mjesto, te će se gradom nastaviti voziti automobilima i motociklima, povećavajući gužve te nužno ulazeći u rizične situacije s drugim vozilima i pješacima. Dakle, smatra Marušić, povećat će se gužve te posredna stradavanja u cestovnom prometu.

- Kaciga na glavi romobilista, uz prednosti prilikom pada, donosi i rizike. Prilikom pada romobilisti krutom kacigom mogu ozlijediti pješake, posebice djecu, koji im se nađu na padnoj putanji. Nošenje kacige povećava samouvjerenost vozača romobila i smanjuje im oprez. Nošenje kacige, mase od 1,4 do 1,8 kilograma, smanjuje statičku, a posebice dinamičku stabilnost električnog romobila (za 3 do 5 posto), koji je, zbog najvećeg omjera visine ukupnog težišta (romobil + vozač) i dinamičkog polumjera kotača, ionako dinamički najnestabilnije motorno vozilo u prometu. U padnoj situaciji kaciga na glavi povećava moment inercije vozača, a dodatna masa na najvišoj poziciji izaziva dodatnu rotaciju tijela prilikom pada. Dakle, izglednije je da će glavom o tlo ili tvrdu prepreku udariti vozač romobila s kacigom nego bez nje. Kaciga treba biti propisane izvedbe i kvalitete, dakle certificirana, što nije definirano novim prijedlogom zakona. Necertificirane kacige, kakvih je dosta na tržištu, a kupovat će se jer su razmjerno niske cijene zbog loše strukture, od krte i krute plastike, bez odgovarajuće unutrašnje zaštitne i amortizirajuće obloge, malo su korisne, a mogu biti opasne – izazvati dodatne ozljede glave - ističe poznati prometni stručnjak i dodaje kako će se znatno otežati poslovanje iznajmljivača električnih romobila i skutera, što postaje važan segment urbane i turističke ponude. Osobe koje žele iznajmiti električni romobil rijetko sa sobom nose zaštitnu kacigu, a malo će tko poželjeti staviti kacigu koju je prethodno nosila znojna osoba. Nekima će opcija, kaže Marušić, biti iznajmljivanje automobila.
- izvor


@Strgani

da imam tri hovding aribaga na vrata, kacigu za simulaciju leta u svemir, nikad se ne bi vozio na otvorenoj cesti, dok iza mene idu vozila - nikad !

Tvoja pasivna i aktivna zastita je nepostojeca, ako se bilo tko od sudionika iza tebe, dovede u bilo kakvu lancanu, posrednu ili bilo kakav aberratio ictus, tebe vise nema! Hoces li dozivotnu traumu od kojeg se vise neces odmaknuti, dozivotne rehabilitacije - biraj.

Jednostavno ovis o sreci/sudbini, koja osim ako nije pogonjena adrenalinom, razmisli, tko bi mogao zaliti iza tebe, ako ih ostavis. Pa vecina vozi aute svaki dan, zasto se doviti u opasnost, te ovisiti o procjeni vozaca iza svojih ledja? Nema smisla. I to na potezu, na kojem imas nogostupa za voznju, da ne govorim da prolazis prakticno pored dvije policijske stanice, te da je iole itko prometno zainteresiran, akcijom ili revoltom, finu bi kazno dobio.



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 13:21   #1598
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Kad smo kod kazni, jučer mi stigla čestitka. Slikali 15.4. i ravno pol godine trebalo da dođe.
Sretna kamera je na staroj Karlovačkoj, adresa Pavučnjak 192 i slika sguza
Ograničenje 50, slikala na 80, umanjili su za 10 pa je bilo 20 preko - 500 (250) kn

edit - kriva tema trebalo u autima bit haha

Zadnje izmijenjeno od: Juice. 06.10.2022. u 13:28.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 13:27   #1599
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Da li ima tko da podijeli iskustva?


https://engwe-bikes-eu.com/products/...-mountain-bike


Imaju ga dvojica kolega s posla, full su zadovoljni, ali čisto da vidim i druge opcije.
Da li ima nešto slično za te pare a da je bolje? Isključivo "s gasom" da ne moram pedalati kad idem na posao da se ne usvinjim
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 13:31   #1600
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
ja nemam iskustva, ali naletio sam na recenziju jednog ebike-a nedavno, pa možda pomogne.
https://www.youtube.com/watch?v=UPp-mi1yyqQ


na kraju videa su mane
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 15:46   #1601
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova

@Strgani

da imam tri hovding aribaga na vrata, kacigu za simulaciju leta u svemir, nikad se ne bi vozio na otvorenoj cesti, dok iza mene idu vozila - nikad !

Tvoja pasivna i aktivna zastita je nepostojeca, ako se bilo tko od sudionika iza tebe, dovede u bilo kakvu lancanu, posrednu ili bilo kakav aberratio ictus, tebe vise nema! Hoces li dozivotnu traumu od kojeg se vise neces odmaknuti, dozivotne rehabilitacije - biraj.

Jednostavno ovis o sreci/sudbini, koja osim ako nije pogonjena adrenalinom, razmisli, tko bi mogao zaliti iza tebe, ako ih ostavis. Pa vecina vozi aute svaki dan, zasto se doviti u opasnost, te ovisiti o procjeni vozaca iza svojih ledja? Nema smisla. I to na potezu, na kojem imas nogostupa za voznju, da ne govorim da prolazis prakticno pored dvije policijske stanice, te da je iole itko prometno zainteresiran, akcijom ili revoltom, finu bi kazno dobio.

...
Hvala na brizi, ali isto tako sam biciklom nekada bio u opasnosti i sada sam svaki put kad hodam pješačkim ili zebrom jer luđaka i nepažljivih ima svugdje.
Bi li tebi bilo ugodno da pored tebe prođem nogostupom brzinom kojom se po cesti vozim?


Znam paziti na sebe, a ako i ne budem znao, ja sam taj koji će nastradati. Pored policijske patrole na mostu slobode sam prekjučer prolazio dok je bila akcija, troje ih me gledalo samo dok sam prošao pored njih romobilom po cesti. Vidjeli su da sam osvijetljen kako spada, da imam kacigu, dalje je moj problem i moja briga
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 16:46   #1602
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Hvala na brizi, ali isto tako sam biciklom nekada bio u opasnosti i sada sam svaki put kad hodam pješačkim ili zebrom jer luđaka i nepažljivih ima svugdje. Bi li tebi bilo ugodno da pored tebe prođem nogostupom brzinom kojom se po cesti vozim?
Pazi, po zakonu novome, tehnicki, ne bi uopce smio ici u prometu s autima. Kad imam cistinu, ne znam, tipa Maksimir pored stadiona, povucem do kraja, ako nema na stotine metara ikoga. U drugim prilikama, usporavam, bas da ljudima ne izazivam srcani. Problem je u tome, sto tvoje vjestine (icije) su neupotrebljive, kad se tebi netko zabije, ili krivom procjenom drugoga, ponovo zavrsi prema tebi autom.

Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Pored policijske patrole na mostu slobode sam prekjučer prolazio dok je bila akcija, troje ih me gledalo samo dok sam prošao pored njih romobilom po cesti. Vidjeli su da sam osvijetljen kako spada, da imam kacigu, dalje je moj problem i moja briga
Imas kameru s kojom snimas voznje, pa onda nisi snimio barem jednu sliku akcije? Pa kako to, sto mu GMO dazdevnjaka? A da ne velim, zasto nisi javio u temi?

Danas s