Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.01.2013., 23:27   #2341
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Čuj,nebi sad u raspravu...ali ako za router neki treba 2-3000 stranica da bi radio funkcije koje se u Siemensu slože za 2minute doslovno bez čitanja ikakvih priručnika... neznam kako se to može nazvati boljim routerom To šta je on hardwerski bolji,to neznam dal ikoga u routeru zanima....bitno je da radi,da se ne resetira i da ne puca veza(zbog njega). Možda jedino jačina Wifi signala....al to onak,čak mi nije ni bitno
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2013., 23:33   #2342
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
kad smo vec kod jacine WIFI-ja, koji je jaci? siemens ili thomson, ovo sto sada tcom/iskon daje?

pitam ne bezveze, jedna zena uzela kceri i sinu napokon wifi kartice, signal ocaj . ajd da ima udaljenost, do sobe maloga ima cca 7 metara i jedan zid, do njene sobe ima recimo metar vise te isto - zid. no signal toliko los da je to strasno...........

pa ono, jel bi se dobio sta sa siemensom 763? sada zena ima thomsona, jel bi se isplatilo ici na siemensa, ima kakve razlike u jacini WIFI-ja?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2013., 23:45   #2343
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Čuj,nebi sad u raspravu...ali ako za router neki treba 2-3000 stranica da bi radio funkcije koje se u Siemensu slože za 2minute doslovno bez čitanja ikakvih priručnika... neznam kako se to može nazvati boljim routerom To šta je on hardwerski bolji,to neznam dal ikoga u routeru zanima....bitno je da radi,da se ne resetira i da ne puca veza(zbog njega). Možda jedino jačina Wifi signala....al to onak,čak mi nije ni bitno
Možda tebi...ali ima ljudi koji žele složiti višestruke VPN-ove i preko QOS-a dodijeliti im prioritete

Ili baci npr pogled na samo trećinu naredbi vezanih za DHCP dok na Siemensu imaš što...uključi i isključi?

https://dl.dropbox.com/u/58892372/thomson.png
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2013., 01:06   #2344
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
sx763 se meni pokazao boljim i stabilnijim routerom. I Burko da, ima jači signal, sam pogled izvana na antenu ti sve govori, ali možda bi i trebao podesit neki drugi kanal ako je susjedstvo zagušeno wifi mrežama.

TG782i radi 10-ak dana savršeno i onda sam odjednom počne otezat i ništa ne pomaže osim gašenja-paljenja. Druga stvar koja me smeta sa TG782 je ta što pristupanje konfigu preko wifija traje bolesno dugo dok je recimo preko LAN-a je sve u redu. I još jedna stvar Edimaxov wireless repeater ga ponekad izgubi na trenutke, sa Siemensom tih problema nema. Siemens ima ponekad problema jer izgubi wifi kanal, vraća ga na 6-icu i opet problemi sa repeaterom.

Sumarum, oba dva su shit par excelance što je i očekivano tko ih i za kakve pare dijeli . Možda bi se što promjenilo da se ubaci standardni softver ali da slažem to prosječnom korisniku, nema smisla.

Ja ionako rokam na Sagemu i Optimi doma, ima masu postavki out-of-the-box koje ja nisam vidio ni na jednom, ni na drugom.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2013., 01:25   #2345
ToroRosso
Premium
Moj komp
 
ToroRosso's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
sutra mi istice mj dana od kada sam predao zahtjev za prelazak na t-com.. naravno da se đubrad nije javila u tih mjesec dana iako sam pismeno doma dobio da ce se javiti u roku od mj dana tako da me zanima dal ih ima smisla kontaktirat ovaj tjedan il jednostavno da cekam da mi se jave?

uzeo sam novu liniju za koju se navodno ceka nesto krace nego kada se prelazi preko postojece.. barem je tako teta u t-comu rekla
ToroRosso je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2013., 07:01   #2346
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ne kužim, zašto nas tu pitaš dal ih smiješ kontaktirat? Kaj se bojiš? Pa zovi ih hebemu.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2013., 08:17   #2347
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
//
thnx na odgovoru. ja imam siemensa doma (kojeg sam zaradio na sredivanju jednog kompa ), doslovce router koji suti i radi bez ijednog "e sad ga pali i gasi jer je otislo u njemu nesto, najcesce se smrzne maxTV pa sve pogasim i popalim da povuce signal ispocetka).

nista, to sam i rekao gospodji, da se thomson zamjeni siemensom. valjda ce biti bolje.......... jer mi je skroz blesavo da ono, nema signala u donjem katu kuce, a router i ne jedan, nego dva kompa ne love signal gotovo nikako.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2013., 09:45   #2348
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
To prvo naprave, smanje brzinu kada prijaviš da imaš problema sa pucanjem, trenutno su ti stavili profil od 2Mbita.

To ti je njihovo riješenje problema sa pucanjem veze.

Daj slikaj parametre veze u ruteru pa postaj
Prije sam imao problema sa pucanjem veze i evo već 1-2 godine nikakvih problema i konji mi smanje brzinu.

Imam Siemens SX 763, gdje da nađem te parametre?

Edit: Naravno, do dan danas mi nisu povećali brzinu.
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 22.01.2013., 10:53   #2349
ToroRosso
Premium
Moj komp
 
ToroRosso's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ne kužim, zašto nas tu pitaš dal ih smiješ kontaktirat? Kaj se bojiš? Pa zovi ih hebemu.
Ne bojim ih se kontaktirat nego me zanima ima li ih smisla uopce kontaktirat il je to uobicajena procedura da kao kažu mj dana pa se to oduži na mj i pol ili cak dva

Zadnje izmijenjeno od: ToroRosso. 22.01.2013. u 11:06.
ToroRosso je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2013., 11:05   #2350
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
kad smo vec kod jacine WIFI-ja, koji je jaci? siemens ili thomson, ovo sto sada tcom/iskon daje?

pitam ne bezveze, jedna zena uzela kceri i sinu napokon wifi kartice, signal ocaj . ajd da ima udaljenost, do sobe maloga ima cca 7 metara i jedan zid, do njene sobe ima recimo metar vise te isto - zid. no signal toliko los da je to strasno...........

pa ono, jel bi se dobio sta sa siemensom 763? sada zena ima thomsona, jel bi se isplatilo ici na siemensa, ima kakve razlike u jacini WIFI-ja?
Mislim da je veći problem u položaju kompova i antena. Ako drži komp zagrađen između stola i zida, da antena nema ništa prostora oko sebe, ništa čudno da ne hvata. Nek nabavi antene kao što je imala WF-511, ako je već takav raspored. Ljudi imaju potrebu kante staviti nekamo pod noge i zagraditi svakakvim glupostima pa se događaju takve stvari.

Inače, imao sam (imam) oba routera i jednako mi hvataju po kući.

Trenutno je Thomson na liniji (na polukatu). Podrum i dvorište imaju dobar signal, prvi kat i tavan također, u koji god dio kuće da dođem. Ista stvar je bila sa Siemensom. Isprobano s PCI karticama, USB i PCMCIA, sve radi bez pucanja ili smetnji.

Citiraj:
Autor ToroRosso Pregled postova
sutra mi istice mj dana od kada sam predao zahtjev za prelazak na t-com.. naravno da se đubrad nije javila u tih mjesec dana iako sam pismeno doma dobio da ce se javiti u roku od mj dana tako da me zanima dal ih ima smisla kontaktirat ovaj tjedan il jednostavno da cekam da mi se jave?

uzeo sam novu liniju za koju se navodno ceka nesto krace nego kada se prelazi preko postojece.. barem je tako teta u t-comu rekla
Mene isto nisu kontaktirali nakon isteka ugovora. Možeš čekati da te nazovu, ali sumnjam da će se to dogoditi. Zvao sam ih nekoliko puta da se informiram oko ponude za produljenje, ali nijedan poziv od njih nisam dobio osim automatskog upitnika kako sam zadovoljan uslugom SZK.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2013., 21:48   #2351
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Ja danas imao problema s netom po prvi put otkad sam na T-comu od 08'e. Ruter je ST780 i samo odjednom neta nestalo. Prvo provjerio da nije štogod s moje strane što naravno nije bilo i odmah zvao SZK. Rekli kao neke smetnje bla bla budu to udaljenim putem riješiti unutar 48h ili tehničar bude došao do mene da provjeri to. Fala Bogu proradilo je kako je i nestalo neta. Makar mi je jedan tv port vrisnuo ali davno prije ovog događaja. Za vrijeme prelaska na IMS.
__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake






Beetlejuice je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2013., 22:54   #2352
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Citiraj:
Autor ToroRosso Pregled postova
Ne bojim ih se kontaktirat nego me zanima ima li ih smisla uopce kontaktirat il je to uobicajena procedura da kao kažu mj dana pa se to oduži na mj i pol ili cak dva
Ma i da ih zoveš reči če ti klasične gluposti tipa rok je 30 dana, bla bla, al ti neće reć šta piše u procesima i dal ima ili nema parice, dal treba raditi projekt i sl. šta tehničari napišu.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2013., 00:17   #2353
ToroRosso
Premium
Moj komp
 
ToroRosso's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Ma i da ih zoveš reči če ti klasične gluposti tipa rok je 30 dana, bla bla, al ti neće reć šta piše u procesima i dal ima ili nema parice, dal treba raditi projekt i sl. šta tehničari napišu.
ma prošao je rok od 30 dana danas haha.. a znam zato i kažam da ne znam ima li smisla uopce.. jer cujem okolo svi su cekali 40-ak 50-ak dana.. kao da im se ne da da imaju jos "jednog" korisnika

sad ispadam nestrpljiv ko neko malo dijete, ali stvarno sad kad znam da ce doci za tjedan il dva ne mogu docekati jer vec zadnju godinu dana trpim ovu brzinu tak da me morate shvatit



al kad malo bolje pogledam 0,25/0,25 pa jebote imam optiku isti dowload isti upload
ToroRosso je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2013., 08:10   #2354
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
I opet vodiš ovdje raspravu umjesto da ih nazoveš i pitaš; što je s mojim telefonom, prekoračenje roka itd.
__________________