Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.01.2013., 08:44   #601
drazenzg
Registered User
Moj komp
 
drazenzg's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 28
Meni je za 4300 isto javljao grešku s driverom (žuti uskličnik). Izbriši driver iz Device managera, odspoji mob, resetiraj PC. Potraži na Googleu (ili ću ti ja dati drivere kada dođem doma, okačim na DropBox ili negdje) generičke ADB drivere, tj. upiši ADB driver download i skini prve koje nađeš. Raspakiraj si .zip negdje, spoji mob i uputi ga na folder gdje si raspakirao drivere. Pokupiti će ti generički Google driver i vidjeti ćeš u Device manageru mobitel pod nazivom nešto_Android_ADB (u tom stilu). Meni nije htio rootati kada sam pokretao samu skriptu s admin ovlastima, već sam išao preko CMD-a, pa pokušaj i ti.
Otvori Command Prompt (s admin ovlastima), pozicioniraj se u folder gdje ti se nalazi Runme.bat.
Da provjeriš da li ti ADB uredno prepoznaje uređaj, dok si u (slovo drivea):\(ime foldera gdje je Runme):
/stuff adb devices
Pokrenuti će skrpitu kojom će ADB potražiti kompatibilne uređaje. Nakon što ti kaže da ga je našao, upiši:
runme.bat
Odaberi opciju 1.
Kada ti kaže da omogućiš backup na mobitelu, upali ekran ako ti se ugasio i odaberi Vraćanje postavki (lozinku ne moraš upisivati)
Mobitelu može trebati i više od 10 sekundi da se restarta. Ne odspajaj ga dok skripta ne prepozna mobitel nakon restarta. Kada skripta završi, iako će se mobitel vjerojatno još bootati, slobodno ga odspoji.
drazenzg je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2013., 12:38   #602
brmbo
Premium
Moj komp
 
brmbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 187
Citiraj:
Autor LuxZg Pregled postova
A da, zaboravih pitat.. jel netko probao osposobiti USB OTG na PAP 4040? Mislim, nigdje se ne spominje, pa pretpostavljam da ni ne radi.. al možda netko zna bolje
Ja proba i isključilo ga automatski, nije se moga upaliti nego vađenjem baterije.
brmbo je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2013., 17:16   #603
LuxZg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 512
Citiraj:
Autor LuxZg Pregled postova
Prvo, stigla mi je folija za ekran za PAP 4040
http://www.ebay.co.uk/itm/6x-screen-...:X:AAQ:GB:1123

Ne odgovara, malo je prekratka, i rupe baš nisu najbolje napravljene. Ali nije ni tako grozna, ako se postavi od vrha telefona prema dolje, rupe za kameru/zvučnik malo ne pašu al ni ne smeta, a na dnu je cca 1.5 mm prekratka, al bolje i to nego ništa. Poslao sam im poruku sa slikama, pa čekam odgovor, možda poprave pa pošalju nove.
Evo update! Danas mi stigle (besplatno) nove folije od iste firme, i ove odgovaraju na PAP 4040 kako treba. Prodavač / firma za 5, čim sam javio da ne odgovaraju poslali su novi paket. I još sam ih dobio na akciji 2+1 gratis tako da svakako preporučam!

Usputno, prve "krive" folije imaju 2 izreza (zvučnik+prednja kamera), dok nove popravljene i dobro izrezane imaju i 3. izrez za senzore.

Zaključna ocjena: preporučam!

Citiraj:
Autor zlajavk Pregled postova
ne prepoznaje ga u device manageru,i onaj link sa prestigio stranice nema nikakve drivere
OK, dakle, jesi upalio USB debugging? Driver je tamo.. a sad jel ADB ne znam..
http://yf2.value4it.com/Service_File...UO_Drivers.zip

Ja sam imao brdo mobova na ovom kompu pa se ne sjećam jel mi povukao neki postojeći više il ovaj..

I obavezno kao Media device spajaj, inače je i meni bio uskličnik i nije ga prepoznavao.

Citiraj:
Autor brmbo Pregled postova
Ja proba i isključilo ga automatski, nije se moga upaliti nego vađenjem baterije.
Mda, to se i meni desilo.. s time da se meni upalio nakon spajanja na punjač.. al dođe na isto. Oh well :P
__________________
Intel Core 2 Duo E4400 @ 320x10 (3200MHz) w/ Scythe Ninja rev.B + 120mm fan | Gigabyte GA-P35-DS3R (Intel P35 + ICH9R) | 4x 1GB Kingmax MARS DDR2 800 CL5 | Sapphire ATi Radeon HD4890 | Seagate 7200.11 250GB+2x WD Black 640GB+Samsung F3 1TB; svi SATA/7200rpm | LG GH20NS15 SuperMulti, SATA | LG W2361V-PF 23", 1920x1080, DVI+HDMI | Aplus CS-188AF case w/ 250mm side fan | onboard 7.1, with Logitech X-540 5.1 speakers | Chieftec 450W /w 120mm fan | Windows 7 64bit Enterprise

Zadnje izmijenjeno od: LuxZg. 17.01.2013. u 17:24. Razlog: edit... 3 reply-a.. pa spojio u multipost.. još da znam kak obrisat druga 2 posta.. :-/ (debil)
LuxZg je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2013., 17:20   #604
LuxZg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 512
edit.. delete? :P
__________________
Intel Core 2 Duo E4400 @ 320x10 (3200MHz) w/ Scythe Ninja rev.B + 120mm fan | Gigabyte GA-P35-DS3R (Intel P35 + ICH9R) | 4x 1GB Kingmax MARS DDR2 800 CL5 | Sapphire ATi Radeon HD4890 | Seagate 7200.11 250GB+2x WD Black 640GB+Samsung F3 1TB; svi SATA/7200rpm | LG GH20NS15 SuperMulti, SATA | LG W2361V-PF 23", 1920x1080, DVI+HDMI | Aplus CS-188AF case w/ 250mm side fan | onboard 7.1, with Logitech X-540 5.1 speakers | Chieftec 450W /w 120mm fan | Windows 7 64bit Enterprise
LuxZg je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2013., 17:20   #605
LuxZg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 512
offtopic.. kak obrišem post?
__________________
Intel Core 2 Duo E4400 @ 320x10 (3200MHz) w/ Scythe Ninja rev.B + 120mm fan | Gigabyte GA-P35-DS3R (Intel P35 + ICH9R) | 4x 1GB Kingmax MARS DDR2 800 CL5 | Sapphire ATi Radeon HD4890 | Seagate 7200.11 250GB+2x WD Black 640GB+Samsung F3 1TB; svi SATA/7200rpm | LG GH20NS15 SuperMulti, SATA | LG W2361V-PF 23", 1920x1080, DVI+HDMI | Aplus CS-188AF case w/ 250mm side fan | onboard 7.1, with Logitech X-540 5.1 speakers | Chieftec 450W /w 120mm fan | Windows 7 64bit Enterprise
LuxZg je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2013., 17:36   #606
zlajavk
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 24
Citiraj:
Autor drazenzg Pregled postova
Meni je za 4300 isto javljao grešku s driverom (žuti uskličnik). Izbriši driver iz Device managera, odspoji mob, resetiraj PC. Potraži na Googleu (ili ću ti ja dati drivere kada dođem doma, okačim na DropBox ili negdje) generičke ADB drivere, tj. upiši ADB driver download i skini prve koje nađeš. Raspakiraj si .zip negdje, spoji mob i uputi ga na folder gdje si raspakirao drivere. Pokupiti će ti generički Google driver i vidjeti ćeš u Device manageru mobitel pod nazivom nešto_Android_ADB (u tom stilu). Meni nije htio rootati kada sam pokretao samu skriptu s admin ovlastima, već sam išao preko CMD-a, pa pokušaj i ti.
Ako možeš frende stavi,jer očigledno mi nešto neide.Šta radit sa onim setup information u notepadu,stalno ih dobivam kad tražim drivere ?
I imam XP Win.

Zadnje izmijenjeno od: zlajavk. 17.01.2013. u 20:50.
zlajavk je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2013., 09:26   #607
rofo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Sisak
Postovi: 1
Pozdrav!
Zamolio bih Vas ako netko ima stock ROM za PAP 3500. Nešto sam petljao po istom, sve pogubio, i stavio na mobitel ROM od micromax a a57 no sad mi mob ne radi kako treba. Pa bih sve probao vratiti na staro. Hvala.
rofo je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2013., 19:50   #608
Kingstom
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Outlook

Pozdrav svima. Evo danas sam kopio pap 4040 i nakon dosta experimentiranja nekako sam podatke sa sd-a prebacio na mob. ali imam problem sa prebacivanjem kontakata iz outlook expresa sa kompa. Molio bi savjet kako da to rijesim, trebam li nakakav program ili neš drugo...
Sorry ako je o ovome negdje pisano nisam mogao baš sve postove pročitat, brw meni je mob. super za tu cijenu, prije sam imao HTC Desire al otišao zvučnik pa ga dao za sicu i uzeo novi stroj
Kingstom je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2013., 08:49   #609
bad_ri
Registered User
Moj komp
 
bad_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 87
Citiraj:
Autor Kingstom Pregled postova
Pozdrav svima. Evo danas sam kopio pap 4040 i nakon dosta experimentiranja nekako sam podatke sa sd-a prebacio na mob. ali imam problem sa prebacivanjem kontakata iz outlook expresa sa kompa. Molio bi savjet kako da to rijesim, trebam li nakakav program ili neš drugo...
Sorry ako je o ovome negdje pisano nisam mogao baš sve postove pročitat, brw meni je mob. super za tu cijenu, prije sam imao HTC Desire al otišao zvučnik pa ga dao za sicu i uzeo novi stroj
podatke iz Outlooka sam ja prebacio tako da sam ih exportirao u *.CSV file, koji sam imortirao na svoju gmail adresu.... nakon toga na telefonu aktiviraš svoj gmail i kontakti se syncaju. pretpostavljam da se i iz OE kontakti mohu exportirati na isti način, importirati na google account i onda naravno syncati na telefon.
nakon toga sve nove kontakte direktno na telefonu spremam na gmail account, jer je mogućnost gubitka kontakata gotovo nemoguće (osim ako ih se ručno ne izbriše). syncanje natrag u outlook ili OE je moguće naknadno ručno, jer google ima opciju exportiranja opet u CSV koji se može importirati u Outlook. jedino nisam doskočio direktnom syncanju kontakata google-a i Outlooka, ali nije da mi je i važno i potrebno, a i izbjegavam mogućnost da brisanjem nekog kontakta u Outlooku sync izbriše isti na gmail accountu i telefonu.
bad_ri je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2013., 14:17   #610
Kingstom
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Ok, budem probao tak, jel postoji kakav free sinc program za prestigio kao sta ima za HTC sync?
Kingstom je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2013., 22:42   #611
bad_ri
Registered User
Moj komp
 
bad_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 87
Citiraj:
Autor Kingstom Pregled postova
Ok, budem probao tak, jel postoji kakav free sinc program za prestigio kao sta ima za HTC sync?
nemam pojma za sync, kao što rekoh, to radim ručno jer mi je lakše. neke stvari si rješavam preko "wondershare mobilego" (tad telefon treba imati omogućem usb debugging jer taj program radi preko adb drivera - ne koristi ga se biranjem usb storage-a na izborniku telefona).
možda za sync postoji neka univerzalna andorid aplikacija, ali nisam istraživao.
u svakom slučaju, javi dal si uspio ono ručno kako sam ja radio exportiranjem. onaj wondershare mobilego sam koristio za neko sitno editiranje po imeniku, nije loš softver, ima dobrih fora koje se daju iskoristiti.
bad_ri je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2013., 22:57   #612
Kingstom
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Citiraj:
Autor bad_ri Pregled postova
nemam pojma za sync, kao što rekoh, to radim ručno jer mi je lakše. neke stvari si rješavam preko "wondershare mobilego" (tad telefon treba imati omogućem usb debugging jer taj program radi preko adb drivera - ne koristi ga se biranjem usb storage-a na izborniku telefona).
možda za sync postoji neka univerzalna andorid aplikacija, ali nisam istraživao.
u svakom slučaju, javi dal si uspio ono ručno kako sam ja radio exportiranjem. onaj wondershare mobilego sam koristio za neko sitno editiranje po imeniku, nije loš softver, ima dobrih fora koje se daju iskoristiti.
uh... šta me ispati ovo danas, cjelo popodne sam pokušavao na ovaj tvoj način al nikako. Morat ću ručno prebaciti kontakte... ono opći dojam moba je ok al zato zafrkancije sa synkanjem i prebacivanjem podataka. e da, danas sam imao jedan poziv i ono mob. normalno zvoni al ekran je sav bjel i nemogu se nikako javit, resetirao ga i sad sve ok (bar se nadam)
Kingstom je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2013., 07:45   #613
LUX_67A
Registered User
 
LUX_67A's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 56
Citiraj:
Autor Kingstom Pregled postova
uh... šta me ispati ovo danas, cjelo popodne sam pokušavao na ovaj tvoj način al nikako. Morat ću ručno prebaciti kontakte... ono opći dojam moba je ok al zato zafrkancije sa synkanjem i prebacivanjem podataka. e da, danas sam imao jedan poziv i ono mob. normalno zvoni al ekran je sav bjel i nemogu se nikako javit, resetirao ga i sad sve ok (bar se nadam)
Kad je u pitanju prebacivanje kontakata nesto krivo radis ...

Izaberi format u Outlook-u (CSV ili vCard), snimi kao file, odi u gmail, contacts, izaberi import, nadi prije snimljeni file i OK ...
Ukratko, to ti je to ...
LUX_67A je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2013., 07:56   #614
bad_ri
Registered User
Moj komp
 
bad_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 87
Citiraj:
Autor LUX_67A Pregled postova
Kad je u pitanju prebacivanje kontakata nesto krivo radis ...

Izaberi format u Outlook-u (CSV ili vCard), snimi kao file, odi u gmail, contacts, izaberi import, nadi prije snimljeni file i OK ...
Ukratko, to ti je to ...
on radi iz outlook expressa, mislim da je mala razlika u exportiranju kontakata iz njega. radio sam, ali da budem iskren, ne u zadnjih godinu i pol, pa sam zaboravio (shame on me! - to bih morao znati!)
bad_ri je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2013., 08:54   #615
LUX_67A
Registered User
 
LUX_67A's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 56
Citiraj:
Autor bad_ri Pregled postova
on radi iz outlook expressa, mislim da je mala razlika u exportiranju kontakata iz njega. radio sam, ali da budem iskren, ne u zadnjih godinu i pol, pa sam zaboravio (shame on me! - to bih morao znati!)
Ista prica ... samo treba izabrati neki oblik file-a, a da nije wab, njega ne moze importirati u gmail ...
LUX_67A je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2013., 00:41   #616
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Evo napokon sam doceka model 4500, i prvi prvi dojmovi su: RADI jeeeee :-)
Sutra vise.
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2013., 07:58   #617
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Vidim da je sada i dostupan za kupovina - cijena finih 2000 krznenih
http://www.svijet-medija.hr/p/GSM-te...O,-crni/43542/
zupy je online   Reply With Quote
Staro 22.01.2013., 12:13   #618
hrast2008
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Evo c/p moje skromne recenzije pap4500duo s bugovog foruma (gdje je i par slikica):
http://www.bug.hr/forum/topic/mobite...00/174996.aspx

Citiraj:
Par početnih riječi;

Relativno sam napredan korisnik Smartphone-a. Imao sam Galaxy-a S i9000 na Slim ICS + semaphore.
Instaliranog je bilo svačega, što se povremeno poprilično osjetilo zbog nedostatka RAMa. Sve ostalo je bilo ok.

TaDA!! Otpakiravam već poznatu formu ambalaže (imam i prestigio tablet 5080B) i UH od oduševljenja.
Brže bolje po bateriju, karticu u Sim Slot 1 i pali. Boota se relativno brzo (skoro upola brže od S), a onda me malo ekran ubio u pojam. Užasno saturirane boje, te sam odmah potražio postavke. Olakšanje kada sam postavio osvijetljenje na cca 50%. Sve normalno! Ugl., ekran je odličan. Solidan kut gledanja, osim skroz odozgora i odozdo, kao da je dupla slika. No ok, jer tako nikada niti gledamo mobitel.
Materijal? Glatka plastika ili slično. Međutim djeluje čvrsto, ništa ne škripi.
Malo me živcira izbočena kamera. Čak i kada stavimo mobitel u futrolu (sky/koža futrola koju dobijete uz mobitel) kamera malo viri van tj. nije u futroli. Zapravo, cijeli mobitel malo viri van futrole. Osim toga, mobitel ide pomalo teško van futrole. Valjda treba malo razraditi.

Eh da... kada vas pita za instaliranje onih njegovih aplikacija, odgovorite na don't install. Jednostavno hrpa nepotrebnog (osim što mi se svidio Free Note). Instalirao sam sve ono što i inače koristim, raznorazni IM klijenti, nešto alata i prognozu .
Kroz cca 3h prčkanja, niti jedan bug nisam uočio (nisam baš ni gledao napredne postavke). I što je najvažnije mob. niti jednom nije zastao, smrzao se ili slično. Pokušao sam instalirati svoj standardni QR code reader i smola. Veli google play da nije kompatibilno s uređajem.
Kako bilo da bilo, daleko brže od Samsung Galaxy S. No, S je bio i pun svakojakih aplikacija koje su ga gušile.

Nisam se još igrao na njemu. Nisam još ništa fotografirao s njime.


NADOPUNA

Jedan me korisnik pitao kakav je mobitel u smislu glasnoće iz džepa, je li se čuje tj. osjeti kada vibrira.
Mobitel stavio u futrolu, pa u džep, izašao sam na ulicu, stavio najjaču zvonjavu + vibru te nazvao sam sebe s drugog mobitela. Da u hodu osjetim vibru, kao i zvonjavu, trebao sam se jako koncentrirati. Nakon što sam izvadio mobitel iz futrole i isti vratio u džep, mobitel sam čuo jasno i glasno. Vibracija je opet bila slaba.
Napominjem da sam poprilično debelo obučen.

Fotografije? Korisnik sam dSLR-a, što znači da sam poprilično kritičan prema fotoaparatima i pogotovo mobitelima.
Kamera je 8Mpx i sasvim sam svjestan da je to predobro da bi bila istina. Slikao sam jednu fotografiju u tamnom, drugu u normalno osvijetljenoj prostoriji i jednu na ulici.
Vidi slike u prilogu. Bug forum uploadane fotke smanjuje na veličinu pogodnu za web, pa sam stavio i jedan crop (koji je dodatno mrvu komprimiran).
Fotografirano je uz predefinirane postavke. Moguće je mijenjati EV, oštrinu, hue, saturaciju, kontrast, ISO... Na većim ISO (800+) fotografija se automatski smanjuje radi uprosječivanja šuma.
Svuda je ispala ok fotka, osim što sam primjetio da software pegla šum. Kao posljedica, vidi se da fale detalji (npr tekstura fasade itd.) Kada sliku smanjimo na neku web veličinu, fotka je i više nego pristojna (uostalom ko i u većinu danas dostupnih snimalica).
hrast2008 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2013., 02:34   #619
daZi
Registered User
Moj komp
 
daZi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Vž
Postovi: 29
Pozdrav,

Kupio sam jučer 4300, za sad sve u redu, primjedbe na zvuk na slušalicama koji je lošiji nego na prošlom mobu (Xperia X8), osjetljivost ekrana također malo slabija, i TELE2 kartica koja je kao CARD2 gubi signal dosta puta. No, budući da je to poslovni broj, to je možda i prednost I fakat je ogroman, na slikama ne izgleda tak, vjerujte mi.

Nego, pokušavao sam danas 2 sata ROOTati mobitel, i nemrem. Očajan sam. X8 sam rootal nekoliko puta, uvijek manje od 15min posla. imam isti problem ko kolega na forumu: isto javlja mi grešku s driverom i (žuti uskličnik), i kada pokrenem RunMe.bat isto mi javlja "Make a choice: 1
Checking if i should run in Normal Mode or special Sony Mode
Please connect your device with USB-Debugging enabled now
Waiting for device to shop up, if nothing happens please check if Windows ADB-dr
ivers are installed correctly!"

Probao sam sve prema uputama na http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1886460., i prema uputama na ovom forumu.
dakle, da rezimiramo što sam sve pazio i napravio:
- Mob je upgradean automatski na v1.0.08
- USB debugging ON
- USB na "Media device"
- skinuo prvo drivere na http://www.prestigio.com/products/Sm...Phone_4040_DUO i instalirao
- Root_with_Restore_by_Bin4ry_v18 skinuo, odpakirao na C: i pokrenuo kao admin
- pokušao sam pokrenuti RunMe i u Command Prompt (s admin ovlastima)
- /stuff adb devices mi ne pokaže konektirani uređaj, znači driveri nekaj zezaju
- skinuo sam Android SDK i preko njega ADB drivere
- Kada idem na UPDATE drivera za mob preko DEVICE MANAGERA, ne želi ih prepoznati
- "Izbriši driver iz Device managera, odspoji mob, resetiraj PC." jesam, 2 puta, ne pomaže
- pokušao sam uštekati u više USB portova tijekom neuspjelih pokušaja

Uglavnom, kaj god da delam, nikako nemrem drivere instalirati!

Ima netko kakvu ideju, molim Vas lijepo, ja sam već lud, da mi dođe da ga ostavim ovak....

Hvala
daZi je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2013., 02:43   #620
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Evo i ja imam problema (PAP 4500) tj ne mogu nista instalirat sa google play-a
Krene pa stane i javi gresku "-101", malo sam googlao ali nisam nista pametnoa naso, cak sam jos jedan racun otovrija da vidim oce li proc, posto na starom ima prijavljen model PAP 4300, ali ni to nije pomoglo.
Lega sa posla uzea isto 4500 i njemu se instalira bez problema.
Surfanje radi bez problema i generalno sve drugo radi.
Sta da radim ili di sam zahebo da mi javlja gresku "-101" ???
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2013., 08:10   #621
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
a jesi probao odliknati sve google račune koje imaš, odnosno taj glavni koji si postavio, pa ga ponovno prijaviti?
tor je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2013., 11:05   #622
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
a jesi probao odliknati sve google račune koje imaš, odnosno taj glavni koji si postavio, pa ga ponovno prijaviti?
Nakon treceg reseta (vracanje na tvornicke postavke PAP 4500) istalacija sa google play-a proradila
Ali posto sam prilikom reseta rekako da ocisti i karticu nemam vise programe koji su se instalirali od strane prestigia, jel ko zna kako opet doc do njih?
Nije da mi fale ali bjesne tice (Angry Birds) i "free note" su mi bili skroz ok, da zanam da se obe mogu preuzet besplatno (free note ne nalazim ali ima nesto slicno) ali me zanima kako opet doci do programa koje je prestigio stavio kao opciju instalacije pri prvom paljenju.

Također nigdje ne nalazim task manager (mislim da je bio nekakav u modelu 4300) da mogu pobit programe (aplikacije) koji mi se vrte u pozadini, pa ako imate kakvu preporuku za task manager rado cu poslusat preporuku.
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413

Zadnje izmijenjeno od: ante2. 23.01.2013. u 11:23.
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2013., 11:40   #623
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2013., 12:17   #624
LUX_67A
Registered User
 
LUX_67A's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 56
MMS problem

Ajd neka se javio netko tko moze poslati MMS sa 4300 modela ... jucer sam pokusao poslati (nakon update-a u servisu na 1.09) i ne ide ...

Zvao i SZK T-Mobile-a, napravio postavke prema uputama i ... nista!!

Dobio i njihovu poruku s linkom za download, ali ne ide ...

Iz servisa dobio uputei dalje ne ide ... mislim da je nesto do software-a ...

Internet radi, to mi je prije bilo problem (nisam rucno upisao APN.ove), ali to radi OK. Problem je s MMS-om ... koliko sam vidio po ostalim forumima, nesto ICS pravi probleme ...

Jel zna neko nesto o tome?
LUX_67A je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2013., 19:22   #625
alcem
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: selo veselo
Postovi: 133
Citiraj:
Autor LUX_67A Pregled postova
Internet radi, to mi je prije bilo problem (nisam rucno upisao APN.ove), ali to radi OK. Problem je s MMS-om ... koliko sam vidio po ostalim forumima, nesto ICS pravi probleme ...

Jel zna neko nesto o tome?
Vjerojatno glupo pitanje, ali jel snimis postavke na kraju? Menu tipka pa save? I onda nakon toga ugasis/upalis mob?
alcem je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2013., 19:23   #626
Boot
Member
 
Boot's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Fort Duare
Postovi: 128
Nemam problema sa MMS-om na 4300. Radio je na 1.08, a radi i nakon updatea na 1.09! Postavke su poslane od Tele2 i nisam ih morao rucno unositi.
__________________



Abit IC7 MAX3 - P4 2.8@3.2 - AC Freezer4
4x512 Kingmax SuperRAM PC 3500 - GeCube 9550GT
Seagate 250GB SATA2, Seagate 80GB SATA2 x 2- Chieftec 410W
LiteOn DVD-RW, SyncMaster 913N



Boot je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2013., 20:31   #627
daZi
Registered User
Moj komp
 
daZi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Vž
Postovi: 29
Citiraj:
Autor daZi Pregled postova
Pozdrav,

Kupio sam jučer 4300, za sad sve u redu, primjedbe na zvuk na slušalicama koji je lošiji nego na prošlom mobu (Xperia X8), osjetljivost ekrana također malo slabija, i TELE2 kartica koja je kao CARD2 gubi signal dosta puta. No, budući da je to poslovni broj, to je možda i prednost I fakat je ogroman, na slikama ne izgleda tak, vjerujte mi.

Nego, pokušavao sam danas 2 sata ROOTati mobitel, i nemrem. Očajan sam. X8 sam rootal nekoliko puta, uvijek manje od 15min posla. imam isti problem ko kolega na forumu: isto javlja mi grešku s driverom i (žuti uskličnik), i kada pokrenem RunMe.bat isto mi javlja "Make a choice: 1
Checking if i should run in Normal Mode or special Sony Mode
Please connect your device with USB-Debugging enabled now
Waiting for device to shop up, if nothing happens please check if Windows ADB-dr
ivers are installed correctly!"

Probao sam sve prema uputama na http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1886460., i prema uputama na ovom forumu.
dakle, da rezimiramo što sam sve pazio i napravio:
- Mob je upgradean automatski na v1.0.08
- USB debugging ON
- USB na "Media device"
- skinuo prvo drivere na http://www.prestigio.com/products/Sm...Phone_4040_DUO i instalirao
- Root_with_Restore_by_Bin4ry_v18 skinuo, odpakirao na C: i pokrenuo kao admin
- pokušao sam pokrenuti RunMe i u Command Prompt (s admin ovlastima)
- /stuff adb devices mi ne pokaže konektirani uređaj, znači driveri nekaj zezaju
- skinuo sam Android SDK i preko njega ADB drivere
- Kada idem na UPDATE drivera za mob preko DEVICE MANAGERA, ne želi ih prepoznati
- "Izbriši driver iz Device managera, odspoji mob, resetiraj PC." jesam, 2 puta, ne pomaže
- pokušao sam uštekati u više USB portova tijekom neuspjelih pokušaja

Uglavnom, kaj god da delam, nikako nemrem drivere instalirati!

Ima netko kakvu ideju, molim Vas lijepo, ja sam već lud, da mi dođe da ga ostavim ovak....

Hvala
Riješio sam problem!
Fora je naravno u USB driverima, ako se skidaju ovi ADB driveri preko SDK, ne radi.
Ako nekome pomogne, evo što sam napravio danas:

1. Vratio mob na tvorničke
2. namjestio USB debugging, Media device...
3. skinuo drivere na http://goo.gl/WUyXn (rev4.)
4. raspakirao drivere
5. preko DEVICE MANAGERa našao uređaj
6. UPDATE DRIVER SOFTWARE / Browse i našo te drivere
7. uređaj instalira drivere, i prepozna u Windowsima
8. pokrenuo Run ME.bat i sve radi kako bi trebalo

pozdraf

daZi je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2013., 20:48   #628
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Interesantno je kako nezavisnih review-a nema ni od korova. Ali zato ovih navlakuša-reviewa koje radi sam Prestigio ima ko pljeve. Ništa novo na Balkanu. I istočnije.
Mislim, svi znamo igru koju igra Prestigio, ali ipak bi bilo zanimljivo pročitati review za 4500, jer i ćorava kokoš nadje zrno.
Ah...sve nešto u narodnim večeras....
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz


estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2013., 08:33   #629
LUX_67A
Registered User
 
LUX_67A's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 56
Citiraj:
Autor alcem Pregled postova
Vjerojatno glupo pitanje, ali jel snimis postavke na kraju? Menu tipka pa save? I onda nakon toga ugasis/upalis mob?
Ma naravno, ali nije to bio problem ...

Jutros sam rijesio problem MMS-a .... pobrisao sve APN-ove, reset moba i prepisao APN-ove sa sinovog moba (njemu sve radi ok, isto 4300duo) ... varijanta je t-mobile ...
LUX_67A je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2013., 08:56   #630
hrast2008
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
Interesantno je kako nezavisnih review-a nema ni od korova. Ali zato ovih navlakuša-reviewa koje radi sam Prestigio ima ko pljeve. Ništa novo na Balkanu. I istočnije.
Mislim, svi znamo igru koju igra Prestigio, ali ipak bi bilo zanimljivo pročitati review za 4500, jer i ćorava kokoš nadje zrno.
Ah...sve nešto u narodnim večeras....
Ja sam Prestigio undercover agent ;p

Tu sam priložio Antutu usporedbu s SII;
http://www.bug.hr/forum/topic/mobite...=asc&view=flat
hrast2008 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na