Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.06.2008., 11:45   #301
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
U mom slučaju je problem bio što je Oracle administrator bio "priučen" i nenavikao na probleme te vrste
Davno je to bilo, sjećam se samo da je u ormaru bilo 50-ak Quantuma od 200mb, a na zamjenski disk se zahvaljujući "sposobnom" domaćem distributeru čekalo preko mjesec dana
E, poznato mi je to... Oboje.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2008., 13:15   #302
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
RAID 0 u svakom slučaju DA ako uzimaš nove diskove, nemoraš se brinut.
Bravo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.06.2008., 13:39   #303
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
RAID 0 u svakom slučaju DA ako uzimaš nove diskove, nemoraš se brinut.
Siiiiigurno.

Stopa kvarova opreme najveca je kod potpuno nove opreme. Mi velike storage sustave pustamo "na hladno" i po mjesec dana prije nego sto krenemo migrirati produkciju na njih.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2008., 13:57   #304
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
da prvo se isproba tjedan-dva kak to radi i dal su diskovi u redu.


ak još nije kupil dva diska za raid, nek razmisli o Seagate 500gb 32mb ili WD 640gb. oba diska su vrlo brza i netreba se zajebavat s RAID-om
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2008., 13:58   #305
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Razloga za brigu uvijek ima, pogotovo u ljudi sa quad procom nabrijanim na 4ghz u kućištu od 200kn sa napajanjem od 100kn, bez ikakve ventilacije itd

A i što kolega u prethodnom postu reče, većina elektronike otkaže u prvih tjedan dana, meni recimo od desetina diskova koji su mi prošli kroz ruke samo jedan je ispao neispravan i to riknuo prvi dan

Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
ak još nije kupil dva diska za raid, nek razmisli o Seagate 500gb 32mb ili WD 640gb. oba diska su vrlo brza i netreba se zajebavat s RAID-om
A može i dva WD 640GB u RAID
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 18:26   #306
LiquiD SileNcE
Premium
Moj komp
 
LiquiD SileNcE's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: KC
Postovi: 108
Ok ljudi ima tu i dobrih argumenata, ali i još više oprečnih mišljenja. Mene zanima koliko je od vas koji kritizirate raid0 u stvari imalo problema s njim (čitaj kontrolerom) ili ga uopće koristili. Jer čitajući taj i druge forume meni se ipak čini da ljudi koji koriste raid0 i duže vremena ne govore loše o njemu. Možda je ipak opći stav o raidu0 građen više na nekom grupnom skepticizmu, a ne na iskustvu. .....imho
__________________




LiquiD SileNcE je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 19:08   #307
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Gle ako ti je bitno da loadanje levela u FS X traje 20 umjesto 35 s i imaš 4GB rama i quad core i 3870x2 onda kupi diskove za RAID, ako odgovor nije takav onda vjerojatno ima pametnijih stvari za gameanje koje si neko može priuštiti...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 19:22   #308
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ja ga drzim vec skoro dvije godine i stvarno ne vidim razlog da ga nekome ne preporucim.....iako niti neki poseban da ga preporucim. ok, brze je ali svejedno su diskovi takvi kakvi jesu i cim malo krenes vise operacija odjednom po njima izvoditi crkavaju kao i da nisu u raidu. da je nesigurnije nego imati dva diska odvojeno je ali opet ovdje ljudi preporucavaju jedan veliki. pa to je isto govno, kad krepa ode sve
no na stranu sve prednosti i mane raid0, jedino sto mi se svidja je sto win sve vide kao jedan disk i ne moram razmisljati di mi je sta....to organski ne podnosim
imam u planu rjesiti se ovih i uzeti jedan veci, brzi uz malo dodavanja love a cim bude nekih para vjerovatno cu uzeti jos jedan i opet staviti raid0.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 19:35   #309
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Hardware RAID 0, predobra stvar. Dalo dusu za read speed

Sad valjda svaki iole inteligentni korisnik zna sto znaci ako ti brze cita sa diska.

Sto se tice sigurnosti podataka. Ako je gaming konfa, sta imas tamo drzati nesto sto je vazno? :P
  Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 19:50   #310
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
I ja sam spojio ova dva po 500 u RAID 0, radi dosta brze tj. osjetno brze ucitava sve aplikacije, a sto se tice nesigurnosti i tako mi se obadva vrte u kucistu i kada nije raid i odavno drzim sve sto vrijedi na dvd-ovima ili dvd-ramu, tako da mi je najveci gubitak (ako ga i bude) sto cu morati ponovo sve reinstalirati sto mi je da posteno priznam postalo gore nego otici zubaru.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2008., 21:21   #311
Solberg
Premium
Moj komp
 
Solberg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Nije samo brzina reada i ucitavanja brza.... meni se najvise svidja u raidu0, da cim otvoris neki folder pun fileova (mp3-ce ili filmeki ili nekaj u tom stilu) odmah ti je sve na raspolaganju, bez nikakvih zagusenja i duzeg rostanja do diskovima dok sve sve ne inicilizira ili kad imas neki film npr HD, od cca 6-7 GB, ti ga slajdaj u bilo kojem playeru i trenutno ti prebacuje sliku dok kod jednog diska ti se zna desiti da bus se nacekao dok on nadje dio filma na koji si ti zaskrolao. Zatim, ne znam, odzipavas neki veci file od ne znam, 4 GB, a istovremeno mogu raditi sa drugim fileovima ko da disk nist niti ne radi.... To su po meni prednosti Raida 0, a ne da li ce mi se neka igra ucitati 3 sec prije . Jer kad pogledas u nazad cca 5-10 god, daleko je najmanje dobiveno u brzini diskovlja, za razliku od proceva, grafulji.. itd, pa je hard vec odavno postao usko grlo u kompovima. E sad, ima ekipe koja govori nemoj bu ti puknulo raid polje, ak ti rikne jedan bus zgubio podatke i tak dalje... sve je to istina ali isto tak ti se moze desiti sto sranja i bez raida da ih sad ne nabrajam. Ja ga imam oko 10mj i zasad nemam zamjerki, niti se jednom sta strokalo, ali ne kazem da ne moze vec sutra, kao i mnogo drugih stvari na kompu, koje danas rade a sutra odu u vjecna lovista. Moji frendovi imaju isto raid (jedan cca 2 god i to jos na staroj Epoxici sa mobilcem, a drugi cca 1,5 godina) na kompu i svi se slazemo da bi se sad tesko navikli na diskovlje bez raida, ali naglasavam, nikad ne reci nikad, ali je moja definitivna preporuka DA, a sto se tice backupa, pa raditi ga treba za vazne stvari i kad nemas raid, ako ti je nesto jako vazno.
Solberg je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 21:44   #312
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Solberg Pregled postova
Nije samo brzina reada i ucitavanja brza.... meni se najvise svidja u raidu0, da cim otvoris neki folder pun fileova (mp3-ce ili filmeki ili nekaj u tom stilu) odmah ti je sve na raspolaganju, bez nikakvih zagusenja i duzeg rostanja do diskovima dok sve sve ne inicilizira ili kad imas neki film npr HD, od cca 6-7 GB, ti ga slajdaj u bilo kojem playeru i trenutno ti prebacuje sliku dok kod jednog diska ti se zna desiti da bus se nacekao dok on nadje dio filma na koji si ti zaskrolao. Zatim, ne znam, odzipavas neki veci file od ne znam, 4 GB, a istovremeno mogu raditi sa drugim fileovima ko da disk nist niti ne radi.... To su po meni prednosti Raida 0, a ne da li ce mi se neka igra ucitati 3 sec prije . Jer kad pogledas u nazad cca 5-10 god, daleko je najmanje dobiveno u brzini diskovlja, za razliku od proceva, grafulji.. itd, pa je hard vec odavno postao usko grlo u kompovima. E sad, ima ekipe koja govori nemoj bu ti puknulo raid polje, ak ti rikne jedan bus zgubio podatke i tak dalje... sve je to istina ali isto tak ti se moze desiti sto sranja i bez raida da ih sad ne nabrajam. Ja ga imam oko 10mj i zasad nemam zamjerki, niti se jednom sta strokalo, ali ne kazem da ne moze vec sutra, kao i mnogo drugih stvari na kompu, koje danas rade a sutra odu u vjecna lovista. Moji frendovi imaju isto raid (jedan cca 2 god i to jos na staroj Epoxici sa mobilcem, a drugi cca 1,5 godina) na kompu i svi se slazemo da bi se sad tesko navikli na diskovlje bez raida, ali naglasavam, nikad ne reci nikad, ali je moja definitivna preporuka DA, a sto se tice backupa, pa raditi ga treba za vazne stvari i kad nemas raid, ako ti je nesto jako vazno.
Istina sto kazes. Ali ovo scrollanje i preskakanje dok gledas HD filmove od 5 ili 8 giga je glupost jer spajanjem u RAID 0 ti se ne smanjuje access time na hardu. Za tako nesto ce ti trebati neki SSD :P
  Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 23:30   #313
Solberg
Premium
Moj komp
 
Solberg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Ne govorim da se smanjuje access time, niti ovdje nisam govorio o bilo kakvim brojkama iz raznih benchmarka, vec sam opisivao moj dojam prakticnog rada u raidu 0, a izmedju ostalog kad sam imao jedan hard i neki film, znalo mi se desiti da se slika zamrzne na dijelic sekunde, pa ponekad i na pokoju sekundu, kada bih npr "premotavao" neki film napreskokce, dok mi se to u raidu nije nikad desavalo. Tako da bez uvrijede meni to nije glupost. A pogotovo kad trazis neku sekvencu u filmu, pa otvaras malo jedan film, pa malo drugi, pa malo trazis po jednom, pa malo po drugom, a istovremeno na toj pariciji imas 250 GB filmova, pa da vidim onda access time tog jednog diska, naspram dva u raidu 0.
Solberg je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 23:36   #314
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Isto tako kada ucitavas gomilu slika sa ACDSee ide skoro trenutno.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2008., 06:18   #315
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Istina sto kazes. Ali ovo scrollanje i preskakanje dok gledas HD filmove od 5 ili 8 giga je glupost jer spajanjem u RAID 0 ti se ne smanjuje access time na hardu. Za tako nesto ce ti trebati neki SSD :P
Smanjuje se RAT u RAID 0 polju vs jednog diska, samo ne pada za duplo nego samo za par ms i ipak nemogu 2 7200 diska prestić jedan od 10k ili 15k u tome...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 09:58   #316
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,264
Raid 5 ili ne?

Naime, kako cijene diskova padaju, konkretno 640gb modeli .. piknul bi par, 2 sigurno a u slučaju raida 5 i 4 komada. Sad, većina slaže softverski raid 5, i to dela, al dok pukne array, onda idu suze Dal se opće isplati igrati s hardverskim raidom, jer kontroleri kostaju poprilično. Ili jednostavno par diskova, nikakav raid i mir. Razmišljam o raidu, jednostavno zbog brzine i gušta. Ali je to malo skupi sport sam za foru
Koji hardverski raid kontroleri su vrijedni spomena?

Osim fore, o raidu 5 razmisljam i zato jer bolje 1 disk novi pa rebuildat array, nego 640gb podataka nepovratno manje
johnsmith je online   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 10:10   #317
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,546
Citiraj:
Autor dajdroge Pregled postova
Naime, kako cijene diskova padaju, konkretno 640gb modeli .. piknul bi par, 2 sigurno a u slučaju raida 5 i 4 komada. Sad, većina slaže softverski raid 5, i to dela, al dok pukne array, onda idu suze Dal se opće isplati igrati s hardverskim raidom, jer kontroleri kostaju poprilično. Ili jednostavno par diskova, nikakav raid i mir. Razmišljam o raidu, jednostavno zbog brzine i gušta. Ali je to malo skupi sport sam za foru
Koji hardverski raid kontroleri su vrijedni spomena?

Osim fore, o raidu 5 razmisljam i zato jer bolje 1 disk novi pa rebuildat array, nego 640gb podataka nepovratno manje
Opcenito, RAID 5 je "poor man's" RAID, ogromni penali na raznim podrucijima (napose writeu) i jos stosta definitivno su no-no za RADI 5 na bilo kojem kontroleru, a na softverskom nemoj ni pomisljati (jednostavno nemoj!).

Ako ti treba "samo za foru", posteni SATA kontroler ti se doslovce ne isplati. Racunaj da bi trebao iskesirati najmanje 2k kn, a koliko ti je to isplativno, ne znam bas...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 00:18   #318
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
eto ja sam morao raditi PowerPoint prezentaciju...pa sam nešto sklepal na temu RAID-a ukratko o RAID polju.

svebee - RAID
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 01:49   #319
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Jedan ispravak polu-tocnog navoda u PP-u

U "RAID" 0 polju, ukupni kapacitet nije jednak kapacitetu najmanjeg diska u polju, vec odgovara kapacitetu najmanjeg pomnozenog sa brojem diskova unutar polja.
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 09:01   #320
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
Evo jedan gajd
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Jedan ispravak polu-tocnog navoda u PP-u

U "RAID" 0 polju, ukupni kapacitet nije jednak kapacitetu najmanjeg diska u polju, vec odgovara kapacitetu najmanjeg pomnozenog sa brojem diskova unutar polja.
:d

inače za one iznad koji nisu nikad radili raid na intelovom čipu.
Raid 0 se može podijeliti na više polja.
znači od 2 diska od recimo 320gb možemo napraviti više raid 0 polja sve dok ne potrošimo kapacitet, tak da netreba kasnije ni radit particije
e sad da nebu ispalo da samo spamam ovo ima svojih prednosti, pošto se kreira takav raid koji ima više polja svako polje se ponaša kao posebno i more biti bootabilno, znači može se instalirati na jedno polje windows na drugo linux itd bez da se prčka s boot loaderima(taj posel se prepusti raidu) još ak ploča podržava boot menu kao gigabyte ovo može jako dobro doći u nekim situacijama.

evo jedan gajd

Zadnje izmijenjeno od: Melani. 23.02.2009. u 09:15.
Melani je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 10:29   #321
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Melani Pregled postova
Evo jedan gajd
:d

inače za one iznad koji nisu nikad radili raid na intelovom čipu.
Raid 0 se može podijeliti na više polja.
znači od 2 diska od recimo 320gb možemo napraviti više raid 0 polja sve dok ne potrošimo kapacitet, tak da netreba kasnije ni radit particije
e sad da nebu ispalo da samo spamam ovo ima svojih prednosti, pošto se kreira takav raid koji ima više polja svako polje se ponaša kao posebno i more biti bootabilno, znači može se instalirati na jedno polje windows na drugo linux itd bez da se prčka s boot loaderima(taj posel se prepusti raidu) još ak ploča podržava boot menu kao gigabyte ovo može jako dobro doći u nekim situacijama.

evo jedan gajd
Ta karakteristika kreiranja logickih polja povrh fizickih polja je inace standard kod svakog normalnog RAID kontrolera.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 10:38   #322
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ta karakteristika kreiranja logickih polja povrh fizickih polja je inace standard kod svakog normalnog RAID kontrolera.
Ja sam radio samo s sil 3112 on to nema,jmicron neki stariji nije imao,nvidia nforce 4 nije imal ,intel ima,a druge nisam imal prilike probati.
Melani je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 11:01   #323
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Melani Pregled postova
Ja sam radio samo s sil 3112 on to nema,jmicron neki stariji nije imao,nvidia nforce 4 nije imal ,intel ima,a druge nisam imal prilike probati.
Zato i kazem normalnih kontrolera.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2009., 17:31   #324
Matko_STR
Premium
 
Matko_STR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 86
RAID - koje su mi opcije

Pročitao sam dosta tema veznaih uz RAID načina rada, ali nažalost moja matična (GB EP35-DS3) ne podržava RAID. Sada me konkretno zanima koje su mi opcije da bez kupovanja nove matične ploče diskove postavim u RAID-0?

1. Da li se RAID kontroler može posebno kupiti i priključiti na matičnu?
2. Da li je disk striping ista stvar kao RAID-0?
Matko_STR je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2009., 19:08   #325
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Matko_STR Pregled postova
... ali nažalost moja matična (GB EP35-DS3) ne podržava RAID. Sada me konkretno zanima koje su mi opcije da bez kupovanja nove matične ploče diskove postavim u RAID-0?
Ukratko, najjeftinije i najbrze ... nova maticna sa ICH9R/10R.
Citiraj:
Autor Matko_STR Pregled postova
1. Da li se RAID kontroler može posebno kupiti i priključiti na matičnu?
Da. Neisplativo i sporo (za trenutnu MBO).
Citiraj:
Autor Matko_STR Pregled postova
2. Da li je disk striping ista stvar kao RAID-0?
Da.
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2009., 19:27   #326
Matko_STR
Premium
 
Matko_STR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 86
Hvala na odgovorima.

Koja je onda razlika između disk stripinga i RAID-a 0? Osim što je prvo soft., a drugo hard. rješenje? Da li su performanse iste ili su bolje kada se koristi RAID kontroler?
Matko_STR je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2009., 19:35   #327
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Matko_STR Pregled postova
Koja je onda razlika između disk stripinga i RAID-a 0?
Ista stvar, drugi naziv.
Citiraj:
Autor Matko_STR Pregled postova
Osim što je prvo soft., a drugo hard. rješenje?
Pobrkao si lonchiche Soft i hard oboje koriste izraz Stripping.
"RAID-0" je vise tehnicki naziv, a "Stripping" cak i opisuje princip rada.
Citiraj:
Autor Matko_STR Pregled postova
Da li su performanse iste ili su bolje kada se koristi RAID kontroler?
RAID kontroler daje daleko bolje rezultate, te skida opterecenje s maticne i proca.
Softversko (polu)rjesenje na Windozama je uglavnom opcija kada stvarno nema drugog izbora. Po meni je bolje ne radit nista, nego radit soft Stripping.
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2009., 19:41   #328
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,546
Citiraj:
Autor Matko_STR Pregled postova
Koja je onda razlika između disk stripinga i RAID-a 0? Osim što je prvo soft., a drugo hard. rješenje? Da li su performanse iste ili su bolje kada se koristi RAID kontroler?
Striping i RAID0 nisu sinonimi, tako da godnji odgovor nije tocan (jer postoji jos tipova RAID-a koji koriste striping a nisu RAID 0).

Ukratko, malo si pomijesao pojmove, striping, mirroring, duplexing, parity i slicno su tahnike distribucije setova podataka, dok su RAID polja (nivoi) setovi predefiniranih algoritama (vise ili manje de facto standardiziranih) koji koriste neke od tih tehnika; baci oko na dno ovog clanka, a to je na PcEkspertu, sto na forumu, sto na samom ezineu, bilo opisivano nekoliko puta, pa potrazi.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2009., 20:10   #329
Matko_STR
Premium
 
Matko_STR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 86
Sada sam shvatio razliku... onda je najbolje rješenje da nabavim novu matičnu s RAID podrškom (ako netko ima koju polovnu viška koja mu ne treba, ponude na PM).
Matko_STR je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2009., 22:18   #330
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Malo kasnim sa odgovorom, ali zar nema ta ploca onaj nekakav Gigabyte Raid?

Nema Intelov (nije ICH9R SB nego ICH9) Raid, ali ima nekakvo Gigabyte rijesenje za Raid. E sad kako to radi nemam pojma, ali sluzbeno po Gigabyteu ta ploca podrzava Raid.
Imao sam P35-DS3 i sjecam se da je u manualu pisalo nesto o Raidu, cak su i ti SATA konektori za Raid bili drugacije boje. Doduse, nisam isprobao slagati Raid na njoj.
Tumor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na