Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.02.2017., 01:06   #1
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Talking Stan na Ferenščici - iskustva

Pozdrav kolegice i kolege,

nakon moje divlje ideje na valentinovo 2016. godine da bi kupio garažu za najam, potrefile se neke životne situacije i sada bi kupio stan.

Ukratko, nakon dugo traženja sam u procesu pogodbe za stan na Ferenščici u zgradi iz 1986' godine. Kako ne mogu procjeniti kvalitetu gradnje ni potencijalne probleme, pokušavam doći do nekoga tko živi u zgradi u nastavku, pitati kakvi problemi postoje s zgradom, kakve su režije, etc, no za sada nisam našao nikoga pa ne košta tu pitati.

Radi se o ovoj zgradi u ulici 1. Ferenščica:



Ako tko zna koga, pomagajte Znam da nije forum za ovo, no pametni ste ljudi, onaj f__um.hr ne mogu smisliti
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 01:24   #2
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Stvarno zelis da ti syss bude susjed?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2017., 01:29   #3
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Baš gledam sisu kako tovari hranu iz auta
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 01:46   #4
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Baš gledam sisu kako tovari hranu iz auta
Direktno u usta ili?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 01:49   #5
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
A čuj, više tak može ISTOVARit
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 10:50   #6
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
JUJ i can se my house from here

nisam sad već duže pričao sa žiteljima dotične zgrade, ali koliko znam generalno nema nekih spešl problema sonjom... sjećam se jedino da su svi keljili one trake na stock prozore jer su pušćali.

ima svoju kotlovnicu i stanovi su fajn veliki i solidni, za režije nowdays nemam stvarno pojma.

prednost samog kvarta je kaj unutar 10min hoda imaš 2 vrtića, 4 osnovne škole, ruđer i grafičku srednju/fax, dvoranu, općinu, dom zdravlja, knjižnicu, kazalište, sijaset kladionica i birtijetina, ako voliš uimeoca 2 crkve, lidl, konzum, plac, azijski dućan, finalno dobru mesnicu i kokošarnik sa domaćim proizvodima te mlinar

prometna povezanost je super, od centra si 10 minuta, a od prvog cigana si 10 metara
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 10:54   #7
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Pokucaj budućim susjedima direktno kat ispod ili iznad i uz malo šarma i sreće saznaš režije identične tvojima bez problema.
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 10:58   #8
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
prometna povezanost je super, od centra si 10 minuta
Kozari Bok nije "centar".
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 11:00   #9
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
KREK
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 11:18   #10
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
Jprometna povezanost je super, od centra si 10 minuta,
Je je, telefonom.

Ali crkva Sv. Dartha Vadera je odmah tu, bar će ga ljudi lako naći.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2017., 11:21   #11
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ali fakat ako nije rushhour na glavnom sam kolima u taj čas, a dok je špica onda si tramvajem naravno puno brže.

ja imam drugu šemu kad me netko treba pronaći:

- jel znaš di je bio adm?
- znam
- e zamisli da je još uvijek na toj lokaciji


Zadnje izmijenjeno od: syss. 15.02.2017. u 12:06.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 11:23   #12
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
na forumu kojeg ne možeš smislit ćeš dobiti puno bolje informacije.
mogo si reći i cijenu.
danas novogradnja ide od 2200 na dalje.
starogradnja - ja ne bi dao više od 900 po kvadratu za ovakve kvartove. možda i manje. malešnica ti je oko 900.
kaj se tiče režija u samom ulazu bi trebao biti energetski certifikat zgrade. po novom SVI ga moraju imati, a to je već stara vijest tako da baci oko u haustoru. to su sve zgrade sa 30 godina starosti. neće se one raspast, pogotovo ako ih je radila industrogradnja, ali daleko je to od novogradnje.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 11:31   #13
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ova žuta zgrada preko puta lijevo recimo je 3 puta veća katastrofa kad je bila i novogradnja, pitaj isusa na šta danas liči.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 11:36   #14
mef
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zg
Postovi: 81
syss ti je dao dobre informacije , osim što je zgrada već par godina na toplani , mislim da su i svi haustori ugradili razdjelnike
do trga si , u pravilu , unutar pola sata tramvajem , za usporedbu s malešnicom
__________________


mef je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 11:52   #15
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ali crkva Sv. Dartha Vadera je odmah tu, bar će ga ljudi lako naći.
Meni više liči na Obelisk iz C&C-a, samo čekam me da opali crveni laser po autu kad prolazim tamo.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 20:05   #16
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ova žuta zgrada preko puta lijevo recimo je 3 puta veća katastrofa kad je bila i novogradnja, pitaj isusa na šta danas liči.

Jel u toj lijevoj bio ADM u podrumu? Slabo se sjećam, davno je bilo.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 20:10   #17
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,196
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Jel u toj lijevoj bio ADM u podrumu? Slabo se sjećam, davno je bilo.
Dabome, a onda su pobjegli jer je Syss dolazio u šlapama
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 21:33   #18
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Znači, koja ste vi ekipa

Hvala syss za info, a i ostalima koji su uveselili temu. Uglavnom, kvart mi je ok, predrasuda nemam, čisto gledam da ne kupim rupu bez dna. Neka logika mi je da 30 godina nije toliko stara zgrada, a (priča se da je) dobra gradnja. Alternativa mi je Lovinčićeva (novogradnja GIP Pionir), no tamo za iste novce dobijem 1/3 manji stan s bezveznim rasporedom i to u prizemlju ili potkrovlju.

Ono što syss kaže, stanovi su veliki (ovaj "moj" nešto preko 60 kvadrata), zgrada se čini ok, samo je pitanje režija, pričuve, etc.., što se bojim da ne bi bile dvostruko veće od novogradnje. Nekakav izračun koji sam dobio, u koji ne vjerujem je oko 600kn ljeti, 800kn zimi (misleći na fiksne režije bez interneta, TV-a i drugih opcija). Tražim dalje kakav kontakt stanara, a i slažem se da je preko susjeda dobra ideja doći do koje dodatne informacije.
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 22:41   #19
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Lud76 Pregled postova
Dabome, a onda su pobjegli jer je Syss dolazio u šlapama
ali fakat nejednom sam im banuo u šlapama tražeći neke opskurne artikle tipa spindlove praznih medija

@pawzilla... evo baš pitao frenda koji ima tamo starce u fajn trosobnom stanu (mislim da se radi o 80ak m2) koliko su računi i veli generalno prosjek je hiljada, a zimi parsto kn preko pa da se znaš orijentirati, s tim da oni imaju net, klimu, kompovlje i generalno sve namješteno kako bi vjerovatno i ti imao.

za lovinčićevu (ako pričamo o onoj velikoj bijeloj zgradi, ne znam pod šta spada) znam da je dosta brzo rasprodana i da je ekipa nahrlila nutra ko da je čabe... lokacijski nije to daleko od "crvene zgrade", ali mi je ta lokacija totalno bezveze imho... možda sentimentalnost, a možda pogled na okoliš tamo koji nije baš bajan + za sve moraš dodatno nahodavat/vožavat, a ovo ti je tik uz samu vukovarsku i imaš brdo random ponude po susjednim zgradama :šlape:

slobodno šibni pm ako ti treba još kakav info
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 12:15   #20
MarijGaj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Jel možete pojasniti to oko te žute zgrade, gledam jadan majušni stančić točno u njoj pa istražujem. Hvala.
MarijGaj je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 12:27   #21
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ovaj dio što vidiš na prvoj slici ti je sklepan negdje početkom rata ako se dobro sjećam, lijevi dio (koji se tu ne vidi) je naknadno izgrađen navodno zbog izbjeglica i to prilično brzo, generalno što se sjećam da većina ekipe je živjela u starom dijelu i već tada nije baš bilo bajno, vlaga, prozori, generalno dihtanje... e sad od tada je prošlo dosta vremena pa možda je to u međuvremenu sve sanirano.

najbolje ti je pogledati iz prve ruke.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 13:04   #22
MarijGaj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Vidjela sam da su promijenili prozore skroz.
Cijene su otišle užasno gore, za 28 kvadrata traže 48 000eura na prvom ulazu od centra- paralelno s Vukovarskom. To je cijena za novogradnju po metru2, Onda ako i zgrada ima od početka lošu reputaciju, puno je. Trebala sam ići jutros gledati ali sam odustala. Čekati ću da prođe ovaj hype s cijenama možda je to najbolje što trenutno mogu napraviti.
MarijGaj je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 13:17   #23
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma di ne bi promijenili prozore, pa sa te strane brijem da umreš od deračine sa vukovarske sa onom prvom ugradnjom, ali mislim da to stvarno više nitko nema.

pričaš vjerovatno o haustoru di je dolje ona cvjećarna na zapadnom uglu zgrade.

bilo kako bilo to je nerealna cijena totalno, a i sama ta lokacija mi je totalno meh ako stan gleda prema sjeveru, makar vidio sam da u zadnje vrijeme haustori liče na nešto, neki imaju vanjski i nutarnji video nadzor pa se možda i nekaj promijenilo u međuvremenu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 10:25   #24
IvaKele
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Lipik
Postovi: 0
Stan na Ferenščici- iskustva

Da li netko zna, Pionirove nove Zgrade u Lovincevicevoj, da li su okruzene Romima, i kolika je buka iz raznih skladista koja su tamo? Da li bi kupili stan tamo da ste u prilici?

Hvala!!!
IvaKele je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 10:45   #25
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
za buku ne znam, ali kvart je naravno krcat romima. dok sam radio tamo meni to nije smetalo. e sad, da li bi kupio tamo stan - to je vrlo teško za reći. vjerojatno ne bi, ali mislim da bi romi bili jako jako mala stavka u čitavoj odluci. ako bi uopće bili.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 11:00   #26
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Romi su ti tu najmanji problem, oni su odmah desno od tih zgrada. Ali meni je osobno puno veci problem sto će na tom malom prostoru biti 5 zgrada (iako je to opcenito problem novogradnje u ZG, stisnuta zgrada do zgrade). Cijena je bila 1450€ po m2 i sad je najednom skocila na 1695€ po m2. Ako ne kupis i garazu nema sanse da ces naci mjesto za parkiranje. Za buku ne znam, samo proletim kraj tih zgrada kad idem s posla, naletim na par kamiona i to je to. To ti je najbolje pitati oni koji vec tamo zive ili otici jedan dan/noć pa sam poslusaj jel ti smeta i imaj na umu da ce se graditi jos jedna zgrada izmedju svih tih, pa se pripremi na buku dok se bude gradilo.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 11:35   #27
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Romi su najmanji prolem. Što se tiče buke, ako su otvoreni prozori buke ima jer se zgrade još grade, kao i prašine s gradilišta. Čim zatvoriš prozore izoliran si od 90% buke. Ukoliko je stan okrenut prema hladnjači i STS-u naravno da će buka biti veća. Preko ljeta se vrlo malo čula buka od hladnjače uz otvorene prozore, ali opet ovisi o poziciji stana. Što se tiče izolacije unutar zgrade tu sad ovisi da li imaš slonove iznad ili ne. Normalna buka, razgovori, ne preglasna muzika se u stanu ne čuje, ali se naravno čuje bušenje i lupanje po zidovima jer se još ljudi useljavaju. Gradnja je solidna iako su mogli više pažnje posvetiti zidovima (pravi kut, kvalteta žbuke) i kvalitetnijim pločicama. Imaju čudnu filozofiju ugradnje klima uređaja da klima puše po balkonu osim na nekim stanovima gdje su je normalno ugradili. Otvor za napu, ventilaciju u kuhinji je samo 100mm i koliko vidim trebaš ugraditi klapnu da ti se ne bi čuli mirisi iz drugog stana. Za parking bi bilo dobro kupiti bar 1 mjesto, ali malo dalje u Lovinčićevoj se da naći mjesto za parking samo pitanje do kada.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 11:44   #28
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ako te i pere (imho iracionalni) strah od cigana, nabavi malo većeg psa za šetnju i taj problem je riješen.

makar osim njihove međusobne dimne, udovno gestikulirajuće te klasično dernjajuće komunikacije nikakvog većeg inkomoditeta nećeš doživjeti, a ako i doživiš reci samo da si u prolazu i nisi htio zabadat nos uz obavezne krilatice na kraju rečenice - OCA MI, KRVI MI, MAJKE MI te ultimativno DECE MI
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 12:05   #29
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
desi se tu i tamo nekakav obračun kalašom, ništa strašno
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 12:11   #30
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa prije se sjećam tu kvartovskih obračuna razno-raznih dotepenaca nego da su oni napravili neki ozbiljniji incident.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na