Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.07.2015., 11:15   #31
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Samo da javim...mjenjao sma bravu na kineskim "blindiranim" vratima koje sam dobio pri kupovini stana...

Hmm...cirkus!

Brava ne postoji,kineska vrata imaju svoj "standard" kada je u pitanju cilindar,niti jedan cilindar ne paše na ta vrata...cilindar sam ubacio,kvalitetan ali nije sjeo kako treba,malo pliva,ne milimetar nego bilimetar...i jedva otvaram vrata.

Naručio konačno blindirana,eee šta ću s guštom bacit ovo smeće tamo gdje mu je mjesto....lagana su ko' perce,škripe itd...
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2015., 12:32   #32
Bodisson
Premium
Moj komp
 
Bodisson's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Da se ja uključim... ja kupio kod Mitra.

Koštalo nešto manje od 9K kn, na 12 rata.
Dvojica došla po dogovoru u subotu, sve riješili u roku od 4 sata (vađenje starih vrata i štoka, postavljanje novog štoka i vrata, balans vrata, čišćenje).
Sve složili na milimetar. Ostavili zapisnik i certifikate, odvezli stari štok i vrata.
Ekstra me koštalo 4 pive koje sam im ponudio.
Prije toga došao čovjek premjeriti otvor vrata.

Ne da sam zadovoljan, nego sam jako zadovoljan.
I je, jako je skupo, ali više ne strahujem da će mi neko provaliti.
Bodisson je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.07.2015., 09:46   #33
gorancepe
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Vrata made in Austria

Evo upravo sam pročitao jedan tekst na wikipediji o protuprovalnim vratima , koji me je zaista uzrujao , jer očito neki konstantno "prodaju muda pod bubrege" , tj. obmanjuju kupce :

U Hrvatskoj ne postoje proizvođači kompletnih vrata, već se u vrata sastavljaju od naručenih dijelova. Nap. metalni dio vrata dolazi iz Austrijske firme AUSTRIA PROTECTOR gmbh , specijalizirane firme koja proizvodi metalne profile a domaći proizvođači im šalju dimenzije profila koje se upotrebljavaju u Hrvatskoj, te odgovaraju standardima gradnje prema DINU i starom YUSU.

Probajte pronaći tog proizvođača na webu.Ne postoji , ili sam jako loš u pretraživanju putem googlea.

Obiteljska poznanica je nakon provale u stan na području Maksimira kupila vrata "austrijske proizvodnje" ( jer su bila cca.4000,00 kn sa ugradnjom ) unatoč mome savjetu da za te novce može dobiti isključivo kineza.Ha , to se i desilo.Po meni ta vrata nemaju veze sa zapadom , čisti istok.

Ono što me oduvijek smeta i zbog čega pišem ovaj post ( a u poslu sa protuprovalnim vratima i sigurnosnim elementima za vrata sam preko dvadeset godina ) je " mazanje očiju " kupaca , koji većinom neupućeni u problematiku vjeruju trgovcima , te za malo novaca kupuju "vrhunski proizvod".Sa takvim problemom bi se trebala pozabaviti i neka državna služba.
Nemam ja ništa protiv da se prodaju kineska vrata , servisom njih dobro živim , ali sam jako alergičan na njihovo guranje pod europski proizvod.

Da probam malo prosvijetliti kupce.Na našem tržištu možete pronaći slijedeće :

1.Kineska vrata.
2.Talijanska vrata.
3.Dva proizvođaća koji sklapaju vrata sa talijanskim profilom i okovima.
4.Grčka vrata ??? ( e to sam vidio u Ljubljani , nemaju slijepi štok , zaista ne razumijem kako ih ugrade ).

Talijanska vrata sa ugradnjom , koja su zaista kvalitetna i certificirana , ne možete naći sa ugradnjom i porezom ispod 6.000,00 kn , naročito ako se sa vanjske strane zbog estetike radi futer štok.I tih šest tisućica je ispod granice isplativosti rada trgovca i montažera.
Gledam upravo ponudu talijanskih DIERRE vrata na akciji.Na webu je objavljeno da vrata koštaju 4430,00 kn. Da , samo vrata ! Ugradnja sa zidarskom obradom špalete je 750,00 kn + PDV.A ukrasne lajsne ili futer štok ? Nije u cijeni , cijena još ide prema gore ukoliko želite malo estetike.. i eto nas na 6000,00 i više kuna.I tu morate paziti , po meni tražite ponudu koja uključuje sve navedeno dolje :

a. izmjeru ,
b. demontažu i odvoz starih vrata ,
c. montažu protuprovalnih vrata ,
d. završnu obradu vanjske strane ( kada se skine stari drveni štok ostaje zid koji se mora urediti - ili zidarskom obradom špalete i lajsnicom koja pokriva slijepi štok , što je estetski poprilično ćelavo , ili se radi drveni futer štok u boji panela na vratima , čime postižete i vrhunsku estetiku samih vrata ).
e. prag ( ili hrastov koji se kroji po mjeri , ili kameni )
f . garanciju , i na što se odnosi sama garancija.

Kineska vrata u nabavi koštaju od 28 USD ( 200,00 kn ) pa sitno na više , samo brava u talijanskim vratima ( Mottura , Cisa ) košta duplo od toga.To dovoljno govori o kvaliteti proizvoda.Najobičnija dodatna brava za drvena vrata košta više od tih 200,00 kn.
Opet napominjem , nemam problema sa kineskim vratima , loša su , jeftina su , protuprovalna - NISU ( otvorimo ih za cca. 30 sekundi ) , ali su ljudi većinom svjesni što kupuju.
Ali prodavati kineska vrata kao europski proizvod je zaista ispod svake mjere i zaslužuje svaku osudu.

Možda jedan savjet - kvalitetnije je , i jeftinije , osigurati postojeća drvena vrata ( sigurnosni štitik protiv loma cilindra + sigurnosni cilindar + dodatna brava , sve sa ugradnjom , može koštati oko 1200 kuna ) nego montirati kineska protuprovalna vrata , čiji rezervni dijelovi gotovo da i ne postoje na tržištu , pa kad nešto ode ( a ode često ) možete sjesti i plakati.

Ispričavam se na dugom tekstu , ali želio sam u jednom postu objasniti kupcima što ih čeka u potrazi za protuprovalnim vratima.
gorancepe je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2015., 19:36   #34
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor gorancepe Pregled postova
...
Meni je trebalo 15s da nađem o kojoj se firmi radi, i da li je to onda sad reklama ili nije?
Jel znaš ti Gorane da wikipediju pišu sami korisnici?
Pa ako si izrevoltiran što je netko tamo napisao hrpu gluposti, slobodno tamo editiraš članak, i napišeše disertaciju o protuprovalnim vratima u Hr.
Jednostavno ne razumijem kako te post na wikipediji doveo do PCE?
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2015., 22:40   #35
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Meni je trebalo 15s da nađem o kojoj se firmi radi, i da li je to onda sad reklama ili nije?
Jel znaš ti Gorane da wikipediju pišu sami korisnici?
Pa ako si izrevoltiran što je netko tamo napisao hrpu gluposti, slobodno tamo editiraš članak, i napišeše disertaciju o protuprovalnim vratima u Hr.
Jednostavno ne razumijem kako te post na wikipediji doveo do PCE?
Isti post je prije tjedan dana završio na forum.hru. Vjerojatno gugla na internetu pojmove "protuprovalna vrata forum" i kad naše temu sa vratima, nabaci taj post.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2015., 10:32   #36
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Nakon malo citanja i istrazivanja po hrvatskom netu i ovoj temi, odlucio se na protuprovalna vrata od tvrtke Mitra.

Prvo je dosao covjek koji je izmjerio sve i slozio ponudu, sa sobom donio razlicitke uzorke i promo materijale...odabrao boju, odlucio se za vrata.

4-5 dana kasnije dosla dva decka iz firme, za 5 sati postavili komplet vrata sa stokovima (neke lajsne su zbog pozicije vrata morali rezati lagano ukoso, odradili su to besprijekorno), uredno, tip-top...

Nakon sto su postavili vrata vidio sam da mi treba i prag zbog specificne pozicije vrata na vrhu samih stepenica.
Prag je trebalo dodatno napraviti po mjeri, da odgovara obliku zadnje stepenice punom povrsinom i stokovima.
Uglavnom, decki rekli da ce to dodatno postaviti kroz 7 dana. Dosli tocno u dan, donjeli sa sobom masivni hrastov prag, na milimetar izrezan u boji okvira vrata, to postavili , silikonirali i nisu htjeli dodatno uzet kune za to. Nevjerojatno.

Jos su mi na jednim drugim vratima podesili bravu koja se nije mogla dva puta okrenut.

Dao deckima 100kn, cugu i ostavili me osmjeha od uha do uha.

Cijena vrata sa ugradnjom i svime je bila nesto preko 8k kuna.

Uglavnom svaka preporuka za Mitru tko se dvoumi gdje da kupi. Profesionalci a ne tamo neki fuseri.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2015., 14:26   #37
MegaSkot
Modder
Moj komp
 
MegaSkot's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Waterford
Postovi: 906
Jednom mi je bio majstor za sigurnosna vrata i lik provali da su metalni štokovi sa svih strana u betonu od 40cm.

Naručio masivna hrastova vrata sa kodiranim ključem, šta drugo.
MegaSkot je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2015., 23:40   #38
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Neznam gdje da postam pa ajd ovdje. Q: Ako alarm ima relej za elektronsku bravu kako spojiti to sve da se vrata otkljucavaju sa gasenjem alarma i zakljucavaju sa paljenjem. Kako to sve funkcionira. Koju bravu itd itd..
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2015., 23:33   #39
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Evo da se i ja uključim u temu.Jeste li čuli za domaću firmu Metalind iz Bjelovara.Oni sami proizvode protupožarna,protuprovalna,itd vrata.

Imaju tone atesta čak su i dobili neke nagrade da ih je nakraju kupio Assa Abloy prije godinu i pol.

Imaju ured u Splitu i ostalim dijelovima HR čak rade i vani u BiH i Crnoj gori.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2016., 19:11   #40
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Jeste li doplaćivali za dodatnu bravu na ovakvim vratima? Ne znam ima li nekog objektivnog razloga za to.
karabaja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.07.2016., 05:14   #41
Bodisson
Premium
Moj komp
 
Bodisson's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Ja jesam.
A ima smisla ako netko osim tvojih treba ulaziti u prostor, recimo čistaćica ili podstanari.
Pa ukoliko treba, promijeniš samo tu dodatnu, "radnu" bravu...
Bodisson je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2016., 10:24   #42
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
I onda zakljucavas vrata samo sa dodatnom bravom, znaci sigurnost je manja. Ateste nitko ne bazira na pomocnoj bravi (neka me netko ispravi, bar je tako bilo dok sam radio u toj bransi) pa ti u tom slucaju ne vrijedi. Pomocna brava u pravilu koristi samo jedan aktivni klin za zakljucavanje naspram 4-8 aktivnih koje koristi glavna brava.

Nezgodno je to jer kada uzimas sigurnosna vrata najcesce ljudi ne planiraju da ce itko trebati koristiti glavni kljuc i time se izlagati riziku. Ako idu na opciju rentanja stana a pritom zele pomocnu bravu za stanara, onda im nismo nudili nasa vrata jer u tom slucaju imaju preskupa vrata bez atesta za pomocnu bravu - lose za njih i za stanara unutra. Da ne spominjem kako se dodatna brava doplacuje + ako treba mjenjati cilindar isto samo trosak. Ako ce ti samo familija koristiti kljuc idi na single bravu. Za ovo drugo, koliko god mozgao, pp vrata ne vidim kao racionalan izbor.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2016., 20:48   #43
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Ljudi, jel ima netko preporuku protuprovalnih vrata sa ugradnjom (firme), ne trebaju bit high tech, neki ajmo reć osnovni model.
Obavezno je da imaju bar jedno staklo u sredini po visini, idealno 2.
Hvala
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 16:16   #44
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Nitko nema prutoprovalna vrata?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 17:40   #45
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
Vjerojatno nitko nema pp vrata s pp staklom koja nisu bas jeftina kao pvc vrata s pp bravom i crkvenim ornament staklom u sredini

Ugl ako i kupujes pp vrata sa postenim staklom (vjerujem da ti treba staklo zbog svjetlosti), racunaj da staklo znaci da nemas celicnu oplatu na tom dijelu vrata, smanjena ti je kolicina toplinske izolacije (vune) u vratima (utjece i na izoliranje buke) i vrlo vjerojatno imas strukturno slabija pp vrata od onih bez stakla.

Nemam ti puno savjeta osim da osobno radije bih isao na puna pp vrata ako ciljam na protuprovalnost. Pogotovo ako si u stanu gdje su ti vrata jedini (normalan) ulaz u stan. Pp vrata na kuci nemaju puno smisla osim ako ne zivis u bunkeru. Ako pak gledas staklo samo iz estetskih razloga, radije za tu cijenu doplati za neki fensi panel Davno sam prodavao pp vrata i to su bila uglavnom Marinova vrata, pa ono, ne znam gdje su oni danas po pitanju kvalitete... Znam da je bilo kvalitetnijih
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 18:16   #46
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
I koja vrata/proizvođača sad odabrati? Najvise me zanima izolacija od buke, a zatim sve ostalo... A i da ih majstori postave kak se spada.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 18:34   #47
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Ja surađujem sa Maxdoor (Marinexpert), rade prozore i panele po mjeri ako se ne varam.
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2017., 22:39   #48
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
vidim ima tema pa reko da ne otvaram novu.

Planiram ugraditi nova ulazna vrata, pa gledam ova protuprovalna i tako ima ih fakat brdo, znači ne gledam ova kineska od 2500kn kao šta i sam naslov kaže. Pa možete mi malo pomoć ko ima iskustva u tome, neka preporuka na šta treba obratit pozornost kad se kupuju takva vrata itd. jer nemam pojma pošto prvi put kupujem takva vrata.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2017., 10:56   #49
Bodisson
Premium
Moj komp
 
Bodisson's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Moj post #32.
Tamo imaš i link.
Dakle, gledaju se slijedeće klase:
- protuprovalnost
- protupožarnost
- zaštita od buke

I stara engleska (navodno) poslovica: "Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino"

Nešto kasnije i moj post zašto sam se odlučio za dvije brave.

I još uvijek se kajem što nisam uzeo "slijepu" kvaku (ona koja se ne da okretati).

I naravno, Google je tvoj prijatelj, ima i drugih firmi koje prodaju kvalitetna (i time skupa) vrata.
Prijedlog #1: Skupi adrese, obiđi izložbene salone. Reci što želiš, i pitaj detalje.
Prijedlog #2: Ne kupuj u firmi koja nema (ili ne surađuje glede ugradnje s nekim) koja nema MUP certifikat

Napomena #1: Većina firmi će ti radi skupoće vrata omogućiti neki oblik obročne otplate
Bodisson je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2017., 11:04   #50
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
Citiraj:
Autor Bodisson Pregled postova
I još uvijek se kajem što nisam uzeo "slijepu" kvaku (ona koja se ne da okretati).
To bi se trebalo moci promjeniti, probaj ih pitati. Na maxdooru se, primjera radi, mijenja trn kvake i na vanjsku stranu se samo nasarafi fiksna kugla.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2017., 12:15   #51
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
da se mijenjati, promjenili susjedu u zgradi na zahtjev
__________________
Member of PCE 120+kg elite demolition squad
Dragster je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 19:38   #52
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Hvala na odgovoru i pomoći, budem naravno još i malo proguglao pa se odlučim za najbolju ponudu.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 21:24   #53
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Moja petogodišnja potraga za vratima (od početka ove teme) je rezultirala da sam konačno danas sjeo u auto i prošao firme u Zagrebu...

Mitra je pobjednik, by a long shot.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 21:45   #54
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Moja petogodišnja potraga za vratima (od početka ove teme) je rezultirala da sam konačno danas sjeo u auto i prošao firme u Zagrebu...

Mitra je pobjednik, by a long shot.
Daj malo detalja, moram kupiti vrata za novi poslovni prostor, pa sam u potrazi.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je online   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 21:55   #55
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Jesi bio u Kolnoa-i?

I za Mitru bi i ja danas glasao, sin od kolegice tamo radi (ili je radio) i kaže da su zbilja profi firma.
Garro je online   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 23:12   #56
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
HLM - kineska, buraz je uzeo kod njih i ja nisam zadovoljan s njima, nije to to, jednostavno. Em su dolazili dvaput ih podešavat, em je brava ka-ta-stro-fa.

Kolnoa - hrvatska proizvodnja, izgledaju prosječno, nisam nešto zadovoljan kako je sve to sklopljeno. Probao sam stisnut vrata prstima, i ta sendvič konstrukcija (tj. ukrasni umeci) se uvijaju. OCD mi nije dozvolio uzet vrata kojima se ne poklapaju rupe na okvirima s klinovima koji izlaze van, sve je nekako off. Nažalost nisam previše slikao. Pa mogli su barem ta izložbena složit da budu tip-top.
U usporedbi s Mitrom, nije baš neka zvučna izolacija (kažu 35dB), koja mi je najbitnija. Štokovi isto izgledaju slabije. Koliko sam skužio, rade kopiju talijanskih vrata koje prodaje Rapa Nui.
Daju 8% popusta na cash.



Mitra - hrvatska proizvodnja, izgledaju najbolje od svih koje sam vidio. Također ljudi koji tamo rade su bili najpristupačniji i angažirani oko toga da mi sve objasne. Sigurno ima za naći skupljih, egzotičnih, ovakvih, onakvih koja su bolja i dvaput skuplja, ali ova koja sam vidio su super. I poravnate su rupe klinova. Plus, imaju više uzoraka i može se sve fino dogovoriti s njima, po potrebi. Uzet ću vjerojatno ova Lion RDC ili Tenax GC, s dvije čelične ploče i boljom izolacijom od buke. Baci oko na njihov sajt, imaju fino katalog i sve unutra. U cijenama C je obična glavna brava, C+1 je dodatna gornja brava, a C+1 INT je dodatna gornja i blokiranje glavne. INSTOP su klinovi/cilindrični zasuni, GRIPSTOP su čeljusti.
Daju 10% popusta na cash.



Nisam bio u Unisu, Protekta prodaje neka talijanska i nije mi odgovaralo što je rating protiv buke nizak, PP rating 2, cijene previsoke za to što nude. Unis nema vlastitu montažu. Možda još odem pogledat Rapa Nui.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 01:08   #57
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Ja sam također bio u dugoj i detaljnoj potrazi, a na kraju sam otišao kod Rapa Nuia (nakon što sam obišao sve ostale vrijedne spomena, pa čak i one koji to ne zavrjeđuju). Uzeo sam na kraju njihov best buy model, VIGHI UNIX 3C, nisam išao u neke dubioze i nisam htio keširati više od toga, jer nisam vidio smisao u tome, PP rating do 3 je manje više isti što se tiče sigurnosti u praksi, jer ako se netko namjeri, ući će kroz ta vrata kako god.

Ono što me zanimalo u tom rangu, znači oko 6000 kuna (platio ih malo ispod toga na kraju sa svime), je bila zvučna i toplinska izolacija. Ovaj model ima izvrsnu, ali stvarno izvrsnu zvučnu izolaciju (to mi je bio imperativ), čini mi se da je čak među vrhom što se tiče te specifikacije za taj cjenovni rang, a pogotovo u usporedbi s Kolnoa modelom u tom rangu (kolega ih ima, baš sam bio razočaran, a i on zapanjen kada je "čuo" ova moja vrata). Imao sam par događanja u stanu, party, proslave, simo-tamo, i kada izvana zatvoriš vrata, zvuk samo nestane, puf, kao vakuum. Po deklaraciji je pristojna i toplinska izolacija.

Ekipa je susretljiva, korektna, savjetovali me oko slijepog štoka (vrata prije nisu postojala na tom mjestu), sve su super odradili, in-out, nema drame, baš su profesionalci, što je jedan od razloga zašto sam ih uzeo (naletio na par preporuka za njih po internetovima). Nije mi problem dati više takvim ljudima nego drkarošima, pa makar imali i nešto bolji proizvod.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 09:40   #58
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
ja imam protektina OMI Italia Millenium, to je smece od vrata, zvucna izolacija 0 bodova...
dobio sam ih sa stanom i cim budem skupio para kupujem ova iz mitre...


btw, ako netko treba prodajem Securemme 2500 bravu sa sefovskim 571 cilindrom, 3 ključa plus neki servisni, dam za 300kn samo da mi ne stoji doma u ormaru


__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 14:12   #59
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Elektroprihvatnik brave je pretpostavljam opcija da se brava na struju otvara tj pritiskom tipke?
Colop je online   Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 14:54   #60
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
Tocno
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na