Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.06.2008., 19:02   #1
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
U VEMILA mi podvalili neispravan disk!?

Danas sam kupio prijatelju novi HDD, nakon šta smo došli do zaključka da je stari disk crka i da se ne isplati popravljat. Ovaj thread:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=109354

U vemila sam kupio najjeftiniji PATA disk od 160 GB, Hitachi:
http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaz...e=0&Sifra=9863

Ali noćna mora se nastavlja. Kad smo spojili disk, komp je samo na djelić sekunde zasvijetlio i dalje ništa. Ponovio bi isto tek kad bi ugasili napajanje na sklopku. Inače komp radi, bez diska se uredno pali i traži CD/DVD itd. Logično mi je razmišljanje bilo da je slabo napajanje. Prominio sam napajanje i opet ista stvar. Onda sam reka, da nije možda matična? Uzeo HDD i ubacio ga u moj komp, ali kad se on spoji (samo napajanje) komp se ne pali. Ista stvar i kad u njega stavim ide kabel...

Napominjem, nisam amater kod ovih stvari, stvarno sam nebrojeno diskova prominio ali ovo me lagano iritira.

Tu dolazimo do vemila:

Kad sam kupova disk jako sam dugo čeka da mi ga "pronađu", skoro 20 min. No, ništa čudno za njih, zar ne? Ok, disk sam dobio u onom plastičnom omotu. Tu priznajem da bi uglavnom diskove dobiva u antistatičnoj vrećici tako da ne mogu ništa reć, ali mi je bilo čudno da je ta plastika nezaštićena od otvaranja. Rzumijete, nije zaklamana, nije zalijepljena, može se lako odmah otvorit. Napominjem, sa tim nisam ima iskustva pa je to možda normalna stvar.

Ali dalje, na vijcima koji zatvaraju HDD su vidljiva oštećenja i ogrebotine okolo, znači HDD je sigurno otvaran.

Također, kao šta ćete vidit na slikama, fali jedna naljepnica. To sam skužio tek kad sam ga usporedio sa svojim Hitachijem. Inače moj 2 ipo godine disk izgleda noviji od ovoga.

Evo slike:


Je li mogu tražit novce nazad, bez zamjene za neki drugi artikal, te hoće li mi ako utvrde da disk nije ispravan dati zamjenski ili će me jeb*t i reć da čekam dok ga ne poprave?
Prijatelj je ionako živac tako da bi ujutro u vemila moglo bit jeban*a majke!

Inače, isprike moderatorima ako sam ovo moga postavit pod prošli thread, ali problemi su nevezani, i ovaj problem je specifičan, da ne kažem sramotan!
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2008., 19:30   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
Ako je tako - što čekaš? Trk natrag i traži drugi disk. Iako si odmah trebao reagirati prilikom preuzimanja diska. Vrećica (ako već dolazi u njoj) mora biti zatvorena s onom naljepnicom...
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.06.2008., 19:36   #3
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Kuš ti stari, kakvo ti je to ponašanje, znaš da se nesmije vređati trgovine jer te mogu tužit za klevetanje imena i sl jer si rekao da su ti podvalili...
Tako bar tvrde lokalni advokati iz raznih firmi...

Šala na stranu, ne da su ti podvalili nego su ti ga uvalili i to do kraja pa onda još malo, ako su na vijcima vidljivi znakovi otvaranja to je ziher razlog za no no na garanciji u njihovom čuvenom servisu, žalim ali brijem da se možeš pozdravit s lovom, probaj na reklamaciju nosit to je normalno da budeš ali čim su ti tako dali (iako se i dobije u kutiji koju se može otvorit IIRC davno je bilo kadd sam zadnji put u tome disk dobio) ovo sa izgrebanim vijcima je problem i očito je neko nešto prčkao i pikao i to je problem epskih razmjera...

U biti ona naljepnica okolo je IIRC pravi kriterij jer na njoj piše void if removed ali opet su bilo kakva vrdanja po šarafima znak potencijalnih problema jer su znak potencijalnog otvaranja koje potencijalno mogu biti od korisnika a nebi smjeli bit...

Inače ovo ili u probleme ili u svaštaru treba stavit...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2008., 19:37   #4
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Za nevjerovat. Javi kako je prošla reklamacija
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2008., 19:55   #5
Berax0r
Registered User
 
Berax0r's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 623
Ogromni bezobrazluk... ovo sa vijcima je stvarno jadno
Berax0r je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2008., 20:01   #6
razor i2c
Premium
Moj komp
 
razor i2c's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Hercegovina
Postovi: 363
zaista sramota i bezobrazluk,kako tako jedne tvrtke nije sram.ako ti je prijatelj jako veliki živac bit će svašta.
__________________
Sig 50 kb max :-)
razor i2c je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2008., 20:29   #7
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
čim si vidio takvo stanje, odmah (nebitno radi ne radi) u vemil i zahtjevati novo- bez servisa provjera itd...
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2008., 20:52   #8
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Evo ljudi, da javim, odmah sam iša u Vemil, provali su ga, rekli da ne radi, slegli ramenima i dali mi drugi. Svaka čast vemil na ovome, iako je možda tribalo napravit frku, ali bili smo prisrtini šta su prominili odmah...

Ali ovo stvarno nije moj dan!

Gledajte dalje šta je bilo:
Dok sam prijatelju otvara komp, nažalost tek kad sam kupio disk, vidio sam da ima sata konetktore. Sad kad smo minjali disk ja sam brže bolje reka da nam daju SATA-model, i čak smo prošli jeftinije i vratili su nam 40 kn
Ali...
Situacija ovakva. Taj disk se opet ne pali na tome računalu, ali na mome računalu se uredno pali. MOJ disk, također SATA, se pali na njegovom računalu!
Onda sam skužio da ja imam nešto noviju AM2 ploču, a on socket A, i da mu ne podržava SATA2. Moj disk nije sata2. Je li to moguće? Ja sam mislio da je sata2 kompatibilna sa starijim pločama ili da će ga barem zavrtit ako ništa.

Inače, sam sebi sam danas ispa ultra glup...
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2008., 21:01   #9
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
SATA 2 diskovi su kompatibilni sa SATA standardom i vice versa ali treba provjeriti 2 stvari - da li je podešen u SATA mod (dakle ne SATAII mod nego SATA mod, ako je Hitachi to se radi sa nekim alatićem kojeg možeš na netu nać lako) i drugo da li je upaljen taj SATA kontroler na frendovoj ploči, onda ako ni onda ne radi probaj šetati pržu po IDE kanalima jer neke SATA i IDE kanal opcije se ne vole kad je IDE prža u jednadžbi...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2008., 21:05   #10
Func
Premium
Moj komp
 
Func's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 483
Obično na hardovima ima jumper koji prebacuje sa SATA2 na SATA
__________________
Some say that he's Mac compatible, and that he once punched a horse to the floor. All we know is, he's called The ...
Func je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.06.2008., 21:17   #11
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
Ajd, bar si uspio zamijeniti. Iako si trebao dignuti frku, jednom kada si disk dobio u ruke
A za ovo drugo, provjeri u kom je modu kako ti sugeriraju...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2008., 22:19   #12
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Func Pregled postova
Obično na hardovima ima jumper koji prebacuje sa SATA2 na SATA
hitachi ima software-sko rješenje.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2008., 00:43   #13
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Hvala ljudi svima, riješenje je bilo jako jednostavno, Feature tools je sve riješio, čak sam mu ubio i buku

Još jednom, veliko hvala svima!
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2008., 09:45   #14
MahnitiTapir
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 76
Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
Hvala ljudi svima, riješenje je bilo jako jednostavno, Feature tools je sve riješio, čak sam mu ubio i buku

Još jednom, veliko hvala svima!

Ubio buku, ali ubio i performanse...

Te pizdarije za "ubijanje" buke rade tako da "optimiziraju" pomicanje glave za čitanje.
Iliti - uspori disk.
Proguglaj malo da sad ne diplim ovdje...
MahnitiTapir je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2008., 10:15   #15
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Citiraj:
Autor MahnitiTapir Pregled postova
Ubio buku, ali ubio i performanse...

Te pizdarije za "ubijanje" buke rade tako da "optimiziraju" pomicanje glave za čitanje.
Iliti - uspori disk.
Proguglaj malo da sad ne diplim ovdje...
Naravano, svjestan sam toga, ali ja već jako dugo to koristim i podešavam ljudima. Nitko nije osjetio pad performansi, ni ja, a buka je stvarno značajno smanjena. Ovi hitachiji se stvarno jako čuju pri pisanju/čitanju podataka.
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2008., 20:42   #16
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
trk po motoljev koktel i izrazi svoje nezadovoljstvo. XD
__________________
"...the number of UNIX installations has grown to 10, with more expected..."
- Dennis Ritchie and Ken Thompson, June 1972
$█
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 10:13   #17
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor MahnitiTapir Pregled postova
Ubio buku, ali ubio i performanse...

Te pizdarije za "ubijanje" buke rade tako da "optimiziraju" pomicanje glave za čitanje.
Iliti - uspori disk.
Proguglaj malo da sad ne diplim ovdje...
reci koliko to ubije performanse?

čitanje i pisanje praktički nema razlike, jedino mu podigne seek, ali sad ti meni reci jel osjetiš razliku u perf prije i poslije ''optimizacije''

nhf ali puno se više osjeti razlika u buci nego što ti osjetiš na perf

aam na silent


aam na performanse ili ti ga na najglasnije


aam disabled
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 13:16   #18
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
WTF?

Wolverine, je li se to meni čini ili mi imamo iste diskove, tj. po imenu su isti, a moje performanse su očajne (doduše disk je u IDE modu, ali i Seagate 410AS je u IDE modu pa nema značajnog pada performansi...)

evo SS
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 15:42   #19
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
@Wolverine
Da, takve sam i ja dobio rezultate kad sam uspoređiva da li se isplati uključivat AAM. Razlike su bile identične, unutar par postotaka. Ali još važnije od toga je osobni doživljaj koji je osta isti kao i bez uključenog AAM, odnosno, nisam ni na koji način primjetio pad performansi.

Sad samo čekam da dođu i kažu kako ti testovi nisu mjerodavni, da su potplaćeni i da je pad performansi ogroman i da je sve to placebo
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 16:01   #20
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
WTF?

Wolverine, je li se to meni čini ili mi imamo iste diskove, tj. po imenu su isti, a moje performanse su očajne (doduše disk je u IDE modu, ali i Seagate 410AS je u IDE modu pa nema značajnog pada performansi...)

evo SS


ne možeš uspoređivati rezultate dobivene različitim programima (SysTool, HDTune, HDTach)
ono su rezultati koje je pokazao SysTool a tvoje HDTune (npr moj WD6400AAKS u Systoolu ima avg read 115MB/s a u HDTune-u oko 90MB/s)

evo mog Hitachia benchanog HDTuneom - reze su kao kod tebe
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 16:58   #21
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
Wolverine, je li se to meni čini ili mi imamo iste diskove, tj. po imenu su isti, a moje performanse su očajne
Wolverine performanse ce biti jos gore kad se vrati sa "Čišćenja od virusa" za koje je neki dan dobio besplatni kupon

Kad sam procitao ovu pricu, morao sam naci podsjenik na ovaj bezobraluk koji se desio 2004.


Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
hoće li mi ako utvrde da disk nije ispravan dati zamjenski
Nije da volim tjerati inate i takve petljancije, ali zbilja u ovom slucaju je trebalo sankcionirati ovakav bezobraluk!
Nisu se trebali izvuci samo sa lezernom zamjenom.

8
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 18:04   #22
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
ne možeš uspoređivati rezultate dobivene različitim programima (SysTool, HDTune, HDTach)
ono su rezultati koje je pokazao SysTool a tvoje HDTune (npr moj WD6400AAKS u Systoolu ima avg read 115MB/s a u HDTune-u oko 90MB/s)

evo mog Hitachia benchanog HDTuneom - reze su kao kod tebe
ok, ma čudna mi je bila tolika razlika, pa provjeravam za svaki slučaj...
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 19:52   #23
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Nije da volim tjerati inate i takve petljancije, ali zbilja u ovom slucaju je trebalo sankcionirati ovakav bezobraluk!
Nisu se trebali izvuci samo sa lezernom zamjenom.
Bojim se da si u zabludi, naime zbog svoje lakovjernosti autor threada može dečkima u dućanu fakat bit samo zahvalan do groba što su mu to zamjenili, da je roba inspicirana pri preuzimanju i onda ustanovljeno takvo stanje ja bi osobno istog časa (bez da potpišem preuzimanje jer ja nikad ne potpisujem prije nego što pregledam robu) zvao inspekciju da nagradi takvo poslovanje kako se već treba nagraditi (makar mene tamo nebi niti zatekao u kupovini naravno) inače sa diskom koji je preuzet kao novi i potpisano je preuzimanje na otpremnici, a na njemu su očito vidljiva mehanička oštećenja i tragovi mogućeg otvaranja od strane korisnika - e tu je stvar čista sa strane servisa da te otkanta i niko im ništa nemože...

Treba bit oprezan kod kupovanja tja...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 21:03   #24
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Bojim se da si u zabludi, naime zbog svoje lakovjernosti...
Zabluda je u balkanskom pristupu kako se covjek maherske kategorije mora usetati kako bi nadmudrio ducan ili znao da je prevaren. Usao totalni neznalica ili neko potkovaniji, samo kod nas uopce dolazi do ovakvih primitivinih razina kalkuliranja. U postenom i normalnom okruzenju nema poslovanja na dvije linije pa se ovo nikad nece i nemoze desiti. Roso se nema uopce zasto spominjati u ovom slucaju. On bi znaci trebao biti sretan sto je uz lopine koji mogu ovakav disk uopce pustiti u regularnu prodaju - usput naisao na takvog koji mu je "priznao" da je dobio neispravnog? Ma sjajno!

Navrati ti meni malo u Mobis, kao jednu od "najpostenijih firmi" sa ove strane mlijecne staze. Kupi par telefona i molim te navrati da ti ugrade neki upgrade ili reda radi zamoli da ga pregledaju u servisu. Onda uzmi notes i popisi dobitne kombinacije brojeva baterija koje si predao sa telefonima Tamo je lakovjeran svaki covjek koji udje u taj objekt. Prijatelj mi je presao u Siemens na manju placu od njih, samo zato jer mu je dosadilo da ga svi zovu covjekom iz muljatorske firme.

U pola firmi slicnim Vemilu, stekao sam naviku da prvo nadjem nekog poznatog i provjerim 100% dal je kutija koju cu uzeti zapakirana tvornicki (sa selotejpom na kutiji zaljepljenim HR uputstvom izvana) i tocan serijski broj. Pa onda kad preuzimam, trazim isti taj serijski broj. U suprotnom riskiram (kao i svi ostali) da dobijem neki izlozbeni model sa polica ili nedaj boze iz neke servisno/reklamacijske avanture. Pola tih firmi prica o dionicama i dize do oblaka zgrade, ali toliko ekonomizira sa robom da to nije normalno. Imaju gomilu uredjaja koji samo putuju iz jedne poslovnice u drugu, od police do police, dok u isto vrijeme stvaraju iluziju kako ih ima svugdje. Pa gdje ima vise od HR ducana "kockica" kategorija tipa dostupno u poslovnici izvan ZG-a sa jos 5 dodatnih kategorija. Covjek mora steci vjestinu citanja i saznavanja pravog internog znacenja tih rubikonki samo da bi ulovio nit spasa i da ne bude smuljan. Da netko da svoje novce i jos da nije siguran dal je uredjaj tvornicki ne diran do njega? Ma daj molim te!

Yedwy bi oboruzao svakog sa pristupom : Nedaj Se Prevariti druze!

Ali koliko god se toga vecina PCE-asa drzi, neupitno je kako je sve to kriminal na koji se mora poceti dizati glas i prestati kao nevjeste tetkice mahati rukom. Ovo je zasluzilo tuzbu i nemam na to vise sto dodati. Ti se slobodno miri sa takvim stanjem, je necu! Nisu svi djelatnici lopovi i nisu sve firma kvarne, ali mora se poceti zauzimati i prestati biti pasivac.

8
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 23.07.2008. u 18:49.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 21:11   #25
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ti očito ne kužiš poantu, ja uopće ne kažem da je takav pristup dobar ali je takav kakav je i tu si nemreš ama baš ničim pomoći osim prisupom nedaj se prevariti, a ti diži glas kolko te volja, i veći od tebe i mene dižu glas oko većih stvari i nikom ništa...

Mislim kaj bi se ja trebao dat prehebavati od dućana i pušit lovu da bi imao razlog "dizat glas" mislim molim te, ja radije spriječim da me naguze nego da poslje vičem da su trebali uzet vazelin...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 21:25   #26
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
takav kakav je i tu si nemreš ama baš ničim pomoći osim prisupom nedaj se prevariti, a ti diži glas kolko te volja, i veći od tebe i mene dižu glas oko većih stvari i nikom ništa...
Jako volim popricati sa Ilijom o nekoj novoj teoriji zavjere. Covjek je pravi znalac na temu i uzivam ga slusati. Ali odavno sam shvatio njegove limite na temu ove price. Istina, oni i dalje daju korisne savjete i oni koji nisu pasivci, korisno dalje motiviraju. Ali sustinski dosli su na staru igru : Kad nemozes velike stvari mijenjati, pocni naplacivati clanarinu! Opet zbog toga sto cesto nemogu oformiti dovoljnu grupu ljudi za pojedinacne sanacije i slucajeve.

Za sve velike pomake treba vremena. Treba promovirati svijest potrosaca jos vise. Naglasiti 10x da moraju biti aktivniji. Pa ce kao i vani biti vise kolektivnih tuzbi, a tamo se nitko ne upusta ako ne misli dobiti. Stvari se mogu i moraju mijenjati.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 21:26   #27
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
manje vise sve
Rijetko kvalitetan post.
E, da je to samo u ovoj grani trgovine, ali kad ti na autu nabiju 7-8 tisuca kuna na "fiktivne" kvarove i to u ovlastenom servisu onda se trebas pitat di to zivis.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 21:42   #28
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
E, da je to samo u ovoj grani trgovine, ali kad ti na autu nabiju 7-8 tisuca kuna na "fiktivne" kvarove i to u ovlastenom servisu onda se trebas pitat di to zivis.
Znam. Zbog toga vec nekoliko godina ne servisiram u "ovlastenim servisima" vec ovisno o marki, nadjem mestra koji paralelno iz istog tog servisa, radi sa strane za svoje poznate. Takvih ima bas svako ime u HR. Ionako i najmanji Joza danas moze udariti board kompu svaki servisni interval kao u The servisu. Najcesce nije samo zbog ustede, vec zbog posvecenosti koju mi takav serviser daje. To se nemoze kupiti i nikad nisam dobio u The servisima. Jos kad imas talentiranog multi solista sa vezama u svim servisima i nabavama... sreci nema kraja

8
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 23:38   #29
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Apsolutno se slažem praktički sa svim što su Visage i yedwy napisali ovdje, samo... ipak je to off-topic, pa lijepo molim da se vratite na temu ako se ima još nešto bitno za reći.
Ipak su zadnji postovi više za Svaštaru. Hvala.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na