Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.11.2013., 22:45   #1
doom206
Dežurno smetalo
Moj komp
 
doom206's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čakovec
Postovi: 120
Question Pitanje u vezi HDD kaveza

Pozdrav svima!
Ispričavam se unaprijed ako sam pogriješio podforum, ali smatrao sam najprikladnijim postaviti svoje pitanje ovdje. Doduše, poprilično je glupo, ali forum služi da se nauči.

Naime, zanima me postoji li mogućnost da se na kućištima poput ovog sa slike maknu kavezi za CD/DVD uređaje i postave dodatni bočni kavezi za HDD kao što su ovi ispod?


Planiram izgradnju NAS/FILE servera za kućnu upotrebu i htio bih kućište sa bočno položenim HDD-ovima, ali je problem što su ta kućišta ili skupa ili stane premalo HDD-ova, pa sam mislio maknuti DVD uređaje i nekako napraviti dodatne nosače.

Molim da se savjeti o normalnoj ugradnji diskova i pitanja zašto tako želim preskoče, a ostali savjeti su dobrodošli.
__________________
Onaj tko pita ispadne budala pet minuta, ali onaj tko ne pita ostane budala cijeli život!
doom206 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 07:52   #2
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 496
zasto bis tako
ne vidim zasto ne, vecinom su kavezi ucvrsceni sa zakovicama, treba viditi kako je na tvom kucistu, samo ih izbusis/sfleksas i maknes kavez, jedino je problem kako ucvrstiti novi kavez za diskove, a i vjerovatno ces oslabiti kuciste kad maknes kavez
the-rider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.11.2013., 09:37   #3
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
imaš adaptere poput ovoga..nađi na ebeju za par dolara nekoliko komada i tako to riješi
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 09:55   #4
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
Citiraj:
Autor doom206 Pregled postova
Pozdrav svima!
Ispričavam se unaprijed ako sam pogriješio podforum, ali smatrao sam najprikladnijim postaviti svoje pitanje ovdje. Doduše, poprilično je glupo, ali forum služi da se nauči.

Naime, zanima me postoji li mogućnost da se na kućištima poput ovog sa slike maknu kavezi za CD/DVD uređaje i postave dodatni bočni kavezi za HDD kao što su ovi ispod?


Planiram izgradnju NAS/FILE servera za kućnu upotrebu i htio bih kućište sa bočno položenim HDD-ovima, ali je problem što su ta kućišta ili skupa ili stane premalo HDD-ova, pa sam mislio maknuti DVD uređaje i nekako napraviti dodatne nosače.

Molim da se savjeti o normalnoj ugradnji diskova i pitanja zašto tako želim preskoče, a ostali savjeti su dobrodošli.
pa ti unutarnju nosači za HDD/DVD su kao i obični pregradni zidovi po kući- nemaju neku važnost u konstrukciji objekta. a to se i vidi po debljini lima.
jednostavno se maknu, bušilicom izbit zakovice tako da se na to mjesto može stavit šeraf.
ko je spretan sa limom može si sam napravit novi kavez "od poda do stropa" gdje si sam odredi koliko HDDa misli stavit i kako to ugradit.
jedino neće bit baš "hot swap" ali ako će ti diskovi bit kao server nema ih ni potrebe vadit.
quazar912 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na