Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.01.2019., 19:13   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
win10 - disk radnje nisu vidljive bez refresha

ovo mi se događa samo na win10 mašini : kad god nešto radim po diskovima koji su na toj mašini , akcija nije vidljiva.
da ilustriram: ako idem right click , new folder - ne desi se ništa. lupim f5, pojavi se new folder i čeka da mu dam ime. upišem ime, lupim enter, i dalje imam "new folder". f5, i pojavi se ime koje sam mu dao.

ok, odlučim iz jednog foldera napraviti cut-paste u taj novi folder.
otvorim stari folder, crtl-a crtl-x, alt tabam u novi folder, crtl-v . kad se podaci završe kopirati, novi folder je i dalje prazan dok ne lupim f5, a stari folder je i dalje pun dok ne lupim f5.

bilo koja operacija preko explorera nije odmah vidljiva, nego mora ić f5.

dosad me to nije tangiralo (nisam ni primijetio) jer su svi diskovi na toj mašini mountani na ostale moje kompove, pa mi nije trebao direktan pristup SA win10. igrom slučaja to se promijenilo...

edit
nadam se rješenju problema. nisam otvarao temu samo za obavijestim raju, već da netko gukne ako ima koju ideju... zafaljujem

Zadnje izmijenjeno od: jp_rv. 06.01.2019. u 23:57.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2019., 09:50   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Probaj samo kao test otvoriti novog usera, pa vidi pod njim jel ti se isto dešava.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.01.2019., 22:07   #3
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
nešto je riješilo problem, mijenjao sam diskove (tj dodao jedan novi i kod prespajanja sam izvrtio sata portove jer se nisam sjećao koji je bio kamo spojen), sada radi kako spada.

ima li veze šta je windows search servis ugašen? naime pogasio sam sve moguće servise koji roštaju po disku (indexing, superfetch, search) jer bi mi randomly počeli češljat diskove i opteretili cpu (koji nije nešto), još kad bi paralelno i plex radio update libraryja i ja radio preko mreže, stvar bi se počela previše vuć za moje gušte.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na