Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.03.2018., 18:08   #1
Gonzo_stari
Premium
Moj komp
 
Gonzo_stari's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 107
Problem s mišem i tipkovnicom

Složim Ryzena 5 1600 u paru s Asus Rog strix B250-f, prvo bootanje OK, memorija sve štima, instalacija na SSD. Nakon instalacije više ne mogu ući u bios jer ne vidim nikakav POST, sve je crno i onda odjednom Windowsi. Ako stišćem DEL onda se uopće ne boota.
Miš opet ima problem drugi, strelica ide do ruba lijeve strane monitora, ali kada ga pomaknem u desno do ruba, pokazivač kao da ode još pola metra udesno jer kada ga nakon toga pomičem ulijevo pojavi se sa dobrim kašnjenjem.
WTF
Gonzo_stari je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2018., 18:28   #2
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Za početak isključi Fast Startup, jer je podešen po defaultu nakon instalacije. Nakon toga, iz Windowsa napravi restart u UEFI, pa tamo isključi Fast Boot opciju. Za miša nemam pojma.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2018., 19:14   #3
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Gonzo_stari Pregled postova
Složim Ryzena 5 1600 u paru s Asus Rog strix B250-f, prvo bootanje OK, memorija sve štima, instalacija na SSD. Nakon instalacije više ne mogu ući u bios jer ne vidim nikakav POST, sve je crno i onda odjednom Windowsi. Ako stišćem DEL onda se uopće ne boota.
Miš opet ima problem drugi, strelica ide do ruba lijeve strane monitora, ali kada ga pomaknem u desno do ruba, pokazivač kao da ode još pola metra udesno jer kada ga nakon toga pomičem ulijevo pojavi se sa dobrim kašnjenjem.
WTF
Imao isti problem. Prebacio monitor na 1. hdmi izlaz na grafi, bio na 3.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2018., 19:22   #4
Gonzo_stari
Premium
Moj komp
 
Gonzo_stari's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 107
nemam spojen monitor preko HDMI kabla nego DVI, nemam opciju restarta u UEFI iz windowsa
Gonzo_stari je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2018., 19:49   #5
Gonzo_stari
Premium
Moj komp
 
Gonzo_stari's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 107
otkrio sam u čemu je problem, sve je počelo kad sam spojio HDMI kabel za TV, sada sam ga otpojio i mogao sam raditi update BIOS-a, s mišem se isto stvar popravila. Zašto je to tako? Grafička je GTX 970
Gonzo_stari je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2018., 20:11   #6
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Baci pogled na ovu temu, odnosno od linkanog posta nadalje.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2018., 21:15   #7
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor Gonzo_stari Pregled postova
Složim Ryzena 5 1600 u paru s Asus Rog strix B250-f, prvo bootanje OK, memorija sve štima, instalacija na SSD. Nakon instalacije više ne mogu ući u bios jer ne vidim nikakav POST, sve je crno i onda odjednom Windowsi. Ako stišćem DEL onda se uopće ne boota.
Boota on uredno, ali na drugi monitor... tj TV.

Citiraj:
Autor Gonzo_stari Pregled postova
Miš opet ima problem drugi, strelica ide do ruba lijeve strane monitora, ali kada ga pomaknem u desno do ruba, pokazivač kao da ode još pola metra udesno jer kada ga nakon toga pomičem ulijevo pojavi se sa dobrim kašnjenjem.
WTF
Miš ti ode na drugi, prosireni (extended), monitor (u tvom slucaju to je TV)... rijesenje je da stavis prikaz na duplikat (tj da na oba monitora bude ista slika). Najlakse ti je stisnit "Windows tipku" + "P".

Citiraj:
Autor Gonzo_stari Pregled postova
otkrio sam u čemu je problem, sve je počelo kad sam spojio HDMI kabel za TV, sada sam ga otpojio i mogao sam raditi update BIOS-a, s mišem se isto stvar popravila. Zašto je to tako? Grafička je GTX 970
Stvar je taka da VGA hardwareski daje prednost HDMI portu i prvo na njega baca sliku, u samim Windowsima mozes DVI monitor postavit kao primarni, ali dok se ne dignu driveri, HDMI je primarni.

Citiraj:
Autor Gonzo_stari Pregled postova
nemam spojen monitor preko HDMI kabla nego DVI, nemam opciju restarta u UEFI iz windowsa
Drzi tipku Shift na tipkovnici i u Windowsima klikni na "Ponovno pokreni" (tj. restart), nakon toga "Otklanjanje poteskoca", "Dodatne mogucnosti", "Postavke UEFI firmvera".

Ovo funkcionira samo ako imas UEFI/GPT instalaciju, ak imas legacy onda moras moc sa DEL tipkom uc u BIOS

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 12.03.2018. u 21:23.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2018., 11:06   #8
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Citiraj:
Autor nathan.fake Pregled postova
Stvar je taka da VGA hardwareski daje prednost HDMI portu i prvo na njega baca sliku, u samim Windowsima mozes DVI monitor postavit kao primarni, ali dok se ne dignu driveri, HDMI je primarni.
Kod mene suprotno. Imam 2 monitora jedan na DVI drugi na HDMI. HDMi je primarni a DVI stari monitor je sekundarac. Kad se comp boota slika prvo ide na DVI i loading windows, a kad digne win onda je HDMI monitor ponovo primarni.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na