Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.03.2012., 17:58   #1
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Project ECO Green

Pozdrav,

S obzirom da sam mnogo naucio na ovom forumu i pratim ga 6 godina, iako je svaki moj njub komentar ugusen u krvi, podijelit cu s vama moj posljednji case modding (ili, bolje receno, case building). Dosad ga nigdje nisam objavio, i ako se negdje treba objaviti, mislim da je to ovdje

Rado bih se prijavio na neki kejs modding kompetišn, al nekako mislim da nemam šanse...

Zasad samo slike finalnog produkta, ostalo ce biti naknadno (slike nisu bas neke, ali bit ce boljih nadam se)...


Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2012., 21:42   #2
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Drvo mi se sviđa za izradu, al ovolika količina šrafa u kombinaciji jednostavno daje kontraefekt.

Toliki šrafi bi pasali recimo da je kučište od inox ploča ili poliranog aluminija

Definitivno bi bilo ljepše da su prelazi na drvu "saliveni" tj, da je ljepljeno sa skoro nevidljivim prijelazima, i za to bi osobno koristio tanji medijapan.

Apsolutni respekt za trud, jer ga je uloženo puno, još ak je ispalo točno onako kako si htio-sjedi 5
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2012., 21:45   #3
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
super izgleda
dejanbinladen je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2012., 22:03   #4
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Mogao si malo detaljnije poslikati, da se vidi kakva je završna obrada
Kakve su dimenzije i težina kejsa?
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2012., 22:09   #5
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
@Oblak

Iako nisam zagovornik takvog stila, ogromne količine uloženog truda i volje se vide iz aviona - svaka čast
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2012., 22:43   #6
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 568
Svaka čast za trud.
__________________
x230
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2012., 23:13   #7
Dak1lla
Premium
Moj komp
 
Dak1lla's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 119
Ne bi bilo lose da imas koju sliku da vidimo kako izgleda interijer kucista, cable managment and co. .
Sto se samo-gradnje tice, meni ovo izgleda odlicno, izlgeda mi kao steampunk kejs. Kao sto je kolega ranije spomenuo, vidljivo je da je ulozeno dosta truda u izradi, svaka cast. :thumbsup:
__________________
everyone wants to go to heaven but no one wants to die
Dak1lla je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2012., 11:14   #8
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Eh, stavit cu komplet pricu kad uhvatim malo vise vremena. Ima tu i 170 slika, pa cu odabrati nesto. Inace mi cable management nije jaca strana, a i za sarafe sam isprva mislio stavit s upustenim glavama, no na kraju nisam... Materijal je sperploca (rucno lijepljeni slojevi 3mm + 3mm + 4mm).
Kad radite nesto skoro godinu dana, pred kraj vam je cilj samo zavrsiti vec jednom

Inace, ovo se moze cak nazvati i prototipom, jer su u izradi jos 2 komada (zasad samo 3d modeling), jer nista, apsolutno NISTA ne mozete predvidjeti 100% unaprijed dok god ne realizirate projekt...
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2012., 20:07   #9
Ryuk
Registered User
 
Ryuk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 10
nice, konacno da vidimo zelene projekte i u lijepoj nasoj .. iako moram se sloziti s nekim gore navedenim komentarima... previse serafa iako mozda da ubacis koji zupcanik djelovalo bi steampunkis ... i ofc. koja slika iznutra ne bi skodila... te neki postupak gradnje ako slucajno imas
__________________
Anyone who has declared someone else to be an idiot, a bad apple, is annoyed when it turns out in the end that he isn't.
Ryuk je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2012., 20:54   #10
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Oblak Pregled postova
Rado bih se prijavio na neki kejs modding kompetišn, al nekako mislim da nemam šanse...
Dobro misliš, s ovom kantom nemaš nikakve šanse, ali, na kvartovskoj razini, vjerovatno bi pobjedio jer imas case u koji je utošeno najvise radnih sati, a rezultat je takav kakv je.

Ime "ECO Green" s tvojim caseom ima veze jedino preko ovih zelenih ventova/lampica i tu svaka sličnost prestaje.

Pohvala za uloženi trud, ali da si kroz godinu dana mogao napravit nesto puno bolje, mogao si
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.03.2012., 08:59   #11
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Dobro misliš, s ovom kantom nemaš nikakve šanse, ali, na kvartovskoj razini, vjerovatno bi pobjedio jer imas case u koji je utošeno najvise radnih sati, a rezultat je takav kakv je.

Ime "ECO Green" s tvojim caseom ima veze jedino preko ovih zelenih ventova/lampica i tu svaka sličnost prestaje.

Pohvala za uloženi trud, ali da si kroz godinu dana mogao napravit nesto puno bolje, mogao si

Inače, ime sam smislio kad sam smišljao naziv topika, nisam još smislio pravi naziv...
No da ga staviš u peć izgorilo bi sve osim šarafa i stražnjeg bekplejta za mbo (da, znam da to nije mjerilo ekološke prihvatljivosti...).
A uz posao od 10h na dan i djevojku, teško je odvojiti puno vremena za takve stvari (čitaj, nije dovoljno dobro opravdanje)

Zadnje izmijenjeno od: Oblak. 06.03.2012. u 09:11.
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2012., 15:21   #12
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Meni se jako sviđa, prilično je čudno i neobično, baš zato mi je upalo u oko. Naravno pohvale i samom trudu koji je vjerojatno nemjerljiv. Preporučio bih ti da to sve lijepo prelakiraš u neku tebi lijepu boju te da površine izbrusiš koliko se da na tvrdo. Inače čestitam!!
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2012., 16:34   #13
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Jedine dvije stavke gdje bi se eventualno moglo ići drukčije je druga vrsta vijaka i završni lak (sjajni bezbojni ili tamnija trešnja/hrast npr.)

dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2012., 08:03   #14
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Jedine dvije stavke gdje bi se eventualno moglo ići drukčije je druga vrsta vijaka i završni lak (sjajni bezbojni ili tamnija trešnja/hrast npr.)
Ovo je inace hrast premaz u 3 sloja, sa sjajnim lakom nanesenim kompresorom, ali je sperploca od topole da bude sto lakse (6kg s pleksijem koji je vecinom 4mm debljine pa je tezak, to sam zeznuo, trebao sam 3mm), tako da je dosta svijetla.

Prvenstveno radim ta kucista da smirim zivce, a i razvio sam sustav kojim mogu napravit jos pokoje. Nakon toga ga stavis u dnevnu i imas dobar ukras dok ti komp radi (pogotovo za Bozic)...

Hvala na komentarima, kritikama i sugestijama koje su uvijek dobrodosle, btw sharafi su svi 3mm, ali ovakvih se nisam sjetio... Sjeli bi samo tako, samo ako ih nadjem barem u 4mm (3mm sumnjam).
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2012., 12:04   #15
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Jedine dvije stavke gdje bi se eventualno moglo ići drukčije je druga vrsta vijaka i završni lak (sjajni bezbojni ili tamnija trešnja/hrast npr.)



E to je to, to bi više pasalo
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2012., 21:28   #16
Trozic
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Bosna
Postovi: 154
Zanimljivo izgleda,drugi put pokušaj napraviti sa što manje šerafa da bude što prirodnije
Trozic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na