Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.06.2018., 17:20   #1291
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Zašto čekat?skineš neki VPN,prebaciš na Njemačku ili Kanadu i odmah imaš update...
Sad se osjećam glupo što se toga nisam sam sjetio. 😁

Hvala, 5.1.6 je gore.

Sent from my OP6
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 12:42   #1292
gloginjaR
Premium
Moj komp
 
gloginjaR's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: st
Postovi: 594
Kupio sam među prvima OnepluOne, i evo sve je bilo ok, do neki dan, kada mi se pojavilo ovona displyu?!! Prvo je bilo malo, ali sad se sve više i više pojavljuje! Što to je?

https://s22.postimg.cc/f1ejwj01t/IMG...612_113522.jpg


trebam li razmišljat o 6tici?
__________________
MinigRig*H110-D3A*5*rx570nitro8GB OC.

Zadnje izmijenjeno od: gloginjaR. 12.06.2018. u 12:48.
gloginjaR je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 12:56   #1293
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,880
Citiraj:
Autor gloginjaR Pregled postova
Kupio sam među prvima OnepluOne, i evo sve je bilo ok, do neki dan, kada mi se pojavilo ovona displyu?!! Prvo je bilo malo, ali sad se sve više i više pojavljuje! Što to je?

https://s22.postimg.cc/f1ejwj01t/IMG...612_113522.jpg


trebam li razmišljat o 6tici?
Ne znam sto se desava s ekranom ali oneplus 6 je zvijerka i po. Da kupujem novi mob bio bi mi prvi izbor.
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 13:11   #1294
gloginjaR
Premium
Moj komp
 
gloginjaR's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: st
Postovi: 594
bice se ekran odljepljuje iznutra?!
što se tiče 6tice, jel radi ovaj web shop za europu? (bez carine)?
__________________
MinigRig*H110-D3A*5*rx570nitro8GB OC.
gloginjaR je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 13:35   #1295
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Radi da
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 14:44   #1296
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,103
Proučavam i tražim što uzeti. Zapeo mi za oko OnePlus 6, za te novce smartphone samo takav.
Inače im kamera nije bila bog zna što do sada pa sam uvijek preskakao, al ovaj se pokazao jako dobar kako vidim po recenzijama.

Gdje kupujete OnePlus telefone i kako s jamstvom za njih?
Pripremam se kupiti mob, ali tek tamo oko božića.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 14:46   #1297
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Naručiš direktno od njih. Čini mi se da šalju iz CZ tako da ne plaćaš carinu i pdv. Koliko znam, nije bilo velikih žalbi na njihov RMA (šalješ nazad u CZ).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 14:49   #1298
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,969
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Proučavam i tražim što uzeti. Zapeo mi za oko OnePlus 6, za te novce smartphone samo takav.
Inače im kamera nije bila bog zna što do sada pa sam uvijek preskakao, al ovaj se pokazao jako dobar kako vidim po recenzijama.

Gdje kupujete OnePlus telefone i kako s jamstvom za njih?
Pripremam se kupiti mob, ali tek tamo oko božića.
Tad će ti izaći 6T
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 15:32   #1299
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Naručiš direktno od njih. Čini mi se da šalju iz CZ tako da ne plaćaš carinu i pdv. Koliko znam, nije bilo velikih žalbi na njihov RMA (šalješ nazad u CZ).
salju iz poljske, no servis je u ceskoj

Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Gdje kupujete OnePlus telefone i kako s jamstvom za njih?
http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=1145
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 17:43   #1300
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Napunio u nedjelju na 100%. Doduše nisam ga baš puno koristio što se vidi po SOT ali svejedno 29h do 50% baterije:



Sent from my OP6
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 12.06.2018. u 22:35.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 21:38   #1301
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,269
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Proučavam i tražim što uzeti. Zapeo mi za oko OnePlus 6, za te novce smartphone samo takav.
Inače im kamera nije bila bog zna što do sada pa sam uvijek preskakao, al ovaj se pokazao jako dobar kako vidim po recenzijama.

Gdje kupujete OnePlus telefone i kako s jamstvom za njih?
Pripremam se kupiti mob, ali tek tamo oko božića.
Savršena servisna i softverska podrška.naručiš sa oneplus.net.nema carine,PDV-a ni nikakvih kerefeka.
stiže za par dana,obično DHL...😀
locks je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 22:36   #1302
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Savršena servisna i softverska podrška.naručiš sa oneplus.net.nema carine,PDV-a ni nikakvih kerefeka.
stiže za par dana,obično DHL...😀
Meni je stigao 29.05. a na narudžbi je pisalo 04.06. Skoro punih tjedan dana prije, mislim 4 dana nakon narudžbe.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2018., 01:08   #1303
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Tad će ti izaći 6T
Računam na pad cijene do tad. A ako dođe novi, pogotovo.
Ne patim za flagshipovima pa da mora biti "zadnji". Ali ako bi do tada stvarno izašao novi i koji bi ujedno zamjenio sadašnju cijenu OP6. Hell yeah! Samo neka izađe!
Win-win u svakom slučaju.

Pa ovo sve zvuči predobro da bi bilo istinito.
Uz sve to čitam da rootanjem ne gubim jamstvo? Ma wow, milina.

Još si samo razbijam glavu zbog kamere, kopam po netu, tražim dobre recenzije. Pokušavam sam sebe uvjeriti da je i više nego dovoljna.
Pa makar da je malo bolja od ove na S7 koju imam, bi vjerojatno bio zadovoljan. Kamera na mobitelu mi puno znači jbg. Stalno nekog vraga naslikavam gdje god odem.
Zato sam prvenstveno krenuo od P20 Pro. Ali je kamera jedina stvar koja mi je privukla pozornost na taj telefon.
No osim telephoto kamere koja omogućava 3x optički zoom i visok sveukupni MP, baš mi i ne djeluje nešto zapanjujuće.

OP6 pak po svemu blista i po netu sama pozitiva o tom telefonu. Što ste mi i vi sada potvrdili. A da ne spominjem da je cirka 2000kn povoljniji.
Za te pare opremim OP6 sa kompletnim bundleom koji nude na sajtu plus 24 mjesečno osiguranje. Dayumn.

Kakva su vaša iskustva s kamerom? Vi koji ga imate.

Edit:
Joj da! Pogledao video na youtubeu kako lik lijepi njihovo originalno kaljeno staklo i skužim da je od ruba do ruba, nema lufta u sredini nego se fino cijelom površinom zalijepi za ekran.
Ajme vrh. Muka mi je više od onih stakala sa ljepilom samo na rubovima, pa se prašina zavuče ispod, loš touch, pokvari kvalitetu slike. Ili ono koje se lijepi cijelom površinom a pola centimetra od ruba ekrana pa ti presječe ekran i stvori crtu/grbu. Tako mi je bilo drago kad sam vidio da ni s time nema problema.

Zadnje izmijenjeno od: PR3DA70R. 13.06.2018. u 01:16.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2018., 01:18   #1304
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,969
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Računam na pad cijene do tad. A ako dođe novi, pogotovo.
Ne patim za flagshipovima pa da mora biti "zadnji". Ali ako bi do tada stvarno izašao novi i koji bi ujedno zamjenio sadašnju cijenu OP6. Hell yeah! Samo neka izađe!
Win-win u svakom slučaju.

Pa ovo sve zvuči predobro da bi bilo istinito.
Uz sve to čitam da rootanjem ne gubim jamstvo? Ma wow, milina.

Još si samo razbijam glavu zbog kamere, kopam po netu, tražim dobre recenzije. Pokušavam sam sebe uvjeriti da je i više nego dovoljna.
Pa makar da je malo bolja od ove na S7 koju imam, bi vjerojatno bio zadovoljan. Kamera na mobitelu mi puno znači jbg. Stalno nekog vraga naslikavam gdje god odem.
Zato sam prvenstveno krenuo od P20 Pro. Ali je kamera jedina stvar koja mi je privukla pozornost na taj telefon.
No osim telephoto kamere koja omogućava 3x optički zoom i visok sveukupni MP, baš mi i ne djeluje nešto zapanjujuće.

OP6 pak po svemu blista i po netu sama pozitiva o tom telefonu. Što ste mi i vi sada potvrdili. A da ne spominjem da je cirka 2000kn povoljniji.
Za te pare opremim OP6 sa kompletnim bundleom koji nude na sajtu plus 24 mjesečno osiguranje. Dayumn.

Kakva su vaša iskustva s kamerom? Vi koji ga imate.
Ma iskreno, ne zamaraj se s kamerom.
Previše je guraju u marketinški fokus, a nije toliko bitna niti su tolike razlike više.
Razbijat ćeš glavu oko tehničkih karakteristika kamere i nekih usporedbi, a recimo nitko ne spominje koliko promjena stock cam app-a sa Gcam-om znači (osim Mar-a i hvala mu na tome).
Dakle moj 3T ima prosječnu kameru, a nakon instalacije Gcam-a slike su se poboljšale jedno 2x.

OP mobiteli su jako kvalitetni uređaji, a najveća vrlina im je upravo softver (OS). Količina slobode i customizacije svega je nenadmašna, mislim da ćeš teško nazad kad se jednom navikneš na njih.

Samo eto, novi mob izbacuju svakih 6 mjeseci...i "T" serija je obično puno bolja od prve (ispeglane mane i sl. jel...)
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2018., 01:48   #1305
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Ako mislis narucivati s njihove stranice, a to ti preporucam, ne racunaj na pad cijene kod njih, a cim izade 6T, 6icu povlace iz prodaje. I 6t ce ako budu sljedili trend biti cca 30€ skuplja.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2018., 01:53   #1306
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,880
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Samo eto, novi mob izbacuju svakih 6 mjeseci...i "T" serija je obično puno bolja od prve (ispeglane mane i sl. jel...)
Ja jednostavno ne vidim što se ima peglati na ovom telefonu

Procesor sumnjam da ce dirati, RAM sigurno nece ici gore (a nije ni potrebno). Mogu malo tvikati kameru i ubaciti bezicno punjenje (koje mi je badvej, pored ultrabrzog dasha totalno nepotrebno, makar dok ne dignu brzinu punjenja za 3x).
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2018., 08:42   #1307
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Mogu maknut notch
nub je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2018., 09:05   #1308
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Optimisto...
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2018., 09:17   #1309
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,701
Bome nakon sto sam vidio kako op6 hendla notch mogu reci da mi ne bi smetao. Za razliku od ipx gdje taj notch doslovno smeta u svakom pogledu (naglasak na gledanje videa u landscapeu). Kod op6 se notch "sakrije" bez potrebe da zoom-outas video. U aplikacijama u landscapeu takodjer. Meni dosta.

Vise mi smeta cinjenica da status bar gubi svoju primarnu funkciju - prikaz svih ikona/notifikacija.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2018., 10:16   #1310
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Ako oppo sad predstavi find x sa super vooc (15 min od 0 do 100 za 2500mah bateriju) ocekujte dash 2 u op6t, vjerojatno i wireless charging, ako bude sd846/850 budu i njega ubacili i naravno sa vivo ce uzet otisak prsta ispod ekrana...dovoljno za napraviti reviziju modela

Notch ce ostati sigurno dok ga apple prvi ne makne jer carl svrsava na njih
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2018., 10:24   #1311
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Bome nakon sto sam vidio kako op6 hendla notch mogu reci da mi ne bi smetao. Za razliku od ipx gdje taj notch doslovno smeta u svakom pogledu (naglasak na gledanje videa u landscapeu). Kod op6 se notch "sakrije" bez potrebe da zoom-outas video. U aplikacijama u landscapeu takodjer. Meni dosta.

Vise mi smeta cinjenica da status bar gubi svoju primarnu funkciju - prikaz svih ikona/notifikacija.
Naravno, nije to toliko smetalo, ali je činjenica da će se ići da se makne u skoroj budućnosti. To je samo trenutno rješenje koje svi koriste jer je tako najjednostavnije.

Vivo sad izbacuje nex koji nema notch. A nema ga niti na xiaomi mi mix modelima.

Jedino je teško prognozirat kad će ga maknut s OP, vjerojatno će se prilagodit tempu konkurencije tak da može bit i tek sa 7 / 7t,
nub je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2018., 10:40   #1312
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,269
Taj Vooc 15min već se neko vrijeme spominje.
ako može 3500mAh bateriju napunit za 30min,to je fantazija 😁

Inače vjerujem da će OP6T imati UFS 3.0 memoriju,nešto bolju kameru,malo jaču bateriju,in screen fingerprint i možda neki IP ...

Na OP7 tek očekujem novi Dash,dizajn bez notcha i wireless punjenje....

I ja baš ne vidim šta bi trebalo peglati na OP.bugovi na novim modelima se brzo riješe unutar nekoliko updatea,koji brzo stižu.
Zadnji 5.1.6 riješio je skoro sve...🤗
locks je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2018., 11:36   #1313
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,969
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
Ako oppo sad predstavi find x sa super vooc (15 min od 0 do 100 za 2500mah bateriju) ocekujte dash 2 u op6t, vjerojatno i wireless charging, ako bude sd846/850 budu i njega ubacili i naravno sa vivo ce uzet otisak prsta ispod ekrana...dovoljno za napraviti reviziju modela

Notch ce ostati sigurno dok ga apple prvi ne makne jer carl svrsava na njih
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2018., 14:17   #1314
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Računam na pad cijene do tad. A ako dođe novi, pogotovo.

Uz sve to čitam da rootanjem ne gubim jamstvo? Ma wow, milina.

Još si samo razbijam glavu zbog kamere, kopam po netu, tražim dobre recenzije.
Ne racunaj na pad cijene osim mozda na njuskalu, al nije ti ni to bas...

Ne gubis garanciju al gubis OTA update, morat ces ga za update spojit na komp i updateat rucno, al nije problem neki.

https://www.gsmarena.com/oneplus_6-review-1776.php

Po meni GSMArena ima najbolje reviewe, jako objektivno i kvalitetno, pa tu mozes sve vidit ima i photo comparison tool di možeš usporedit sa drugim uređajima
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2018., 17:22   #1315
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,269
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Računam na pad cijene do tad. A ako dođe novi, pogotovo.
Ne patim za flagshipovima pa da mora biti "zadnji". Ali ako bi do tada stvarno izašao novi i koji bi ujedno zamjenio sadašnju cijenu OP6. Hell yeah! Samo neka izađe!
Win-win u svakom slučaju.

Pa ovo sve zvuči predobro da bi bilo istinito.
Uz sve to čitam da rootanjem ne gubim jamstvo? Ma wow, milina.

Još si samo razbijam glavu zbog kamere, kopam po netu, tražim dobre recenzije. Pokušavam sam sebe uvjeriti da je i više nego dovoljna.
Pa makar da je malo bolja od ove na S7 koju imam, bi vjerojatno bio zadovoljan. Kamera na mobitelu mi puno znači jbg. Stalno nekog vraga naslikavam gdje god odem.
Zato sam prvenstveno krenuo od P20 Pro. Ali je kamera jedina stvar koja mi je privukla pozornost na taj telefon.
No osim telephoto kamere koja omogućava 3x optički zoom i visok sveukupni MP, baš mi i ne djeluje nešto zapanjujuće.

OP6 pak po svemu blista i po netu sama pozitiva o tom telefonu. Što ste mi i vi sada potvrdili. A da ne spominjem da je cirka 2000kn povoljniji.
Za te pare opremim OP6 sa kompletnim bundleom koji nude na sajtu plus 24 mjesečno osiguranje. Dayumn.

Kakva su vaša iskustva s kamerom? Vi koji ga imate.

Edit:
Joj da! Pogledao video na youtubeu kako lik lijepi njihovo originalno kaljeno staklo i skužim da je od ruba do ruba, nema lufta u sredini nego se fino cijelom površinom zalijepi za ekran.
Ajme vrh. Muka mi je više od onih stakala sa ljepilom samo na rubovima, pa se prašina zavuče ispod, loš touch, pokvari kvalitetu slike. Ili ono koje se lijepi cijelom površinom a pola centimetra od ruba ekrana pa ti presječe ekran i stvori crtu/grbu. Tako mi je bilo drago kad sam vidio da ni s time nema problema.
OP najbolje drži cijenu,bolje i od iPhonea.OP5T 8GB RAM sam kupio za 3800 i kusur kuna(10% studentski popust) i nakon skoro 6 mjeseci prodao ga za 3550kn.prodao ga za 3 dana.
I sad je 6GB verzija iznad 3000kn(OP5t)...

kad stigne OP6T prodaja starog modela odmah prestaje.
kvarove rješavaju unutar 7 dana sve o njihovom trošku,a i cijene rezervnih dijelova nisu skupe.recimo ekran je nekih 90€ sa zamjenom...
slobodno rootaš,flešaš,a već imaš i android P Betu jer podržava Treble...

Kamera je meni prilično dobra,opet su vratili OIS,imaš i 4k 60fps video....

Uglavnom puno dobiješ za 520€ 😉
locks je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2018., 17:46   #1316
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Kakva su vaša iskustva s kamerom? Vi koji ga imate.
Prezadovoljan. Za ovaj cjenovni rang nema bolje kamere. Ne kaska puno iza puno skupljih modela, a i to ovisi o situaciji / osvjetljenju itd...

__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2018., 13:48   #1317
problem_child
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: st
Postovi: 133
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ma iskreno, ne zamaraj se s kamerom.
Previše je guraju u marketinški fokus, a nije toliko bitna niti su tolike razlike više.
Razbijat ćeš glavu oko tehničkih karakteristika kamere i nekih usporedbi, a recimo nitko ne spominje koliko promjena stock cam app-a sa Gcam-om znači (osim Mar-a i hvala mu na tome).
Dakle moj 3T ima prosječnu kameru, a nakon instalacije Gcam-a slike su se poboljšale jedno 2x.

OP mobiteli su jako kvalitetni uređaji, a najveća vrlina im je upravo softver (OS). Količina slobode i customizacije svega je nenadmašna, mislim da ćeš teško nazad kad se jednom navikneš na njih.

Samo eto, novi mob izbacuju svakih 6 mjeseci...i "T" serija je obično puno bolja od prve (ispeglane mane i sl. jel...)
mogu li upitati upute za nas n00bove kako i koju non-stock cam app staviti? Ima li nešto na XDA za OP6 ili?

PS: došao mi novi nakon što sam zamijenio zbog battery draina. Za sada se čini bolje no nisam update napravio na novi OS nego držim na ovom iz kutije i nisam još konfao sve appke

Javljat ću rezultate...
problem_child je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2018., 13:58   #1318
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Citiraj:
Autor problem_child Pregled postova
mogu li upitati upute za nas n00bove kako i koju non-stock cam app staviti? Ima li nešto na XDA za OP6 ili?
Google Camera svakako. Trenutno je u alpha fazi i razvija se tako da svakako prati razvoj i stavi kad će doć stabilnija verzija
https://forum.xda-developers.com/one...-port-t3797544

Inače, 36 developera na XDA će dobit direkt od OnePlusa mob da razvijaju romove, aplikacije, itd... Neki su već i dobili mob, tako da će razvoj svega krenut ubrzo
https://www.xda-developers.com/onepl...r-application/
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2018., 19:10   #1319
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,103



Ma iskreno, ne zamaraj se s kamerom.
Previše je guraju u marketinški fokus, a nije toliko bitna niti su tolike razlike više.
Razbijat ćeš glavu oko tehničkih karakteristika kamere i nekih usporedbi, a recimo nitko ne spominje koliko promjena stock cam app-a sa Gcam-om znači (osim Mar-a i hvala mu na tome).
Dakle moj 3T ima prosječnu kameru, a nakon instalacije Gcam-a slike su se poboljšale jedno 2x.

OP mobiteli su jako kvalitetni uređaji, a najveća vrlina im je upravo softver (OS). Količina slobode i customizacije svega je nenadmašna, mislim da ćeš teško nazad kad se jednom navikneš na njih.

Samo eto, novi mob izbacuju svakih 6 mjeseci...i "T" serija je obično puno bolja od prve (ispeglane mane i sl. jel...)


Ma je li? Gcam? Ima Mar kakve usporedbe, postoji kakav post o tome?
Vidim da ima i više nego dobru kameru, ako može imalo bolje sa Gcam-om, super!

O pa to onda znači da bi tamo oko 12. mjeseca mogao 6T, kad i planiram kupiti. Do tad će ga barem najaviti ako ništa, pa pričekam malo i kupim odmah 6T.
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova



Ako mislis narucivati s njihove stranice, a to ti preporucam, ne racunaj na pad cijene kod njih, a cim izade 6T, 6icu povlace iz prodaje. I 6t ce ako budu sljedili trend biti cca 30€ skuplja.

Ma ako je tako, nikakav problem.
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova



Ne racunaj na pad cijene osim mozda na njuskalu, al nije ti ni to bas...

Ne gubis garanciju al gubis OTA update, morat ces ga za update spojit na komp i updateat rucno, al nije problem neki.

https://www.gsmarena.com/oneplus_6-review-1776.php

Po meni GSMArena ima najbolje reviewe, jako objektivno i kvalitetno, pa tu mozes sve vidit ima i photo comparison tool di možeš usporedit sa drugim uređajima


Ma da, nije problem.
Ali se kao i svaki mobitel do sad, uvijek može reversati postupak i vratiti OTA zar ne?

Znam za comparison tool na GSMAreni, odlična stvar!
Hvala na preporuci.
Citiraj:
Autor locks Pregled postova



OP najbolje drži cijenu,bolje i od iPhonea.OP5T 8GB RAM sam kupio za 3800 i kusur kuna(10% studentski popust) i nakon skoro 6 mjeseci prodao ga za 3550kn.prodao ga za 3 dana.
I sad je 6GB verzija iznad 3000kn(OP5t)...

kad stigne OP6T prodaja starog modela odmah prestaje.
kvarove rješavaju unutar 7 dana sve o njihovom trošku,a i cijene rezervnih dijelova nisu skupe.recimo ekran je nekih 90€ sa zamjenom...
slobodno rootaš,flešaš,a već imaš i android P Betu jer podržava Treble...

Kamera je meni prilično dobra,opet su vratili OIS,imaš i 4k 60fps video....

Uglavnom puno dobiješ za 520€ 😉


Čisti no brejner, skužio sam.
Odluka je pala na 1+.
Sad samo strpljivo čekanje da dođe vrijeme i naručiti.
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova



Prezadovoljan. Za ovaj cjenovni rang nema bolje kamere. Ne kaska puno iza puno skupljih modela, a i to ovisi o situaciji / osvjetljenju itd...



Thanks! Jako kvalitetan YouTuber ovaj Marques Brownlee. Dobar test.

Ekipa iznenadili ste me sa odazivom. Hvala svima!
Najradije bi sad poklikao "select", "buy now" i napravio narudžbu ali si ne mogu priuštiti takav trošak trenutno.
-->
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova



Ma iskreno, ne zamaraj se s kamerom.
Previše je guraju u marketinški fokus, a nije toliko bitna niti su tolike razlike više.
Razbijat ćeš glavu oko tehničkih karakteristika kamere i nekih usporedbi, a recimo nitko ne spominje koliko promjena stock cam app-a sa Gcam-om znači (osim Mar-a i hvala mu na tome).
Dakle moj 3T ima prosječnu kameru, a nakon instalacije Gcam-a slike su se poboljšale jedno 2x.

OP mobiteli su jako kvalitetni uređaji, a najveća vrlina im je upravo softver (OS). Količina slobode i customizacije svega je nenadmašna, mislim da ćeš teško nazad kad se jednom navikneš na njih.

Samo eto, novi mob izbacuju svakih 6 mjeseci...i "T" serija je obično puno bolja od prve (ispeglane mane i sl. jel...)


Ma je li? Gcam? Ima Mar kakve usporedbe, postoji kakav post o tome?
Vidim da ima i više nego dobru kameru, ako može imalo bolje sa Gcam-om, super!

O pa to onda znači da bi tamo oko 12. mjeseca mogao 6T, kad i planiram kupiti. Do tad će ga barem najaviti ako ništa, pa pričekam malo i kupim odmah 6T.
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova



Ako mislis narucivati s njihove stranice, a to ti preporucam, ne racunaj na pad cijene kod njih, a cim izade 6T, 6icu povlace iz prodaje. I 6t ce ako budu sljedili trend biti cca 30€ skuplja.

Ma ako je tako, nikakav problem.
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova



Ne racunaj na pad cijene osim mozda na njuskalu, al nije ti ni to bas...

Ne gubis garanciju al gubis OTA update, morat ces ga za update spojit na komp i updateat rucno, al nije problem neki.

https://www.gsmarena.com/oneplus_6-review-1776.php

Po meni GSMArena ima najbolje reviewe, jako objektivno i kvalitetno, pa tu mozes sve vidit ima i photo comparison tool di možeš usporedit sa drugim uređajima


Ma da, nije problem.
Ali se kao i svaki mobitel do sad, uvijek može reversati postupak i vratiti OTA zar ne?

Znam za comparison tool na GSMAreni, odlična stvar!
Hvala na preporuci.
Citiraj:
Autor locks Pregled postova



OP najbolje drži cijenu,bolje i od iPhonea.OP5T 8GB RAM sam kupio za 3800 i kusur kuna(10% studentski popust) i nakon skoro 6 mjeseci prodao ga za 3550kn.prodao ga za 3 dana.
I sad je 6GB verzija iznad 3000kn(OP5t)...

kad stigne OP6T prodaja starog modela odmah prestaje.
kvarove rješavaju unutar 7 dana sve o njihovom trošku,a i cijene rezervnih dijelova nisu skupe.recimo ekran je nekih 90€ sa zamjenom...
slobodno rootaš,flešaš,a već imaš i android P Betu jer podržava Treble...

Kamera je meni prilično dobra,opet su vratili OIS,imaš i 4k 60fps video....

Uglavnom puno dobiješ za 520€ 😉


Čisti no brejner, skužio sam.
Odluka je pala na 1+.
Sad samo strpljivo čekanje da dođe vrijeme i naručiti.
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova



Prezadovoljan. Za ovaj cjenovni rang nema bolje kamere. Ne kaska puno iza puno skupljih modela, a i to ovisi o situaciji / osvjetljenju itd...



Thanks! Jako kvalitetan YouTuber ovaj Marques Brownlee. Dobar test.

Ekipa iznenadili ste me sa odazivom. Hvala svima!
Najradije bi sad poklikao "select", "buy now" i napravio narudžbu ali si ne mogu priuštiti takav trošak trenutno.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2018., 21:02   #1320
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,969
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Ma je li? Gcam? Ima Mar kakve usporedbe, postoji kakav post o tome?
Vidim da ima i više nego dobru kameru, ako može imalo bolje sa Gcam-om, super!

O pa to onda znači da bi tamo oko 12. mjeseca mogao 6T, kad i planiram kupiti. Do tad će ga barem najaviti ako ništa, pa pričekam malo i kupim odmah 6T.
Mislim da je Mar stavljao neke usporedbe, ali ne da mi se tražit.
Meni je Gcam preporodio slike na 3T... ima neki Enhanced HDR+ mode koji je bolestan, rijetko kad više koristim stock cam app.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na