Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2010., 23:40   #961
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
ZOO:

Pregled stvari i vidljivi nedostaci

Članak 403.

(1) Kupac je dužan primljenu stvar na uobičajeni način pregledati ili je dati na pregled, čim je to prema redovitom tijeku stvari moguće, i o vidljivim nedostacima obavijestiti prodavatelja u roku od osam dana, a kod trgovačkog ugovora bez odgađanja, inače gubi pravo koje mu po toj osnovi pripada.

(2) Kad je pregled izvršen u nazočnosti obiju strana, kupac je dužan svoje primjedbe zbog vidljivih nedostataka priopćiti prodavatelju odmah, inače gubi pravo koje mu po toj osnovi pripada.

(3) Ako je kupac otpremio stvar dalje bez pretovara, a prodavatelju je pri sklapanju ugovora bila poznata ili morala biti poznata mogućnost takve daljnje otpreme, pregled stvari može biti odgođen do njezina prispijeća u novo odredišno mjesto, i u tom slučaju kupac je dužan prodavatelja obavijestiti o nedostacima čim je po redovitom tijeku stvari mogao za njih doznati od svojih klijenata.

(4) Kod potrošačkih ugovora potrošač kao kupac nije obvezan pregledati stvar niti je dati na pregled, ali je obvezan obavijestiti prodavatelja o postojanju vidljivih nedostataka u roku od dva mjeseca od dana kad je otkrio nedostatak.
Točno, ne prilikom primopredaje! A ne misliš li da kad ja kupujem grafu u protisu sam potrošač?
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 11:14   #962
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Točno, ne prilikom primopredaje! A ne misliš li da kad ja kupujem grafu u protisu sam potrošač?
Naravno da si potrošač. I dužan si prijaviti nedostatke. U čemu je problem? Ili tebe muči neispravnost?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.12.2010., 11:58   #963
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
da, ni meni ovaj iggy s tim glupostima o isprobavanju komponenti na licu mjesta nije jasan.citam i nevjerujem.
prije nekih 4 godine sam kupio hp laptop (nikad vise) za 18 k kuna i imo je problem sa zagrijavanjem. uredno sam ga vratio u 7 dana i dobio novi.ni taj nije valjao pa sam ga vratio i uzeo drugi (ne od hp-a). u oba slucaja sam morao imati original ambalazu.Kolko kuzim zato da oni to podvale nekom drugom pa ako njemu prodje 7 dana onda ide na servis, ako on vrati onda opet ispocetka.
Ista stvar sada sa desire hd-om kupljenim u vipu.Zena rekla da ako nesto nije ok da ga vratim u 7 dana sa ocuvanom ambalazom.
Frendu je riknuo gejfon i nakon 45 dana servisa (lol) dobio je "novi".Ali je nesto krckalo u njemu i frend ga je odlucio vratiti.Naravno da su se u t-scumu pravili grbavi, kao da to vrijedi za sve artikle osim navedenog. Dok im nije rekao da mu to pokazu napismeno. Onda je dobio novi.

Znaci tako da znate kad vas hoce ozeniti ovakvi iz protisa a iggy-ja pustite neka tumaci zakon na svoj antun tun nacin
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 12:09   #964
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor GLAVATAR Pregled postova
DA, to je njegov posao, to znači biti profesionalan, pa makar da je konfiguracija stara i 10 godina! u protivnom bi njegov posao mogao raditi i dresiran majmun
Taj posao uglavnom i rade "dresirani majmuni", sto bi bila definicija prodavaca.

Osoba koja te moze savjetovati oko ugradnje neke komponente zove se, primjerice, konzultant.

Osim semanticke, primjeti i grafemsku razliku -> prodavac != konzultant.

Debatiras s tetom u Prehrani o sastavu mlijeka ili kruha, kao i pase li ti na tvoj gastritisom izmuceni zeludac?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 13:16   #965
ZpcY
Premium
Moj komp
 
ZpcY's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Za stolom
Postovi: 47
Ovaj Protis me podsjeća na nekadašnji vemulj, imaju iste sheme:

- "lijep" odnos s kupcima, tako mi je u vemulju me vozali oko dostave, ja im ostavim preko 10k kuna a oni mene *ebu s dostavom
- ne javljanje na telefon (zvoni zvoni a nitko ne *ebe ni 5% za njega)


Nakon svih iskustava sigurno ne budem kupovao u ovom dućanu/webshopu, jedno slično iskustvo u vemulju mi je bilo dosta.
ZpcY je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 14:53   #966
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Opet: nedostatak nije isto što i neispravnost. Ako ti kupiš AGP adapter, a dobio si PCI-e, to je nedostatak, mijenjaš odmah, najkasnije u roku od 8 dana. Ako si dobio AGP, a neispravan je, ide na servis.
Je li nedostatak ako se kupi ram te su odljepljeni oni čipovi, tj. ono crno kak se to već zove? Jel se onda može odma dobiti drugi ram ili treba prvo slati na servis?
Šole je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 16:09   #967
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Šole Pregled postova
Je li nedostatak ako se kupi ram te su odljepljeni oni čipovi, tj. ono crno kak se to već zove? Jel se onda može odma dobiti drugi ram ili treba prvo slati na servis?
Nije, već neispravnost, no kako je u pitanju dio koji se ne popravlja ne vidim razlog zašto odmah ne dobiti drugi dio ako je na lageru i postoji servisni ugovor između trgovine i dobavljača/servisa. No tu je problem i toga da li će jamstvo biti prihvaćeno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 16:39   #968
GLAVATAR
Banned
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Pula
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Taj posao uglavnom i rade "dresirani majmuni", sto bi bila definicija prodavaca.

Osoba koja te moze savjetovati oko ugradnje neke komponente zove se, primjerice, konzultant.

Osim semanticke, primjeti i grafemsku razliku -> prodavac != konzultant.

Debatiras s tetom u Prehrani o sastavu mlijeka ili kruha, kao i pase li ti na tvoj gastritisom izmuceni zeludac?
uspoređuješ stvari koje se ne mogu uspoređivati, prodavači tehničke robe (elektronika, strojevi, automobili da ne nabrajam dalje) moraju biti ljudi iz struke bar malo tehnički potkovani....nije isto prodavati kompove od par tisuća kuna i kruh i mlijeko od par kuna
GLAVATAR je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 17:24   #969
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Naravno da si potrošač. I dužan si prijaviti nedostatke. U čemu je problem? Ili tebe muči neispravnost?
Ova tema je gadno zaglibila u off topic.

Uglavnom se slažem s većinom kaj si napisao, al ovo 100% nije točno. Potrošač nije dužan kod primopredaje pregledavati ne znam koliko artikl da ustvrdi jel ispravan. To je dužan trgovac u trgovačkom ugovoru, jer oni postupaju s povećanom pozornošću. Potrošač vidi da sve ok izgleda i boli ga đon, ide doma. Ako doma proizvod ne radi ide po drugi u roku tjedan dana. I to onaj članak ZOO jasno govori, a potvrđuje i zakon o zaštiti potrošača.

I iz tog razloga se onih 8 dana za povratak neispravne stvari odnosi na potrošača, to se ne odnosi na trgovce u međusobnim odnosima.

I onaj primjer s PCI-e i AGP grafom nikako ne može poslužiti, to su u biti različiti artikli. Bit nedostatka je da se on može ispraviti/popraviti, ne možeš AGP grafu popraviti na PCI-e, niti je ona ikad bila ispravna PCI-e grafa pa se nešto na njoj odlomilo i sad je odjednom postala AGP s nedostatkom.
S nedostatkom bi bila da joj recimo ne radi cooler, to je ta ista grafa, al ima nedostatak.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 17:39   #970
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Ova tema je gadno zaglibila u off topic.

Uglavnom se slažem s većinom kaj si napisao, al ovo 100% nije točno. Potrošač nije dužan kod primopredaje pregledavati ne znam koliko artikl da ustvrdi jel ispravan. To je dužan trgovac u trgovačkom ugovoru, jer oni postupaju s povećanom pozornošću. Potrošač vidi da sve ok izgleda i boli ga đon, ide doma. Ako doma proizvod ne radi ide po drugi u roku tjedan dana. I to onaj članak ZOO jasno govori, a potvrđuje i zakon o zaštiti potrošača.

I iz tog razloga se onih 8 dana za povratak neispravne stvari odnosi na potrošača, to se ne odnosi na trgovce u međusobnim odnosima.

I onaj primjer s PCI-e i AGP grafom nikako ne može poslužiti, to su u biti različiti artikli. Bit nedostatka je da se on može ispraviti/popraviti, ne možeš AGP grafu popraviti na PCI-e, niti je ona ikad bila ispravna PCI-e grafa pa se nešto na njoj odlomilo i sad je odjednom postala AGP s nedostatkom.
S nedostatkom bi bila da joj recimo ne radi cooler, to je ta ista grafa, al ima nedostatak.
Opet brkaš pojmove (nedostatak/neispravnost) i pozivaš se na nepostojeće članke zakona?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.12.2010., 18:31   #971
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ne moraš ić u trgovačku školu da bi prodavao nešto. To mora samo ona osoba koja je na blagajni i radi sa novcima. Obično je u shopovima jedna osoba na blagajni, a ostali te šalju na tu blagajnu da platiš, a onda s računom ideš po robu. Postoji more primjera, a meni se neda navodit.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 23:35   #972
C.J.B.
Premium
Moj komp
 
C.J.B.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
Nadovezat cu se samo ukratko.
Narucio tinte 3xC, 3xY, 3xM i 3xB. Dobio potvrdu da je raspolozivo i da mogu uplatiti, sto sam i ucinio. Nakon sto je proslo 7 dana, a tinte nisu stigle, saljem upit na mail i dobivam odgovor (cak prilicno brzo) da crne nema, ostale su raspolozive te dal da posalju ove kojih trenutno ima, a crnu kad dode (nije ni okvirno receno kad bi to moglo biti) ili sve zajedno.
Odabrao sam prvu opciju, a crne cekao kojih 10 dana.
Iako ovdje nisu u igri veliki novci, slampavost, nepouzdanost i manjak profesionalizma su ih kostale jos jednog potencijalnog redovitog kupca.
__________________


C.J.B. je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2010., 00:04   #973
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Ovo sto radi Protis je uglavnom slamperaj, ali neki od komentara u ovom topicu su podjednako suludi.

Prodavac nije serviser i on ne moze utvrdjivati (ne)ispravnost necega, pa onda ne moze ni na temelju toga odmah dati novi uredjaj.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2010., 08:16   #974
Forum Reader
Registered User
 
Forum Reader's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Evo jedno iskustvo s Protisom, ovih dana sam kupovao nešto kod njih te profesionalnost ljudi koji tamo rade nemogu nikako pohvaliti. Jedan dan zovem i pitam da li će željeni artikal biti u mojim rukama dan nakon uplate, oni kažu da hoće.

Super taj dan platim, sutradan nitko se nejavlja niti ih možeš dobiti tek nakon par sati pokušaja, javi se djelatnik koji kaže zašto zovem sve ću dobiti emailom.
Paf !?
Pa zato i zovem da kažem da sam već trebao dobiti email pošto su rekli da je isporuka sljedeći dan, normalno tip kaže da čekam email.

Najvažnije je napomenuti da tip kaže zbog nas koji zovemo oni nemogu raditi !? i da ne zovem bezveze ...!

Ja obećavam sad da nikad neću više zvati taj broj.

Znam da im je gužva ali nismo mi krivi što vlasnik Protisa neželi zaposliti još jednu osobu makar preko student servisa da pomogne tim dečkima što rade, sve je jasno 2 čovjeka mogu odraditi 500 zahtjeva dnevno, al nemogu 1500 i tu im pada cijeli sustav.

Važno je napomenuti da to nije način komunikacije, svima je jasno da u onom malom prostoru i s malim brojem ljudi sustav počne pucati pri malo većem opterećenju.

A da ne spominjem kasnije moguće reklamacije ili bilo što drugo ako slučajno kupite proizvod, s obzirom ako se tako razgovara kad se kupuje onda znate što vas čeka kasnije.

P.S: Da bude bolje, istu stvar sam mogao kupiti u Superbitu povoljnije i dobiti prije samo mi se nije dalo puzati do tog djela grada, znači cijena nije bila presuda.
Forum Reader je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2010., 11:36   #975
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
A evo i kako koristiti multiquote

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=113121
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2010., 12:58   #976
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Meni nije jasno zašto vi i dalje kupujete tamo i "hranite" protis?

To je najjeftinija trgovina, nemojte je uspoređivati s boljim trgovinama i kad kročite tamo zaboravite ono što ste dobili u drugim trgovinama.

Sličan primjer je Kozmo i DM. U jednom će te dobit "premium" uslugu, osmijeh, zadovoljstvo na licu i to će te sve platit, dok će te u drugom očekivati ono iz prvog ali da ne platite to.

Neide to tako.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2010., 14:15   #977
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
ajme,hrc al ga ti možeš otić u krajnost.
evo ,imam ti ja riješenje za tvoj problem-

NEMOJ kupovati u protisu!
nemoraš nikome ništa dokazivati,većina nas "starijih" je već odavno upoznata sa stanjem naših vrlih IT dućana.koji se nažalost srozavaju u zadnje vrijeme.

fala dragom bogu,imaš dostupno hrpu dućana-gdje će te dočekati sa smiješkom/možda, i web shopova-gdje nikad nikome nečeš vidjeti lice,eventualno čuti glas!


NHF ,po tvom pisanju vidim da ti imaš ,ono,neki fakerski stav ,i ti si ono,skroz u pravu... i baš si kuul. =sarkazam
na mali znak tuđe greške/nepažnje ,odma skačeš ko pitbull.
ak sam pogriješio isprika, ali ako nisam -nebudeš tako daleko dogurao.
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2010., 15:10   #978
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Meni je Protis čisto ok. Dođem, pokupim robu (2 minute od firme), i vozim doma. NIkad problema...

A najbolji trgovci su mi obicno sami ljudi privatno, izbjegavam novi hardver
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2010., 15:11   #979
DraŽ
Premium
 
DraŽ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Miami, 1984, Ferrari F40
Postovi: 902
U prošli ponedjeljak došao u protis i zatražio Phenoma II x6 1075T, veli da ga imaju i da ga mogu pokupit sutra poslje 17h.

Dođem u utorak poslje 17h, pokupim procesor.

Sve je završilo vrlo brzo, u protisu me nisu čak 2-3 puta pitali da ponovim šta sam rekao (Phenom dva iks šest tisuću sedamdeset i pet Te - malo podugačko) kao u ostalim trgovinama. Sve u svemu super, a još veći mi je osmjeh na licu kada vidim cijenu u ostalim dućanima recimo IQ Zagria gdje sam kupio 2 komada gige HD6850, tamo je taj procesor bio čak 400kn više dok su grafičke bile iste cijene kao i u protisu.

Sve obavljeno primopredajom, neću se bavit dostavama i poštom nastojim to izbjegavat.
__________________
Skylake PCIvy bridge Notebook


CPU: Intel Core i7 6700k @ 4.4GHz, 1.28V Adaptive, LLC 4
COOLER: Scythe Mugen Max
MBO: ASUS Z170 Pro Gaming
RAM: Kingston HyperX Savage DDR4 16GB (2x8GB) 2666MHz CL13
GPU: Asus Strix Nvidia GeForce GTX 1080
SSD1: Crucial MX500, 1TB
HDD1: WD Green 3TB, WD30EZRX
HDD2: WD Red 4TB, WD40EFRX
HDD3: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
HDD4: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
OPTICAL DRIVE: LG CH10LS20, Blu Ray
PSU: EVGA Supernova G2, 550W
CASE: Fractal Arc XL
VENTS: 3x Fractal 140mm, 3x Arctic Cooling F14, 140mm
OS: Win 10 Pro, 64-bit

MONITOR: AOC Q3279VWFD8 - 32", IPS, 2560x1440
TV: Panasonic P47AS650 - 47 inch, IPS, 1920x1080, 3D + DIY Ambilight
MOUSE: Logitech MX Master 2s
KEYBOARD: Roccat Suora FX with HyperX Palm Rest
GAMEPAD: XBOX One
HEADPHONES: Sennheiser HD598 SE


DELL Inspiron 15R, 5520
Intel Core i7 3632QM, 2.20Ghz, turbo 3.20GHz
DDR3, 6GB (4GB + 2GB), 1600Mhz CL11
AMD Radeon 7670 + Intel HD4000
OCZ Agility 3, 120GB
15,6 inch LCD, 1366x768
6-cell baterry, 48Whr
Win 10 Pro, 64-bit

DraŽ je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2010., 13:21   #980
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Ovako,uputio se ja tamo,snimim situaciju,nazovem s moba i ulazim,jedan lik radi,musterija ispred mene,iza zvone telefoni sve u 16 Sad ulaze josh dvojica,zove lik pojačanje,dolazi drugi masan od bureka i jogurta,ipak je to važnije nego nekakav,kako ga nazvat....kupac? Ja reko: vi i telefoni si niste najbolji prijatelji a? Kao,gospodine,pa vidite zašto....isprinta papir i pošalje lika da si sam s police zeme WD disk....uf posla Kakvi kokošari....

Uglavnom,da im je poslovođa objasnio,ko šta su meni objasnili u Kuhn Hrvatska(di se prodaju "komponente" od par desetaka pa čak i stotina tisuća eura) da je javljanje na telefon "a must" kod trgovine,bilokakve vrste.... možda im i nebi ovakvi komentari dolazili po forumima i možda ih ja i nebi proglasio najnesposobnijim poludućanom na balkanu te bi možda i imali jednog kupca više,važan il nevažan ja bio....

Uglavnom,naruđbu su zaprimili kasnije neg što je trebalo,zvučnici će stići u ponedjeljak,to uopče nije tragedija,problem je njihova aljkavost u poslu zbog koje sam se sat vremena gužvao po gradu....
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2010., 13:27   #981
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Evo, ja sam još jedan koji je nedavno doživio više nego poznati šlamperaj kod kupovine u Protisu.

Dobio sam na popravka laptop kojem je otkazao disk te u dogovoru sa vlasnicom kojoj je bilo bitno da je disk što povoljniji, odlučio sam kupiti novi u Protisu. Tek par dana kasnije, kada je već bilo kasno, našao sam ovu temu i velik broj negativnih iskustava.

Uglavnom, registrirao se preko web shopa, zaprimio ponudu i uplatio općom uplatnicom. Odmah nakon uplate mailom šaljem im scan uplatnice nadajući se kako ću time ubrzati proces isporuke.

I tako, prođe tri dana od uplate po ponudi i još uvijek nema nikakve povratne informacije od Protisa. Šaljem im mail, opet sa scanom opće uplatnice, u kojem lijepo pitam kada mogu podignuti disk. Strpim se još jedan dan, u međuvremenu pošaljem još jedan mail ali mi nitko ništa ne odgovara.

Tada se odlučim zvati, naravno, standardni problem, telefon je zauzet ili se nitko ne javlja. Napokon mi se netko javi i pitam što je sa tom i tom ponudom za koju je uplata izvršena još prije 4 dana. Kaže čovjek još nismo provjerili da li je uplata sjela i da to on ne može provjeriti, nego kolega koji dolazi popodne i da sutra iz 11h sigurno mogu doći pod disk. Rekoh ajde dobro. Sljedeći dan oko 14h, prije nego mislim krenuti, za svaki slučaj nazovem i pitam da li je roba spremna za isporuku.

Naravno da nije, stanje uplate je kao sada provjereno i sve je u redu, te će disk sutra iza 17h biti spreman za isporuku. I tako dođem sljedeći dan iza 17h, dečku za pultom dajem ponudu i original uplatnicu. Gleda on, provjerava za računalom i gle iznenađenja. Još uvijek nisu provjerili stanje uplate i ne mogu podići disk (koji je već par dana tamo) iako uz sebe imam original uplatnicu na kojoj se lijepo vidi da je još prije tjedan dana uplaćeno po toj ponudi! Navedena uplatnica sa žigom i datumom njima apsolutno ništa ne znači, odgovor je bio da se ona vrlo lako falsificira. Strašno! <O</O

Nakon toga slijedi čekanje od 15-tak minuta, nada da će dobiti šefa ili već koga koji može potvrditi da je uplata sjela, jer oni to u poslovnici ne mogu. Na kraju nakon tjedan dana natezanja potvrdili su uplatu i napokon mi isporučili disk.
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2010., 14:23   #982
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Pitanje glasi...da li je Protis meni dužan izdati račun na kupljenu komponentu ako sam im uplatio net bankingom svotu na račun...hardver stigao,ali nije račun već samo garantni list naljepljen na kutiji...da li je preslika uplate putem net bankinga vjerodostojna ?
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2010., 15:02   #983
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Račun dolazi poštom, ako je kao i svi webshopovi...
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2010., 15:41   #984
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Aha, dolazi poštom. Provjeri da ti nije bio negdje u kutiji i nazovi ih da ti pošalju jer su debelo u prekršaju ako ga nisu izdali....
Uplata ti nije isto što i račun i bez njega ti reklamacija ne vrijedi...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2010., 15:51   #985
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Meni je račun došao zaljepljen za kutiju, isto plaćeno net bankarstvom...
Nije konkretna tema, ali jednom mi je Borg isto tako poslao samo presliku moje uplate na kutiji, a račun je kao trebao doć poštom, nikad nije došao


A šta se protisa i telefona tiče, jebe ma pas ako njima ne bi bilo najbolje da ih ištekaju, lijepo nemaju telefon uopće, komunikacija preko maila i to je to. Ovako kupce dovode do ludila, a sebi prave "mega reklamu"
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2010., 17:21   #986
Hrc555
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: th
Postovi: 12
Pa ja sam i navodio konkretne članke konkretnih zakona. Ako ti ne znaš čitati, tvoj problem. Isto tako sam naveo da sam dobio svaki sud sa žandarima vezan za Multanovu za koju su mi isti ti žandari i svi drugi tupili da sam popušio. Naravno da su moje savjete primjenjivali i prijatelji koji su isto tako dobivali sudove sa žandarima. I vidi vraga...svi su dobili.

Ili možda želiš da ti skeniram neki od dopisa koje su mi vratili preporučeno gdje mi se ispričavaju i odjednom žele vratiti pare?

A za tebe nepismenog pročitaj članak 101. ZZP-a, stavak prvi..."Tumačenje ugovora
Članak 101.
(1) Dvojbene ili nerazumljive ugovorne odredbe tumače se u smislu koji je povoljniji za potrošača."

ILI...

Pojedine ugovorne odredbe koje se mogu smatrati nepoštenima
Članak 97.

odredba kojom se trgovcu daje pravo ocijeniti je li prodani proizvod ili pružena usluga u skladu s ugovorom,
odredba kojom se trgovcu daje isključivo pravo tumačenja svih ili pojedinih odredaba ugovora
odredba kojom se isključuje ili ograničava odgovornost trgovca za obveze koje je za njega preuzeo njegov zastupnik ili odredba kojom se dužnost poštovanja tih obveza uvjetuje ispunjenjem određenih formalnosti,
odredba kojom se obvezuje potrošača na ispunjenje njegovih ugovornih obveza čak i u slučajevima kada trgovac nije ispunio svoje ugovorne obveze,




Ili što se posebno odnosi na T-mobile npr. kod prodaje simpa paketa sa 150 kn na računu a ustvari nemaš 150 kn nego moraš nadoplatiti svaki mjesec 50 kuna da bi dobio 10 kuna tijekom godinu i pol dana i slično...


Glava II. ZAVARAVAJUĆA POSLOVNA PRAKSA

Zavaravajuće radnje
Članak 110.
(1) Poslovna praksa smatra se zavaravajućom ako sadrži netočne informacije, zbog čega je neistinita ili ako na neki drugi način, uključujući njezino cjelokupno predstavljanje, pa čak ako je informacija činjenično točna, zavarava ili je vjerojatno da će zavarati prosječnog potrošača u pogledu neke od okolnosti navedenih u stavku 2. ovoga članka, čime ga navodi ili je vjerojatno da će ga navesti da donese odluku o poslu koju inače ne bi donio.
(2) Okolnosti iz stavka 1. ovoga članka na koje se zavaravajuća poslovna praksa odnosi jesu:
...

cijena proizvoda ili način na koji je ona izračunata ili postojanje određene pogodnosti glede cijene


Gdje si kod nas vidio upute na hrvatskom za matičnu npr? Je li to kršenje zakona? Naravno da nije...po tebi i Iggy-u
Hrc555 je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2010., 16:46   #987
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Hrc555 Pregled postova
Nemoj me sad tjerati da idem tražiti članak u kojem piše da je potrošač u pravu ako se ne može naći neko po tebi "ispravno" tumačenje
Bilo bi zgodno da nađeš takav.
Citiraj:
Autor Hrc555 Pregled postova
Pa ja sam i navodio konkretne članke konkretnih zakona.
Nisi, nijedan.

Citiraj:
Autor Hrc555 Pregled postova
Ako ti ne znaš čitati, tvoj problem. Isto tako sam naveo da sam dobio svaki sud sa žandarima vezan za Multanovu za koju su mi isti ti žandari i svi drugi tupili da sam popušio. Naravno da su moje savjete primjenjivali i prijatelji koji su isto tako dobivali sudove sa žandarima. I vidi vraga...svi su dobili.
Ma ti si super.

Citiraj:
Autor Hrc555 Pregled postova
Ili možda želiš da ti skeniram neki od dopisa koje su mi vratili preporučeno gdje mi se ispričavaju i odjednom žele vratiti pare?

A za tebe nepismenog pročitaj članak 101. ZZP-a, stavak prvi...
...
Gdje u ovim člancima vidiš išta o ovome što pričamo?

Citiraj:
Autor Hrc555 Pregled postova
Gdje si kod nas vidio upute na hrvatskom za matičnu npr? Je li to kršenje zakona? Naravno da nije...po tebi i Iggy-u
[/SIZE][/FONT][/COLOR]
Vidis, već godinama nisam vidio komad HW-a bez uputa na hrvatskom, i da, kršenje je zakona ako nema.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2010., 16:53   #988
mat777goold
Registered User
Moj komp
 
mat777goold's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 4
Samo napomena da sam nedavno 2 dana zivkao svima toliko dragi protis ( mala slova jer ne zaslužuju ništa više ) da pitam za jednu ploču koja je kod njih najjeftinija, naravno bez uspjeha da bi nakraju fino do ADM-a skoknuo i potrošio soma kuna fino i nije mi bilo žao niti jedne kune! ADM!!
__________________
Thug life all the way
mat777goold je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2010., 18:22   #989
Hrc555
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: th
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Bilo bi zgodno da nađeš takav.


Nisi, nijedan.



Ma ti si super.



Gdje u ovim člancima vidiš išta o ovome što pričamo?


Vidis, već godinama nisam vidio komad HW-a bez uputa na hrvatskom, i da, kršenje je zakona ako nema.
Vidiš, to što si ti čorav i ne vidiš navedene članke navedenih zakona je tvoj i samo tvoj problem a ne moj. I nisi vidio ni jedan komad HW-a bez uputa na hrvatskom jeziku? Šta je tebi uputa na hrvatskom jeziku? To što piše da se komponenta da na ugradnju stručnjaku? Za mene je uputa na hrvatskom jeziku kada je cijela ona knjižica od npr. matične ploče prevedena, a ne kada mi daš onu "uputu" što dobiješ od distributera što je ustvari i garantni list. Ajd nemoj meni maglu prodavat. Meni je magle dosta.
Hrc555 je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2010., 18:24   #990
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Hrc555 Pregled postova
Vidiš, to što si ti čorav i ne vidiš navedene članke navedenih zakona je tvoj i samo tvoj problem a ne moj. I nisi vidio ni jedan komad HW-a bez uputa na hrvatskom jeziku? Šta je tebi uputa na hrvatskom jeziku? To što piše da se komponenta da na ugradnju stručnjaku? Za mene je uputa na hrvatskom jeziku kada je cijela ona knjižica od npr. matične ploče prevedena, a ne kada mi daš onu "uputu" što dobiješ od distributera što je ustvari i garantni list. Ajd nemoj meni maglu prodavat. Meni je magle dosta.
Među ostalim, da dovoljno je i napisati da se da na ugradnju stručnoj osobi. A već godinama nisam vidio dio bez uputa na hrvatskom jeziku.

I da, koje to točno članke kojih točno zakona?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na