Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.12.2010., 10:53   #931
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor GLAVATAR Pregled postova
a zasto mi onda nije ponuđena niti jedna od tih 20? zasto sam svoju novu, nekoristenu i neispravnu memoriju morao slati na servis?!
kao sta sam vec napisao, sve reklamacije koje se vrate idu na servis bez iznimaka, nema veze da li imamo na stanju ili ne, ako servis potvrdi da je neispravno i u jamstvu onda ce poslati novi uredaj kojeg cemo zamjeniti ili ce popraviti isti, mi u trgovini ne popravljamo i ne mijenjamo, to radi iskljucivo servis, prije smo radili zamjenu u trgovini kada netko nesto donese pa smo onda to nosili na servis ali nekoliko puta smo uhvatili ljude da varaju te smo prestali sa tom praksom, od sada cim nesto izade iz trgovine kada se vrati ide na servis makar proslo 5 min ili 5 mjeseci

Citiraj:
Autor Thundercool Pregled postova
Ako protis odbije suradnju ili tvrdi da oni ne produzuju Samsung-ovu "Zero Pixel Garanciju" javi se na 062 7267864 iliti 062 SAMSUNG od ponedjeljka do petka u vremenu od 8 do 18 sati.
Mozda oni pritisnu Protis.
LP
mi sa garancijom nemamo nista tako da nas samsung nema sta pritiskati, kada donesete monitor na reklamaciju mi cemo ga odnesti u ovlasteni servis (sto je u ovom slucaju MR servis) i oni ce pregledati monitor i ukoliko je kavar u jamstvu zamjeniti sa novim tako da sta se toga tice nema nikakvih problema, slobodno donesite monitor kod nas u poslovnicu i mi cemo ga odnesti u servis


Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Onda se registrirajte i ocijenite ih na onoj njihovoj stranici.

Inače, volio bi da se član Protis predstavi imenom i prezimenom ovdje na forumu da znamo s kim razgovaramo (Vemilovi i HG-Spotovi P.R.-ovci su se ovdje predstavljali s imenom), ipak je ovo vrsta reklame. I da, volio bi znati što je s ovim kupcima koji se javljaju ovdje da ne dobijaju ponude mailom. Nije mi jasno kako se uspiju nečiji zahtjevi preskočit.
iduce godine cemo odrediti nekog tko ce pratiti postove na forumu pa cemo javiti tko je. sto se tice ponuda nemoguce je da netko ne dobije ponudu jer kada napravi web narudzbu stoji nam u sistemu dok se god ne posalje ponuda ili odgovor tako da je nemoguce da ne dobije ponudu ili email da su artikli nedostupni, nesto mora dobiti, mozda je otislo u spam folder ili nesto

Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Koji likovi. Zovem ih, zauzeto, par sekundi poslije zovem-zvoni i nitko se ne javlja.
I tako u nekoliko navrata.
ne stignemo se javljati zbog velike guzve i jos nam je jedan kolega na bolovanju tako da saljite web narudzbe njih obradujemo najbrze i nemoguce je da se neka preskoci
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 11:04   #932
GrGaKC
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG/KC
Postovi: 88
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
kao sta sam vec napisao, sve reklamacije koje se vrate idu na servis bez iznimaka, nema veze da li imamo na stanju ili ne, ako servis potvrdi da je neispravno i u jamstvu onda ce poslati novi uredaj kojeg cemo zamjeniti ili ce popraviti isti, mi u trgovini ne popravljamo i ne mijenjamo, to radi iskljucivo servis, prije smo radili zamjenu u trgovini kada netko nesto donese pa smo onda to nosili na servis ali nekoliko puta smo uhvatili ljude da varaju te smo prestali sa tom praksom, od sada cim nesto izade iz trgovine kada se vrati ide na servis makar proslo 5 min ili 5 mjeseci
To bi jos mozda i bilo OK kad se slanje na servis ne bi cekalo nego se slalo odmah... A ne da netko ceka tjedan dana da se uopce odlucite poslati u servis (sad pricam o svom primjeru).
GrGaKC je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 19:36   #933
GLAVATAR
Banned
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Pula
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
kao sta sam vec napisao, sve reklamacije koje se vrate idu na servis bez iznimaka, nema veze da li imamo na stanju ili ne, ako servis potvrdi da je neispravno i u jamstvu onda ce poslati novi uredaj kojeg cemo zamjeniti ili ce popraviti isti, mi u trgovini ne popravljamo i ne mijenjamo, to radi iskljucivo servis, prije smo radili zamjenu u trgovini kada netko nesto donese pa smo onda to nosili na servis ali nekoliko puta smo uhvatili ljude da varaju te smo prestali sa tom praksom, od sada cim nesto izade iz trgovine kada se vrati ide na servis makar proslo 5 min ili 5 mjeseci



ma covječe božiji nemate vi šta tu određivati da li hoćete ili nećete zamijeniti neispravne komponente, po zakonu ste dužni novo zamijeniti novim, koji crni servis i kupac ima pravo na povrat novca ako se u međuvremenu samo predomisli (mislim da je rok tjedan dana za tako nesto, nisam siguran, roba mora biti nekorištena - ajde me sad opet pitajte na koji zakon mislim, pa da napravimo još koji krug ponavljanja već rečenog) stalno tupite po svome, citirajte zakon koji potvrđuje ono što pričate, svaki citat zakona na ovom forumu govori protiv vas.......ovo je ko da se raspravljam sa zidom

kako ste uhvatili ljude da varaju? zamijenili ste robu u trgovini i onda su u servisu rekli da je stvarno neispravna ili je mozda neko išao vratiti ispravnu stvar? ono iz gušta da gubi vrijeme i mlati noge bez veze
ajde molim te......sa svakim novim postom se blamirate sve više i više
GLAVATAR je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 20:03   #934
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
ma covječe božiji nemate vi šta tu određivati da li hoćete ili nećete zamijeniti neispravne komponente, po zakonu ste dužni novo zamijeniti novim, koji crni servis i kupac ima pravo na povrat novca ako se u međuvremenu samo predomisli (mislim da je rok tjedan dana za tako nesto, nisam siguran, roba mora biti nekorištena - ajde me sad opet pitajte na koji zakon mislim, pa da napravimo još koji krug ponavljanja već rečenog) stalno tupite po svome, citirajte zakon koji potvrđuje ono što pričate, svaki citat zakona na ovom forumu govori protiv vas.......ovo je ko da se raspravljam sa zidom
Nije da branim protis, ali da ponovimo: imas pravo na povrat novaca samo ako je kupljeno na daljinu i samo ako si PISMENO u roku 7 dana od primitka robe otkazao kupnju (tj, predao pismo u poštu). Naravno, treba poslati sa povratnicom. Troškovi vračanja robe podnosi kupac, dok trgovac ne smije odbiti nikakve troškove (servis ili poštarinu (ako je bila "besplatna"))...

Sve ostalo, kao što to naprimjer links radi je dobra volja prodavača i njihova poslovna politika...



To bi bilo nešto kao:
(nabrzinu napisano primjera radi iz glave... )

Code:
Ime Prezime
Vaša adresa 
10000 Zagreb

                                                                       Protis d.o.o 
                                                                       H. N. Preporoda 35
                                                                       44 000 Sisak

zagreb,  15. prosinac  2010.


Poštovani,

temeljem članka 45. Zakona o zaštiti potrošača raskidam ugovor/trgovinu pod
brojem (račun, ili kako već oni vode).




 _______
 (ime i prezime)

Priložena dokumentacija:

1. Kopija računa
2. Kopija dostavnice (gdje piše datum kad ste primili paket)

Dodatak:

Kupnja na daljinu se smatra kad je ponuda predana i prihvaćena (plačena) bez istodobne nazočnosti kupca i trgovca bez obzira gdje je roba preuzeta (u trgovini recimo). Evo Link na odgovor ministarstva vezano uz to pitanje.


Na šta se pozivate točno u zakonu:

Citiraj:
ZAKON O ZAŠTITI POTROŠAČA

...

Pravo na raskid ugovora

Članak 45.

(1) Svaki ugovor sklopljen sredstvom daljinske komunikacije na koji se primjenjuju pravila sadržana u ovoj glavi Zakona potrošač može, ne navodeći za to razlog, raskinuti u roku od sedam dana.
(2) U slučaju sklapanja ugovora o prodaji proizvoda, rok iz stavka 1. ovoga članka počinje teći od dana kada je potrošač primio proizvod, uz pretpostavku da je prije toga potrošaču bila dostavljena potvrda prethodne obavijesti iz članka 44. ovoga Zakona.
(3) U slučaju sklapanja ugovora o pružanju usluge, rok iz stavka 1. ovoga članka počinje teći od dana sklapanja ugovora, odnosno, ako do trenutka sklapanja ugovora potrošaču nije bila dostavljena potvrda prethodne obavijesti, od dana primitka potvrde prethodne obavijesti.

......

Oblik raskida ugovora

Članak 47.

(1) Ugovor se raskida pisanom obaviješću o raskidu poslanom trgovcu.
(2) Ugovor je raskinut u trenutku kada je trgovac primio obavijest o raskidu.
(3) Smatra se da je ugovor raskinut na vrijeme, ako je obavijest o raskidu upućena unutar rokova iz članka 45. i 46. ovoga Zakona.

Posljedice raskida ugovora

Članak 48.

(1) U slučaju raskida ugovora, potrošač je dužan o svom trošku vratiti proizvod trgovcu.
(2) Potrošač ne odgovara za štetu koju je trgovac pretrpio zbog raskida ugovora.
(3) Trgovac je dužan, u roku od 30 dana od dana primitka pisane obavijesti o raskidu, vratiti potrošaču cjelokupan iznos koji je potrošač do trenutka raskida platio na temelju ugovora, uvećan za zatezne kamate po kamatnoj stopi poslovne banke trgovca za oročene štedne uloge na tri mjeseca za cijelo razdoblje, računajući od primitka pisane obavijesti o raskidu do isplate.

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 26.05.2011. u 22:48.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 20:40   #935
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,669
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
kao sta sam vec napisao, sve reklamacije koje se vrate idu na servis bez iznimaka, nema veze da li imamo na stanju ili ne, ako servis potvrdi da je neispravno i u jamstvu onda ce poslati novi uredaj kojeg cemo zamjeniti ili ce popraviti isti, mi u trgovini ne popravljamo i ne mijenjamo, to radi iskljucivo servis, prije smo radili zamjenu u trgovini kada netko nesto donese pa smo onda to nosili na servis ali nekoliko puta smo uhvatili ljude da varaju te smo prestali sa tom praksom, od sada cim nesto izade iz trgovine kada se vrati ide na servis makar proslo 5 min ili 5 mjeseci



mi sa garancijom nemamo nista tako da nas samsung nema sta pritiskati, kada donesete monitor na reklamaciju mi cemo ga odnesti u ovlasteni servis (sto je u ovom slucaju MR servis) i oni ce pregledati monitor i ukoliko je kavar u jamstvu zamjeniti sa novim tako da sta se toga tice nema nikakvih problema, slobodno donesite monitor kod nas u poslovnicu i mi cemo ga odnesti u servis




iduce godine cemo odrediti nekog tko ce pratiti postove na forumu pa cemo javiti tko je. sto se tice ponuda nemoguce je da netko ne dobije ponudu jer kada napravi web narudzbu stoji nam u sistemu dok se god ne posalje ponuda ili odgovor tako da je nemoguce da ne dobije ponudu ili email da su artikli nedostupni, nesto mora dobiti, mozda je otislo u spam folder ili nesto



ne stignemo se javljati zbog velike guzve i jos nam je jedan kolega na bolovanju tako da saljite web narudzbe njih obradujemo najbrze i nemoguce je da se neka preskoci
Od sveg namljetog, opet se niste dotaknul vašeg problema odnašanja vas prema kupcima ko idiotima!!

Šta vi mislite kaj ste vi tam ? Kakav je to odnos ?
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .

Zadnje izmijenjeno od: Ati freak. 20.12.2010. u 20:46.
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 22:19   #936
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Šta vi mislite kaj ste vi tam ?
Vlasnici trgovine (ili barem djelatnici koji se ponasaju tako).

Kao sto je netko rekao, a ja iz prve ruke mogu potvrditi, nakon jednog neugodnog i neprofesionalnog odnosa (srecom, do same trgovine nije ni doslo), jednostavno zaboravis na taj ducan i bok. Palamudili vi (mi) po forumu ili ne, ocito nemaju namjeru poboljsati nacin poslovanja. Doduse, zaista, ovih 100njak pljuvacina po forumu zaista znaci da jako dobro posluju. Jer ako imaju 0.5% nezadovoljnih kupaca, kao sto tvrde, go figure...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 14:29   #937
Hrc555
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: th
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Nije da branim protis, ali da ponovimo: imas pravo na povrat novaca samo ako je kupljeno na daljinu i samo ako si PISMENO u roku 7 dana od primitka robe otkazao kupnju (tj, predao pismo u poštu). Naravno, treba poslati sa povratnicom.
Sve ostalo, kao što to naprimjer links radi je dobra volja prodavača i njihova poslovna politika...
To bi bilo nešto kao:
(nabrzinu napisano primjera radi iz glave... ne uzeti kao doslovno...)


Code:
Ime Prezime
Vaša adresa 
10000 Zagreb

                                                                       Protis d.o.o 
                                                                       H. N. Preporoda 35
                                                                       44 000 Sisak

zagreb,  15. prosinac  2010.


Poštovani,

temeljem članka 45. Zakona o zaštiti potrošača raskidam ugovor/trgovinu pod
brojem (račun, ili kako već oni vode).




 _______
 (ime i prezime)

Priložena dokumentacija:

1. Kopija računa
2. Kopija dostavnice (gdje piše datum kad ste primili paket)

Nije istina! ! ! Oni moraju odmah dati drugi ili vratiti pare. Ili se mogu vucarati po sudovima i ostalim institucijama. A kao što i sami znaju, oni moraju dokazivati a ne kupac. Na kraju plati onaj tko je izgubio parnicu a to u svakom slučaju mogu biti samo ONI. Plus što ide objava u dnevne novine da su šupci-a to moraju sami platiti. Pa odšteta kupcu i slično. Ako netko ne zna, neka se ide informirati u društvo za zaštitu potrošača.
Hrc555 je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 14:35   #938
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Hrc555 Pregled postova
Nije istina! ! ! Oni moraju odmah dati drugi ili vratiti pare. Ili se mogu vucarati po sudovima i ostalim institucijama. A kao što i sami znaju, oni moraju dokazivati a ne kupac. Na kraju plati onaj tko je izgubio parnicu a to u svakom slučaju mogu biti samo ONI. Plus što ide objava u dnevne novine da su šupci-a to moraju sami platiti. Pa odšteta kupcu i slično. Ako netko ne zna, neka se ide informirati u društvo za zaštitu potrošača.
Nemoj baš baljezgati. Ništa ne ide "odmah".
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 14:35   #939
Hrc555
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: th
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
kao sta sam vec napisao, sve reklamacije koje se vrate idu na servis bez iznimaka, nema veze da li imamo na stanju ili ne, ako servis potvrdi da je neispravno i u jamstvu onda ce poslati novi uredaj kojeg cemo zamjeniti ili ce popraviti isti, mi u trgovini ne popravljamo i ne mijenjamo, to radi iskljucivo servis, prije smo radili zamjenu u trgovini kada netko nesto donese pa smo onda to nosili na servis ali nekoliko puta smo uhvatili ljude da varaju te smo prestali sa tom praksom, od sada cim nesto izade iz trgovine kada se vrati ide na servis makar proslo 5 min ili 5 mjeseci



mi sa garancijom nemamo nista tako da nas samsung nema sta pritiskati, kada donesete monitor na reklamaciju mi cemo ga odnesti u ovlasteni servis (sto je u ovom slucaju MR servis) i oni ce pregledati monitor i ukoliko je kavar u jamstvu zamjeniti sa novim tako da sta se toga tice nema nikakvih problema, slobodno donesite monitor kod nas u poslovnicu i mi cemo ga odnesti u servis

Zar vi imate neku retardaciju na zakon? Već sam vam i ja i neku drugi forumaši napisali članke i stavke zakona koje ne poštujete s tim vašim izljevima pameti i opet tupiš svoje ?!?!?!?!?! Kako nemaš ništa sa garancijom kada ti lijepo u Zakonu piše da jedino TI imaš veze sa garancijom a ne proizvođač ili uvoznik. Kupac rješava garanciju kod trgovca a ti ju rješavaj kod gospon boga što se mene tiče.
Ja sa samo čudim kako netko tamo od vas nije već pojeo nekoliko monitora. Siguran sam da bi ga sigurno pojeli da mi tako nešto napravite! A vidim da ima još dosta nabrušenih likova. Zato jedino što ću ikada kupiti kod vas mogu biti tinte od 15 kuna a i to je upitno nakon takvih debilnih izljeva pameti tu na forumu i nevraćanja ostatka mojih novaca nazad.

Da li znaš da npr. kod Emezette kupiš npr. veš mašinu i daju ti dva tjedna da ju isprobaš pa tek onda ako si zadovoljan ideš potvrditi garanciju. Ili u Lidlu npr...možeš doći nakon mjesec dana i reći da ti se više ne sviđa crvena bušilica i da bi htio plavu i dati će ti plavu sa smješkom na licu. Tako se privlači mušterija a ne takvim ponašanjem kakvo vi imate. Fuuuuuuuuuj

I uvijek postoji mogućnost da vam se netko nasadi ispred trgovine i svakog uhvati za rukav prilikom ulaska u tu vašu trgovinu i ispriča mu svoje dogodovštine

Zadnje izmijenjeno od: Hrc555. 21.12.2010. u 14:41.
Hrc555 je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 14:38   #940
Hrc555
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: th
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nemoj baš baljezgati. Ništa ne ide "odmah".
Nego kada? Nakon mjesec dana možda? Zar oni nemaju niti jedan komp u koji mogu ubosti memoriju ili HDD kojim bi istestirali ispravnost? Možda bih ja trebao donesti jedan od svojih kompova i njima dokazivati neispravnost komponente?
Hrc555 je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 14:39   #941
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Hrc555 Pregled postova
Nego kada? Nakon mjesec dana možda? Zar oni nemaju niti jedan komp u koji mogu ubosti memoriju ili HDD kojim bi istestirali ispravnost? Možda bih ja trebao donesti jedan od svojih kompova i njima dokazivati neispravnost komponente?
Zakon ti jasno definira što i kako.
I da, ne moraju imati nikakav komp, ne moraju odmah testirati, ne moraš nositi svoje računalo i slično.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 14:53   #942
Hrc555
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: th
Postovi: 12
Znam ja šta piše u zakonu. Ali oni da imaju samo dvije čiste u glavi, sigurno se nebi tako ponašali i nastojali bi zadovoljiti svakog kupca makar i ne bio u pravu, zar ne? Ili misliš da će netko ići kupovati kod njih nakon što u google ukuca protis iskustva? Ljudi pljuju po Hgspotu ali tamo sam uvijek uspio odmah dobiti zamjenu neispravnog uređaja jer su htjeli provjeriti odmah da je komponenta neispravna a kasnije su mi i vjerovali na riječ.

Šta mi vrijedi kada mi netko provjerava 45 dana komponentu? Šta da radim u to vrijeme? A u DZP-u ti uvijek kažu da nikako ne nosiš na servis nego tražiš drugi, novi dio, iliti komponentu jer si se odnošenjem na servis odrekao prava na zamjenu uređaja ili povrat novca. Pa ti onda na servisu lijepo drže komponentu ili cijeli komp 45 dana ili ti znaju reći da je bila ispravna i naplate ti dijagnostiku a daju ti drugu ispravnu komponentu I to se je prečesto dešavalo.

Kako mene nikada u Lidlu nisu ni pitali je li ispravno to što vračam nego mi samo dali drugu istu stvar ili vratili novce ako nisu imali, uz ispriku da mogu pričekati par dana da dobiju drugi artikal od dobavljača pa će me nazvati kada dobiju ako želim čekati.

Iako baš ne volim ići u Lidl jer ne znaš ni hoćeš li kupiti mlijeko, zbog takvih stvari ljudi dolaze. A Protisu odlaze.
Hrc555 je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 15:37   #943
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Hrc555 Pregled postova
Znam ja šta piše u zakonu. Ali oni da imaju samo dvije čiste u glavi, sigurno se nebi tako ponašali i nastojali bi zadovoljiti svakog kupca makar i ne bio u pravu, zar ne? Ili misliš da će netko ići kupovati kod njih nakon što u google ukuca protis iskustva? Ljudi pljuju po Hgspotu ali tamo sam uvijek uspio odmah dobiti zamjenu neispravnog uređaja jer su htjeli provjeriti odmah da je komponenta neispravna a kasnije su mi i vjerovali na riječ.

Šta mi vrijedi kada mi netko provjerava 45 dana komponentu? Šta da radim u to vrijeme? A u DZP-u ti uvijek kažu da nikako ne nosiš na servis nego tražiš drugi, novi dio, iliti komponentu jer si se odnošenjem na servis odrekao prava na zamjenu uređaja ili povrat novca. Pa ti onda na servisu lijepo drže komponentu ili cijeli komp 45 dana ili ti znaju reći da je bila ispravna i naplate ti dijagnostiku a daju ti drugu ispravnu komponentu I to se je prečesto dešavalo.

Kako mene nikada u Lidlu nisu ni pitali je li ispravno to što vračam nego mi samo dali drugu istu stvar ili vratili novce ako nisu imali, uz ispriku da mogu pričekati par dana da dobiju drugi artikal od dobavljača pa će me nazvati kada dobiju ako želim čekati.

Iako baš ne volim ići u Lidl jer ne znaš ni hoćeš li kupiti mlijeko, zbog takvih stvari ljudi dolaze. A Protisu odlaze.
Brkaš kruške i jabuke. Lidl to radi jer tako želi, Protis to ne radi jer ne želi. Ni jednog ni drugog zakon ne tjera na nešto drugo.
Hoćeš li nešto kupiti ili ne, tvoja odluka. Hoćeš li tražiti po Googleu, tvoja odluka. Hoće li ti odmah dati neki dio u zamjenu, njihova odluka.
Protis radi tako jer želi, no DZP mu ne može baš ništa, čak ni ne predložiti neko rješenje.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 16:19   #944
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Ovdje ima hrpa pozivanja na zakon, a da nitko ne citira na kaj se poziva! Zakon ovaj, zakon onaj, rijetko tko napiše taj i taj zakon, taj i taj članak. (Član Protis nikada!)

Zakoni se ne čitaju tako da nađeš jedan članak i sad taj članak veli to i to. Također postoje "specijalni" zakoni koji isključuju poneke odredbe općih, tako da i to treba uzeti u obzir.

Kolega Alfa_R je lijepo napisao kako se razvrgava PO ZAKONU kupnja na daljinu, međutim i njega ste popljuvali.

I još samo tumačenje riječi "trgovac". Protis je nesumnjivo trgovac po ZOO. Međutim trgovac je i uvoznik, određene robe, proizvođač robe itd., taj pojam ode jako široko. Ako u ZOO piše trgovac ti je dužan popraviti u jamstvenom roku, ili trgovac je dužan zamijeniti, onda se pod tim "trgovac" ne misli samo na taj jadni Protis, koji se, usput budi rečeno ovdje i sam poprilično blamira, nego i na uvoznika, proizvođača i slično.

Ono što u zakonu piše, tumačenje istog, i primjena se malo razlikuju. Problem je taj kaj tumačenje toga treba prepustiti sudu, inspektoratu i slično, a ne da to tumače u prvom redu Protis, a i sami kupci koji misle da su popili svu pamet svijeta jer su pročitali 2 članka zakona.

NAravno, svaa čast iznimkama koje su ovdje uz članke zakona objasnili neke stvari.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 16:23   #945
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Vidim da se ovdje baljezga svašta, a neki se prave jako pametni. Artikl ne ide na servis ako je kupljen neispravan, več se mijenja novim. Naravno, ako je kompletna ambalaža na broju. Primjer: Kupiš laptop koji ne valja, odneseš ga u trgovinu i dobivaš novog, a ne servis. Ako si izgubio/la koji cd iz kutije, ili nešto slično, onda ide na servis jer se ne može zamijeniti (iako se i to ponekad riješava, ali to ovisi o prodavaču). Prodavač je dužan zamijeniti odmah. Ako ima načina provjeriti, mora provjeriti odmah, a ako nema, mora dati novo (ako si donio/la kompletnu ambalažu). Ako nemaš ambalažu ide na servis, makar se popeo na glavu, iako neki čak ne primaju bez ambalaže.
Mene, kao kupca, uopće ne zanima šta i kako će prodavač riješiti garanciju. Ako mu se ne sviđaju uvjeti, nek promijeni dobavljača, šta god hoće. U dosta trgovina sam naišao na police "oštećena roba", koje sadrže robu niže cijene. Dakle, ako sam kupio novo/ispravno, u redu. Platim cijenu novog, ali ako mi trpate šrot pod novo (ne valja, pa servisirate), onda očekujem određeno obeštećenje. Po ovim pričama, ispada bolje kupit polovno sa garancijom nego novo. Polovno znaš da radi več neko vrijeme i možda neće scrkut odmah, a ionako imaš garanciju. Novo ne znaš jel radi ili ne, a ako ne radi, ne gine ti mjesec dana muka.
Znam da je zakonski rok 45 dana za servis, ali to je maksimum maksimuma dopuštenog. Sada, ili prodaju teški šrot pa se ne stigne sve obraditi, ili ih boli dupe i rade APP metodom.
Primjer: Servis u Ve-mulju (dok je još radio), tip se zvao Miroslav (Osijek). Doneseš komponentu na servis, odmah provjeri i ako ne radi, dobiješ dolje novo. Ako nemaju, ponude ti drugo nešto ili da pričekaš.
Primjer 2: Hg-spot (Osijek), grafulja kupljena u petak, crkla u četvrtak. Došao u petak i dobio novu, bez ikakvih glupih pitanja. Rekao sam da ne valja, nisu je isprobavali.
Primjer 3: Konikom. Kupljen frižider (OT sorry) i nakoš što sam se uvjerio da radi, potvrdio garanciju.
Primjer 4: Emmezeta (Osijek). Kupljen tv. Neispravan (zabijeli se sve i ne vidi se ništ nakon nekog vremena). Telefon u ruke i vožnja u osijek. Pogledali ga i dobili novi uz malu nadoplatu (ovakvih nije bilo više a nismo htjeli čekat).
Primjer 5: T-mobile. Kupljena nokia c5-00. Neispravna (baterija rikava). Poslali u ovlašteni servis, ali budući da nije prošlo tjedan dana od kupnje, poslali potpuno novi uređaj.
Primjer 6: T-com. Zeza ruter, puca veza, bla bla bla. Zovnem SZK, idući dan dolazi tehničar, vadi novi ruter, spaja i sve ok. Malo popričali i to je to, nikakav servis, nikakvo čekanje i ostale điđe-miđe.
Primjer 7: Technomax. Kupujem sluške i još neke stvari. Sve možeš isprobati prije kupnje, za slučaj da ne radi, da ti odmah daju drugo.
Mogu tako do prekosutra, al ne ću.
Može me pljuvat tko god hoće, ali treba navodit svakakve primjere ovdje da ljudi budu informirani. Što se tiče slijepog držanja zakona, od toga ni u džep ni iz džepa. Ovdje se ionako konstantno krši hrpa zakona svaki dan. A kad se u takvom okružju neka firma počne pozivat na zakon, onda mi tu nešto smrdi. Postoji zakonski propisano, a postoji i moral (nažalost u maloj mjeri danas u Hrvata). Činjenica da nešto nije zakonom definirano, ne znači da to ne možeš napraviti, a ako radiš samo ono što je propisano, tko zna što bi radio da ima manje propisa. Pljačkali bi nas ko budale (iako to i sada rade, al onda bi još i više) jer nešto "nije u zakonu".
Sad sam i sebi dosadan. Uglavnom, ako je nešto neispravno, daj mi ispravno i doviđenja. Na vaš način se posluje na buvljaku, ono "radilo je dok je bilo kod mene", ili "čim preuzmeš odgovoran si za to". Samo što bi u tom slučaju trebalo omogućiti ljudima da isprobaju komponente u vašem prostoru. Ako na taj način kupljene komponente (znači isprobane i ispravne), vrate za par dana kao neispravne, šaljite ih na servis. Do tada, mijenjajte odmah i gotovo.
Treba se malo organizirat s nekom trgovinom ekipa sa eksperta i da vidiš kako bi protis izgubio prometa. Samo što kod nas nema jedinstva i zato takvi i posluju još uvijek.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 17:18   #946
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Mene, kao kupca, uopće ne zanima šta i kako će prodavač riješiti garanciju. Ako mu se ne sviđaju uvjeti, nek promijeni dobavljača, šta god hoće.

Poslali u ovlašteni servis, ali budući da nije prošlo tjedan dana od kupnje, poslali potpuno novi uređaj.
.

Po meni dvije ključne stvari za raspravu koja se potegla. U roku 7 dana neispravanu komponentu ti moraju zamijeniti ispravnom. Točka!

Po meni ovo je najveće kršenje zakona od strane Protisa, jer i oni kažu da odmah šalju na servis, jer su se kao "opekli".


Ako je prošlo 7 dana, prodavača šalje dalje na servis i opet kupca boli đon kaj se događa u tom periodu, samo želi kaj prije dobiti ispravnu komponentu.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 17:20   #947
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Molim vas uporište u zakonu za tih 7 dana za neispravnu komponentu?

Koliko znam, toga nema osim kod kupnje na daljinu...

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 21.12.2010. u 17:26.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 17:43   #948
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
O tome govori ZOO čl 403. (moj primjerak ZOO je pročišćeni tekst pa možda numeracija članaka nije ista) kod pregleda stvari i nedostataka (ako je stvar neispravna to joj je definitivno nedostatak)

Uglavnom članak kaže da je kupac dužan pregledati stvar i o vidljivim nedostacima obavijestiti prodavatelja u roku od 8 dana.

Prava kupca: čl 410.
Kupac koji je pravodobno i uredno obavijestio prodavatelja o nedostatku može po svom izboru:

1)zahttijevati od prodavatelja da nedostatak otkloni

2)zahtijevati od prodavatelja da mu preda drugu stvar bez nedostataka

3) zahtijevati sniženje cijene

4) izjaviti da raskida ugovor.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 17:48   #949
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ne vidim kakve veze ima lokacija i način kupnje, ako su ti prodali neispravnu komponentu. Zar je, po vama, dopušteno prodavati neispravne komponente u trgovini, a na daljinu se to rješava u roku max 7 dana? Znači sistem je ovakav: kupim na daljinu, ne valja, vratim i dobijem novo. Kupim u trgovini, ne valja, vratim i "čekaj servis, 'ko te jebe što si glup pa si kupio u prodajnom prostoru". Ako ne mogu isprobati komponentu u prodajnom prostoru, to je isto kao kupnja na daljinu. Vidiš jel valja tek kad stigneš doma. Ako ja nešto kupim i neispravno je, donesem nazad i ne daju mi novo, ići će na kirurško vađenje navedene komponente iz određenog dijela tijela . To će ići na taj način, dok ne nalete na nekog malo luđeg. Samo će jedan dan pisat u novinama: "Iznerviran lošim kupac-prodavač ponašanjem, bacio bombu u prostore protisa. Doživio sam pucnjave i zbog manjih stvari. Već i vrapci na grani znaju da su ljudi sposobni svašta napravit, ako ih pritisneš, a ovi stišču sve-u-16.

Edit: samo da ne bude nesporazuma, ja nikome ne prijetim, niti želim prijetiti. Samo ukazujem na očite probleme. Ja smatram glavnim problem krivog shvaćanja svijeta određenih ljudi. Niti smo mi ovdje zbog protisa, niti živimo od protisa. Protis je tu zbog nas i žive od nas. Kad to shvate i počnu se ponašati u skladu a time, bit će bolje svima.

Zadnje izmijenjeno od: D1viry. 21.12.2010. u 18:03.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 18:13   #950
GLAVATAR
Banned
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Pula
Postovi: 21
meni je malo falilo da ne napravim sranje sreća je bila što ne zivim u zagrebu, pa sam uvijek kod njih dolazio hladne glave

a ako mi nesto ne daj boze rikne i budu me j**** u zdrav mozak, e onda ce bit sranja, onda me nece vise biti briga niti za garanciju niti za komponente.....

u ovoj krizi di ljudi jedva krpaju kraj s krajem, daš zadnju kunu na komp jer ga moras imati (fax, posao, nesto trece, nebitno...) i onda te oni ovako zajebavaju, pa ne ide to tako gospodo, kad-tad ce nekome puknut film (nadam se samo da ja necu biti taj neko)
GLAVATAR je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 18:21   #951
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
@fiskal

Šta to definira da je nedostatak= neispravnost?

Možda ovo?

Citiraj:
Traženje popravka ili zamjene

Članak 424.

(1) Kupac može zbog neispravnosti stvari zahtijevati od prodavatelja, odnosno od proizvođača popravak ili zamjenu stvari u tijeku jamstvenog roka, bez obzira na to kad se nedostatak pojavio.
Mnogi tu, uključujući i Old Iggya tvrde da nedostatak nije isto što i neispravnost pa bi molio Old Iggya da malo prokomentira to (sa više riječi od uobičajenog)

Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Ne vidim kakve veze ima lokacija i način kupnje, ako su ti prodali neispravnu komponentu. Zar je, po vama, dopušteno prodavati neispravne komponente u trgovini, a na daljinu se to rješava u roku max 7 dana? Znači sistem je ovakav: kupim na daljinu, ne valja, vratim i dobijem novo. Kupim u trgovini, ne valja, vratim i "čekaj servis, 'ko te jebe što si glup pa si kupio u prodajnom prostoru".
Ne, krivo si skužio. Ugovor na daljinu te pokriva radila stvar ili ne. Tako možeš uzeti recimo monitor i ne sviđa ti se slika - vratiti. Ili uzeti grafu i ne sviđa ti se zvuk ventilatora i vratiti. Ustvari, ne trebaš uopće navesti ili imati razlog za vračanje.

Citiraj:
Ako ne mogu isprobati komponentu u prodajnom prostoru, to je isto kao kupnja na daljinu. Vidiš jel valja tek kad stigneš doma.

Ne brkati pravo i pravdu! to je osnovno pravilo.

Ugovor na daljinu nije mogućnost probe/stvari pregled stvari nego:


Citiraj:
Članak 37.

(1) Sredstva daljinske komunikacije jesu ona sredstva koja su pogodna za sklapanje ugovora između trgovca i potrošača bez istodobne fizičke nazočnosti trgovca i potrošača na jednome mjestu.
(2) Sredstva iz stavka 1. ovoga članka, među ostalim, jesu: adresirani i neadresirani tiskani materijali, standardna pisma i dopisnice, tiskana promidžbena poruka s narudžbenicom, katalog, telefon s ljudskim posredovanjem i bez njega, radio, videofon, videotekst, telefaks uređaj, televizija i elektronička pošta.

Citiraj:
Edit: samo da ne bude nesporazuma, ja nikome ne prijetim, niti želim prijetiti. Samo ukazujem na očite probleme. Ja smatram glavnim problem krivog shvaćanja svijeta određenih ljudi. Niti smo mi ovdje zbog protisa, niti živimo od protisa. Protis je tu zbog nas i žive od nas. Kad to shvate i počnu se ponašati u skladu a time, bit će bolje svima.

Što se tiče protisa - oni tako jer mogu. Jer su ljudi ovce. Primjer - Vemil promjeni ime u Anus Mediju i zajebe ljude žešće nego što je Protis ikad i opet viđaš na forumu postove tih oštećenih ljudi - kupio sam tamo to i to jer je bilo najeftinije....

Ponos = 0 bodova.

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 21.12.2010. u 18:38.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 18:22   #952
GLAVATAR
Banned
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Pula
Postovi: 21
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Treba se malo organizirat s nekom trgovinom ekipa sa eksperta i da vidiš kako bi protis izgubio prometa. Samo što kod nas nema jedinstva i zato takvi i posluju još uvijek.
ne bi se baš složio s tim, nekolicina ljudi na forumu (ako si pratio) je vec svoje kompove kupila kod drugih firmi, a mi koji smo se opekli s protisom sigurno vise tamo necemo ici i još kad računaš ljude kojima smo usmeno prenijeli loša iskustva, a koji nisu na forumu dobijes nezanemariv broj ljudi...ta brojka s vremenom samo raste, dovoljno govori o tome i ova tema koja je još uvijek vrlo aktivna iako je stara par godina, vidit cemo di ce protis biti za pet ili 10 god., a pogotovo kad uđemo u EU i kad oni budu morali poštovati njihove zakone u kojima je kupac uvijek u pravu
GLAVATAR je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 18:32   #953
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
@Alfa_r
Thx na pojašnjenju. Mislio sam si da sam nešt krivo rekao, al mislim da je moj stav jasan (nadam se).
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 18:48   #954
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Ako ćemo baš cjepidlačiti, ako meni ne radi grafa jer ima hladni lem, onda je to nedostatak same grafe. Ja osobno ne mogu znati da ona ima hladan lem, i meni je ona neispravana. Po meni neispravna/nedostatak u ovakvim slučajevima je isto.

E sad baš zato sam nekoliko postova iznad rekao da nije jednostavno čitati i tumačiti zakon.
Normalnim tumačenjem bi se ova odredba o nedostacima trebala primjenjivati i na neispravne stvari, samo može još negdje u ZOO biti posebno o nespravnim stvarima neki članak (iako ja nisam našao), ili u zakonu o zaštiti potrošača i slično.

Ja sam htio reći da smo se mi ovdje upustili u tumačanja za koja ne možemo biti 100% sigurni da su točna. Samo postoji razlika između nas "običnih" forumaša i baljezgarija koje piše član Protis. Mi tu lagano se zaje.. na forumu, i pokušavamo dokučiti koja su naša prva u odnosu na trgovca.
Problem je kaj su si i likovi iz Protisa dospustili da tumače zakon kako im paše. Ja sam ih do sad u ovoj temi branio, jer nisam imao nikad problem s njima, razumio sam da ih je malo, da su pretrpani poslom i ostala izmotavanja, al sad kad vidim kaj piše ovaj njihov izaslanik ovdje po forumu zgadili su mi se.

Oni točno znaju sve zakonske norme, ali ih svjesno zaobilaze u dijelovima koji im baš ne odgovaraju.

I to će se događati dok god ih se ne počme prijavljivati državnom inspektoratu. Dakle jednostavno se ode na stranicu inspektorata, ispuni se online prijava i to je to.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 22:28   #955
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Ovdje ima hrpa pozivanja na zakon, a da nitko ne citira na kaj se poziva! Zakon ovaj, zakon onaj, rijetko tko napiše taj i taj zakon, taj i taj članak. (Član Protis nikada!)
Primarno ovo i ovo.

Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Zakoni se ne čitaju tako da nađeš jedan članak i sad taj članak veli to i to. Također postoje "specijalni" zakoni koji isključuju poneke odredbe općih, tako da i to treba uzeti u obzir.
Točno.

Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
I još samo tumačenje riječi "trgovac". Protis je nesumnjivo trgovac po ZOO. Međutim trgovac je i uvoznik, određene robe, proizvođač robe itd., taj pojam ode jako široko.
Ne ide. Ne brkati pojmove.

Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Ako u ZOO piše trgovac ti je dužan popraviti u jamstvenom roku, ili trgovac je dužan zamijeniti, onda se pod tim "trgovac" ne misli samo na taj jadni Protis, koji se, usput budi rečeno ovdje i sam poprilično blamira, nego i na uvoznika, proizvođača i slično.
Točno, no trgovac je glavna karika u cijeloj priči i, gledano sa strane kupca, jedina bitna.

Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Ono što u zakonu piše, tumačenje istog, i primjena se malo razlikuju. Problem je taj kaj tumačenje toga treba prepustiti sudu, inspektoratu i slično, a ne da to tumače u prvom redu Protis, a i sami kupci koji misle da su popili svu pamet svijeta jer su pročitali 2 članka zakona.
Najlakše je kontaktirati inspektorat.


Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Vidim da se ovdje baljezga svašta, a neki se prave jako pametni. Artikl ne ide na servis ako je kupljen neispravan, več se mijenja novim.
Krivo. Jedna od obaveza kupca je pregled robe pri primopredaji.

Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Naravno, ako je kompletna ambalaža na broju. Primjer: Kupiš laptop koji ne valja, odneseš ga u trgovinu i dobivaš novog, a ne servis.
Krivo.

Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Ako si izgubio/la koji cd iz kutije, ili nešto slično, onda ide na servis jer se ne može zamijeniti (iako se i to ponekad riješava, ali to ovisi o prodavaču). Prodavač je dužan zamijeniti odmah.
Nije, ni jednim zakonskim aktom.

Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Ako ima načina provjeriti, mora provjeriti odmah, a ako nema, mora dati novo (ako si donio/la kompletnu ambalažu). Ako nemaš ambalažu ide na servis, makar se popeo na glavu, iako neki čak ne primaju bez ambalaže.
Ambalažu kupac ne mora čuvati, čak štoviše, od trgovca može tražiti da on riješi ambalažu.

Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Znam da je zakonski rok 45 dana za servis,
Nije.

Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Sad sam i sebi dosadan. Uglavnom, ako je nešto neispravno, daj mi ispravno i doviđenja.
Nažalost, ne ide to tako.

Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Po meni dvije ključne stvari za raspravu koja se potegla. U roku 7 dana neispravanu komponentu ti moraju zamijeniti ispravnom. Točka!
Krivo.

Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
O tome govori ZOO čl 403. (moj primjerak ZOO je pročišćeni tekst pa možda numeracija članaka nije ista) kod pregleda stvari i nedostataka (ako je stvar neispravna to joj je definitivno nedostatak)

Opet krivo. nedostatk nije isto što i neispravnost.

Uglavnom članak kaže da je kupac dužan pregledati stvar i o vidljivim nedostacima obavijestiti prodavatelja u roku od 8 dana.

Točno.

Prava kupca: čl 410.
Kupac koji je pravodobno i uredno obavijestio prodavatelja o nedostatku može po svom izboru:

1)zahttijevati od prodavatelja da nedostatak otkloni

2)zahtijevati od prodavatelja da mu preda drugu stvar bez nedostataka

3) zahtijevati sniženje cijene

4) izjaviti da raskida ugovor.
Sad nađi u istom zakonu što je nedostatak i zašto nije i neispravnost istovremeno.

Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Ne vidim kakve veze ima lokacija i način kupnje, ako su ti prodali neispravnu komponentu. Zar je, po vama, dopušteno prodavati neispravne komponente u trgovini, a na daljinu se to rješava u roku max 7 dana?
Da.

Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Znači sistem je ovakav: kupim na daljinu, ne valja, vratim i dobijem novo. Kupim u trgovini, ne valja, vratim i "čekaj servis, 'ko te jebe što si glup pa si kupio u prodajnom prostoru".
Da.

Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Ako ne mogu isprobati komponentu u prodajnom prostoru, to je isto kao kupnja na daljinu. Vidiš jel valja tek kad stigneš doma. Ako ja nešto kupim i neispravno je, donesem nazad i ne daju mi novo, ići će na kirurško vađenje navedene komponente iz određenog dijela tijela . To će ići na taj način, dok ne nalete na nekog malo luđeg. Samo će jedan dan pisat u novinama: "Iznerviran lošim kupac-prodavač ponašanjem, bacio bombu u prostore protisa. Doživio sam pucnjave i zbog manjih stvari. Već i vrapci na grani znaju da su ljudi sposobni svašta napravit, ako ih pritisneš, a ovi stišču sve-u-16.
Da, ajmo kriminalom rješavati stvari.

Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Edit: samo da ne bude nesporazuma, ja nikome ne prijetim, niti želim prijetiti.
Vidim.

Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Samo ukazujem na očite probleme. Ja smatram glavnim problem krivog shvaćanja svijeta određenih ljudi. Niti smo mi ovdje zbog protisa, niti živimo od protisa. Protis je tu zbog nas i žive od nas. Kad to shvate i počnu se ponašati u skladu a time, bit će bolje svima.
Točno.

Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Mnogi tu, uključujući i Old Iggya tvrde da nedostatak nije isto što i neispravnost pa bi molio Old Iggya da malo prokomentira to (sa više riječi od uobičajenog)
Je li vidiš ti koliko tog ima, a sve smo već n puta pisali?

Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Ako ćemo baš cjepidlačiti, ako meni ne radi grafa jer ima hladni lem, onda je to nedostatak same grafe.
Neispravnost, ne nedostatak.

Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Ja osobno ne mogu znati da ona ima hladan lem, i meni je ona neispravana. Po meni neispravna/nedostatak u ovakvim slučajevima je isto.
E, al' zakonski nije.

Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
E sad baš zato sam nekoliko postova iznad rekao da nije jednostavno čitati i tumačiti zakon.
Vidljivo.

Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Normalnim tumačenjem bi se ova odredba o nedostacima trebala primjenjivati i na neispravne stvari, samo može još negdje u ZOO biti posebno o nespravnim stvarima neki članak (iako ja nisam našao), ili u zakonu o zaštiti potrošača i slično.
Ne postoji "normalno tumačenje". Zakoni su jasni, ali se prečesto krivo interpretiraju, prenose itd.

Dao sam linkove na oba: za domaću zadaću, onaj tko misli da ga netko vara, provjeri što je nedostatak i neispravnost, koje su obaveze trgovca, a koje kupca, što je kupnja na daljinu i slično.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 22:35   #956
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Aj nas onda prosvijetli s točnim odgovorima, posebno o ovome da je kupac u potrošačkom ugovoru dužan pregledati robu kod primopredaje...
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!

Zadnje izmijenjeno od: fishkal. 21.12.2010. u 22:42.
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 22:46   #957
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Aj nas onda prosvijetli s točnim odgovorima, posebno o ovome da je kupac u potrošačkom ugovoru dužan pregledati robu kod primopredaje...
ZOO:

Pregled stvari i vidljivi nedostaci

Članak 403.

(1) Kupac je dužan primljenu stvar na uobičajeni način pregledati ili je dati na pregled, čim je to prema redovitom tijeku stvari moguće, i o vidljivim nedostacima obavijestiti prodavatelja u roku od osam dana, a kod trgovačkog ugovora bez odgađanja, inače gubi pravo koje mu po toj osnovi pripada.

(2) Kad je pregled izvršen u nazočnosti obiju strana, kupac je dužan svoje primjedbe zbog vidljivih nedostataka priopćiti prodavatelju odmah, inače gubi pravo koje mu po toj osnovi pripada.

(3) Ako je kupac otpremio stvar dalje bez pretovara, a prodavatelju je pri sklapanju ugovora bila poznata ili morala biti poznata mogućnost takve daljnje otpreme, pregled stvari može biti odgođen do njezina prispijeća u novo odredišno mjesto, i u tom slučaju kupac je dužan prodavatelja obavijestiti o nedostacima čim je po redovitom tijeku stvari mogao za njih doznati od svojih klijenata.

(4) Kod potrošačkih ugovora potrošač kao kupac nije obvezan pregledati stvar niti je dati na pregled, ali je obvezan obavijestiti prodavatelja o postojanju vidljivih nedostataka u roku od dva mjeseca od dana kad je otkrio nedostatak.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 23:54   #958
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Old Iggy, griješiš glede zamjene artikla bez ambalaže. Znam da HP ne prima nepotpune artikle (bez cd-a, bundle-a, bla bla bla). Ako si nešto bacio, ne gine ti servis. Misli ti što hoćeš i pričaj što hoćeš, al ja sam to več nekoliko puta doživio. Glede opaske "kriminalom rješavat probleme", nije pitanje hoće li se to desiti, nego KADA i TKO će to napraviti, jer to je neizbježno kad netko radi sranja. Uvijek postoji još luđa budala od bilo koje, koja šeta ovom našom Zemljom.
Dopusti jedan hipotetski primjer. Recimo da ja želim kupit još jednog radeona. Dođem u protis i ponesem svoj komp (inače ponesem komp kad kupujem nešto skupo, neće me nitko je**t u mozak). Stavim novog u komp i ne radi. Šta sad?? Uredno sam provjerio artikl i pronašao nedostatak: NE RADI. Jel i sad trebam čekat servis ili se pokupit i otić, dok ne napravim neku pizdariju? Zaboravio sam napomenuti: nema boga da im platim dok ne isprobam, kad su takvi. U drugim trgovinama (ne ću opet reklamirat) kupiš, odeš doma, isprobaš, ne radi, vratiš se, dobiš novo i sve pet. Objasni mi, molim te, što bih trebao raditi u trenutku spoznaje (u protisovom prostoru) da grafa ne radi? Jel su mi dužni dati novu ili šta?
Pa nismo na pijacu/buvljaku/šta-god da mi prodaju mačka u vreći i onda se vade na zakon. Kriminal nije kad nekom nabiješ nevaljalu grafu u dupe, to je privremena neuračunljivost izazvana teškim pritiscima i povredom ličnosti . (sam da sad ne dobijem ban zbog 2 smiley-a)
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 00:08   #959
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Old Iggy, griješiš glede zamjene artikla bez ambalaže. Znam da HP ne prima nepotpune artikle (bez cd-a, bundle-a, bla bla bla). Ako si nešto bacio, ne gine ti servis. Misli ti što hoćeš i pričaj što hoćeš, al ja sam to več nekoliko puta doživio. Glede opaske "kriminalom rješavat probleme", nije pitanje hoće li se to desiti, nego KADA i TKO će to napraviti, jer to je neizbježno kad netko radi sranja. Uvijek postoji još luđa budala od bilo koje, koja šeta ovom našom Zemljom.
To da li je netko budala ili nije nije pokriveno zakonom. No zakonom su pokriveni odnosi između potrošača i kupca.

Ako želiš vratiti artikal zbog nedostatka, ambalaža je nebitna.

Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Dopusti jedan hipotetski primjer. Recimo da ja želim kupit još jednog radeona. Dođem u protis i ponesem svoj komp (inače ponesem komp kad kupujem nešto skupo, neće me nitko je**t u mozak). Stavim novog u komp i ne radi. Šta sad?? Uredno sam provjerio artikl i pronašao nedostatak: NE RADI. Jel i sad trebam čekat servis ili se pokupit i otić, dok ne napravim neku pizdariju? Zaboravio sam napomenuti: nema boga da im platim dok ne isprobam, kad su takvi. U drugim trgovinama (ne ću opet reklamirat) kupiš, odeš doma, isprobaš, ne radi, vratiš se, dobiš novo i sve pet. Objasni mi, molim te, što bih trebao raditi u trenutku spoznaje (u protisovom prostoru) da grafa ne radi? Jel su mi dužni dati novu ili šta?
Ako si to probao u trgovini, ne kupiš i gotovo.

Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Pa nismo na pijacu/buvljaku/šta-god da mi prodaju mačka u vreći i onda se vade na zakon. Kriminal nije kad nekom nabiješ nevaljalu grafu u dupe, to je privremena neuračunljivost izazvana teškim pritiscima i povredom ličnosti . (sam da sad ne dobijem ban zbog 2 smiley-a)
To te ne vadi od odgovornosti.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 00:38   #960
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Citiraj:
Autor GLAVATAR Pregled postova
@ MT44137

pa da to ti je u protisu normalno, da se ponasaju ko da si zadnje smeće....samnom nisu bili nekulturni i iskreno čudi me da si tako mirno reagirao, ja bi mu nabio glavu u monitor! koja je to bagra bože sačuvaj!

nema veze sto nisi aktivan - ja uopće nisam nikad bio ni na kojem forumu, bas zbog protisa sam se vamo učlanio da podijelim svoje loše iskustvo
Da , ti si ludnica kulturan vidi se. Mislim ono , ovaj gore je dosao sa konfiguracijom starom tri godine pitat prodavaca dal ce to pasat.Sta on zna dal ce pasat , jel njegov posao da zna dal to pase il ne?oce on to spajat?imas net pa surfaj dal ce rami i hdd odgovarat.Nemaju posjetinicu pa mu je dao jel zigosani papir , nije sad tehnoloski krik godine , al ce posluzit za osnovne podatke o firmi.

Jesmo svi fine guzice...onda odite vi svi skupa koji kukate kod mog imenjaka u Hgsrot , cujem da im jako dobro ide , PBZ i Zaba se svadaju koja ima pravo prvenstva im zapljenit onu zgradurinu u Novom Zagrebu.

jos jednom ; LJUDI TO JE WEBSHOP , ne fakin technomax.

Dodjite u technomax ili technomarket , ja se skoro svaki dan prosecem pokraj posla mi je pa odem malo pogledat nove Panasonic tevejove , svi ljubazni , sve uredno , kvadrata ovak odoka jedno 300, điđe miđe .
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na