Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.02.2024., 09:36   #61
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ti kao kolega cryptaš bi trebao znati da coini nisu na "mreži kao ovaj web", već na blockchainu, a keyevi mogu biti na mreži (ako je netko dovoljno glup ih tamo držat, umjesto na hw walletu)
Ja nebi mirno spavao sa ovim nacinom hostanja weba i sheranjem interneta s uredjajima koji imaju bilo kakve veze s cryptom.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2024., 13:17   #62
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
Cekaj, Neo, jos te nisu hakovali ?
strikoo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.02.2024., 14:22   #63
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor strikoo Pregled postova
Cekaj, Neo, jos te nisu hakovali ?
Pokušavaju, ali implementirao sam najbolju zaštitu koju ni NSA ne može probiti.
Isključio sam RPI.
Šalu na stranu, u Skynetu vidim točno koje portove snifaju (80 predvodi) i odakle (USA trenutno).
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2024., 00:52   #64
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Originalni post editiran, dodane sigurnosne postavke. Hvala svima ovdje koji su doprinijeli tome.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2024., 19:23   #65
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Nešto sam sjebo sa prijašnjom instalacijom eksperimentirajući, i uglavnom da ne duljim, završio sam sa ponovnom instalacijom svega iz početka
Sad sam došao do zadnjeg koraka, vađenje SSL certifikata.
Pratio iste upute koje sam i sam pisao u prvom postu i koje su radile prvi puta, ali sad više neće pa neće.

Dobijem ovo kada bi certbot trebao izdati certifikat:




Probao sam sva "rješenja" na internetu, ali nijedno ne pomaže.
Ovo šta certbot izbaci da je možda firewall problem, nije ni to, jer sam pogasio sve firewalle i pokušao ponovo, pa opet neće (također provjerio jesu li pogašeni).

Probao i mijenjati permissions za ovaj direktorij po nekim uputstvima s neta, ali ni to ne pomaže.

Nekoliko puta sam već do sada pokušavao razna rješenja, čak restore konfiguracije prije instalacije snapd-a i certbota, pa sve nanovo, ali nakon svakog 5. pokušaja me sustav banira na 1h.

Ja ne znam više šta napraviti, a pogotovo mi nije jasno kako je ista procedura prvi put savršeno uspjela, a sad neće. Ima tko ideju ?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2024., 21:17   #66
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
jesi probao napraviti port forward porta 80 prema rpi ?

EDIT:
vjerojatno su te hakirali
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2024., 21:31   #67
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ruter rekt.

Za vise info sheraj logove, provjeri apache settings unutra su ti fileovi koje certbot kreira i koristi, vjerojatno je doslo do konfuzije buduci si prije imao settingse koji rade, a sad nanovo si napravio i imas koji ne rade. To moras uskladiti.

Jesi obrisao sve staro vezano za SSL? Ako nisi onda probaj u tom smjeru popravljat.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 07:02   #68
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor strikoo Pregled postova
jesi probao napraviti port forward porta 80 prema rpi ?

EDIT:
vjerojatno su te hakirali
Ako nemas nista konstruktivno pridonjeti raspravi i problemu ne trollaj. Covjek se potrudio nesto konstruktivno napraviti i dokumentirat za ostale i usput uci a ti tako.

@Neo-ST > Cekiraj Logove.

P.S.- zbog ovakvih stvari vec u ovoj fazi je pametno koristiti snapshotove (LVM/BTRFS) i/ili radit backup rsnapshotom barem.
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 08:23   #69
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
certbot ide do Debiana 10 i Testing, možda je RPI baziran na novijoj verziji pa neće proći


Znam da meni na D11 nije htio proći a na D12 nisam ni probao. Tak i tak VPS koji imam služi za učenje pa mi svejedno jel me haknu ili ne.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 08:53   #70
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da i na kraju te ne haknu, nego ako te i haknu haknu te na temelju gluposti a ne da je netko brutoforceao SU.

Slicno radim i ja, jedinu zastitu koju imam je SSH Key i to je vise nego dovoljno. Imao sam i ja slicne probleme s letsencrypt, pogotovo jer sam radio slicne stvari, dodavao domene u isti pa se sve posemerilo. No ovdje je moguce da ga sve ove silne zastite koje je postavio lockaju i jos pogotovo kada se radi o ruteru koji nije namjenjen u ove svrhe. bez logova je nemoguce bilo sto konkretnije reci.

p.s. 2 godine me nisu haknuli plus je moja domena lako dostupna pa ako i ima ovdje hakera mogu probati, plus nisam azurirao wordpress sto je daleko veci vulnerability nego bilo sto drugo. Slobodno haknete jer inak ide destroy na ovom serveru.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2024., 09:11   #71
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Ma za učenje si uzem VPS gdje ne moram kemijati s ruterom.
A i nisu nešto cijene za neki VPS od 1 cpu, 1 gb rama i 15-20 gb ssd-a
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 10:22   #72
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
...no comment...
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 10:53   #73
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
...no comment...

Za koji komentar?
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 11:15   #74
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Ako nemas nista konstruktivno pridonjeti raspravi i problemu ne trollaj. Covjek se potrudio nesto konstruktivno napraviti i dokumentirat za ostale i usput uci a ti tako.

@Neo-ST > Cekiraj Logove.

P.S.- zbog ovakvih stvari vec u ovoj fazi je pametno koristiti snapshotove (LVM/BTRFS) i/ili radit backup rsnapshotom barem.
a ti nadi smisao za humor. i dalje stojim kod toga da nije forwardao port 80
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 12:05   #75
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,792
Mozda mu je ostao upaljen proxy na cloudflareu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 15:24   #76
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,250
Svaka cast za upute, medjutim, koliko sam brzinski pogledao - jel moguce da nitko nije spomenuo blazeni carrier grade nat (CGNAT)?
Ovisno o provideru, moguce da imate 10.x ili 100.x WAN adresu u ruteru i onda se mozete pozdraviti sa otvaranjem portova na ruteru buduci imate CGNAT (dupli nat, jedan kod providera, drugi na ruteru). Nista strasno, ili zivite s tim (prije ili kasnije kak se svi boje ipv6, zavrsiti cemo svi na cgnatu. ISP nije duzan dati javni ip, to je njihova "dobra volja" ) ili koristite recimo cloudflare tunel.

Cloudflare tuneli, su kul jer:
- rjesavaju ssl (nema natezanja s certbotom) - bukvalno mozete konfigurirati tunel tipa https://pero.com a doma ga vrtite na http:// i nikom nista kad CF radi terminaciju
- koriste ionako cloudflare CDN
- cak i uz javnu adresu, nikakve portove ne treba otvarati (plus za cgnat)
- niti nije potreban dyndns client, sve ide kroz tunel, samo se domena doda na CF
- sve se bazira na "tunel endpointu" kojeg dignete na svojoj mrezi, moze i na tom rpi ili bilo gdje da moze pristupiti recimo web serveru ili sto se zeli tunelirati

Mislim da je ovdje Chuck lijepo pokrio https://www.youtube.com/watch?v=ey4u7OUAF3c

Sto se glupog WP tice, obavezno gore staviti wordfence i odvojiti 5min za konf i pokretanje, te dodati minimum Disable XMLRPC plugin.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 16:15   #77
dbL
Premium
 
dbL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2020
Lokacija: Osijek
Postovi: 243
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Svaka cast za upute, medjutim, koliko sam brzinski pogledao - jel moguce da nitko nije spomenuo blazeni carrier grade nat (CGNAT)?
Ovisno o provideru, moguce da imate 10.x ili 100.x WAN adresu u ruteru i onda se mozete pozdraviti sa otvaranjem portova na ruteru buduci imate CGNAT (dupli nat, jedan kod providera, drugi na ruteru). Nista strasno, ili zivite s tim (prije ili kasnije kak se svi boje ipv6, zavrsiti cemo svi na cgnatu. ISP nije duzan dati javni ip, to je n