Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.11.2013., 06:10   #2371
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Oba imaju lošu stranu - Lenovo ima samo 1g. garancije, a Asus 64bitnu grafu (kao većina nvidia u laptopima). Dodatni hendikep za Lenovo je što se Linx užasno skup.
http://www.svijet-medija.hr/?q=produ...0,%2059-390417
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2013., 11:03   #2372
mani
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Karlovac
Postovi: 4
Nemam 3750kn u kesu tako da mi je svejedno sto se cijene tice...
64bitna graficka je vec problem, kako znati u kojem ce me laptopu docekati 64bitna nvidia, a u kojem ne? Ne znam, morao bih vidjeti oba uzivo ali ovako na papiru dajem prednost Lenovu unatoc garanciji... Nece valjda nakon godine riknuti :/...
mani je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.11.2013., 11:30   #2373
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
U većini je 64bit n(e)vidia. Jedini izuzetak su više klase laptopa koje imaju veću cijenu.
Problem garancije riješih kupnjom produžetka iste, ali onda cijena nije ta nego uvećana za taj trošak. Pozitivno je što tu kupnju možeš izvršiti i kasnije, ali u toku tvorničke garancije.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2013., 02:44   #2374
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor Elm Pregled postova
Izgleda da je nula bodova taj, end of life i nema ih vise u hrvatskoj.
Gdje si se raspitivao?

Poslao sam Instar-Informatici mail prije mjesec dana, rekao je lik da će ih dobijat. Baš šteta ako su stvarno EOL, taj laptop + neki SSD unutra i imaš stvarno dobru prijenosnu mašinu. Ostali 13.3" su svi ili preslabi, ili pretopli ili preteški...

Jedini koji se donekle uklapa je Asus K46CA ali nije ni blizu E330 po performansama.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2013., 17:08   #2375
DariX
Premium
Moj komp
 
DariX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 172
Citiraj:
Autor mani Pregled postova
Najbolji laptop za faks i igranje do 4000kn?
Nakon traženja i čačkanja, ova 2 su mi zapela za oko:
http://www.links.hr/artikl-014.620.065
http://www.instar-informatika.hr/not.../X550VB-XO043D

Osobno bih dao prednost Lenovu zbog novije serije procesora, hibridnog hard diska, i meni osobno boljeg općeg vizualnog dojma no nisam siguran koliko je GT740m bolja ili lošija grafička od 8750m? Zna li tko nešto više o usporedbi te dvije grafičke pošto na netu ne mogu pronaći ništa konkretno? Asus uz to još ima i 2 godine garancije.
Znate li za koji bolji izbor od navedena dva?
Uglavnom ću na njemu obavljati poslove vezane uz faks, surfati, gledati filmove i peglati Dotu 2 pa ona mora funkcionirati savršeno fluidno na višim postavkama. No vrlo vjerojatno će mi pasti na pamet zaigrati neku noviju igru pa je što bolja grafička uvjet. Procesor i grafička su mi glavne stavke, sve ostalo je sporedno, ima kakvih prijedloga i savjeta? Unaprijed zahvaljujem .
Meni treba laptop za isto, samo sto bi volio pokrenut neku noviju igru na njemu tipa CoD:BO2 ili slicno (ne vjerujem da postoji laptop za ovako male novce koji bi mogao Ghosta pokrenut).
Laptop je za decka od sistrke, a on je imao na umu ovog:
https://hgshop.hr/artikl.aspx?pid=18416
Koliko vidim grafa je isto 64 bitna, pa pretpostavljam da je to problem, a i nije mi jasna ova ultra mala rezolucija. To je neki tipfeler pretpostavljam? Odmah sam mislio da nesto nije u redu s laptopom
Posto sam vise orijentiran na desktop i ne razumijem se u novije modele i chipsete sto se laptopa tice, mislio sam ovdje pitat iskusnjare na tom podrucju.

Da li da i ja biram jedan od ova dva koje je mani spomenuo ili ima netko savjet za neku bolji masinu u tom cijenovnom rangu?
Zahvaljujem odmah na odgovoru
DariX je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2013., 17:21   #2376
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Uzeo sam nedavno onakvog Asusa kakvog je mani linkao, x550vb-xo043d. Odlčan stroj u tome rangu. Grafa ne predstavlja problem kaj je 64bit, vrti igrice. Doduše, ja ni ne igram toliko već tu i tamo bacim malo GTA IV.

Rezolucija je posve normalna za 15,6 klasu laptopa. Ako želiš HD rezu u toj klasi morat ćeš više keširati.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2013., 23:28   #2377
savec0re
Premium
Moj komp
 
savec0re's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Split/Zagreb
Postovi: 156
Citiraj:
Autor DariX Pregled postova
Meni treba laptop za isto, samo sto bi volio pokrenut neku noviju igru na njemu tipa CoD:BO2 ili slicno (ne vjerujem da postoji laptop za ovako male novce koji bi mogao Ghosta pokrenut).
Laptop je za decka od sistrke, a on je imao na umu ovog:
https://hgshop.hr/artikl.aspx?pid=18416
Koliko vidim grafa je isto 64 bitna, pa pretpostavljam da je to problem, a i nije mi jasna ova ultra mala rezolucija. To je neki tipfeler pretpostavljam? Odmah sam mislio da nesto nije u redu s laptopom
Posto sam vise orijentiran na desktop i ne razumijem se u novije modele i chipsete sto se laptopa tice, mislio sam ovdje pitat iskusnjare na tom podrucju.

Da li da i ja biram jedan od ova dva koje je mani spomenuo ili ima netko savjet za neku bolji masinu u tom cijenovnom rangu?
Zahvaljujem odmah na odgovoru
Lenovo od tih najbolji izbor sta se tice konfiguracije, ovaj HP sta si stavio ima najslabiju grafiku. Jos uzeti u obzir ovaj:

http://www.links.hr/?naziv=prijenosn...kl=014.650.056

Aluminij kuciste i baterija koja dugo traje, konfiguracijski slican ostalima. Jamstvo se kod svih moze nadokupiti, ali kao sta sam i prije govorio provjerit acer jamstvo , na tablete imaju 24 mjeseca tako da su produljili i za laptope najvjerovatnije.
savec0re je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2013., 21:37   #2378
vlovrec
Premium
Moj komp
 
vlovrec's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 377
HP ili DELL

Za posao (uglavnom uredski), HP dobijem brži, dell mi ima 3g.garancije.
KOnkretno gledam HP Pavilion 17-e020sm, F1Y37EA i Dell Inspiron 3721, 7-21274G5G-L-BLK2

HP ima 2,4GHz, AMD Radeon HD 8670M (1 GB) 4GB/750GB a DELL ima 1,9GHz, neku intel hd grafu,4GB/500GB.
Velika prednost DELL-a je 3godine garancije dok HP ima samo 1g. Jel zna tko kakvi su se pokazali ti jeftiniji DELL-ovi? I kak je sad situacija s HP-om, jel još ima problema s pregrijavanjem i matičnima? (mada imam 2 HP-a koji uredno rade, jedan 4god -HP6545b,drugi već drugu godinu pavilion g7)?
Znači jači HP ili slabiji DELL s više garancije??

hvala
__________________
ANKETA o kineskim mobitelima i REZULTATI ankete
vlovrec je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2013., 06:07   #2379
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Za koji q postoje teme s raznim budžetima? Kao da si prvi put na forumu. I navedi budžet i namjenu pa možda dobiješ treće mišljenje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2013., 10:15   #2380
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ima i HP 3 godine garancije, samo što to moraš doplatiti 200+ kn. Ovisno o modelu. Mogli su to staviti u cijenu, a ne ciganiti. Dell to ima uračunato, naravno (nisu blesavi).
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6

Zadnje izmijenjeno od: D1viry. 12.11.2013. u 10:27.
D1viry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2013., 12:35   #2381
Marko_mk
Premium
Moj komp
 
Marko_mk's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
HP standardno 36 mjeseci za prijenosnike daje samo za one skupe serije, ni acer ni lenovo ne daju više od 12 mjeseci
Marko_mk je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2013., 12:42   #2382
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Neki novi Aceri imaju po 2g. garancije.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2013., 12:52   #2383
Marko_mk
Premium
Moj komp
 
Marko_mk's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
I to je sve isto upitno, kao prvo još ih nema za naše tržište (ako ima onda su u neznatnom broju) a kao drugo, napravili su jednu veliku glupost. 24 mjeseca je za fizičke osobe, dok je za pravne i dalje 12 mjeseci
Marko_mk je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2013., 16:01   #2384
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
http://www.adm.hr/product_info.php?c...ducts_id=12805 trazim laptop za 3500kn za igre vecinom jel ima sta bolje
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2013., 23:22   #2385
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Taj baš i nije neka sreća za igre. Grafička je poprilično slaba.

Ovo bi već bilo jače, ali razmisli o produljenju jamstva tokom prve godine.


Btw. čini mi se da je prije godinu-dvije bila bolja ponuda takvih laptopa nego danas. Moglo se birati laptope različitih proizvođača s punokrvnim i3 procesorom uz 7670M ili 630M grafičkom (koje nisu znatno slabije od 8750M) za tu cijenu, dok danas možeš bit sretan ako dobiješ punokrvnog Pentiuma, a ne ova ULV govna što štede na 30% brzine i 3% struje.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2013., 08:23   #2386
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
hvala red
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2013., 15:48   #2387
VoodooRain
Premium
Moj komp
 
VoodooRain's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 705
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Taj baš i nije neka sreća za igre. Grafička je poprilično slaba.

Ovo bi već bilo jače, ali razmisli o produljenju jamstva tokom prve godine.


Btw. čini mi se da je prije godinu-dvije bila bolja ponuda takvih laptopa nego danas. Moglo se birati laptope različitih proizvođača s punokrvnim i3 procesorom uz 7670M ili 630M grafičkom (koje nisu znatno slabije od 8750M) za tu cijenu, dok danas možeš bit sretan ako dobiješ punokrvnog Pentiuma, a ne ova ULV govna što štede na 30% brzine i 3% struje.
bas to i ja gledam da uzmem nesto novo da zamjenim svoga lenovo g580 dosao je sa i3 ali sam ubo i7 i ssd a u njemu je gf635m i platio sam ga bio 3600kn a sad za te pare se nemoze uzeti nista bolje jedino ako mislim izvalit nekih 5-6somova
VoodooRain je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2013., 22:20   #2388
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Taj baš i nije neka sreća za igre. Grafička je poprilično slaba.

Ovo bi već bilo jače, ali razmisli o produljenju jamstva tokom prve godine.


Btw. čini mi se da je prije godinu-dvije bila bolja ponuda takvih laptopa nego danas. Moglo se birati laptope različitih proizvođača s punokrvnim i3 procesorom uz 7670M ili 630M grafičkom (koje nisu znatno slabije od 8750M) za tu cijenu, dok danas možeš bit sretan ako dobiješ punokrvnog Pentiuma, a ne ova ULV govna što štede na 30% brzine i 3% struje.
Red buraz aj pomozi jos jednom.naslo se jos 500 kn tako da je sad limit 4000kn.uvjeti isti znaci sto bolje za te pare za igre...hvala jos jednom

prednost nvidia ali nemora

i bilo bi dobro da je iz ADM-a


Zadnje izmijenjeno od: microsoft66. 13.11.2013. u 22:37.
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2013., 09:01   #2389
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
S tim proračunom, ovaj Lenovo + produljenje jamstva.

AMDova grafička je u prednosti pred Nvidijama tog ranga. Plus je i 8GB SSHDa.

Ako bi udovoljili svim kriterijima, ovaj Asus bi bio ok, kao i Toshiba, no ipak su slabiji izbor od Lenova.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2013., 09:18   #2390
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
Hvala puno red...nekako mi ova toshiba zanimljiva javim sta sam izabrao.pozz
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2013., 09:37   #2391
savec0re
Premium
Moj komp
 
savec0re's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Split/Zagreb
Postovi: 156
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
S tim proračunom, ovaj Lenovo + produljenje jamstva.

AMDova grafička je u prednosti pred Nvidijama tog ranga. Plus je i 8GB SSHDa.

Ako bi udovoljili svim kriterijima, ovaj Asus bi bio ok, kao i Toshiba, no ipak su slabiji izbor od Lenova.
Zasto bi bili slabiji izbor od Lenova?
savec0re je offline