Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.05.2007., 19:01   #1
d@d
ne stane to tu....
 
d@d's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: tu negdje....
Postovi: 5
Post hp LaserJet 1000w

Pozdrav

Ovaj printer imam oko 5 godina i do sve negdje prije je radio super. Problem je sljedeći:


Radi te mrlje po papiru, tj. fotokopirni efekt (dio koji je isprintao kopira kao crnu mrlju po sredini papira)
Sve je bilo dobro do negdi prije. Prvo sam mislio da je problem u papiru, promjenio sam 3 vrste papira...ništa.
Inače možda printam po 100-tinjak stranica mjesečno, a sa trenutnim tonerom (original hp) sam isprintao oko cca 1000 stranica. Sve sam isprobao, ali stvarno neznam di je problem. Zanima me di je problem, tj. u čemu i isplati li se voziti na servis (pošto nema garancije koja je prošla prije cca 4 godine ) ili jednostavno kupit novi.

Unaprijed hvala na odgovorima

S poštovanjem
__________________
IBM ThinkPad R51e
d@d je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2007., 20:20   #2
gonzo
HW&WLAN expert
Moj komp
 
gonzo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 928
izgleda mi kao prljav bubanj,probaj otvorit printer i lagano ga ocistit mekom krpom ili wc papirom
__________________
HP nw8440,IBM T60

gonzo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.05.2007., 20:52   #3
d@d
ne stane to tu....
 
d@d's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: tu negdje....
Postovi: 5
Citiraj:
Autor gonzo Pregled postova
izgleda mi kao prljav bubanj,probaj otvorit printer i lagano ga ocistit mekom krpom ili wc papirom
Isprobao sam već, ali ništa...
__________________
IBM ThinkPad R51e
d@d je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2007., 18:18   #4
d@d
ne stane to tu....
 
d@d's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: tu negdje....
Postovi: 5
Još kakav prijedlog?
__________________
IBM ThinkPad R51e
d@d je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2007., 18:27   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Obzirom da garancije nemaš, slobodno ga otvori i još malo počačkaj. Očigledno se prah od tonera negdje skuplja. Po meni, servis je neisplativ i ako ništa ne pomogne kupi novi. Za 1.000kn naći ćeš solidan hp laserjet (1018, 1020,...), a možda ne bi bilo loše da si uzmeš neki jači/poslovniji model jer dosta štampaš.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2007., 10:40   #6
d@d
ne stane to tu....
 
d@d's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: tu negdje....
Postovi: 5
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Obzirom da garancije nemaš, slobodno ga otvori i još malo počačkaj. Očigledno se prah od tonera negdje skuplja. Po meni, servis je neisplativ i ako ništa ne pomogne kupi novi. Za 1.000kn naći ćeš solidan hp laserjet (1018, 1020,...), a možda ne bi bilo loše da si uzmeš neki jači/poslovniji model jer dosta štampaš.
Tak sam si nešt i mislio uzet.Sve sam očistio, pregledao, ali ništa. Do sad je bio super pa opet mislim uzet neki hp, ali laserski u boji.

tnx na odgovorima
__________________
IBM ThinkPad R51e
d@d je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 21:31   #7
Maynard
:)
 
Maynard's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Kvar ti je 90% u kazeti vjerojatno je negdje dugo stajala pa se stvrdnula guma na nožu i nemože dobro obrisati bubanj.. Jesi ju probao zamjenit..
Ako nije do toga onda onih 10% otpada na foliju na grijaču..
Maynard je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2007., 01:00   #8
alf
Premium
Moj komp
 
alf's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 41
PCR

Pcr iliti gumeni valjak ti je 99% problem. Isključivo on izaziva efek preslikavanja. To mi se događalo masu puta prilikom refila. Bubanj možeš također očististi papirom ili salvetom, ako nemaš neko specijalizirano sredstvo za čišćenje ali jaaakooo požljivo. I dakako dok ga čistiš pazi da ne bude izložen prejakom izvoru svijetla jer inače zbogom opc.
Što se tiče orginalnog tonera za hp: nije nikakvo čudo da vrisne. Neki dan sam mjenjao bubanj na toneru koji je jedva napravio 300 strana. Kvalitet im je sve gori.

Zadnje izmijenjeno od: alf. 20.06.2007. u 01:16. Razlog: Nadopuna
alf je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 19:49   #9
d@d
ne stane to tu....
 
d@d's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: tu negdje....
Postovi: 5
Citiraj:
Autor alf Pregled postova
Pcr iliti gumeni valjak ti je 99% problem. Isključivo on izaziva efek preslikavanja. To mi se događalo masu puta prilikom refila. Bubanj možeš također očististi papirom ili salvetom, ako nemaš neko specijalizirano sredstvo za čišćenje ali jaaakooo požljivo. I dakako dok ga čistiš pazi da ne bude izložen prejakom izvoru svijetla jer inače zbogom opc.
Što se tiče orginalnog tonera za hp: nije nikakvo čudo da vrisne. Neki dan sam mjenjao bubanj na toneru koji je jedva napravio 300 strana. Kvalitet im je sve gori.
Očistio sam i malo je bolje, ali se još vidi...
__________________
IBM ThinkPad R51e
d@d je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 02:46   #10
alf
Premium
Moj komp
 
alf's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 41
Čisćenje

Odnesi toner kod nekog tko se bavi refilom u tvojoj blizini da ti zamjeni pcr i nek pregleda bubanj ali mislim da je rikno pcr. Ako budeš i dalje imao problem pošalji mi neki telefonsk broj na pm pa ti se javim da probamo riješiti problem.
alf je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 01.07.2007., 02:59   #11
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Imala i ja takav problem na svojoj LaserJet 1100. Onaj valjak u kojem je bila boja je izvana imao neš burnano valjda od neokog preprintavanja, ko će ga znat. To sma prvo išla papirom nježno, al kako se nije dalo, očistila sam s alkoholom u vati, te kasnije sam ostrugala sa škaricama i opet sa alkoholom. sad je 80% bolje. gl!
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2007., 16:22   #12
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
to se zna i desavati kad grijac ne funkcionira kako bi treao.
tj. ne prenese kompletno tintu na papir nego je preslikava. inace za lokaliziranje takvih greski najbolje ti je baciti print i usred printanja otvoriti poklopac za toner.
print ce stati a ti bi trebao vidjeti da li je nakon tonera ispis u redu ili vec toner za***ava, ako je u redu onda možeš odrediti da li je grijač. ako tek nakon izlaska iz grijača prlja, može ti biti folija grijača, pressure roller(silikonac) ili žarulja grijača.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2007., 02:39   #13
alf
Premium
Moj komp
 
alf's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 41
Folija

Moguće ali bi mu otisak bio puno prljaviji a i slika otiska mi vuče na pcr. Kako god dobar savjet od strane Psycho.
alf je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na