Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.12.2015., 19:11   #1
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
High end zracni vs 360mm AIO hladnjaci, pomoč!

Planiram uskoro kupnju određenog broja komponenti, pa me zanima od ovih koji imaju, ili su imali prilike probati i testirati koji 360mm AIO uzeti, te koliko je velika razlika u disipaciji topline na visokom overkloku, i koji bi bili kandidati za kupnju?

Ja imam na pameti Thermaltake ultimate 3.0, 360mm i Fractal S36 vidim d aje thermaltake jaci, ali kolika je stavrno razlika, i kolika je ispaltiva kupnja nekoga od tih pored high end zracnog?
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2015., 21:10   #2
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
hint : pomoć

Ako te pati vodeno i klokat ces, uzmi ga.Ako ides na isplativost nijedno vodeno nije isplativo jer se za cca 350-400 kn kupi nh-d14 koja svoj posao radi odlicno. Od ta dva gore ja bi uzeo fractala jer ima cijeli bakreni radijator,bolja crijeva, antikink coil i mozes ga sam dopunjavati i cistiti.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.12.2015., 21:30   #3
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Sa zracnim hladnjacima sam jako dobro upoznat, sa ovim AIO 360mm nisam previse upoznat jer iskreno nema puno takvih hladnjaka na trzistu, sta se tice dopunjavanja sa time se ne mislim zajebavati niti mi se da, konkretno me zanima kakve su razlike u hlađenju, novac mi nije presuđujuc faktor dok nejde iznad 1300kn.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2015., 21:47   #4
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,032
Davat 1300kn da bi dobio 100mhz vise na toj i5-ici je realno bacanje para.
Ako imas volje i malo hrabrosti, radje delidaj procesor, dobit ces vise nego sta ces dobit sa skupim coolerom..
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2015., 21:53   #5
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Gledam na to tako da uzmem posten kuler sada, on ce biti iducih 5 godina najmanje tu, ovaj i5 mozda ode kroz 2 godine ovisno o situaciji na trzistu...

Nebi se zajebavao sa delidanjem, a nit znam kakv primejrak proca imam, mozda bas imam golden chip koj ide na 5GHz.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2015., 23:56   #6
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
A mozda su u sumi...

fractal uzmi.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2015., 00:45   #7
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Gledam na to tako da uzmem posten kuler sada, on ce biti iducih 5 godina najmanje tu, ovaj i5 mozda ode kroz 2 godine ovisno o situaciji na trzistu......
Za dugotrajnost bi uvik iša na high end zračni (nema brige oko dugotrajnosti pumpe, ni degradiranje crijeva u slučaju jeftinijeg gumenog šrotexa..), oko situacije s ventom su isti drek...

Također Coolermaster i Corsair daju 5 god. gare (za svoje skuplje modele), NZXT daje 6g., a koliko daju Fractal i Thermaldrek?!

Šteta šta ova prva 3 (Coolermaster, NZXT, Corsair) nemaju u ponudi ove veće radijatore za 3x120mm ventove

BTW Si proba gledat (s obzirom na cifru) neka custom build rješenja (veća zapremnina, bolja pumpa....) - npr. Swiftech, EKWB (doduše naručivanje iz inozemstva...)?
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2015., 06:58   #8
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Nisam, planiram ovima iz Uzia poslat upit da mi sve naruce izvana pa da odma uzemem ona 3 posto popusta na cijelu cifru, jel imas ti sta pametno do 1300kn za preporucit pa da vidimo jel ovi mogu nabavit?
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2015., 11:56   #9
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Velis da si dobro upoznat sa zracnim hladnjacima... koje si tocno testirao?

1. Moras napajanje promjeniti

A drugo inas na njuski novi EKWB EK-XLC Predator 240 koji je jedan od boljih vodenih
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2015., 15:37   #10
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Nije da sam radio recenzije, ali sam vidio kod nekih poznanika i prijatelja, kako određeni hladnjaci rade, a za vecinu sam citao i pratio reviewe po raznim stranicama i youtubeu, mislim vecina ljudi na forumu i ima takvu vrstu znanja, ne rade svi u informatickim ducanima.

Sa vodenim uzimam i Thermaltake core V51, EVGA G2 750W ili Super Flower Leadex ovisno o cijeni, i par ventilatora.

Polovno nebi uzimao, nikad nisam kupio jednu polovnu komponentu, necu ni sad.
Sphere je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2015., 16:09   #11
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Nisam, planiram ovima iz Uzia poslat upit da mi sve naruce izvana pa da odma uzemem ona 3 posto popusta na cijelu cifru, jel imas ti sta pametno do 1300kn za preporucit pa da vidimo jel ovi mogu nabavit?
Nažalost ne, ima sam samo 1x12cm vodena (Antec H2O 620 i Corsair H50)

Po pitanju performansi ovi manji AIO sistemi (novi u dućanu) puno traže - malo daju (polovni Antec sa skoro full pisanom garom kupljen za 300kn - za toliko i prodan, H50 bez gare kupljen za 250kn - prodan za iste novce) - uzeja na kraju TT Frio Xtreme za 300kn i sad držim i5 4460 na pasivi

Kontaktiraj npr. Hawkera za vodenjaču (iskustvo s CM Nepton 280L), ako se nitko ne javi u međuvremenu....

BTW Pripazi i na brzinu ventova kad budeš kupova jer neki od ovih jeftinijih drekeca dobiju dobre performanse s ventovima na 2500rpm i priko, a to para uši meni osobno - ako im smanjiš vrtnju onda će bit i slabije performanse = bacanje love
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2015., 20:34   #12
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Thermaltake core V51
muka mi je vec tu

daj budi pametan i ulozi tih 100e u neko pametno kućište...

primjer NZXT S340

Vodeno novu u trgovini kod nas je najbolji S36

Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
BTW Pripazi i na brzinu ventova kad budeš kupova jer neki od ovih jeftinijih drekeca dobiju dobre performanse s ventovima na 2500rpm i priko, a to para uši meni osobno - ako im smanjiš vrtnju onda će bit i slabije performanse = bacanje love
nije to samo kod jeftinih, primjer corsair ima užasne ventove....
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2015., 20:55   #13
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
A sta fali kucistu, pogledao sam dosta recenzija i nevidim sta je lose sa kucistem, mjesta ko u prici, ogromna podrska za radijatore i masu ventova, dobro izgleda... ovdje sam vec pricao o njemu http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=2254

Taj NZXT mi nije nesto, ima losiji prednji usis zraka zbog zatvorenog prednjeg dijela, nema reset button, slaba podrska za radijatore, jedino sta onako pic mic igleda pa ekipa pada.

Vidjet cu jos za vodeno koje cu, narucivat cu preko UZI-a izvana pa se nemoramo oslanjat na ovo sta ima samo po HR ducanima, mene jedino ogranicava to sta nema previse pravih recenzija na temelju tih vecih AIO rijesenja, za ove 240 i 280mm imas milijun pa mozes bit dobro informiran.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2015., 21:55   #14
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Ja bi EK predatora 240/360 ako ti se da skidat backplate svaki put sa matične
Inače Kelvina S36 kako je već kolega naveo.
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2015., 23:31   #15
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Jedina mana kog tog Fractala je sta ona baza koja ide na procesor ima ogranicavajuc faktor sa ramima, tako da ako imas plocicu u skroz ljevom slotu (a meni su moduli bas u ljeva dva slota) onda moras zakretat bazu tako da onaj natpis od fractala na njoj ne stoji u vodoravnom polozaju, nego okomito, to me malo nervira zbog izgleda...

Evo slika https://i.ytimg.com/vi/AxAwmbTSnv0/maxresdefault.jpg
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2015., 00:49   #16
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
A sta fali kucistu, pogledao sam dosta recenzija i nevidim sta je lose sa kucistem, mjesta ko u prici, ogromna podrska za radijatore i masu ventova, dobro izgleda... ovdje sam vec pricao o njemu http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=2254

Taj NZXT mi nije nesto, ima losiji prednji usis zraka zbog zatvorenog prednjeg dijela, nema reset button, slaba podrska za radijatore, jedino sta onako pic mic igleda pa ekipa pada.

Vidjet cu jos za vodeno koje cu, narucivat cu preko UZI-a izvana pa se nemoramo oslanjat na ovo sta ima samo po HR ducanima, mene jedino ogranicava to sta nema previse pravih recenzija na temelju tih vecih AIO rijesenja, za ove 240 i 280mm imas milijun pa mozes bit dobro informiran.
Stavi 2 legitimna venta s prednje strane i imati ćeš odličan airflow, cable management je riješen vrhunski, kućište izgleda jebeno i kvalitetno je izrađeno. Za 100€ nema ništa bolje, pogotovo ne Thermaldrek.

Jednostavno je kompaktnije, čišće i kvalitetnije. Reset button ne znam kome je ključan više.

Na primjer, evo kako H100i stoji u takvom kućištu:

http://s1369.photobucket.com/user/Wi...19577.jpg.html

Po defaultu dobiješ jedan vent iza i jedan na vrhu kućišta (kojeg možeš zamijeniti sa 140mm npr.).
ssarik je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2015., 01:21   #17
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Al ti sa stavljanjem vodenog naprijed zrtvujes pun kurac po pitanju temperatura graficke, jer nemas prakticki od nikud upuh svijezeg zraka, a to dize i temperaturu proca i samim time cijelog sustava. Kazem, nije tolko bitna taj reset button, al to su neke djecje bolesti koje zivciraju na kucistima tog cijenovnog ranga, opcenito nekako su mi ta NZXT kucista ono "eye candy" i preplacena za svoj kvalitet i mogucnosti.
Iskreno znam tipa koji ima H440 i naprijed 3 120 SP venta i kaze da mu nije dobar airflow

Neznam stvarno sta fali po onoj recenziji tom Thermalteku, odvojite malo vremena i pogledajte recenziju iz mog posta, pa onda donesite nek primjedbe, a ne ovako samo na temelju imena.

Inace uz taj Thermaltake sam po strani promatrao i Phanteks enthoo pro koji je vec dosta ozbiljno kuciste, ali nije mi ljep ko onaj Thermaltake
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2015., 04:35   #18
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Taj Fanteks je bolji od Thermaldreka a i NZXT-a kojeg posjedujem, ali je i skuplje.
ssarik je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2015., 08:40   #19
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Al ti sa stavljanjem vodenog naprijed zrtvujes pun kurac po pitanju temperatura graficke, jer nemas prakticki od nikud upuh svijezeg zraka, a to dize i temperaturu proca i samim time cijelog sustava. Kazem, nije tolko bitna taj reset button, al to su neke djecje bolesti koje zivciraju na kucistima tog cijenovnog ranga, opcenito nekako su mi ta NZXT kucista ono "eye candy" i preplacena za svoj kvalitet i mogucnosti.
Iskreno znam tipa koji ima H440 i naprijed 3 120 SP venta i kaze da mu nije dobar airflow

Neznam stvarno sta fali po onoj recenziji tom Thermalteku, odvojite malo vremena i pogledajte recenziju iz mog posta, pa onda donesite nek primjedbe, a ne ovako samo na temelju imena.

Inace uz taj Thermaltake sam po strani promatrao i Phanteks enthoo pro koji je vec dosta ozbiljno kuciste, ali nije mi ljep ko onaj Thermaltake
Nije ništa čudno to. Taj H440 je prilično zaheban i airflow restrictive. Jebiga, prioriteti su mu tušina i vizual

Sama konfiguracija naprijed, te usisne rupice sa strane+mesh+dust filter.

Nije ništa bolje ni sa ispuhom gore, pogotovo ako je neki AIO još montiran. Probit zrak kroz guste finove radijatora+poklopac gore sa meshom...

Ali da kućište izgleda, izgleda
Sam Fischer je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na