Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.02.2010., 11:21   #151
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,101
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Sa dva 22 ili 24 neces nikad rastegnuti jednu aplikaciju preko cjelog ekrana (hoces probat ali neces koristiti tako jer nevalja tj predebela je crta u sredini sa klasicnim LCDovima koji ni nisu predvidjeni za spajanje) i onda se opet svodi na to da je 2560 puno bolje od 1920 (korisitm i jedno i drugo svakodnevno pa pricam iz iskustva ).
Ha dobro, to ipak spada u domenu specificnosti aplikacija i necijeg desktop habitusiranja. Radio sam na identicnom setupu kao kod tebe i nije mi bio po volji. Isto tako srecem vlasnike slicnog ili istog setupa. Kod mene je recimo bas suprotna navika i vise od 24" ne volim prelaziti. Generalnog primjera radi, za bilo kakve "unose" ne osjecam se ugodno na svemu vecem od 24"-a, dapache, ideal pisanja mi je na 19"-ici! Zato cu uvijek imati jednu 19"-icu na stolu, odnosno trenutno u zraku . Kad bi isao na dvije 30-tice, u sredini bi mi morala biti 19"-tica. Ali i sad mi se zna desiti da ponekad zbunjeno lovim gdje mi se nalazi strelica misa na 4 monitora . Neupitno je da se na sve priviknemo, ali eto, meni 30" uzima previse pogleda u rasporedu sa vise monitora. No kod tebe to funkcionira i dokazuje da postoje razliciti ideali desktop idile.

_______
Neupitno je da ce i najpasivniji korisnik vec nakon dva dana koristenja 2 monitora, brzo zakljuciti da se preporodio. Jednostavno, nova dimenzija rada. ALI to me nikako nije hipnotiziralo da je buducnost idealnog sucelja u gomilanju monitora! Naprotiv, neka od najlucidnijih sucelja u povijesti tehnologije su to osporila. Posebno u sferama gdje je potreban najvisa produktivnost paznje korisnika. Cak je dokazano (nije šala) da i kolor sucelje uzima vise produktivnosti (posebno na manjim povrsinama) nego ono koje koristi cisti "jednobojni" pristup. Nisu bez razloga vojni/med i slicni terenski PDA derivati uvijek inzistirali na tom pristupu. Jasno, danas vecini to zvuci spartanski i potpuno neprihvatljivo. Spomenut cu jedan primjer za one koje vole obogatiti tehno znanje pogledom u nesto drugacije promisljanje. Za razliku od "jedna od" ili "medju najboljima" postoji firma koja u svom polju nedodirljivo dominira vec 30 godina. Neki od proizvoda su bili 20 ili vise godina ispred vremena a danasnji CC i CC1 je po svemu dostupnom najmanje pet godina ispred svake postojece tehnologije. Koliko su napredni dovoljno govori da je i sluzbeno poznato kako je CC primarno financiran od vlade i vojske. No astronomska cijena i specificnost industrije cini ih za vecinu ljudi duhovima. CC se sigurno nece pojaviti medju konzumentskim proizvodima jer bi doslovno upropastio piramidu uobicajenog "muženja" i kalkuliranog otpustanja tehnologije po uobicajeno predvidjenim "road mapama" na koje smo osudjeni. Zasto ovo spominjem?

Kad sam davnih dana ranih 90-tih, po prvi put vidio njihova post pro sucelja, kao i mnogi ostao sam u cudu gdje se nalaze monitori? Kako je moguce da tako kompleksan sustav preko cijih ledja ide najzahtjevniji posao post pro-a moze biti pokriven sa jednim monitorom? Posebno sto identican pristup njeguju i danas. Kako to da netko tko ide od nule sa beskompromisnim pristupom i jos SUN-ovski moze podojiti sredstva bez ogranicenja... kako je moguce da ne zavrse na monitorskom preslagivanju tipa kontrole leta? Oni su upravo promisljanjem dosli do potpuno suprotnih zakljucka. U vrlo recentnom razgovoru i sam Zimmer je priznao da ni uz svu danasnju blagodat, niti sa jednim instrumentom u zivotu nije kreativnije i produktivnije stvarao svoje najproslavljenije uratke. Tajna je u nevjerovatnom sucelju koje jednim ekranom moze pokriti sve aktivnosti!

Post Pro u najvecoj produktivnosti zahtjeva da se pogled doslovno ne smije skidati sa video prikaza, dok ruke moraju biti 100% u sluzbi posla. Sjedio do operatera Spiro Guberina ili Ridley Scott, pogleda ne smije lutati okolo. Danas je gotovo nezamislivo da svaka kreativna ispomoc IT-a ne blagoduje sa nekoliko monitora. No njihov pristup je isao upravo suprotnim putem. Nakon $ milja ulozenih u unikatna "application aware" sucelja i precizno HAL-ovski prepoznavanje sto se poziva unutar aplikacije; stvoreno je "vodenasto" sucelje koje u jednom prikazu moze pokriti ono sto konvencionalni pristupi konkurencije ne mogu zamisliti bez piramide LCDa. Danas ce dodatni monitor kod njihovih proizvoda biti najcesce samo dodavanje dodatnih sucelja sa kojima neki klijent inace radi - a ne znatnije prosirivanje glavnog sucelja. Danas su otplovili od "vodenastog" MFX sucelja i trenutno eksperimentiraju sa raznim "remote desktop" kombinacijama, ali premisa pristupa ostaje identicna.

Htjede reci, kako bi dva monitora mogla postati nesluceno GUI carstvo kad bi se samo pomakli u nekom slicnom nadahnutom sucelju. Ako bi ovakvo nadahnuto sucelje ikad pokucalo na vrata fiksnih "zakonitosti" danasanjih OS-ova, tad bi doista mogli doziviti novu dimenziju zabave i produktivnosti.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 12:20   #152
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Mogu samo zahvaliti što konačno imamo raspravu koju je doslovce gušt čitati svaki post, pa čak i minorna prepucavanja nekih forumaša.

Visage, svaki tvoj post dodatno podiže dojam threadu, a siguran sam da nisam jedini sa tim mišljenjem.

A ja ne znam jel se za hvaliti, ali kad je već na temu, jučer se dokopao Compaq Qvision 210, 21" CRT koji je naprosto enorman.

Zanima me ponešto o njemu, kao i kvaliteta, ako netko zna. Prvenstveno ciljam na one upućenije, poimence: Visage.

Sve što google baca su specifikacije i dućani.

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport...D=c00331206#A0

http://slando.com.ua/photos/live/97/...634097_2_F.jpg

Monitor je vizualno u odličnom stanju, a zadnji put kad sam ga upalio je radio perfektno.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2010., 12:33   #153
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Compaq QVision 210 20" Monitor.
To su klasične igre sa dužinom diagolale kod CRT-a. U principu dobiješ manju diagonalu nego što sugerira šifra modela i/ili kako se prodaju.
-->
Citiraj:
Picture Tube (diagonal) 21 inch Full square
Viewable Image Area (diagonal) 49.6 cm (19.5 inches)
Ako dobro čitam idealni rad je na 1280x1024 uz 85 Hz.
Kod specifikacija piše --> Compaq QVision 210 20" Monitor.
To su klasične igre sa dužinom diagolale kod CRT-a. U principu dobiješ manju diagonalu nego što sugerira šifra modela i/ili kako se prodaju.
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 12:40   #154
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Compaq QVision 210 20" Monitor.
To su klasične igre sa dužinom diagolale kod CRT-a. U principu dobiješ manju diagonalu nego što sugerira šifra modela i/ili kako se prodaju.
To mi je i više nego jasno, svaki CRT s kojim sam se susreo ima 1" manju stvarnu dijagonalu.

Gdje si pronašao podatak o nativnoj rezoluciji?
-->
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
Ako dobro čitam idealni rad je na 1280x1024 uz 85 Hz.
Kod specifikacija piše --> Compaq QVision 210 20" Monitor.
To su klasične igre sa dužinom diagolale kod CRT-a. U principu dobiješ manju diagonalu nego što sugerira šifra modela i/ili kako se prodaju.
To mi je i više nego jasno, svaki CRT s kojim sam se susreo ima 1" manju stvarnu dijagonalu.

Gdje si pronašao podatak o nativnoj rezoluciji?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 12:53   #155
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
Product Features

Display Resolutions / Refresh Rates (Noninterlaced)
1600 x 1200 60, 70, and 75 Hz
1280 x 1024 60, 75 and 85 Hz
1024 x 768 60, 70, 72 and 75 Hz
800 x 600 72 and 75 Hz
720 x 400 (Text mode) 70Hz
640 x 480 60, and 75 Hz
640 x 350 70 Hz
Koliko vidim iz specifikacija 1280 x 1024 je jedina reza na kojoj ide na 85Hz (mada mi nije jasno kako na manjim rezolucijama ne ide više od 75Hz)
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 12:58   #156
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Slabo imho,ovisno kakva je kvaliteta prikaza,F900P LG je 100hz imao na 1280x1024,TCO03 specku,i USB hub, Destro ne bi bilo loše da malo manju dijagonalu žrtvuješ za veći refresh i manje zračenje? Ipak je to kantusina taj Compaq,ovaj LG je po meni i jedan od najljepših CRT-ova,a i slika je vrlo vrlo pristojna za 250kn koliko idu u oglasniku. Da ne kažem odlična.

Djeluje mi jajoliko malo na rubovima,koje je to tuba?

http://www.mercadolibre.com.uy/jm/im...1_2484.jpg&v=E

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 10.02.2010. u 13:10.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 12:59   #157
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
Koliko vidim iz specifikacija 1280 x 1024 je jedina reza na kojoj ide na 85Hz (mada mi nije jasno kako na manjim rezolucijama ne ide više od 75Hz)
To što je najveća herzaža na toj rezi ne znači da mu je to nativna rezolucija.

Koliko se ja sjećam 1600x1200 mu je bila nativna rezolucija, na tih 75Hz.

Prema tome bi onda bivši aoc9k+ 19" trebala nativna reza bit 640x480@160Hz, ili koja god je brojka tu bila
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 14:10   #158
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Čisto sam komentirao specifikacije, nigdje nisam napisao da mu je to nativna reza već da bi ga bilo najpametnije koristiti na toj rezi. (to je pjesnik htio reći)
Neznam kak tebi ali meni ispod 85Hz glava ko bundeva nakon dužeg rada.
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 14:23   #159
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
Čisto sam komentirao specifikacije, nigdje nisam napisao da mu je to nativna reza već da bi ga bilo najpametnije koristiti na toj rezi. (to je pjesnik htio reći)
Neznam kak tebi ali meni ispod 85Hz glava ko bundeva nakon dužeg rada.
Ma mislio sam da si našao neku drugu stranicu, jel

Na 2x19" koju sam imao, 85Hz na aocu je bio nekakav ekvivalent 75Hz na videoseven-u n96, koji je ipak bio diamondtron ako se ne varam (dvije horizontalne linije na samom ekranu).

Usporedit će biti teško jer diamondtrona nemam više, al u konačnici možda ga zamijenim za njega
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 17:53   #160
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,101
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
A ja ne znam jel se za hvaliti, ali kad je već na temu, jučer se dokopao Compaq Qvision 210, 21" CRT koji je naprosto enorman.
Druga generacija golijata i klasicni Digitalov dizajn

Jedino sto mu fali je mali LCD kontrolni ekrancic koji krasio razne CTX ali i neke konkurentne modele. Nemam sad volje pretrazivati modele ali valjda se netko jos sjeca tih malih sexy LCD-a pored kontrolnih gumbi? Velika su šminka bili i bas su dizali izgled monitora. CTX je u pocetku imao vrlo zapazene modele i koliko vidim jos uvijek sluzbeno ima CRT modele u ponudi

Qvisioni kao i neki Digitali, znali su imati i po nevjerovatna 3 ulaza! 2xVGA i kolegu BNC-a. Jesi li dobio takvog ili "samo" sa dva? Ili nedaj boze samo sa jednim?

Imali su i gomilu slobodnih preseta za memoriranje vlastitih postavki slike, pa si mogao za sve moguce kombinacije u dva klika postaviti idealnu sliku. Prva reza je imala smisla u njegovo vrijeme i to kad je bio nekome glavna radna povrsina. Ali to ocigledno nije kod tebe slucaj. Tako da ga ima smisla voziti na jednoj rezi nize. Ako ce ti biti kao neki video monitor ili za baciti koji prozor sa strane, onda ce i sa 75Hz biti zadovoljan. Ovisi kako dise sa predjenom kilometrazom a to ces vidjeti tek nakon vise dana rada.
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2010., 18:22   #161
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
meni je flatron f920b na 100hz jedne noći tak lijepo spalio oko da mi je mjesec dana bilo crveno dok sam uz 959nf ili ovog sony-ja znao provest besane noći na 85hz bez ikakvih posljedica.
Dok je crt monitor ispravan 85hz je čist dovoljno i ok za tekst a 75hz može proći za igru ili filmove
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 18:40   #162
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Sad bi ti rekao šta je meni spalio,a koristio sam ga 6g+. Nemoj pričat nesuvislice,da ne kažem nešto u neskladu sa kulturnom temom. Opet sam kupio starcima u firmu F720P modele i ništa im nije spalio,a bulje kao telad u njih 8h dnevno,radije čak nego na Samsung šrotex-wide TN modele 22 koje smo uzeli u stvari kao primarne,zato sam i pitao Visagea za Matrox,prije par stranica,jer bi se pospajali kako Bog zapovijeda.

Ako mi jajasti ADi 5P nije spalio ništa od 1997-2002,nije ni Flatron od 2003-2008/09 čak. Ovaj iz mog kompa je prvi LCD koji sam imao,prije njega je bio Flatron. Philipse 14/15 ni neračunam prije 1997.

Da ne bude opet zabune i kojekakvih usporedbi kako je 75hz na nekim CRT-ima bolje nego 100hz na drugim,jer mi se to ne sluša,ja sam samo iznio vlastiti statement,naravno,ne moramo se složiti. Meni je 100hz na tom Flatronu bilo savršeno,ja sam F900P model imao.

Najbolji dokaz je možda da sam završio pola srednje i fakultet na njemu, a da mi je dioptrija ista,ne kažem to jer jedem puno mrkve,nego zbog toga što sam stvarno sve radove,tablice,knjige,vježbe odrađivao na kompu većinu vremena,da ne pričam caseove,seminare i diplomski. Ništa mi nije.

Dajem ti za pravo da ti je oko crveno,ali da je od jedne specifične noći na Flatronu,ne bih rekao,tu bi se samo nasmijao.NHF
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 18:51   #163
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Druga generacija golijata i klasicni Digitalov dizajn

Jedino sto mu fali je mali LCD kontrolni ekrancic koji krasio razne CTX ali i neke konkurentne modele. Nemam sad volje pretrazivati modele ali valjda se netko jos sjeca tih malih sexy LCD-a pored kontrolnih gumbi? Velika su šminka bili i bas su dizali izgled monitora. CTX je u pocetku imao vrlo zapazene modele i koliko vidim jos uvijek sluzbeno ima CRT modele u ponudi

Nije baš neka premija od monitora - više kristalna kugla, ali mislim da si na ovo mislio s tim malim LCD-om tatrane, jeli?



Mislim da mi je to đubre još negdje u garaži
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 18:54   #164
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Mi ih nismo svojedobno zvali ceteiks nego cernobil. Bilo ih je nekoliko u nekoć popularnoj igraoni,ne bi imenovao. Mislim da sam vrlo rijetko uplaćivao drugi sat igranja Starcrafta na tome. Kad smo već kod očiju i glave. U kombinaciji sa neprimjerenom jačinom zvuka u jeftinim slušalicama, adrenalinom igranja sa Zergovima,i wipeanjem,dobitna kombinacija.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 18:56   #165
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@The Dream. Pa naravno da ćeš imati najveći mogući refresh na rezoluciji koju koristiš. Neznam niti jedan dobar razlog zašto u normalnim okolnostima ne bi imao To kaj neki imaju fiks ideje, nek imaju!
  Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 18:58   #166
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Pa ja sam također iznjeo svoje iskustvo. Inače tog lg-a sam imao skoro tri godine i jedino kaj mu mogu zamjetit je ta besana noć. Neznam možda me malo zeznulo kaj sam u monitor buljio po mraku sa nafrljenim contrastom na 95 a brightness na 0 . Inače jedan od boljih crt monitora 19 inča koje sam vidio (vrlo dobra oštrina slike u sredini ekrana. Naprimjer tada sam ga uspoređivao sa samsungom 997df i samsung mi se pokazao lošijim u toj usporedbi)
Neželim reći da je 85hz bolje od 100hz ali tvrdim 85hz je čist ok i 100hz po meni nije must- have za crt
Naprimjer 959nf sam držao na 1152:864 i 85 iako sam mogao iz tog monitora izvući i 120hz na toj rezi

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 10.02.2010. u 19:09.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 19:01   #167
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
To mi je kao da otiđem na bankomat i hoću izvaditi 100 kuna, ali mi izbaci 85 jer je to eto dovoljno :P
  Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 19:06   #168
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Pa ja sam također iznjeo svoje iskustvo. Inače tog lg-a sam imao skoro tri godine i jedino kaj mu mogu zamjetit je ta besana noć. Neznam možda me malo zeznulo kaj sam u monitor buljio po mraku sa nafrljenim contrastom na 95 a brightness na 0 . Inače jedan od boljih crt monitora 19 inča koje sam vidio (vrlo dobra oštrina slike u sredini ekrana. Naprimjer tada sam ga uspoređivao sa samsungom 997df i samsung mi se pokazao lošijim u toj usporedbi)
Neželim reći da je 85hz bolje od 100hz ali tvrdim 85hz je čist ok i 100hz po meni nije must- have za crt
Kužim,zato sam i napisao da se ne moramo složiti i NHF naznaku. Da,vidiš,sjetio si me i na Dynaflata,baš sam na drugoj temi pričao o njemu,i on je u firmi,ali u špajzi lol. Jedan tj. prodan,drugi u špajzi.

@duke,no da..max refresh za nativnu rezu.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 20:27   #169
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ha dobro, to ipak spada u domenu specificnosti aplikacija i necijeg desktop habitusiranja. Radio sam na identicnom setupu kao kod tebe i nije mi bio po volji. Isto tako srecem vlasnike slicnog ili istog setupa. Kod mene je recimo bas suprotna navika i vise od 24" ne volim prelaziti. Generalnog primjera radi, za bilo kakve "unose" ne osjecam se ugodno na svemu vecem od 24"-a, dapache, ideal pisanja mi je na 19"-ici! Zato cu uvijek imati jednu 19"-icu na stolu, odnosno trenutno u zraku . Kad bi isao na dvije 30-tice, u sredini bi mi morala biti 19"-tica. Ali i sad mi se zna desiti da ponekad zbunjeno lovim gdje mi se nalazi strelica misa na 4 monitora . Neupitno je da se na sve priviknemo, ali eto, meni 30" uzima previse pogleda u rasporedu sa vise monitora. No kod tebe to funkcionira i dokazuje da postoje razliciti ideali desktop idile.
Uhhh, na 19ci sam zadnji put radio 2002 kad sam ga zamijenio sa 22" . Ali i na 19" sam koristio 1600*1200 jer mi uvijek treba "prostora" tj. rezolucije.

Kad sam kupio ovaj drugi 20" monitor za sa strane ustedio sam oko 1000 kn na tintama (u godinu dana) jer prije toga sam uvijek printao refenece/slike modela koje radim i to po 10-15 A4 papira full color za svaki kut/detalj koji mi je treba, sad uvijek drzim sliku koju radim na drugom montoru i jos mogu zoomirati kolko trebam . Glavni monitor je na full screen tako da mi to znatno pomaze, cak i vise nego sam mislio, sad se stalno dvoumim oko jos jednoga sa lijeve strane ali posto bi zahtjevalo jos jednu graficku odustao sam od toga za sad . .

Evo ovako izgleda radni setup u full rezoluciji (cropan je samo task bar )
http://www.lewis.tomsoft.hr/temp/LW/...dual-setup.jpg
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 20:29   #170
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Neka kopija nove E i S klase. Koja je to pila,jesam dobro vidio Toyota?

http://www.batfa.com/new_car_toyota_crown_royal.htm

http://carscoop.blogspot.com/2008/02...-includes.html

Nisam informiran jesi li ga obradio do sada,ali to bi definitivno volio vidjeti,ja se ispričavam na OT-u.

http://www.viktormotosport.hr/cadill...-v8-northstar/

Točno taj model,1993g. V8,300ks,manual mjenjač 5 brzina.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 20:35   #171
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,101
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Nije baš neka premija od monitora - više kristalna kugla, ali mislim da si na ovo mislio s tim malim LCD-om tatrane, jeli? Mislim da mi je to đubre još negdje u garaži
Alal ti Vera Dizele

Ogledniji primjerak nisi mogao naci. Ne samo sto ima spomenuti LCD, vec cak ima i pozadinsko! Ne trebam spominjati da je ohohoho modela bilo bez pozadinskog osvjetljenja. Ajoj kako je lijep, sad bi mu odma neku namjenu izmislio sam da gledam taj ekrancic. Koje su mu specifikacije i reze bile?


Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Mi ih nismo svojedobno zvali ceteiks nego cernobil. Bilo ih je nekoliko u nekoć popularnoj igraoni,ne bi imenovao. Mislim da sam vrlo rijetko uplaćivao drugi sat igranja Starcrafta na tome. Kad smo već kod očiju i glave. U kombinaciji sa neprimjerenom jačinom zvuka u jeftinim slušalicama, adrenalinom igranja sa Zergovima,i wipeanjem,dobitna kombinacija.
Kasniji modeli su bili Samsung prepakiranci. To je zadnje vrijeme kad su vise manje svi isli na Samsunga koji je dominirao donacijom ekrana. Ali pamtim odlicne 15" i 17" CTX-e u vrijeme kad su bili na listi preporuke.

---
Sto se tice refresha, normalno da je oku ugoda svako penjanje od pozeljnih 85 Hz-a na vise. Samo 1:1 nisu svi monitori jednako "postojani" kad prelaze svoje preporucene specifikacije a ovisno o stanju ili kvaliteti ustroja... cesto puta po cijenu nacimanja zivota monitora. Kod dosta zavrsnih shortneck modela, geometrija i citljivost su znali placati cijenu kod forsiranja zeljenih refresha. Jos kad dodamo kombinaciju vise vlasnika; razlicitih rezima rada i kvalitete odrzavanja... onda sve pomalo igra ulogu. Sto je jednom budjenje, drugome je naprezanje i sistematsko skracivanje vijeka trajanja. Zato je kod vecih modela, kvalitetan adapter itekako bio dobra mjera za odredjivanje razumnih odnosa kvalitete i dugovjecnosti monitora.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 20:36   #172
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Qvisioni kao i neki Digitali, znali su imati i po nevjerovatna 3 ulaza! 2xVGA i kolegu BNC-a. Jesi li dobio takvog ili "samo" sa dva? Ili nedaj boze samo sa jednim?

Jedan VGA, RS232 (serijski, za što je to ako se može saznat?), te rgb bnc konektori.

Nakon što provjerim da radi, prodao bih ga jer nemam mjesta u sobi za njega, jedino na radnom stolu (kad kažem radni, onda mislim radni, ne za računalo, monitor i te tričarije), pa me zanima koliko on objektivno vrijedi? Svjestan sam da nije puno, ali nije zgoreg pitat
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 20:37   #173
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Neka kopija nove E i S klase. Koja je to pila,jesam dobro vidio Toyota?

http://www.batfa.com/new_car_toyota_crown_royal.htm

http://carscoop.blogspot.com/2008/02...-includes.html
Hehe je to je Toyota Crown 2008 POLICE model. Te CROWNice idu samo za Japansko trziste i nebi vjerovo ali ovo je vec Generacija 13 (da 13 a golf doso tek do gen. 6 )) I toyota crown izlazi/postoji od 196x godine .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 20:42   #174
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Alal ti Vera Dizele

Ogledniji primjerak nisi mogao naci. Ne samo sto ima spomenuti LCD, vec cak ima i pozadinsko! Ne trebam spominjati da je ohohoho modela bilo bez pozadinskog osvjetljenja. Ajoj kako je lijep, sad bi mu odma neku namjenu izmislio sam da gledam taj ekrancic. Koje su mu specifikacije i reze bile?

100Hz na 1024x768

Oš da ti ga schenkam, ako ga pronađem?
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 20:43   #175
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Nisam informiran jesi li ga obradio do sada,ali to bi definitivno volio vidjeti,ja se ispričavam na OT-u.

http://www.viktormotosport.hr/cadill...-v8-northstar/

Točno taj model,1993g. V8,300ks,manual mjenjač 5 brzina.
Nazalost nisam .

Jedini do sad Cadillac kojeg sam radio bio je prije 6 godina - nekog monovlumena - Cadillac SRX
http://slike.hr/slike/cadillac_e4320.jpg.html

Tad jos nisam imao Dual setup monitora, to sam radi ona iiyami 22" CRT na 1920*1440@75 Hz koja i dan danas veselo radi na drugom kompu iza ledja .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 20:43   #176
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Pokušaj sa 200,250kn ići Destro,morao bi otići lagano. I preporučam potragu za NF-om,imao sam broj čovjeka koji ga je za 200 davao, ili spomenutog Flatrona 900,920 ako stanu na stol.

@Lewis,da si obradio tog Cadillaca gore i poslao mi sve na PM,jasno..Ustvari,kvragu,kupiti ću ga za 27 000kn. Briga me. LOL
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 20:57   #177
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Pokušaj sa 200,250kn ići Destro,morao bi otići lagano. I preporučam potragu za NF-om,imao sam broj čovjeka koji ga je za 200 davao, ili spomenutog Flatrona 900,920 ako stanu na stol.
Mah, CRTac sam odavno prekrižio, pogotovo što mi sad treba za moju "sekundarnu" kantu, vraćam svog nikad prežaljenog dothana 740 i agp 7800GS+ od gainwarda

Mislim dat bratu malo da se educira na posebnom kompu na kojem baš ne može igrat sve nove igre, al da se ipak fino može poigrat neke starije naslove, tipa, D2, WC3, etc. pa ne želim da ko ja sa dioptirije 0 završi na -6, te će na LCD odmah skoknut, mislim da je to pametnije.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 21:39   #178
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,101
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Uhhh, na 19ci sam zadnji put radio 2002 kad sam ga zamijenio sa 22"
Hehehe, ne, ciljao sam na 19" LCD. Tvoju rezu, nekoch CAD-ovsku miljenicu je mogao gurati jedino CRT i to pozeljno vrlo kvalitetniji primjerak


Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
ali posto bi zahtjevalo jos jednu graficku odustao sam od toga za sad . .
Zato sad imamo Eye-finjakuše i prvu sljedecu kartu kad ubacis, vise nikad necemo razmisljati od dodatnoj karti. Cak ni sa Matroxom, otkako se post toga ukakako od straha pa izbacio prvu Octalušu. To nazalost ne mogu nikako dokazati, ali tesko mi je povjerovati da je izlazak ove kartice slucajan istom nakon sto je ATI izbacio Eye-fini mini kartice. Sto ce reci da su morali imati neko saznanje o paralelnim aktivnostima i datumima izbacivanja.


Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
RS232 (serijski, za što je to ako se može saznat?)
Za namjenu koju te vise nijedan serviser nece previse zainteresirano docekati

Fino, dva ulaza. Ne trpim LCD/CRT monitore sa jednim ulazom, to je zlocin!


Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
pa me zanima koliko on objektivno vrijedi? Svjestan sam da nije puno, ali nije zgoreg pitat
Besplatni oglasnik uz pokoju sliku i nada u nekih 250kn kao plafon. Mada nije da se mozda ne bi nasao kupac i za vise, samo sumnjam iz prve.


Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
100Hz na 1024x768 Oš da ti ga schenkam, ako ga pronađem?
Vrlo rado, stvarno je krasan ali znam da ga ne bih mogao zadrzati. Cak i za retro kompove sam polako poceo raditi strategiju za potpuni prelaz na 15 ili 17" LCD TV-e. Steta, stvarno je krasan. Cijena? U domeni daj sto das. Ostavi ga za neku konzolicu.


OT odgovor :

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
http://www.viktormotosport.hr/cadill...-v8-northstar/ Točno taj model,1993g. V8,300ks,manual mjenjač 5 brzina.
Taj model me je sjetio na izvornijeg rodjaka Allantéa koji mi je najljepsi Cadi ikad. Potpuno pod dojmom AM Virage karoserije ali opet poseban.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 21:45   #179
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Ako ga pronađem - tvoje je da samo platiš šipanje ili se dogovorimo ako netko od pijandura bude prolazio kroz Orahovicu da ga pokupi, nije problem da još neko vrijeme uživa u blagodatima mog dumpa stare elektronike i PLC-a
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 21:57   #180
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Zato sad imamo Eye-finjakuše i prvu sljedecu kartu kad ubacis, vise nikad necemo razmisljati od dodatnoj karti. Cak ni sa Matroxom, otkako se post toga ukakako od straha pa izbacio prvu Octalušu. To nazalost ne mogu nikako dokazati, ali tesko mi je povjerovati da je izlazak ove kartice slucajan istom nakon sto je ATI izbacio Eye-fini mini kartice. Sto ce reci da su morali imati neko saznanje o paralelnim aktivnostima i datumima izbacivanja.
Matrox mi nikako neigra nazalost, morao sam ga se odreci (G400 DulaHead sam dugo imao ) kad sam poceo ozbiljnije raditi 3D modeliranje (za animaciju mi je jos bio OK priej toga). OpenGL im je visestruko sporiji od Nvidie i ATIa ali ATI jos uvijek nije uspio napravit postene OpenGL drivere pa i njih preskacem za sad . Kad sam presao sa Matrox a na 3DLabs tamo krajem 90ih ubrzanje OpenGLa je bilo enormno .

Ali ovaj Display port bi mogo postat OK u buducim serijama grafickih jer vidim da su ih poceli usavrsavat i ubrzavat refresh.

Nego kolko vam se dugo "zagrijava" neki od ovih CRTova da prestane "disati" ? Mojoj 22ci treba oko 9-10min da se slika "rastegne" onako kako je zapravo namjestena . To me uvijek zivciralo kod CRTa pa sam ga palio malo ranije i sanjao o "power on" funkciji da ga namjestim da se pali prije nego dodjem kuci a da ne palim komp . Dok sam imao Nokiu 447Pro njoj je trebalo 15ak minuta da se posteno zagrije.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na