Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.08.2015., 10:58   #2161
GTC
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 64
Ako na kompu imam legalni Win 10, i nakon instalacije zamijenim grafičku karticu, da li na toj konfi onda mogu napraviti čisti reinstall Win 10 opet?
GTC je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2015., 11:03   #2162
GTC
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 64
Citiraj:
Autor KhongLo Pregled postova
jer sam ionako još od 7-ice stekao naviku da lupim WIN key i počnem pisati naziv onoga što mi treba. To WIN + naziv_programa je jedna od stvari koje mi zasad fale u 10-ki
Meni ovo funkcionira na 10-ki. Kad lupim Win key i počnem pisati, automatski mi prebaci na search.
GTC je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2015., 11:22   #2163
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor GTC Pregled postova
Ako na kompu imam legalni Win 10, i nakon instalacije zamijenim grafičku karticu, da li na toj konfi onda mogu napraviti čisti reinstall Win 10 opet?
Znam da windows aktivacija šljaka na način da možeš promijeniti možda 2-3 komponente maksimalno da ti ih prizna, iako ništa kritično (matična ploča recimo) jer to već računa ko drugo računalo, od zamjene samo grafičke ne bi trebalo odbaciti aktivaciju, ali ne uzimaj me za riječ.
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2015., 11:24   #2164
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Citiraj:
Autor KhongLo Pregled postova
I meni se odluka da na dva mjesta možeš kontrolirati kako će se OS ponašati činila blago rečeno neobičnom na prvu ruku, ali zapravo mislim da ima nekog smisla.
Cilj je kroz vrijeme u potpunosti maknuti Control Panel. Dotični još postoji jer nisu stigli portati sve opcije u Settings app.

Citiraj:
Rekao bih da je 10-ka sličnija 7-ici nego što je to 8-ica bila. S obzirom da se posljednih godina svi okreću mobilnom tržištu, takve novotarije nisu čudne. Sigurno je i Microsoftu lakše raditi samo na jednom jedinstvenom OS-u, nego da imaju jedan za smartphone i tablete, a drugi za desktope i laptope.
To je istina. Nažalost tu smo nastradali malo mi korisnici Windows tableta gdje mi se Win8 malo više sviđa. Nedostaje Charms bar, gestures u IE-u i generalni izgled Start Screena koji je IMHO lošiji na Win10.

Citiraj:
Autor GTC Pregled postova
Ako na kompu imam legalni Win 10, i nakon instalacije zamijenim grafičku karticu, da li na toj konfi onda mogu napraviti čisti reinstall Win 10 opet?
Da, moš mijenjati sve osim matične a i to se može nešto srediti ako nazoveš 0800 300 300

Citiraj:
Autor GTC Pregled postova
Meni ovo funkcionira na 10-ki. Kad lupim Win key i počnem pisati, automatski mi prebaci na search.
To je dafautlni behaviour, lupiš Start i samo pišeš. Iako se kod nekih koji su upgrejdali pojavljuje problem da dotični fičr ne radi.

*****************************

Nego, build 10525 je dobar, radi malo brže nego 10240. Trenutno se igram sa jednim malo novijim buildom koji je osjetno brži nego 10525 u VM-u sa istim postavkama. Ako bude sve kako spada u listopadu ćemo imati OS koji će biti barem jednako brz kao i Win8.1, ako ne i brži. Pogotovo na low end konfama/laptopima/tabletima. Listopad bi bio i moja preporuka za prebacivanje sa Win7 i Win8 na Win10 za one koji sumnjaju u dovršenost Win10.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2015., 11:44   #2165
GTC
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 64
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Nego, build 10525 je dobar, radi malo brže nego 10240. Trenutno se igram sa jednim malo novijim buildom koji je osjetno brži nego 10525 u VM-u sa istim postavkama. Ako bude sve kako spada u listopadu ćemo imati OS koji će biti barem jednako brz kao i Win8.1, ako ne i brži. Pogotovo na low end konfama/laptopima/tabletima. Listopad bi bio i moja preporuka za prebacivanje sa Win7 i Win8 na Win10 za one koji sumnjaju u dovršenost Win10.
Što točno misliš pod brži? Ja sam napravio samo upgrade sa 7 na 10 (znači bez clean reinstalla nakon) i ne osjetim nikakvu razliku u ničemu, osim u boot-u. Treba mrvicu dulje da se boota 10-ka (bar meni), ali sam rad u OS-u mi nije niš brži ili sporiji naspram 7-ice. Konfa je 7 godina stara, C2Q9400 + SSD.
GTC je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2015., 11:55   #2166
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
@KhongLo evo npr glomaznih ikona http://i.imgur.com/HqNraev.png

Da ne kažem da se ta siva tema i titlebar, glomazne ikone i veliki fontovi ne ponavljaju ni u exploreru niti čim se bilo gdje klikne na neke advanced settingse koji izgledaju isto valjda još od win 98/xp. Eto to čisto ovako s estetske strane.

Naravno ima tu još par stvari koje mi nisu drage, kao puno manje opcije vezanih za način na koji se vrše win updatei... Al dobro, da ne počinjem sad.


Uglavnom, i ja se nadam da će se dosta stvari ispeglat dalje s novim apdejtima.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2015., 12:04   #2167
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Citiraj:
Autor GTC Pregled postova
Meni ovo funkcionira na 10-ki. Kad lupim Win key i počnem pisati, automatski mi prebaci na search.
Meni je funkcioniralo prvih dan ili dva, ali nakon toga je prestalo

Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Cilj je kroz vrijeme u potpunosti maknuti Control Panel. Dotični još postoji jer nisu stigli portati sve opcije u Settings app.
Nisam to znao, hvala na informaciji! A ja sam već imao dobro razrađenu cijelu teoriju koja sada pada u vodu

Citiraj:
To je istina. Nažalost tu smo nastradali malo mi korisnici Windows tableta gdje mi se Win8 malo više sviđa. Nedostaje Charms bar, gestures u IE-u i generalni izgled Start Screena koji je IMHO lošiji na Win10.
E to je upravo ono što sam pred kraj prethodnog posta rekao: netko će nečime u cijelom tom prijelazu prema jedinstvenom OS-u morati biti malo zakinut i naći način kako da prijeđe preko toga. Ako nemaš neku realnu potrebu da na tabletu imaš 10-ku, guraj onda s 8-icom dok joj traje support ili dok tablet ne prdne.

Citiraj:
Autor GTC Pregled postova
Ja sam napravio samo upgrade sa 7 na 10 (znači bez clean reinstalla nakon) i ne osjetim nikakvu razliku u ničemu, osim u boot-u. Treba mrvicu dulje da se boota 10-ka (bar meni), ali sam rad u OS-u mi nije niš brži ili sporiji naspram 7-ice. Konfa je 7 godina stara, C2Q9400 + SSD.
I ja sam napravio upgrade (također bez clean installa) i boot time mi je mrvicu lošiji nego na Win 8.1, no te 2.5 sekunde čekanja više me ni najmanje ne smetaju, dok se jedan kolega isključivo zbog toga vratio na Win 7

Citiraj:
Autor nub Pregled postova
@KhongLo evo npr glomaznih ikona http://i.imgur.com/HqNraev.png
Aha, na te si ti mislio. Pa ne otvaraš valjda Settingse tako često da gledaš u te ikone
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2015., 17:48   #2168
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Microsoft je u novijim buildovima popravio HRPETINU bugova, većinom problema sa nekompatibilnim aplikacijama koje smetaju kod nadogradnje sa Win7 ili Win8. Oni koji imaju specifične chipsetove, drivere i aplikacije (prvenstveno za fingerprinte senzore i web kamere) su zato malo kasnije na redu što se tiče automatske nadogradnje.

Isto tako Fast Startup (onaj brzi boot iz Win8) je sporiji zbog sljedećih procesa:

MsMpEng.exe
SppSvc.exe
SearchUi.exe
System.exe

te je otvoren ticket u internom TFS-u gdje rade na tome.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2015., 17:50   #2169
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
Instalirao sam W10 na laptop i sve je bilo u redu dok nisam instalirao nvidia drivere za dodatnu grafičku. Laptop se nakon restarta više ne može upaliti, točnije nakon što ga upalim odma se pojavi strelica od miša i konstantno se mijenja iz strelice u onaj krug i tako non stop. Ne pojavi mi se opće ni onaj logo od Asusa pri paljenju, ne mogu ući u BIOS, ne mogu bootat sa usb-a da ga reinstaliram, ništa.

Je li netko čuo za takav problem već?

EDIT: Moja greška, nisam primjetio da je otišao u sleep pa nisam nikako mogao dobit bios, ali kad sam ga ugasio skroz i upalio normalno se boota i onda prije windows logoa zablokira tako. Moram li radit reinstall windowsa ili se može spasit nekako?

Zadnje izmijenjeno od: n30n. 23.08.2015. u 18:03.
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2015., 18:05   #2170
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,363
Jel imao netko možda problem s povlačenjem w10 putem onog Media Creation Toola?
Konstatno mi na laptopu javlja grešku: Something happened 0x80070490 - 0x20016
Isprobao sam sve "fixeve" koje spominju po netu, ali nema pomaka.
Netko se susreo s ovim možda?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2015., 21:12   #2171
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Jel imao netko možda problem s povlačenjem w10 putem onog Media Creation Toola?
Konstatno mi na laptopu javlja grešku: Something happened 0x80070490 - 0x20016
Isprobao sam sve "fixeve" koje spominju po netu, ali nema pomaka.
Netko se susreo s ovim možda?
Razlog - MCT je smeće.

http://msft.gq/gxn/
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2015., 21:30   #2172
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Razlog - MCT je smeće.

http://msft.gq/gxn/
Mene i dalje zanima kako to da si encikopedija Microsoft znanja? Ovo nije podjebavanje ili nešto, samo radoznalost.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2015., 21:45   #2173
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Nisam ja nikakva enciklopedija znanja Na ovom forumu ima hrpa ljudi koji znaju puno više od mene.

Samo eto, zanimam se za MS i relativno shvaćam način kako stvari funkcioniraju + imam pristup nekim informacijama koje mi proširuju horizonte, jel
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2015., 22:03   #2174
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
LOL

Citiraj:
Some smaller pirate sites have become concerned about Windows 10 system phoning home too many hints regarding that the users are accessing their site. Therefore, the pirate administrators have started blocking Windows 10 users from accessing the BitTorrent trackers that the sites host. The first ones to hit the alarm button were iTS, which have posted a statement and started redirecting Windows 10 users to a YouTube video called Windows 10 is a Tool to Spy on Everything You Do. Additionally, according to TorrentFreak, two other similar dark web torrent trackers are also considering following suit. "As we all know, Microsoft recently released Windows 10. You as a member should know, that we as a site are thinking about banning the OS from FSC," said one of the FSC staff. Likewise, in a message to their users, a BB admin said something similar: "We have also found [Windows 10] will be gathering information on users' P2P use to be shared with anti piracy group."



tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2015., 07:13   #2175
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Mene i dalje zanima kako to da si encikopedija Microsoft znanja? Ovo nije podjebavanje ili nešto, samo radoznalost.
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Nisam ja nikakva enciklopedija znanja Na ovom forumu ima hrpa ljudi koji znaju puno više od mene.

Samo eto, zanimam se za MS i relativno shvaćam način kako stvari funkcioniraju + imam pristup nekim informacijama koje mi proširuju horizonte, jel
Mnogi se boje da ih MS špijunira, a u MS-u nisu ni svjesni da postoji Mario koji zna svaki njihov korak i prije nego ga oni naprave
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2015., 08:06   #2176
Wizzard
Premium
Moj komp
 
Wizzard's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 489
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
LOL
Rekao bih ništa neiznenađujuće..e sad kako ovo protumačiti žestoka borba protvih piratizacije općenito ili same privatnosti korisnika tj sajtova..kako god onaj lik sa youtuba je lijepo objasnio situaciju pod predpostavkom da ms i par tamo navedenih sajtova usko surađuju sa vladom i da daju podatke ukoliko vlada od njih to zatraži..rekao bih dvosjekli mač..sa jedne strane ok sa druge ne..ako ćemo gledati samo prvatnost korisnika tu sam apsolutno na strani korisnika bez obzira na sve ali ako bi se išlo u korist države tipa nacionalna sigurnost to su već neki drugi parametri u igri i u takvim slučajevima ukoliko zatrebaju nekakve informacije zašto ne...a i ovi banovi određenih sajtova wina 10 je samo pokazatelj koliko je jaka borba za privatnost...s obzirom stvarno koliko u ovom zadnjem ms-ovom os-u se zadire u privatnost korisnika ništa više niti je čudno niti iznenađujuće..Nebih se na kraju iznenadio da igre počnu funkcionirati samo na win 7 ili 8
__________________


CPU: Amd Ryzen 5 5600 cooled by CM Hyper 212 EVO
MBO: Gigabyte Aorus B550 Elite V2
RAM: 2x16gb ddr4 G Skill F4-3200C16-16GVK
VGA: Gainward Rtx GeForce 2060 Super 8gb
HDD: Nvme Kingston KC 3000 1TB+Cruical SSD BX500 1TB+1000Gb WD10EZEX-22MFCA0
PSU: SeaSonic G-Series (Gold) Modular 550 W
Case: Ms Falcon Blue Led Fans Pro Gaming Case
Mause: Logitech G403 Hero
Monitor: Asus Tuf Gaming VG249 24"
OS: Win 10 X64 Pro
Sound: SB X-FI Xtreme Audio
Wizzard je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2015., 08:41   #2177
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Ja bih rekao da je to samo još jedan pokušaj da se stane na kraj piratstvu, no sudeći prema tome da su svi dosadašnji pokušaji bili pretežito neuspješni, čisto sumnjam da će i ovaj u konačnici dati znatno drugačije rezultate.

Citiraj:
Autor Wizzard Pregled postova
Nebih se na kraju iznenadio da igre počnu funkcionirati samo na win 7 ili 8
Igre jako dobro funkcioniraju na Win 10, a pošto gameri čine dobar dio populacije koja koristi Windowse, siguran sam da će tako ostati i u budućnosti. Ako pak misliš na to da piratske igre neće raditi na 10-ki, za to me baš briga i nemam ništa protiv toga, dapače, podržavam to. Tko stvarno želi igrati neku igru, potrudit će se sakupiti novce i kupiti je.
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2015., 09:58   #2178
GTC
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 64
Citiraj:
Autor KhongLo Pregled postova
Tko stvarno želi igrati neku igru, potrudit će se sakupiti novce i kupiti je.
Jedino je problem što igre koštaju isto u zemljama gdje se radi za 400€ mjesečno, i za 4000€ mjesečno, ali to je sad već drugi par čarapa i nije za ovu temu
GTC je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2015., 10:10   #2179
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor GTC Pregled postova
Jedino je problem što igre koštaju isto u zemljama gdje se radi za 400€ mjesečno, i za 4000€ mjesečno, ali to je sad već drugi par čarapa i nije za ovu temu
Zato fino pričekaš da prođe malo vremena i cijena padne, i onda igru od 50€ kupiš na Steamu na akciji za 2-5€
Kao ja što čekam Dragons Age: Inquisition, npr
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2015., 10:22   #2180
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Jel se ko sjeća dal je majkrosoft i prije toliko gurao apgrejd kad je izašao novi windows?

Starcima stalno iskače i ne vidim neku opciju za odbit upgrade, ona ikona je stalno prisutna. Naravno, rezervacija nije rađena.

Isto tako, na moru usred ničega s ograničenim netom mi je konstantno skidao desetku na laptopu na kojem sam rezervaciju napravio prije, iako sam ugasio windows upadate i maknuo desetku s upadate liste baš da mi ne pojede promet o.O. Ono, ok, apgrejdat ću, al ne isti tren..
nub je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2015., 10:37   #2181
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
imam vrlo jednostavno rješenje za taj upgrade na svojim fuševima... samo staviš hide icon and notification i garantirano nitko neće nikada vidjet tu ikonu
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2015., 10:41   #2182
dashko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: NGC3372
Postovi: 338
Žalosno je to što u današnje doba tehnologije demoi se spominju samo u pričama za malu djecu, pa si prisiljen davati previše novaca za poluproizvode koji su teško priuštivi, a ako bi čekao i do godinu dana za neki prihvatljivi popust koji možda dođe možda ne dođe do tada već i koji put ili nehotice ili namjerno uspiješ i neke dijelove igre otkriti jer si u neku ruku uzbuđen ili šta ja znam nemožeš spavati, neda mira. Tako da kad i dobiješ primjerak igre izgubiš onaj inicijalni žar pa igra postaje samo dio steam libraryja koji skuplja prašinu. Bezveze

Ontopic. Ako je trenutni insider build 10525, a verzija releasana službeno 10240, jel se ažuriranja parcijaliziraju po segmentima, ili će doći jedan oveći komad updatea koji će direktno prebaciti build sa 240 na 525. Recimo je li svaka linija u updateu znači da je build number promijenjen ili se to odnosi samo na neke puno veće segmente?
__________________
Kupujem VW Golf II 1.6D

"Dok je meni dvojke vozaću djevojke"
dashko je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2015., 10:54   #2183
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
10525 koliko ogroman broj komponenti ponovno kompajliranih sa novim build numberom tako da se zapravo radi in-place upgrade sa 10240 na 10525.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2015., 12:17   #2184
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
Top 10 Hidden Windows 10 Features

http://www.techspot.com/article/1045...en-windows-10/


+


Citiraj:
Microsoft kills patch notes, will no longer explain most Windows 10 updates
Citiraj:
When Microsoft debuted Windows 10, it began offering significantly less information about KB updates in any given package. Instead of getting a clickable link that provided more than a bare sentence of information, users have to manually search for KB articles based on the given name. While this isn't difficult, it's an example of how Redmond has made it a bit more difficult to know what the OS is doing or why it's doing it. ExtremeTech



Ovo potonje sucks big time. Smatram da bi svaki update pogotovo kritičan trebao biti dobro dokumentiran. Ovak nit možeš znati što radi što + MS praktički može instalirat dodatna sranja koja krše privatnost bez znanja korisnika.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2015., 12:29   #2185
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa svaki novi win je sve veća i veća administratorska noćna mora kako globalno tako i lokalno per komp/user.

ako si imao doticaja samo se sjeti službene ms procedure izrade hidden default profila uvedene kod win7 za golden image, dok rješenje koje je savršeno radilo na xp-u radi i na 7 i na 8.1 (c/p profila u kojem radiš i rename dotičnog).
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2015., 14:23   #2186
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Vidim da ljudi polako shvacaju koji je spyware win 1984,pardon win10.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2015., 18:58   #2187
Wizzard
Premium
Moj komp
 
Wizzard's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 489
Citiraj:
Autor KhongLo Pregled postova
Ako pak misliš na to da piratske igre neće raditi na 10-ki, za to me baš briga i nemam ništa protiv toga, dapače, podržavam to. Tko stvarno želi igrati neku igru, potrudit će se sakupiti novce i kupiti je
Ma naravno slažem se sa tobom.. ono je bio čisto komentar na stavku koja se odnosi na provjeru igara na winu 10 od strane ms-a..naravno uvijek je bilo zaobilaznih puteva koje koriste oni koji nemaju mogućnosti kupovine ili jednostavno nežele odvojiti određenu svotu za neku igru no to je vec sad neka druga priča...
__________________


CPU: Amd Ryzen 5 5600 cooled by CM Hyper 212 EVO
MBO: Gigabyte Aorus B550 Elite V2
RAM: 2x16gb ddr4 G Skill F4-3200C16-16GVK
VGA: Gainward Rtx GeForce 2060 Super 8gb
HDD: Nvme Kingston KC 3000 1TB+Cruical SSD BX500 1TB+1000Gb WD10EZEX-22MFCA0
PSU: SeaSonic G-Series (Gold) Modular 550 W
Case: Ms Falcon Blue Led Fans Pro Gaming Case
Mause: Logitech G403 Hero
Monitor: Asus Tuf Gaming VG249 24"
OS: Win 10 X64 Pro
Sound: SB X-FI Xtreme Audio
Wizzard je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2015., 20:45   #2188
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2015., 21:37   #2189
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
Citiraj:
Autor Drift_King Pregled postova

You have still a lot to learn my young Padawan. Sve je to lijepo sjajno i bajno ali ovdje pričamo o firmi koja može a u povijesti je pokazala da je i spremna - za svoju dobrobit i korist ići na štetu i korisnika i "nekih" firmi s kojima surađuje (OS/2, Nokia?)...Zašto? Jer mogu. Jer prava alternativa ne postoji.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2015., 22:01   #2190
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Isprike ako je bilo, naletio na ovo na drugom forumu:

http://i.imgur.com/25dxZQ2.jpg
http://i.imgur.com/gfFRfiR.gif

Nisam neki privacy freak ali što je previše previše je.
Nema mene na Win 10 tako skoro.
Win 7 > Win 10.
panasonic je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na