Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.06.2012., 15:24   #23461
danielzg
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 0
Evo doso sa brda doma..nakon 2 tjedna muke predobro je opet bit na bajku..bilo je forsiranje do vrha a dolje po stazi 9/10(barem mislim)..fora staza..dosta je brza..jedino se je na jednom djelu sakrio panj iza trave i u zadnji cas sam skrenuo..uopce nezelim znat sta bi bilo da sam pokupio panj...
danielzg je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2012., 15:47   #23462
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
komentatrori su ludi 100 na sat
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2012., 16:00   #23463
Lovrix
Premium
Moj komp
 
Lovrix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Super Sljeme danas , do gore sam umro jer sam pratio Daniela do adolfovca i pa crko , lik ide ko metak
Spust poprilično fluidan iako nas je bilo 9 ako se ne varam , super mi je 9-ka.
I pohvalio bi Mica koji je lud ko šiba , trga Grmu ko lud , neki drop od 8 metara stisne ko od šale , svaka čast.
__________________
Inter siamo noi
Lovrix je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2012., 18:52   #23464
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ja sam danas na Sljemenu dušu ostavio. Kako je onaj dečko Hostler rekao, ako danas nisam otišao doma, neću nikada

Razrezao gumu prije nego sam ušao u šumu, celi grad je pun stakla bio i ja isto nagazim ko bedak na jedno...

Spust super, laganica iako se neki lik derao na nas jer smo mu pesa splašili.

EDIT:
M596 proradila sa novim paknama. Stvarno su ove semi-metallic sa discobrakesa odlične i jeftine pakne. Prorade mi kočnice, koče jače nego ikad prije i nema više pumpanja ručice. Da sam znao ranije da će to riješiti problem, dao bi i duplo više nego tih 50kn koliko koštaju.
Original pakne su trajale 1350km. Dosta, mada s obzirom da nije kočilo kako spada pa i tu leži dio tako dugog trajanja. Ove ako izdrže 1000km (jer sad napokon grizu), odlično. Iako će vjerojatno i više.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2012., 19:13   #23465
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Evo ja danas napravio jednu cestovnu ruticu od 35km, 2:13h vožnje.
Čavle - Vežica - Rijeka - Pećine - Kostrena - Kukuljanovo - Čavle.

Par slika:

Viktor Lenac i Titov brod Galeb

Kostrena - zadnja plaža

Termoelektrana Urinj

Rafinerija Urinj

Grad Bakar

Bakarski zaljev
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2012., 19:52   #23466
Lovrix
Premium
Moj komp
 
Lovrix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
EDIT:
M596 proradila sa novim paknama. Stvarno su ove semi-metallic sa discobrakesa odlične i jeftine pakne. Prorade mi kočnice, koče jače nego ikad prije i nema više pumpanja ručice. Da sam znao ranije da će to riješiti problem, dao bi i duplo više nego tih 50kn koliko koštaju.
Original pakne su trajale 1350km. Dosta, mada s obzirom da nije kočilo kako spada pa i tu leži dio tako dugog trajanja. Ove ako izdrže 1000km (jer sad napokon grizu), odlično. Iako će vjerojatno i više.
Super vijest , mene moja isto jebe , prvom prilikom uzimam Semi-metallic i kočim ko čovijek. Jel te jebalo možda onak da na prvo kočenje ne reagira , a drugo zakoči kak spada? Meni se to dešava i još zna propast na prvom kočenju , onda je poslije ok.
__________________
Inter siamo noi
Lovrix je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2012., 20:11   #23467
Pacifist
Registered User
Moj komp
 
Pacifist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Outer ring, Seventh Circle, Hell
Postovi: 28
Nice pictures Omerta.

Jedno tehničko,
jel postoji neka odokativna metoda sa kojom mogu provjeriti da mi je derailer hanger (dropout u širem smislu), dakle onaj aluminijski komad koji drži rear derailer - čisto da nebude dvojbe o kojem dijelu govorim, deformiran, naime udario sam u derailer prilikom jednog pada, vide se i na deraileru tragovi od udarca ali mali, i sad vrlo teško namjestim da mi sve brzine šifta kako treba, ili rade veće kako treba ili manje od sredine, ali sve nikako ne rade dobro, podešavao sam donju granicu/gornju granicu zatezao na guvernalu, otpuštao, nikako neradi kako spada, pa sam počeo sumnjati da je prilikom tog pada ipak nešto se savinulo?

Rear derailer je Deore XT Shadow, kazeta je 9 brzinska.

Savjeti, ideje, prijedlozi.

TIA

P.S.
Ne znam da li se netko drugi susreo sa ovim problemom,
danas sam vozio kroz šumetinu i bilo je blata, blato mi se hvata na kotač i na njegove rubove,
kada taj rub od blata postane širok, prva dodirna točka koja mu se ispriječi na putu kako se kotač vrti je lanac tako da mi mokro blato uđe u lanac i banana, a jučer sam ga oprao u Ivasolu,
jel postoje neke plastike ili nešto što se montira na seat stays ili seattube da to blato očisti sa kotača prije nego dođe do lanca.
Pacifist je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2012., 20:37   #23468
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Lovrix Pregled postova
Super vijest , mene moja isto jebe , prvom prilikom uzimam Semi-metallic i kočim ko čovijek. Jel te jebalo možda onak da na prvo kočenje ne reagira , a drugo zakoči kak spada? Meni se to dešava i još zna propast na prvom kočenju , onda je poslije ok.
Da ne koči na prvu mi se jedino događalo dok nisam spalio pakne nove. Sa starima mi se to nije događalo, ali tad puno toga nije bilo ok.

Uglavnom, ja sam tu kočnicu 2 puta odzračivao, pa micao klipove van da budu bliže disku, a kako su se original pakne trošile, tako je ručica uredno, ako je nisam napumpao, išla do gripa i nije kočila na prvu nit na drugu nit na petu.

Mada nove pakne ne bi trebale imati takav utjecaj na ručicu/kočnicu (jer realno ja sam od samih početaka imao sranja s njom), one su me riješile svih muka. Curenje je bilo jer se mora zvjerski zategnuti oni šarafi na rezervoaru. Ručica je odjednom tvrda kako i treba, nema propadanja i koči odmah i uvijek u istoj poziciji ručice. Nakon pol godine - zadovoljan .

@Pacifist
Pa nosač mjenjača bi trebao biti ravan. A ako mjenjač nije ravan, ili je spigan on ili nosač.

Što se tiče ovoga sa blatom - to sam imao jako izraženo na starom bajku. S time da se meni događalo još gore - guma je napunila lanac (jer sam najčešće tada bio u napred najmanjoj šajbi, iza najvećoj - lanac je bio najbliže gumi), lanac je napunio zadnji kotačić na XT Shadow-u koji se onda zablokirao. Od kada imam novi bajk to mi se rijeđe događa, a i stavio sam pulley sa Alivia gore (jer mi se original sa XT-a prestao okretati) i takve stvari mi se više ne događaju. Dosta to ovisi o biciklu, BB-u i širini zadnje osovine.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2012., 20:47   #23469
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Sile i ja odradili jeno kasno Sljeme.

Krenuli smo u 15:40 sa dione i po lonjscini dosli do lugarnice u 16:45. Stali smo na adolfovcu jedno 3min i na makadamu za runolist jedno 2min jer bismo znali di bi tocno i onda je odluka ipak pala da idemo do lugarnice.

Dosli do lugarnice i odmah produzili singlicom do Hunjke, tam se natankali vodom i krenuli do njivica. Od tamo otisli na 20tku pa na dotku.

Uglavnom jeben krug po Sljemenu za ukupbo 3h. Na spustu sam stali kada he siletu pao lanac i kada mu je uletilo blato u oci.

Odlicna voznja za zavrsiti vikend.

I skuzio sam da sam sve vise i vise opusteniji i da se sve brze vozim nizbrdom, a bome i uzbrdo sada idem lakse

Isto tak sam skuzio da Clutch bas i ne drzi najbolje kada se pocne vozit agresivnije. Voli u zavoju proklizat i onda moram zablokirat zadnji kotac i zapedalirat da se izvucem iz sranja. Cim ju potrosim ide neka nova guma naprijed.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2012., 20:52   #23470
SileTzar
Registered User
Moj komp
 
SileTzar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zgb
Postovi: 0
@ Pacifist - vozi brže pa će se čistit lanac prije ovo što si spomenuo, tog nema, može bit da imaš predebelu zadnju gumu i/ili da voziš po predubokom blatu. Možeš probat prebaciti na srednju ili veliku šajbu naprijed pa tako distancirat lanac od gume.

Max i ja danas išli kasnije na Sljeme zbog obaveza (Lovro ipak mislim da ne bi išao na drugi uspon tek u pol 4 pa ti nisam ni javljao). Polazak od Dione u 3.35, Lonjščinom gore, tempo rekreativan.
Odmah da naglasim da je milijardu puta bolje ići po Lojsteku popodne jer si cijelim putem u hladu. Nakon malo premišljanja oko rute jer se bilo knap s vremenom ipak idemo do Lugarnice, ne stajemo nego produžujemo preko Činovničke na stazu za Hunjku gdje stižemo u 5 ravno, tankamo vodu, kratki odmor i 20tkom do dolje.
Mogu reć da se Max posve oslobodio i dere ga u p.m. Malo ga je izdala prednja guma prije potočića ali snašo se. Do dolje je bilo fenomenalno, pravi fluidni spust bez stajanja i čekanja, osim mene dvaput jer mi se sic vrtio u krug zbog smeća od clampa, i jer mi je pao lanac s kazete zbog tandrčenja. Vrhunski zbilja, i onda još na Dotku gdje su kanali opet puni vode, gušt na najjače, pa na Kvatrić na Tomislav

Savršen đir, zbilja neznam da li može bolje.
__________________
SileTzar je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2012., 22:15   #23471
tomiotok
Registered User
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Otok, Osijek
Postovi: 5
Evo da se i ja javim! Danas s ekipom otisao na Papuk(kretanje iz velike, jednim dijelom makadamom, a onda planinarskim stazama, posto je park prirode i isli isprobavat, naletjeli na stazu koja je uvijek u sjeni a jucer padala kisa,a preko staze jedno 200 drva! tako da prvi spust bas i nije bio nesto, na Jankovcu pojeli grah i onda nosenje bicikala preko uspona od 200m, a zatim uzivancija nizbrdo do Velike, sve u svemu dan za 7/10, znalo je biti i bolje)

Pozz svima, Nik kada planirate ici u Pakrac ponovno, da nagovorim svoju ekipicu za tamo?
tomiotok je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2012., 23:03   #23472
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
St ekipa je opet bila na Marjanu. Danas su me odveli na neke još gadnije staze. Na jednoj, u narodu poznatoj kao "Strma", su mi se tako stisla jajca, vidio sam se u svakom stablu. Gadarija. Inače, baš je zakon vožnju započeti na pump tracku, taman se dobro zagriješ i razgibaš za spusteve
murina je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2012., 23:14   #23473
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
__________________
duty demagogue
begi je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2012., 23:16   #23474
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Citiraj:
Autor tomiotok Pregled postova
Pozz svima, Nik kada planirate ici u Pakrac ponovno, da nagovorim svoju ekipicu za tamo?
Iduci tjedan je u planu Zumberak i Kuzeljska stena, onaj drugi vikend nisam skroz slobodan, znaci onaj tamo 4. vikend u mjesecu, tu su i nekakvi neradni dani spojeni - eto tada bi se moglo potegnuti do Psunja samo da bude lijepo vrijeme.

...a di su slike s Papuka?

@ begi

Ova voda mami, ako nista barem noge umociti.

Zato sam na Velebitu umocio, ne htijuci, prelazim potok po kamenju s bajkom u rukama i buch
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 00:35   #23475
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
St ekipa je opet bila na Marjanu. Danas su me odveli na neke još gadnije staze. Na jednoj, u narodu poznatoj kao "Strma", su mi se tako stisla jajca, vidio sam se u svakom stablu. Gadarija. Inače, baš je zakon vožnju započeti na pump tracku, taman se dobro zagriješ i razgibaš za spusteve
To je sve Smarty kriv
On je mazohist
Evo kolega murina kako skače drop od 4-5m u slowmotionu: http://youtu.be/iX1VldEoutQ?hd=1

Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 07:16   #23476
Irvin
Registered User
 
Irvin's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Kako ga lijepo amortizira Murina tijelom, uopšte mu ne batre shock
Irvin je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 09:31   #23477
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Taman kada mi krene me pocne jebat koljeno.

Prosli tjedan bio na 3 Dotke i jucer na Sljemenu i jucer sam pri kraju uspona osjetio da mi desno koljeno malo steka.
Danas cim stanem na desnu nogu osjetim tupu bol u koljenu. Negdje na vrhu casice tak da nemam pojma kaj bi to molo biti.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 09:49   #23478
Irvin
Registered User
 
Irvin's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
evo doktora :)

Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
... osjetio da mi desno koljeno malo steka.
Danas cim stanem na desnu nogu osjetim tupu bol u koljenu. Negdje na vrhu casice tak da nemam pojma kaj bi to molo biti.
Elem, kad sam vozijo ove duge fure isto mesto i ista bol (slična samo moja). Prvo sam amortizovo sa promenom položaja (digao se i onda pedalo na nogama), a kad sam otkrijo Deep Relief - otišlo sve k'o rukom odneseno. Probaj namazat 2-3 x dnevno i trebalo bi da ode.
Meni još nije bilo jasno kako me samo 1 boli, a oba su ista godina proizvodnje
Irvin je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 09:55   #23479
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
hahahahah

i mene koljena znaju jako boljeti, sve se bojim kako će biti kad uskoro krenem pedalirati :/
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 10:18   #23480
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citam malo sada po netu i kazu da moram zjacat qvadriceps, a vec sada imam problema sa nekim trapericama da mi boga jedva udje u njih

Jucer sam stavljao hladni oblog al mi nije bas pomoglo. Budem i danas isto, a imam i neki sprej pa cu i sa time pospricat malo
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 10:21   #23481
Irvin
Registered User
 
Irvin's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
hahahahah

i mene koljena znaju jako boljeti, sve se bojim kako će biti kad uskoro krenem pedalirati :/
bicikla su zapravo fizio-tHerapija za kolena (seka i zet su mi te struke)
Irvin je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 10:29   #23482
SileTzar
Registered User
Moj komp
 
SileTzar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zgb
Postovi: 0
Mene koljeno već preko mjesec dana razvaljuje, ok pobro sam stablo ali ništa nije puknulo i ništa nije istegnuto previše. Boli me više sad nego tjedan dan nakon tog pada, a u međuvremenu nije bilo ništa.

@ ekipa koja ide u Maraton danas - možete li molim vas samo pitat Aleša da li je moguće naručit 5.10 (fiveten) tenisice preko njega. Neko vrijeme se moglo pa sam uzeo, pa opet ne, pa sad više ne znam jer mi nije odgovorio na zadnji mail. Konkretno ove
http://www.chainreactioncycles.com/M...?ModelID=79593
Black/white, veličina 43.
Zapravo samo mi treba info da li je dobavljivo, on ima neke te uvoznike/lagere/kurcepalce od kojih to vuče...
Tnx.
__________________
SileTzar je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 10:32   #23483
crocus
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 0
Max, pokusaj malo manje klecati, a malo vise voziti bajk
Zavidim vam svima koji ste se vozili ovaj vikend jer ja nisam. Kako prognoza nije bila bajna odlucio sam da je vrijeme za remont i proveo sam vikend udisuci pare razno raznih sredstava da odmascivanje i slicno. Ugavnom pola lagera u rami se vise ne okrece tako da sam u potrazi za novima.
Trenutno ovako izgleda bajk.

Ako netko ima neku pametnu sto se tice lagera (u smisli sto je najbolje kupiti za bicikl u nasim krajevima) neka slobodno podijeli ovdje.
crocus je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 10:51   #23484
zubich
Premium
Moj komp
 
zubich's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - zapad
Postovi: 130
e bok ljudi... oče netko u četvrtak 10kom do lugarnice?

9h pokret.
zubich je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 11:26   #23485
JackZg
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 2
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Taman kada mi krene me pocne jebat koljeno.

Prosli tjedan bio na 3 Dotke i jucer na Sljemenu i jucer sam pri kraju uspona osjetio da mi desno koljeno malo steka.
Danas cim stanem na desnu nogu osjetim tupu bol u koljenu. Negdje na vrhu casice tak da nemam pojma kaj bi to molo biti.
Koliko sam citao bio si aktivan na bajku prosli tjedan, dosta si vozio. S obzirom da vozis flet vecinu tezine ti i odnosi kvad. Tak da probaj s istezanjem kvadricepsa koji kad je pod opterecenjem, ukrute ti se tetive, zgrci misic, voli izazvat bolove u koljenu zbog slabe zadnje loze. Istezi kvad i lozu, i ojacaj lozu. Vrlo vjerojatno tu lezi izvor tvojih bolova.
Mozda si i preforsirao malo koljeno pa zna i zato bolit (sjeti se mene u Istri) ali probaj moj savjet.
JackZg je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 11:27   #23486
Irvin
Registered User
 
Irvin's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Bravo Jack, to je i meni falilo: zadnja loža i nisam se istezo posle kako Bog zapoveda. Sve stoji, bar je tako kod mene bilo.
Irvin je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 11:58   #23487
SileTzar
Registered User
Moj komp
 
SileTzar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zgb
Postovi: 0
Ok, kako da u kućnoj radinosti istegnem/ojačam ložu.
__________________
SileTzar je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 12:03   #23488
crocus
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 0
Za pocetak trzni malo loze pa vidi jel i dalje boli
crocus je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 12:20   #23489
SileTzar
Registered User
Moj komp
 
SileTzar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zgb
Postovi: 0
Kupim karte za HNK pa tebe nategnem u loži
__________________
SileTzar je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 12:30   #23490
Irvin
Registered User
 
Irvin's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
4riceps: Vako i vako!

Loža: vako i vako!

ajmoooo, RUKE u ZRAK!
Irvin je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na