Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.12.2010., 13:37   #1
danver
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 19
Toshiba C660 serija

Pozdrav;

kupujem laptop do 5000kn na rate; važno je da je relativno lagan (cca 2.5kg), ima dugu garanciju (min 2 god); ne za igranje, više za svakodnevni rad te za gledanje filmova (po mogućnosti i HD).

Ekran bi trebao biti standard 15.6''.

Toshiba C660 serija mi je zapela za oko jer mi se čini kao nekakav bestbuy, no ima previše podmodela i nisam toliki ekspert pa Vas molim da pomognete uz par podpitanja.

1. Koliko je bitno da lap ima neintegrirano grafičku (tipa Ati i sl.) ?
2. Procesor; kakav je I3 u usporedbi sa dual-core-om; AMD vs Intel. Važno je da se lap odnosno komponente ne pregrijavaju i da je sve relativno tiho.
3. gdje su najbolje cijene toshiba ?
4. može i neka preporuka osim toshibe, no da ima dužu garanciju i da je pouzdan ?

Hvala
danver je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 13:45   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
1. za tvoju namjenu - nikoliko. Sa vlastitom grafom ima bolje grafičke performanse, ali i veću potrošnju tj. kraće trajanje baterije. Ako ima Intel grafiku, traži model sa HD u nastavku (npr. 4500M HD). Sve ATI integrirke vrte HD bez problema.

2. novi AMD procesori nisu ni sjena nekadašnjih koji su bili poznati po potrošnji i zagrijavanju. AMD platforma je dosta jeftinija.

3. Nabava

4. Dell
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.12.2010., 14:08   #3
danver
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 19
Našao sam ovaj model u ovom shopu

http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=622

Može par +/- u vezi laptopa ? Te je li taj dućan pouzdan ?

Hvala
danver je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 14:16   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Nema se šta posebno pričati o njemu. Ja bi dodao još 1Gb rama.
Dućan je pouzdan.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 14:19   #5
[Psyho]Cox
Premium
Moj komp
 
[Psyho]Cox's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Opuzen/Zagreb
Postovi: 345
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nema se šta posebno pričati o njemu. Ja bi dodao još 1Gb rama.
Dućan je pouzdan.
Samo nek pripazi ako bude htia jos 1gb rama onda ce trebat uzet plocicu od 2gb a ovu od 1gb koja je unutra ce trebat izvadit. Valjda ce mu i sami u trgovini tako rec, da mu ne bi prodali jos 1gb koji nema gdje stavit.
__________________
Najgore se sekirat!!!

Acer TimelineX 5830G
[Psyho]Cox je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 22:33   #6
Pacifist
Registered User
Moj komp
 
Pacifist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Outer ring, Seventh Circle, Hell
Postovi: 28
Ti Toshiba modeli imaju glosy ekran, dakle nije mat nego je presvucen sa folijom,
sto znaci da ces vise gledati sebe (tj svoj odraz na toj foliji) nego filmove.

Iako su sto se tice same konstrukcije sa tim modelom napokon napustili glosy kuciste, sto je bilo katastrofa, naime vidjeli su se otisci i opcenito svaka mrlja na tom glosy kucistu.

Preporucio bih ti da pogledas HP ProBook 4520s, imaju mat ekran(dakle nema refleksije), za 5k kuna unutra bez beda mozes dobiti i ati 5470grafu sa kojom mozes i gejmat ako ikad pozelis pa i novije gejmove na low detail, ali sto je bitnije dobijes intel i3-370 proc noviji od intela sa 2 jezgre i hypertredingom tako da ti os vidi 4 jezgre, manje trosi nego njihova prethodna generacija proceva.

Amd je jeftinija platforma, ali nikad apsolutno nikad, ne bih kupio lap baziran na amd procu i chipsetu, intel je intel pogotovo na prijenosnicima, desktop segment sto se mene tice amd is ok, jbg call me retarded if you wish.

Od svih lapova koji su mi prosli kroz ruke jedino sam kod toshibe vidio da joj se zacepi hladnjak od proca nakon cca 1 godine i tada na servis sa njom jer se pocne pregrijavat i tu ti lagano uzmu 300 kn jer kao ciscenje nije pod garancijom jer ga nisi koristio u odgovarajucim uvjetima pa se zato zacepio hladnjak, yeah right.
Moze se naravno ispuhati i bez otvaranja sa komprimiranim zrakom u DIY varijanti.

Plus kod Toshibe je sto dolazi default sa 2 godine garancije, ali mislim da kod HP-a za seriju s je nadoplata za jos godinu jamstva cca 350kn u mikronisu (tj bilo gdje di ima za kupiti, ali vidio sam kod njih u ponudi).

Live long and prosper.
Pacifist je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 22:45   #7
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Pacifist Pregled postova
...Preporucio bih ti da pogledas HP ProBook 4520s...
Citiraj:
Od svih lapova koji su mi prosli kroz ruke jedino sam kod toshibe vidio da joj se zacepi hladnjak od proca nakon cca 1 godine i tada na servis sa njom
Inace nevolim upadat u ovakve rasprave ali krenimo.

Ne zelim umanjiti tvoje znanje ali daj nam reci kakvo hladjenje ima taj 4520s kojeg preporucujes. U odnosu na Toshibe u drugom dijelu citata.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 01:43   #8
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
da bas, a 4520 jos losije sa otvorima ispod tipkovnice te vent ispod wasd ko u mog 4510
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 02:26   #9
Pacifist
Registered User
Moj komp
 
Pacifist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Outer ring, Seventh Circle, Hell
Postovi: 28
''You're bluffing, lizard face.''

Cijenjeni člane el nino, iznio sam svoja mišljenja i iskustva,
a ne znanstvene analize laptopa i njihovih specifikacija,
ali hej ako ti se to ne sviđa feel free to post after me and shrink my knowledge.

Disclaimer: To all you Toshiba haters out there, we're gonna blow your planet up.

Toshiba review:
http://www.notebookreview.com/defaul...ewsID=5954&p=4

HP review:
http://www.notebookreview.com/defaul...ewsID=5736&p=2

P.S.
Mora da 4520s ima neko posebno hlađenje o kojem el nino zna sve, ali ne želi reći ništa, nego hoće da ja kažem sve o njemu koji nisam ni spomenuo isto, jbg brate izvoli.
Eto krenuli smo.
Pacifist je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 09:08   #10
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Pacifist Pregled postova
Cijenjeni člane el nino, iznio sam svoja mišljenja i iskustva,.....
Znaci onaj moj citat je tvoje iskustvo i misljenje. Ok.

Generaliziras stvar. Svaki lap ce imat problema sa hladjenjem ovisno o korisnickom koristenju istog. A to mi i govori cca 15 godisnja praksa oko servisiranja istih.

Znali su mi doci i Lenovo, Dell, Hp, Toshiba, itd., sa potpuno zacepljenim heatsinkovima od dlaka i prasine. Istotako, znao sam otvoriti lap star 5-6 godina pa niti trunke prasine u njemu. I dosta slika sam postao tu po forumu vezano za istu tematiku.

Moj ulet je bio vezan za 4520s koji ima sitne rupice ispod QWAS tipki kao otvor za uvlacenje zraka. Vec je bilo govora i tu na forumu vezano za tu seriju i pregrijavanje.

Eto nek se tema nastavi, nemam vise namjeru ic u OT.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na