Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.06.2008., 13:20   #1
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
aplikacija za podešavanje prioriteta

dali postoji nekakav program tipa tast manager, ali kojim mogu podešavat prioritet pristupa disku? recimo kad kopiram nešto za diska na disk, internet je spor do neba, sad kopiram sa jednog ext diska na drugi ext disk i slušam muziku koja je na jednom od tih diskova i muzika prekida, ide 10 sekundi pa stane na 2 i tako stalno, pa bih recimo tim programom htio usporit kopiranje da winamp može kako spada potezat muziku sa diska, ili kada nešto snimam sa tv kartice i kopiram da snimanje bude disku važnije od kopiranja, jer mi u protivnom droppa frameove jer ne stigne tako brzo zapisivat. postoji li tako nešto?
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2008., 13:28   #2
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
dali postoji nekakav program tipa tast manager, ali kojim mogu podešavat prioritet pristupa disku? recimo kad kopiram nešto za diska na disk, internet je spor do neba, sad kopiram sa jednog ext diska na drugi ext disk i slušam muziku koja je na jednom od tih diskova i muzika prekida, ide 10 sekundi pa stane na 2 i tako stalno, pa bih recimo tim programom htio usporit kopiranje da winamp može kako spada potezat muziku sa diska, ili kada nešto snimam sa tv kartice i kopiram da snimanje bude disku važnije od kopiranja, jer mi u protivnom droppa frameove jer ne stigne tako brzo zapisivat. postoji li tako nešto?
Eventualno mozes postaviti veci prioritet pojedinom procesu (kroz Task Manager). Ne mogu se sad sjetiti nicega sto bi direktno utjecalo na diskovni podsustav na takav nacin.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.06.2008., 13:59   #3
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
to sam probao, ali cpu je na 10% tako da mi nije utjecalo na rad diska. ako netko zna za tako nešto ako uopće postoji, neka napiše 2-3 riječi. tnx
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2008., 21:45   #4
2145
o.O
Moj komp
 
2145's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 154
Ili su diskovi prespori ili su previše fragmentirani pa glava često putuje. Probaj defrag na oba diska, a muzika isto ne bi trebala zapinjat, jer kolko ja znam, winamp trenutnu pjesmu (ili barem aktivni dio) učita u RAM.
2145 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2008., 23:44   #5
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor 2145 Pregled postova
Ili su diskovi prespori ili su previše fragmentirani pa glava često putuje. Probaj defrag na oba diska, a muzika isto ne bi trebala zapinjat, jer kolko ja znam, winamp trenutnu pjesmu (ili barem aktivni dio) učita u RAM.
To se moze dogoditi svakom disku jer dva istodobna sekvencijalna pristupa s razlicitih dijelova diska disku izgleda kao random pristup. Prakticki, kao da je iznimno fragmentiran. Tu nema previse pomoci.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na