Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.06.2008., 15:33   #1
benny_blanco
another brick in the wall
Moj komp
 
benny_blanco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osk
Postovi: 191
Plakati!!!

dali netko zna kako radit ove vrste plakata
1. citylight
2. B1
3. jumbo plakat

zanimam me koji program da koristim, kakva slika koju dobijem mora bit(kvaliteta) koji format treba bit kad se printa i te stvari, bio bih jako zahvalan na svim informacijama! pozdrav svim pc expertima..
u detalje molim, hvala!!
benny_blanco je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 15:36   #2
Func
Premium
Moj komp
 
Func's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 483
Corel ili neki program sa vektorskom grafikom. Tako da ako treba možeš rastegnuti sliku preko zgrade.
__________________
Some say that he's Mac compatible, and that he once punched a horse to the floor. All we know is, he's called The ...
Func je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.06.2008., 15:42   #3
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Neki vektorski program, plus probaj uvijek boje prebaciti u CMYK.

Ako te zanimaju cijene printanje. Savjet je da ne trazis toliko online cijenike nego zovi telefonski, jer mnoge tiskare nemaju online cijene, a da se dogovoriti ovisno o kolicini i potrebi mozda i neki popust.
  Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 18:30   #4
benny_blanco
another brick in the wall
Moj komp
 
benny_blanco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osk
Postovi: 191
probat cu preko corela..
@duke kad boje prebacim u CMYK bude li onda ta slika vektorska ili kako vec?
benny_blanco je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 18:56   #5
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor 22vlaja Pregled postova
probat cu preko corela..
@duke kad boje prebacim u CMYK bude li onda ta slika vektorska ili kako vec?
CMYK je samo nacin "prepoznavanja" boja da pojednostavim. Vecina tiskara to trazi u tom formatu, pa je bolje odmah u njemu raditi, nego napraviti cijeli posao i onda izgubiti nesto mozda prilikom tiskanja!
  Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 19:16   #6
mcclarion
Premium
 
mcclarion's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: zg
Postovi: 298
s obzirom kakva pitanja postavljaš pretpostavljam da ne znaš ništa o grafičkoj obradi ..
- pazi ovako . GO nije nešto što se nauči za pola sata .. postoji brdo stvari o kojima trebaš vodit računa još prije nego što kreneš nešto slikat ili crtat ..
ako se već misliš s time bavit a ne prepustit nekom tko ima Iskustva ..

prouči prvo ..
kalibracija monitora
rgb vs cmyk
jpg vs tif vs bmp
photoshop,corel,indesign
piksel
rezolucija,dpi
piksel size vs print size
i nemoj zaboravit da ti za sve to treba solidna mashina na kojoj ćeš radit
...
a nakon toga
prouči
offset tisak,digitalni print
a nakon toga možemo razgovarat da posao mora bit gotov tjedan dana prije roka za predaju .. pa onda možemo razgovarat o tome tko ima kakve cijene pa tko ima vremena pa tko ima mogćnosti pa tko štedi na tinti pa tko kasni s izradom pa tko ima loše cutere pa tko je bahat pa tko je ok .. itd itd ,,
prijateljski savjet .. ostavi se toga ako ne misliš s tim zarađivat za život ..
mcclarion je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 19:22   #7
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor mcclarion Pregled postova
. itd itd ,,
prijateljski savjet .. ostavi se toga ako ne misliš s tim zarađivat za život ..
Ajde ne pricaj notorne gluposti. Sve se ovo da nauciti u tjedan dana od nekog iskusnog (samo dizajniranje ne naravno). Znam jako puno ljudi koji volonterski rade i to rade profesionalno sve od brosura, annual reportova i ostalih stvari da mnoge velike tvrtke pitaju sa cudjenjem tko je to radio.

Sve si stavio nebu pod oblake. A sve je to najjobicnije znanje koje se nauci. Uz pravu osobu jako brzo!

Pricati jadnom momku da se ostavi toga na pocetku nije ni svrha ovog foruma. Tu su ljudi da nesto i nauce.
  Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 19:32   #8
Func
Premium
Moj komp
 
Func's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 483
Nije to tolko komplicirano. Ja sam radio par plakata još dok sam bio u srednjoj školi. Naravno ne mogu govoriti da sam profesionalac. CMYK i RGB Corel istovremeno prepoznaje, pa nije neki problem. Kad nosiš material na tiskanje boje moraju biri definirane u CMYK-u. Nemoj koristiti zlatnu i srebrnu boju, jel ti znatno povečavaju cijenu tiska.

Igraj se malo, budeš to dosta brzo skužio.
__________________
Some say that he's Mac compatible, and that he once punched a horse to the floor. All we know is, he's called The ...
Func je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2008., 01:41   #9
mcclarion
Premium
 
mcclarion's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: zg
Postovi: 298
izgleda da sam ja zabrijao da je ovo forum prvenstveno o HW i nešto malo o SW ( kad ono dizajnerski forum - sve puno konfiguracija za prelom - svaki drugi na macu i uglavnom se raspravlja o alatima za crtanje )

e da .. onda objasnite covjeku kako da napravi jumbo plakat .. - vi koji ste ga već napravili ( u srednjoj ) možte mu i preporučit odmah i tiskaru iz iskustva

da se rzumijemo sto god vi tresnete u ps-u - MOĆI ĆETE ISPRINTAT ,, nebitno jel rgb,cmyki li zxel ,nebitno je i jel jpg,tif ili gif sve će se iprintat ali
napravite razliku između printa i dobrog kvalitetnog otiska ..čisto da se čovjek ne iznenadi
kad boje koje on vidi na compu nisu one koje ima na plakatu ,, ( al to će bit pljuga )
mcclarion je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2008., 02:40   #10
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ako znaš onda napiši čovjeku u kratkim crtama (mada je tražio detalje) na šta treba pazit jer je tražio pomoć.
tutix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na