Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.06.2008., 19:04   #1
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Stvaranje nove particije i potreban prostor za c:

Pozdrav,

imam instaliran xp pro sp3 i sve programe (ima ih puno, od vecih photoshop cs3, ati, itd.) i to sve skupa mi zauzima 8 gb.

Zanima me koji program je najbolji za dodavanje jos jedne particije i kolika bi mi trebala bit particija c: (na kojoj su win. i svi programi)?
Shifty Gypsy je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2008., 19:18   #2
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Znači imaš jednu particiju od 108 GB-a i htio bi imati sada C: i D: particiju? Meni je za sistemsku dovoljno 20-ak GB-a s time da su tamo samo programi i driveri i to za sistem, dok igre i muziku i dokumente stavljam na D: particiju. Koristi Acronis Disk Director (Free Trial). Preporučam defragmentaciju C: particije prije nego što išta počneš, i backup svih podataka naravno jer uvijek može doći do komplikacija.
tutix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.06.2008., 19:27   #3
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Imam vec d: na kojem mi je sve ostalo, a c: mi je 39 gb, na njemu bi samo ostavio windowse, drivere i programe. Kako si dosao do brojke 20 gb? Jeli mogu nekako izracunat prema mojim programima koliko prostora bi trebao ostavit? Budem defragmentirao i napravio backup prije nego pocnem i hvala na preporuci za program.
Shifty Gypsy je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2008., 00:12   #4
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Pa eto otprilike, mislim da je svakom za sistemsku dovoljno otprilike 20-ak GB-a ako je neki home user i ne koristi neke ekstra velike aplikacije i pritom ne instalira igre u Program Files. Evo kako je to kod mene, još manje:



I kao što vidiš, samo je do pola popunjeno, isto imam Photoshop CS2 instaliran. Ti C: particiju možeš smanjit, i onda u prazno mjesto proširit D: particiju Acronisom, jedino ako nemaš u vidu neku drukčiju organizaciju particija.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2008., 15:53   #5
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Budem ostavio c: 20 gb, a ta nova particija ce imat 19, na njoj mislim imat igre i kad mi treba prostora (imam samo taj hard od 108, moram kupi nesto vece) mogu snimit filmove ili vec sta.

Jeli svejedno koje slovo dodijelim toj particiji, naravno osim ovih koje vec koristim?
Shifty Gypsy je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2008., 19:17   #6
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor Shifty Gypsy Pregled postova
Budem ostavio c: 20 gb, a ta nova particija ce imat 19, na njoj mislim imat igre i kad mi treba prostora (imam samo taj hard od 108, moram kupi nesto vece) mogu snimit filmove ili vec sta.

Jeli svejedno koje slovo dodijelim toj particiji, naravno osim ovih koje vec koristim?
U biti i je, a možeš i promjenit to lagano, više zbog praktičnosti. Desna tipka My Computer - Manage - Storage - Disk Management (Local) - izabereš particiju kojoj želiš promjenit "slovo" - desna tipka i Change drive letter and paths. Pri formatiranju tog praznog prostora postavit će ti "slovo" koje dolazi iza optičkih jedinica, pa ćeš poželjet da npr. E: koje je dodjeljeno optičkom driveu promjeniti npr. u F:, a novi disk da ti bude npr. E:...
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2008., 21:34   #7
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
U biti i je, a možeš i promjenit to lagano, više zbog praktičnosti. Desna tipka My Computer - Manage - Storage - Disk Management (Local) - izabereš particiju kojoj želiš promjenit "slovo" - desna tipka i Change drive letter and paths. Pri formatiranju tog praznog prostora postavit će ti "slovo" koje dolazi iza optičkih jedinica, pa ćeš poželjet da npr. E: koje je dodjeljeno optičkom driveu promjeniti npr. u F:, a novi disk da ti bude npr. E:...
Kuzim, vjerojatno cu stavit i:, jer ce gore bit igre pa da pase. Hvala ti na odgovorima
Shifty Gypsy je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2008., 12:27   #8
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Guzva je u HijackThis temi, pa ako moze mala pomoc oko HT loga

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 12:20:49, on 15.6.2008
Platform: Windows XP SP3 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.6000.20815)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
C:\Program Files\Održavanje\PerfectDisk 2008\PD91Agent.exe
C:\Program Files\Sigurnost\CounterSpy\SBCSSvc.exe
C:\Program Files\Common Files\BitDefender\BitDefender Communicator\xcommsvr.exe
C:\Program Files\Common Files\BitDefender\BitDefender Update Service\livesrv.exe
C:\Program Files\Sigurnost\BitDefender Antivirus 2008\vsserv.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\Program Files\Sigurnost\ZoneAlarm Pro\ZoneAlarm\zlclient.exe
C:\Program Files\Sigurnost\BitDefender Antivirus 2008\bdagent.exe
C:\Program Files\Sigurnost\CounterSpy\SBCSTray.exe
C:\Program Files\Sigurnost\Peer Guardian 2\PeerGuardian2\pg2.exe
C:\Program Files\Desktop\Rainlendar\Rainlendar2\Rainlendar2.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\Program Files\RALINK\Common\RaUI.exe
C:\Program Files\Desktop\ObjectDock\ObjectDock.exe
C:\Program Files\Desktop\Yahoo Widgets\Widgets\YahooWidgets.exe
C:\Program Files\Desktop\Yahoo Widgets\Widgets\YahooWidgets.exe
C:\Program Files\Desktop\Yahoo Widgets\Widgets\YahooWidgets.exe
C:\Program Files\Desktop\Yahoo Widgets\Widgets\YahooWidgets.exe
C:\Program Files\Internet\Browseri\Opera\opera.exe
C:\Program Files\uTorrent\uTorrent.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\Program Files\Sigurnost\HijackThis\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://google.hr/
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyOverride = *.local
O2 - BHO: SnagIt Toolbar Loader - {00C6482D-C502-44C8-8409-FCE54AD9C208} - C:\Program Files\Desktop\SnagIt\SnagItBHO.dll
O2 - BHO: flashget urlcatch - {2F364306-AA45-47B5-9F9D-39A8B94E7EF7} - C:\Program Files\Internet\Download Manager\FlashGet\jccatch.dll
O2 - BHO: FlashGet GetFlash Class - {F156768E-81EF-470C-9057-481BA8380DBA} - C:\Program Files\Internet\Download Manager\FlashGet\getflash.dll
O3 - Toolbar: BitDefender Toolbar - {381FFDE8-2394-4f90-B10D-FC6124A40F8C} - C:\Program Files\Sigurnost\BitDefender Antivirus 2008\IEToolbar.dll
O3 - Toolbar: SnagIt - {8FF5E183-ABDE-46EB-B09E-D2AAB95CABE3} - C:\Program Files\Desktop\SnagIt\SnagItIEAddin.dll
O4 - HKLM\..\Run: [ZoneAlarm Client] "C:\Program Files\Sigurnost\ZoneAlarm Pro\ZoneAlarm\zlclient.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [BitDefender Antiphishing Helper] "C:\Program Files\Sigurnost\BitDefender Antivirus 2008\IEShow.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [BDAgent] "C:\Program Files\Sigurnost\BitDefender Antivirus 2008\bdagent.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKLM\..\Run: [SBCSTray] C:\Program Files\Sigurnost\CounterSpy\SBCSTray.exe
O4 - HKLM\..\Run: [OSSelectorReinstall] C:\Program Files\Common Files\Acronis\Acronis Disk Director\oss_reinstall.exe
O4 - HKCU\..\Run: [PeerGuardian] C:\Program Files\Sigurnost\Peer Guardian 2\PeerGuardian2\pg2.exe
O4 - HKCU\..\Run: [Rainlendar2] C:\Program Files\Desktop\Rainlendar\Rainlendar2\Rainlendar2.exe
O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'LOCAL SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\RunOnce: [ShowDeskFix] regsvr32 /s /n /i:u shell32 (User 'LOCAL SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'NETWORK SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\RunOnce: [ShowDeskFix] regsvr32 /s /n /i:u shell32 (User 'NETWORK SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\RunOnce: [ShowDeskFix] regsvr32 /s /n /i:u shell32 (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'Default user')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\RunOnce: [ShowDeskFix] regsvr32 /s /n /i:u shell32 (User 'Default user')
O4 - Startup: Stardock ObjectDock.lnk = C:\Program Files\Desktop\ObjectDock\ObjectDock.exe
O4 - Startup: Yahoo! Widgets.lnk = C:\Program Files\Desktop\Yahoo Widgets\Widgets\YahooWidgets.exe
O4 - Global Startup: Ralink Wireless Utility.lnk = C:\Program Files\RALINK\Common\RaUI.exe
O8 - Extra context menu item: &Download All with FlashGet - C:\Program Files\Internet\Download Manager\FlashGet\jc_all.htm
O8 - Extra context menu item: &Download with FlashGet - C:\Program Files\Internet\Download Manager\FlashGet\jc_link.htm
O9 - Extra button: FlashGet - {D6E814A0-E0C5-11d4-8D29-0050BA6940E3} - C:\Program Files\Internet\Download Manager\FlashGet\FlashGet.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: FlashGet - {D6E814A0-E0C5-11d4-8D29-0050BA6940E3} - C:\Program Files\Internet\Download Manager\FlashGet\FlashGet.exe
O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O10 - Broken Internet access because of LSP provider 'c:\program files\bonjour\mdnsnsp.dll' missing
O16 - DPF: {30528230-99f7-4bb4-88d8-fa1d4f56a2ab} (Installation Support) - C:\Program Files\Yahoo!\Common\Yinsthelper.dll
O16 - DPF: {6414512B-B978-451D-A0D8-FCFDF33E833C} (WUWebControl Class) - http://update.microsoft.com/microsof...?1207335385944
O16 - DPF: {67A5F8DC-1A4B-4D66-9F24-A704AD929EEE} (System Requirements Lab) - http://www.nvidia.com/content/Driver...sysreqlab2.cab
O16 - DPF: {6E32070A-766D-4EE6-879C-DC1FA91D2FC3} (MUWebControl Class) - http://update.microsoft.com/microsof...?1207335344428
O23 - Service: Acronis Scheduler2 Service (AcrSch2Svc) - Acronis - C:\Program Files\Common Files\Acronis\Schedule2\schedul2.exe
O23 - Service: FLEXnet Licensing Service - Macrovision Europe Ltd. - C:\Program Files\Common Files\Macrovision Shared\FLEXnet Publisher\FNPLicensingService.exe
O23 - Service: BitDefender Desktop Update Service (LIVESRV) - BitDefender SRL - C:\Program Files\Common Files\BitDefender\BitDefender Update Service\livesrv.exe
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
O23 - Service: PD91Agent - Raxco Software, Inc. - C:\Program Files\Održavanje\PerfectDisk 2008\PD91Agent.exe
O23 - Service: PD91Engine - Raxco Software, Inc. - C:\Program Files\Održavanje\PerfectDisk 2008\PD91Engine.exe
O23 - Service: Pml Driver HPZ12 - HP - C:\WINDOWS\system32\HPZipm12.exe
O23 - Service: Sunbelt CounterSpy Antispyware (SBCSSvc) - Sunbelt Software - C:\Program Files\Sigurnost\CounterSpy\SBCSSvc.exe
O23 - Service: Acronis Try And Decide Service (TryAndDecideService) - Unknown owner - C:\Program Files\Common Files\Acronis\Fomatik\TrueImageTryStartService.exe
O23 - Service: TuneUp Drive Defrag Service (TuneUp.Defrag) - TuneUp Software GmbH - C:\WINDOWS\System32\TuneUpDefragService.exe
O23 - Service: TrueVector Internet Monitor (vsmon) - Zone Labs, LLC - C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe
O23 - Service: BitDefender Virus Shield (VSSERV) - BitDefender S.R.L. - C:\Program Files\Sigurnost\BitDefender Antivirus 2008\vsserv.exe
O23 - Service: BitDefender Communicator (XCOMM) - BitDefender - C:\Program Files\Common Files\BitDefender\BitDefender Communicator\xcommsvr.exe


Mislim da nemam nikakvih virusa, ali pokusao sam deinstalirat bonjour service, ali mi je ostao u win. services i vidim ima par toolbara koje ne koristim. Ovo sam dobio na hijackthis.de

O4 - HKUS\S-1-5-19\..\RunOnce: [ShowDeskFix] regsvr32 /s /n /i:u shell32 (User 'LOCAL SERVICE') Unknown application.

O4 - HKUS\S-1-5-20\..\RunOnce: [ShowDeskFix] regsvr32 /s /n /i:u shell32 (User 'NETWORK SERVICE') Unknown application.

O4 - HKUS\S-1-5-18\..\RunOnce: [ShowDeskFix] regsvr32 /s /n /i:u shell32 (User 'SYSTEM') Unknown application.

O4 - HKUS\.DEFAULT\..\RunOnce: [ShowDeskFix] regsvr32 /s /n /i:u shell32 (User 'Default user')
Safe Nasty (2.97 / 5.00)

O10 - Broken Internet access because of LSP provider 'c:\program files\bonjour\mdnsnsp.dll' missing This entry should be safe. This entry should not be fixed! Your best bet to repair it is to try the LSPFix from Cexx.org.

Ovo zadnje sam popravio sa tim LSPFix-om,ali ne znam dali smijem to obrisat. Ves sam stavio u temu sa HT logovima, ali guzva je tamo, pa ako netko zeli pomoc, svaka cast, a za nagradu dobiva, pa u biti nista, samo zadovoljstvo pomaganja drugima.

Zadnje izmijenjeno od: Shifty Gypsy. 15.06.2008. u 12:46.
Shifty Gypsy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na