Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.10.2014., 09:30   #1
Zé.
Cidade de Deus
Moj komp
 
Zé.'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Agram
Postovi: 246
(riješeno) UAA Bus Driver - DFI Inc. NF UltraII-M2

Pozz ekipa... Imam problem sa instalacijom UAA Bus Drivera na racunalo poslje podizanja windowsa. Dakle, imam cd od matične ploče na kojoj su driveri. http://i.imgur.com/3hpZ2wy.jpg
Matična mi je dosta stara (DFI Inc. NF UltraII-M2 /NF SLiII-M2 /NFII -M2 (Socket M2)).
Ali kada idem instalirat sa cd-a, sve super kao instalirano a u biti nije,(kod autorun instalacije). Kada idem "ručno" instalirat onda mi izbacuje da verzija windowsa koju imam neodgovara updateu kojeg pokusavam instalirat. Probao sam skidat raznorazne UAA drivere sta sam nasao na internetu i njih uspijem instalirat ali opet nemaju funkcije i kada idem istalirat audio drivere izbacuje mi poruku http://i.imgur.com/yIdNSvt.jpg
E... Tada sam u regeditu promjenio sp3 u sp2. i uspio pokrenut instalaciju uaa sa cd-a, ali je rezultat na kraju opet bio isti. Kao instalira se ali mi opet izbacuje ovo sa ove zadnje slike sta sam postao. I sad više neznam šta da pokušam.

Jel moguce da program ipak prepoznaje da je sp3 iako sam ga u regeditu "zamaskirao" pa zato nece? Sta da radim, dal da dizem nove windowse sa sp2 il sta?

Hvala unaprjed, nadam se da ste me razumjeli.
Zé. je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2014., 09:45   #2
Deyo238
Grazie Michael
Moj komp
 
Deyo238's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Ogulin
Postovi: 360
Koliko ja znam ako imaš SP3, taj ti UAA driver uopce ni ne treba, dolazi sa SP3, dok na starijim service packovima (1&2) to moraš instalirati prije instalacije audio drivera.

Edit:

Doma imam Win XP sa SP3, otkad sam ga slipstreamao sa SP2 nikada nisam morao stavljati neke posebne drivere prije drivera za zvučnu karticu.

Edit 2: probaj još skinuti ovo pa probaj instalirati.
__________________


CPU: Intel Core i7 3930k C2 Sandy Bridge E 3200MHz @ 4500MHz (100x45 @ 1.288V) HT enabled
CLR: Corsair H100x
MBO: ASUS RAMPAGE IV FORMULA
RAM: Crucial DDR3-1600 2x8GB + 2x4GB (24GB) @ 1600MHz - 10-11-10-24-1T @ 1.535V
VGA: KFA2 GeForce GTX1070 8GB EXOC
HDD: ADATA SUV800 256GB ++ WD BLUE WD30EZRZ 3TB ++ WD Blue WD6400AAKS 640GB
PSU: Corsair CS550M 550W 80+ Gold Modular
BOX: Jonsbo W2
LCD: DELL P2417H 24" LED @ 1920x1080
OS1: MICROSOFT Windows 10 Pro N x64



GSM: iPhone 11 black 4/64GB
ROM: latest iOS


Zadnje izmijenjeno od: Deyo238. 24.10.2014. u 09:50.
Deyo238 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.10.2014., 09:56   #3
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Zé. Pregled postova
Pozz ekipa... Imam problem sa instalacijom UAA Bus Drivera na racunalo poslje podizanja windowsa. Dakle, imam cd od matične ploče na kojoj su driveri. http://i.imgur.com/3hpZ2wy.jpg
Matična mi je dosta stara (DFI Inc. NF UltraII-M2 /NF SLiII-M2 /NFII -M2 (Socket M2)).
Ali kada idem instalirat sa cd-a, sve super kao instalirano a u biti nije,(kod autorun instalacije). Kada idem "ručno" instalirat onda mi izbacuje da verzija windowsa koju imam neodgovara updateu kojeg pokusavam instalirat. Probao sam skidat raznorazne UAA drivere sta sam nasao na internetu i njih uspijem instalirat ali opet nemaju funkcije i kada idem istalirat audio drivere izbacuje mi poruku http://i.imgur.com/yIdNSvt.jpg
E... Tada sam u regeditu promjenio sp3 u sp2. i uspio pokrenut instalaciju uaa sa cd-a, ali je rezultat na kraju opet bio isti. Kao instalira se ali mi opet izbacuje ovo sa ove zadnje slike sta sam postao. I sad više neznam šta da pokušam.

Jel moguce da program ipak prepoznaje da je sp3 iako sam ga u regeditu "zamaskirao" pa zato nece? Sta da radim, dal da dizem nove windowse sa sp2 il sta?

Hvala unaprjed, nadam se da ste me razumjeli.
najsmijesnije, taj UAA ostavlja jedan PCI device pod upitnikom, neinstaliran. kada ga rucno kliknes u device manageru, i puknes mu update (ili install) drivers, pustis ga da sam nade sa sistema i instalira se bez problema .

nakon toga puknes drivere i stvar sljaka. provjereno na masi XP SP2 instalacija, svjezih. dok SP3 bi morao sam instalirati UAA, jer je integrirano kod instalacije samog sistema.

uglavnom, mora se moci, nesto te drugo zeza. osobno bi dignuo svjez XP SP3, prvo chipset driveri, pa zvuk. pa vidi sta ce izbacivati.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2014., 11:49   #4
Zé.
Cidade de Deus
Moj komp
 
Zé.'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Agram
Postovi: 246
Citiraj:
Autor Deyo238 Pregled postova
Koliko ja znam ako imaš SP3, taj ti UAA driver uopce ni ne treba, dolazi sa SP3, dok na starijim service packovima (1&2) to moraš instalirati prije instalacije audio drivera.

Edit:

Doma imam Win XP sa SP3, otkad sam ga slipstreamao sa SP2 nikada nisam morao stavljati neke posebne drivere prije drivera za zvučnu karticu.

Edit 2: probaj još skinuti ovo pa probaj instalirati.
Pa nemam pojma kazem ti, izbacuje mi http://i.imgur.com/yIdNSvt.jpg ovo kad pokusavam instalirat drivere od zvučne a imam SP3.
Skinuo sam i to sto si mi ti naveo i s http://support2.microsoft.com/kb/888111 ovim sam probao i nista ne pomaze.

Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
najsmijesnije, taj UAA ostavlja jedan PCI device pod upitnikom, neinstaliran. kada ga rucno kliknes u device manageru, i puknes mu update (ili install) drivers, pustis ga da sam nade sa sistema i instalira se bez problema .

nakon toga puknes drivere i stvar sljaka. provjereno na masi XP SP2 instalacija, svjezih. dok SP3 bi morao sam instalirati UAA, jer je integrirano kod instalacije samog sistema.

uglavnom, mora se moci, nesto te drugo zeza. osobno bi dignuo svjez XP SP3, prvo chipset driveri, pa zvuk. pa vidi sta ce izbacivati.
U device manageru bi pod sistem devices trebao biti taj UAA ali ja ga uopce nemam.

Vjerojatno je problem u tome sto sam instalirao nekakav prerađeni Win XP Black Edition pa je tu nesto sjebano. Najradije bi se jos jednom bacio u podizanje novog sistema, al ovaj put najobičniji XP i to sa SP2 ?
Zé. je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2014., 12:01   #5
Zé.
Cidade de Deus
Moj komp
 
Zé.'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Agram
Postovi: 246
Riješio sve sa Driver Boosterom. Kolko muke a rješen problem u 2 min. Ugl, ipak hvala dečki.
__________________
"The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams?"
Zé. je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2014., 12:30   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,594
Ajde fino odradi čisti install SP2 ili SP3 po želji, nikakav Black dr * * k,
nakon golog os - a prvo instaliraj chipset + obavezno reboot,
potom "riješi" grafu + obavezno reboot,

ako digneš SP2 onda ti treba KB888111 a ako je SP3 onda ti ne treba,
odradi ovo šta govori Burko, trebaš u Device Manager - u pod Unknown pogoditi / pronaći koji PCI device je UAA i odabereš Update da ga instalira,
uspješnu instalaciju ćeš prepoznati po tome šta ga je preselilo pod Sound ...
nakon toga obavezno odradi reboot ... tek sada ide install Realtek paketa.

Eto na, nisam napravio refresh stranice.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2014., 14:18   #7
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Imao isti problem neki dan prilikom vraćanja imagea sp3 na acer laptopu. Driveri sa cd-a od matične nisu htjeli instalirat. Skinuo sa službene stranice, install, reboot i sve proradilo kak treba. Zašto, ne znam.
__________________
People, have some bananas!
Booger je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2014., 14:24   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,594
Moguće da je sa supporta novija verzija sa "popravljenom" install procedurom.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2014., 14:28   #9
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Moguće da je sa supporta novija verzija sa "popravljenom" install procedurom.
Moguće, ali vraćao sam image particije na kojoj je sve radilo. Kad sam ju vratio nije bilo zvuka, uskličnik u device manageru i ne prihvaća driver koji je do tada bio installiran.

Tko će ga znat.
__________________
People, have some bananas!
Booger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na