Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.04.2013., 14:22   #1
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Lucas Arts....rip

http://kotaku.com/disney-shuts-down-lucasarts-468473749

I evo kraja jos jednog studija, sta je jos gore 1313 je otkazani projekt.

"Both of the studio's current projects—Star Wars: First Assault and Star Wars 1313—were cancelled. Disney will still use the LucasArts name to license games, but the studio is no more."

I tako ce se koristit samo za licence....goddamnit.

Lista sta je Lucas izbacio, stare dobre avanture tipa monkey island, sam&max, itd...

Lista

Prokleti disney...ovo ide sve gore i gore.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2013., 14:26   #2
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
outlaws..uspomene
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.04.2013., 14:44   #3
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Full Throttle Intro... I dalje jedan od najboljih introa u bilokoju igru uopce. Šmrc.

https://www.youtube.com/watch?v=PktBJ6HpNJQ
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2013., 14:47   #4
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Indiana Jones..point and click ..Monkey Island
  Reply With Quote
Staro 04.04.2013., 16:18   #5
sa20
Premium
Moj komp
 
sa20's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 199
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Indiana Jones..point and click ..Monkey Island
Ove su mi bile najdraže. Kad se samo sjetim monkey islanda i atmosfere i humora tamo, nikada poslije nisam slicnu igru igrao. Indiana Jones Fate of Atlantis sam igrao hrpu puta.Steta

RIP Lucas Arts
sa20 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2013., 16:41   #6
gmax
Tuco “the Rat” Ramirez
Moj komp
 
gmax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Šteta!

Monkey Island i Indiana Jones serijal, Sam & Max Hit the Road, Full Throttle i njihova zadnja odlična avantura Grim Fandango.

Kraj 80-ih i 90-e, zlatno doba avantura. Nakon toga nema više takvih avantura s takvim humorom i osjećajem dok ih igraš, gamepad je učinio svoje.
gmax je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2013., 17:03   #7
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Maniac Mansion, Indiana Jones and the Last Crusade, Loom, The Secret of Monkey Island, Monkey Island 2: LeChuck's Revenge, The Curse of Monkey Island, Indiana Jones and the Fate of Atlantis, Day of the Tentacle, Sam & Max Hit the Road, Full Throttle, The Dig, Grim Fandango, KOTOR...

Prekrasne uspomene. Falit će mi
  Reply With Quote
Staro 04.04.2013., 18:30   #8
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
ja sam mislil da samo mene pere melankolija
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2013., 19:04   #9
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ne kuzim zasto nisu izdvojili studio i prodali ga bez prava na star wars. Uostalom uigrana ekipa koja stoji iza hrpu star wars naslova ce uvijek moci bolje odraditi buduce igre nego da Disney prodaje prava drugim studijima. A zna se da ce se i dalje raditi Star Wars igre. Pogotovo dok krenu sa filmovima.

S druge strane Disney ima i svoj dio za interaktivnu zabavu, mogli su ih samo pripojiti.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2013., 11:31   #10
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Ček, a šta sad sa Telltales games? Zar nisu oni radili ovaj zadnji Monkey island u epizodama?
jesu otkupiuli prava ili nešto drugo?

Možda Disney rasproda licence drugim studijima kao THQ nedavno.
__________________
People, have some bananas!
Booger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.04.2013., 12:20   #11
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Koliko govori ekipa i sve informacije, projekti su otkazani, shanse za davanje postojecih projekata su gotovo nikakve.
Ako nisi pratio, ubili su animiranu seriju Clone wars, i to prije nego je ekipa doznala sta se dogadja sa glavnim likovima, a gledanost je bila poprilicna, sta ih nije sprijecilo, niti da dovrse sezonu, samo cut and fuck off.

Onda ubiju postojece projekte u studiju, sve nekako baca na to da rade totalno restruktuiranje lucasa, da nece vise bit developeri nit ista, samo ce iznajmljivat licencu SWa okolo.
Jos su rekli da ce novi filmovi bit neki AU bullshit, i da nece imat veze sa trilogijom (jer pobijam postojanje prva 3 filma kao i kraj ME3) tako da sve upucuje na totalno klanje fransize i cjedjenje para.
Vjerovatno ce napravit od SWa neku usranu zabavu za djecu do 9 godina.

A THQ je prodavao licence igara da podmiri troskove jer su isli debelo u minus, ovi nisu nista od toga napravili jer ih ne zanima outsourceing, samo totalna kontrola nad fransizom.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2013., 12:26   #12
gmax
Tuco “the Rat” Ramirez
Moj komp
 
gmax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Citiraj:
Autor Booger Pregled postova
Ček, a šta sad sa Telltales games? Zar nisu oni radili ovaj zadnji Monkey island u epizodama?
Jesu. Iako meni nisu bile nakaj posebno, falio mi onaj štih iz 90-ih.

Citiraj:
Autor Booger Pregled postova
jesu otkupiuli prava ili nešto drugo?
Ne, Lucas Arts je vlasnik licence. Telltale je imao planove dalje raditi na Monkey Island igrama ali ekipa iz Lucas Artsa nije.

Citiraj:
Autor Booger Pregled postova
Možda Disney rasproda licence drugim studijima kao THQ nedavno.
Toga se i bojim, tko zna kome će pasti u ruke recimo Full Throttle ili Monkey Island licenca ako Disney odluči prodati sve kaj nije dio Star Warsa.
Bilo bi dobro da ih Disney pokloni ili proda Ron Gilbertu i Tim Schaferu, ah mokri snovi.
gmax je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2013., 15:00   #13
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
http://www.rockpapershotgun.com/2013...s/#more-141549

Ja se samo nadam da je Disney otvoren za nove SW igre, ovo zvuči fantastično. Samo bi želio nastavak KOTOR-a, bilo kao spiritualni nastavka s drugom pričom ili trojka, svejedno...
doky je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2013., 15:54   #14
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Pa SW TOR je poceo kao KOTOR3, ali su gladni korporativni majmuni vrlo brzo vidili kako MMO sheme deru dobar novac.
Tako je singleplayer nestao i sve se preorjentiralo na MMO. Onda je umisljena budala isla i kupila Hero engine koji je bio u beta fazi, i rekao da ce ekipa u biowareu popunit praznine. Engine je i danas katastrofa sa leakovima i optimizacijom za plakat, odes na Ilum, ima 30-40 ljudi i lag fest da ti comp freeza.
Uglavnom fail do faila, al su predivno ulozili 300m $ u ovu katastrofu.

Tako je od dobre ideje za 50$ (po prodanom primjerku) igre tipa KOTOR preko pohlepe idiota nastala opca smijurija, zasto 50$ jednom kad moze 15$ svaki mjesec.

KOTOR2 sam po sebi je bio ok, ali u pozadini su isjekli toliko sadrzaja i izdali sa toliko bugova da je to bilo zalosno. Problem je sta je Bioware bio u to vrijeme zauzet sa Jade empire igrom pa su dali Obsidianu da radi KOTOR2, ovi su pratili predvidjenu pricu al su bili totalno nesposobni za projekt da je BW davao svoje programere da ovi dovrse igru.

Isjeceni arcovi i cjele planete su dokaz koliko su zasrali. Posto su probijali rok Lucas Arts je naredio da se izda kako je. Linky Pogledaj koliko su sadrzaja nasli u ingame fileovima, sta obsidian nije enableao u 4 patcha igre.

Osobno bi volio zaigrat KOTOR3, al nebi dao Obsidianu da ga radi.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2013., 16:55   #15
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
O Georgije šta uradi majku mu staru poljubim

Vec godinama čekam poštenu Star Wars pucačinu i sada bammmm ode i ta nada (1313 bilo je to previse trinajstica ako mene pitate).
Toliko sam očajan da sam prije nekog vremena instalira SW Republic Commando

Ko zna možda neće izač na loše to sta je Georgije proda Star Wars Disney-u, malo friške krvi cijeloj franšizi nece naškodit (bar se nadam).
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2013., 17:37   #16
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Ako je sudit po postupcima do sada, otkazivanju poprilicno gledane animirane serije, otkazivanje 2 dobrano iscekivana projekta, otkaz cijelom studiju...

Nekako mi ne izgleda da je novi pocetak potpuni genocid fransize.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2013., 13:58   #17
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Osobno bi volio zaigrat KOTOR3, al nebi dao Obsidianu da ga radi.
A gle, imaju oni i ok projekata, Fallout NV i Neverwinter Nights 2 su meni bile jako dobre igre, a i sam KOTOR2 je ustvari super igra samo što su je usrali s tim stvarima koje si naveo.
Odmah bih više volio igrati ponovo takav KOTOR3 nego pola najavljenih hit igara za ovu godinu.
doky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na