Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.01.2021., 02:55   #3481
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
To sve vec znamo, mene vise muci oce se kaj od tog moc kupit za manje od 3k ili uopće

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2021., 07:34   #3482
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
di'š na ovom forumu spomenuti "nemojte kupit"? pa ljudi pičili po škart modele od 800€, vadili pare, ostajali noćima budni da mogu naručit izvana.. haha nemojte kupit
isto kao i za prednarudžbe igara
A ima nas rano-ranioca. Ja se dižem u 5 zbog posla i obaveza, tako sam ugrabio ovu svoju. Iskreno nikad se ne bi dizao radi tako nečeg, ali ovako sam spojio neugodno s beskorisnim.


A o divljanju cijena.....već sada su po meni prešli sve mjere, a sada trenutno ''idu na vodu dok ne puknu...''
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2021., 08:31   #3483
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
Mogla bi Ampere serija postati kao umjetnine, što starije to više vrijedi....možda za godinu dana dignem na njoj dobru lovu, tko zna kako je krenilo
Još posudiš grafičku kojem poznatom glumcu/glumici, pjevaču/pjevačici pa poslije reklamiraš kod prodaje da ju je taj/ta koristio. Nešto kao gitara Erica Claptona, cipele Elvisa Presleya, jakna Harrisona Forda kao Han Soloa.
Neki ovdje savjetuju da se prestanu kupovati kartice. Hahaha! Veća je vjerojatnost da spiči potres od 9.5 stupnjeva po Richteru u Hrvatskoj nego da se to desi. Iskreno, biste li vi smanjivali cijene da ste na nVidijinu mjestu? Kurčinu bi smanjivali, bili bi još skuplji. Bog je stvorio ovce da se šišaju.

Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2021., 08:43   #3484
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
I Nvidia i AMD se ponašaju onako kako se tvrtke ponašaju, maksimaliziraju dobit. Ne krivim ih uopće za to. Zato i kažem, jedini način da oni spuste cijene, je da potražnja za njihovim proizvodom padne.

Prelomite si u glavi da su vam stare 1080Ti, RX580, RX570 itd. dovoljne i riješili ste sve probleme.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2021., 14:23   #3485
rokonja
Premium
Moj komp
 
rokonja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: tamo tamo daleko
Postovi: 137
Ja se trudim prelomit da je moja rx-ica sasvim ok i mogu reč da mi dobro ide. Ja tu lovu nemam za ono što bi, a i nedam ju.
rokonja je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2021., 14:40   #3486
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor rokonja Pregled postova
Ja se trudim prelomit da je moja rx-ica sasvim ok i mogu reč da mi dobro ide. Ja tu lovu nemam za ono što bi, a i nedam ju.
Pa tvoja RX-ica i je sasvim OK. To je mid-range grafa stara godinu dana koja na 1440p/1440p UW gura igre sasvim OK.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2021., 16:24   #3487
rokonja
Premium
Moj komp
 
rokonja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: tamo tamo daleko
Postovi: 137
Ma teško mi se rastavit od 1080p rezolucije, samo hz dižem. Sad samo kupim neki procesorčić i to je to.
rokonja je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2021., 16:44   #3488
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Stigao i zadnji komad slagalice..

Al ovo čudo emitira toplinu, to nisu istine!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	3090.jpg‎
Views:	292
Size:	1.42 MB
ID:	23229  
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2021., 19:34   #3489
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Citiraj:
Autor Head_Hunter Pregled postova
Daj je slikaj u sistemu da vidimo kaka sve skupa izgleda . Jel to konfa za gaming ili nesto poslovno?
Evo na brzinu bez otvaranja..


5950x
asus dark hero
strix oc 3090
2*1TB M2 samsung 980
još par 860 SSDa od 2 i 1gb
2*16gb corasair vengeance 4000mhz
be quet dark power 12 1500w
be quiet 900 v2 case
radiator za cpu 420mm*45mm alphacool
pumpa i blok ekwb
7* 140mm be quiet pure wings PWM hi perf ventilatori
LG 38GN950 monitor
razor blackwidow elite keyboard
razor deathadder v2 wireless

to je to odprilike

Ma kakav posao.. Napokon nakon 7g odlučio za novi komp, pa reko ima da mu jebem mater!

Edit:
lagani gaming
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	pc.jpg‎
Views:	259
Size:	1.00 MB
ID:	23230  
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2021., 19:50   #3490
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor LorD ClockaN Pregled postova
Stigao i zadnji komad slagalice..

Al ovo čudo emitira toplinu, to nisu istine!!!
Pa jesi se uopće informirao oko potrošnje?

https://www.techpowerup.com/review/a...rix-oc/29.html

Sve je to OK dok je zima, ali što će biti ljeti? Nadam se da ti je prostorija klimatizirana

BTW jesi gledao koliko su ti porasle temperature ostalih komponenata?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2021., 20:17   #3491
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pa jesi se uopće informirao oko potrošnje?

https://www.techpowerup.com/review/a...rix-oc/29.html

Sve je to OK dok je zima, ali što će biti ljeti? Nadam se da ti je prostorija klimatizirana

BTW jesi gledao koliko su ti porasle temperature ostalih komponenata?
Ma znam je koliko ona troši i koliko se grije, nije mi prvi put
1080ti se grijala isto pošteno, a nikad stock

Citiraj:
Autor Head_Hunter Pregled postova
Ma i mislio sam da je gaming, ne sijecam se kad je netko slozio za posao pa se pohvalio.

Jesi je klokao, na koliko ti drzi taktove? To je top hlađenje mislim da nebi smijela ici preko 70c nikako u kucistu sa dobrim airflow-om, to ti je do kucista, ti bequiet su katastrofa sa protokom zraka i tim zacepljenim stranicama zbog stavljanja izolacihe zvuka u prvi plan.
Montirao sam ju kad sam postao sliku kutije
Sa 2 djece nisam stigao ništa u vezi klokanja. Probao sam samo kako ide u cyberpunku

Grije se i na oko 85 sa niskim fan curve i i power limit na 115%
Nije do kučišta jer imam ventilatora koliko želiš. Sad sam otvorio od napred velika vrata što ima. Nije ti ovo baš ono tihu kučište. Ima normalne prolaze za usis is ispuh, nije blokirano prigušivačima

Odmah sam ventilatore regulirao jer je glasan za pop.... inače
Provjerim pa napišem na koliko drži clock
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2021., 20:36   #3492
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Citiraj:
Autor Head_Hunter Pregled postova
A vidi tako 10min sa zatvorenim kucistem, pa 10min sa skinutim prednjim panelom ali ostavi dust filter i pokreni unigine heaven recimo pa ostavi samo da vrti, tu ces vidjet jel do kucista.

Moze, javi za oc i koje taktove drzi
power limit sam samo dignuo na max i drži stalno ravnu crtu između 1890 i 1905

na stock power limit crta je neravna od 1815 do 1920, ali vidi se da je u cyberpunku pao fps za bar 5.

temp sa 123% je oko 82, 83C
a stock je max 77

to je 5 min igre sa dignutim i 5 min sa stock

Edit:
to je sa otvorenom prednjom stranom
Trebam mu dignut thermal limit nekako... hm...

nisam još ništa drugo dirao, trebao bi ubrzat ventilatore na grafi, ali ovako je praktički nečujno za ukućane, meni sa slušalicama ne bi smetalo niti da žviždi

Edit2
Zanemari..
Sad sam probao sa asus gpu tweak 2 i odmah ide na 1965Mhy core stabilna linija.. moram se još probat igrat sa tim
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!

Zadnje izmijenjeno od: LorD ClockaN. 07.01.2021. u 20:46.
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2021., 20:53   #3493
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor LorD ClockaN Pregled postova
Ma znam je koliko ona troši i koliko se grije, nije mi prvi put
1080ti se grijala isto pošteno, a nikad stock
Samo što nikad nisu postojale grafičke baš ovolike potrošnje "za raju", još je tvoj AiB model dodatno napucan. Kaže average gaming - 335w, peak - 415w, stress - 449w. Samo gpu...
Nemoj to ništa OC-at nego idi na undervolt, možeš imati samo benefite, više će ti boostati, manje trošiti...

Kažem bit će svega na ljeto, mislim da će kupci masovno kukati po netu...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2021., 21:09   #3494
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
fan profil na ovoj je vezan na bios switch na grafi.
na perf modu sa dignutim power limitom od 460W ja mislim su i ventilatori glasni.
Ne moram undervoltat, samo moram prebacit switch na quiet mode
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2021., 21:16   #3495
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Citiraj:
Autor Head_Hunter Pregled postova
Power limit i temp limit stavi na max.

Digni memoriju za 1000 (gddr6x se kloka ko blesava meni na +1200 radi bez beda dalje nisam ni probao) i jezgru na +100 pa vidi kako je i dizi jos jezgru ako mozes posto je ovo vec malo vise tjunirani model out of the box.

Najbolje fixiraj ventove na nekih cca 2300 rpm to bi trebalo biti ok za svakodnevnu uporabu pa onda vrti testove.
digo za +100 i sad boosta na 2055-2077
temp 60-62

memorija na +1000

idle temp na 40

Ne znam zašto je prije bila tako visoka temp i idle 53-54
To sam probao preko onog AI Suite di ima profil za mbo vebtilatore, pa tamo ima i za grafu odmah. MSI Afterburnen nije imao ništa za temp limit.

Sa čime vi ocate? Onaj evga precision? Ili da se držim asus gpu tweaka?
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2021., 21:36   #3496
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Citiraj:
Autor Head_Hunter Pregled postova
Ma kakvi, MSI afterburner ti je mama, drz se njega. Ali skini verziju 4.6.3 Beta

Eto vidis sada kako je hladna, tak svejedno kolko trose dok se daju hladit
Već imam zadnju betu I ne nudi mi thermal limit slider
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2021., 21:44   #3497
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Citiraj:
Autor Head_Hunter Pregled postova
Aj pricekaj sada cu ti zaljepit album sa slikama postavki koje da si namjestis. Cudno da ti ne radi, mozda je do skina.

Postam za par minuta
koristio sam old school skin, ali nije bilo do toga..
Uninstalirao sam i skroz pobrisao foldere i nanovo instalirao. Morao da mu je ostalo nešto od 1080ti prije

Sad sve ima, ali baš me zanima kako si poštelao

Edit:
Koja opcija treba biti u afterburneru da voltage slider radi? U smislu da radi kako spada
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!

Zadnje izmijenjeno od: LorD ClockaN. 07.01.2021. u 21:55.
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2021., 22:06   #3498
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Citiraj:
Autor Head_Hunter Pregled postova
Evo imas ispod na linku sve slike MSI AB postavke
nekako mi se digla opet idle temp na 60, pa sam ugasio afterburner, ubio ai suite za svaki slučaj, pokrenuo ausus gpu tweak i idle temp pala na 30 lol

igrat ću se ovih dana, pa ću vidjet

Koliko realno na core onda da idem? i koliko voltažu mogu dignut? jer koliko sam vidio lupa u power limit i voltage limit
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2021., 22:31   #3499
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Citiraj:
Autor Head_Hunter Pregled postova
Ma ne dizi uopce napon, nema smisla za to malo kaj ces taktove dodatno dic a neces nigdje real life osjetiti. Jezgru digni za jos +30 pa vidi kaj si dobio, sa time ces se morat igrat u benchmarcima dok ne nađes zadnju stabilnu tocku, pa onda jos spustis za -10 da si safe.
Meni kad upalim MSI AB je krivulja tako da ventovi non stop rade fiksno na 60% tj 2300 rpm sta mi je sweet spot za buku i performanse, a kad izađem iz njega ventovi ne rade uopce, tj onda krivulja bude na stock profilu a to je onaj 0RPM mode do određene temperature tako da se dok ne igram uopc i ne vrte i tada je grafa do nekih 35c.

Jedini mali BUG koji imam je taj da moram krivulju staviti na 73% da bi mi prikazala kada stisnem apply 60 posto, to je valjda do toga jer je ovo BETA verzija, ostalo je sve ok.
ma kakvi... probao dok vrti Heaven
krene sa 2200, a na kraju je jedva 1900mhz i temp od 90C.. ako dignem jače ventilatore, onda je glasno.
Uzet ću si vodeni blok, pa nek si misli
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2021., 22:39   #3500
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Na balanced je.
Dosta mi za danas
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 05:41   #3501
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Citiraj:
Autor LorD ClockaN Pregled postova
Na balanced je.
Dosta mi za danas
Ne slušaš Manuela.
Nemoj povećavat power limit i dizat voltažu.
Napravi UV.
Bio sam pred koju stranicu napisao kratki tut.
Veće su ti beneficije, takt možda neće biti veći, ali potrošnja, temp i tišina će biti bolji, a takt stabilniji (takt će zapravo biti zakucan). Ako i izgubiš perf to će biti 2-5%, ništa strašno ni primjetno.
Ja sam 3060Ti uspio dosta stišati, izgubio nisam ništa, a ti sa 3090 možeš dobrano profitirati. Ali dobro, ako te ne dira zagrijavanje i potrošnja, a po konfi bi rekao da ne. Onda se nemoj zamarati UVom.
Inače sam i ja prije tako razmišljao dok me odmah prvi dan nisu izludili ventovi na ovoj grafi. Cijenim tišinu, a opet vjerujem da je tvoja grafa osjetno tiša od moje.

EDIT: Evo mog posta, samo da dodam, treba samo u afterburner.cfg pod startdelay dodat 15000 ili više (delay od 15 sekundi) da bi se startao kasnije jer ga NV CP i/ili ostali SW vezan uz grafu poništi ako se startaju nakon njega, i memu sam spustio na 8ghz jer se povećavanjem takta latencije same štelaju pa se zapravo gubi na brzini(i sam si primjetio da kad se grafa zagrije, takt pada, e toga ovdje nema i ja sam na duže staze dbio viši takt nego na defaultu, meni je padao na 1860, a sada je na 1890). I ne moraš ti ciljati na 0.85V kao ja, odi na 0.9, iznad toga se mislim već počne gubiti na efikasnosti, ja sam si našao zlatnu sredinu. Ekipa po netu je uz mrvu veći gubitak performansi skinula više do 100W na 3090.

Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
OK, slijedi kratki tut.

Instalirate zadnji MSI Afterburner.
Pa prvo u settingse i stavite kvačicu na unlock voltage control i voltage monitoring (slijedi restarta AFa). Možete staviti kvačicu i na run with windows.
Na glavnom ekranu stisnite CTRL+F, pojavljuje se graf boostanja, dole su mV, a okomito je frekvencija. Možete na glavnom ekranu AFa za svaki slučaj stisnut reset.
I onda odite na core frequenci i dajte ga skroz nalijevo i vidjet ćete da je graf pao.
Na grafu su kockice. Ja sam npr kliknuo kockicu koja je bila iznad 850mV(0.85V) i onda ju odvukao gore na 1875mhz (AF se tu malo čudno ponaša, zaokružuje na mislim svakih 25mhz neovisno o vašim postavkama). Ne gasite graf, sada opet u glavnom prozoru stisnite apply i vidjet ćete kako se graf poravnao, sve vrijednosti iza odabrane voltaže su na istoj frekvi (undervoltana je grafa). E tu sada možete joiš ručno dodati sigruno 1000mhz na frekvu RAMa (moja ide mrvu više) i onda testirajte, ako prolasi, sejvajte na 1 profil i označite apply OC at startup. Mora biti 1 profil. Probajte i druge vrijednosti, meni je ovo neka zlatan sredina, nisam izgubio performanse, a dobio sam tišu, hladniju i manje rastrošnu grafu.



To je to, kada sam išao guglat, zakomplicirali su ovo do iznemoglosti, srećom naletio na jedan YT komentar koji je to ovako objasnio u najkraćim crtama.

@Sam: A čuj, ako ćeš OC-at, vj ti ovo moje baš i neće pomoći, ali mišljenja sam da su razlike od 100-200mhz neprimjentne vj nekih 2-3%. Ali uvijek možeš probat.
Uvjeren sam da je tvoj čip barem malo bolje binan od mog i mladenovog jer si uzeo OC verziju.

EDIT: Vidim po internetima da ljudi ovo masovno rade sa Ampereom....vrućo i rastrošno.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 08.01.2021. u 06:02.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 11:34   #3502
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,107
Citiraj:
Autor Head_Hunter Pregled postova
Ma kakvi, MSI afterburner ti je mama, drz se njega. Ali skini verziju 4.6.3 Beta

Eto vidis sada kako je hladna, tak svejedno kolko trose dok se daju hladit
Ovaj link na AB inače ne radi već neko vrijeme.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 14:27   #3503
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Jupi. Crkao mi je fan controller na 3060ti od Palita i cijelo vrijeme pizdi na valjda 200% ko kuhinjska napa.

U Linksu kažu da nemaju zamjenskih kartica i da se ne zna kada će ih biti tako da nude samo povrat novaca (Recimo. Još se pregovaram s njima jer žele dati store credit).
Trenutne cijene su 1000kn skuplje od onoga što sam ja platio. Sumnjam da će se cijene ikad više spustiti jer se prodaje i po apsolutno apsurdnim cijenama.

Fuck my life. Čak i sa vraćenim novcima ne mogu ništa nabaviti.

Zadnje izmijenjeno od: Punio4. 08.01.2021. u 14:49.
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 14:35   #3504
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor Punio4 Pregled postova
Fuck my life. Čak i sa vraćenim novcima ne mogu ništa nabaviti.
Tako sam ja prosao sa 2080Ti nakon 18 mjeseci (pazi nakon godinu i pol), dobio povrat novca 9970kn i platio drugu (u drugoj tegovini jer trgovina di sam di sam kupio ovu koja je reklamirana nije imala zamjenu) 10400kn .

Tough Luck sto bi ameri rekli .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 14:47   #3505
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Trebalo bi se naći uživo sa nekim scalperom, opalit ga palicom po glavi, uzet karticu i ostaviti mu 400€ i Uber bon od 40kn.
Apsolutno mi je nejasno što se događa sa tržištem.
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 15:04   #3506
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Pa što je najjače tržište je u kurcu trenutno i zbog scalpera, sigurno ne dižu slučajno cijene, vidjeli su što preprodavači rade uslijed nestašice pa zašto ne bi onda jedna Nvidia također digla cijene i tako smanjila scalpanje. Ja i da odlučim prodati svoju grafu u skorije vrijeme što naravno nemam namjeru, eventualno bih gledao da dobijem onoliko love koliko sam ju platio da ne budem na nikakvom gubitku, ali da idem zaraditi mi je baš ciganski i ne čudi me onda i ovakav potez Nvidije.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 15:24   #3507
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Po ovome cijene u budućnosti će biti samo gore https://www.hcl.hr/vijest/najavljena...-do-25-165612/
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 15:46   #3508
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
A naravno da će onda taj porez za SAD plaćati i ostatak svijeta. :\

Fućkaš PC gaming. Idem kupit PS5.

Zadnje izmijenjeno od: Punio4. 08.01.2021. u 16:00.
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 15:53   #3509
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Svima će nam biti gore zbog trgovinskog rata između Kine i SAD-a. Možemo se samo nadati da će u sljedećih par godina situacija primiriti i da će se naći kompromisno riješenje kako bi se cijene vratile u staru normalu. Nadam se da nećemo doći do onoga da nam ove cijene budu normalna stvar. Kako se čini 2021. bi cijenovno mogla biti gora od 2020.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 16:21   #3510
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ne slušaš Manuela.
Nemoj povećavat power limit i dizat voltažu.
Napravi UV.
Bio sam pred koju stranicu napisao kratki tut.
Veće su ti beneficije, takt možda neće biti veći, ali potrošnja, temp i tišina će biti bolji, a takt stabilniji (takt će zapravo biti zakucan). Ako i izgubiš perf to će biti 2-5%, ništa strašno ni primjetno.
Ja sam 3060Ti uspio dosta stišati, izgubio nisam ništa, a ti sa 3090 možeš dobrano profitirati. Ali dobro, ako te ne dira zagrijavanje i potrošnja, a po konfi bi rekao da ne. Onda se nemoj zamarati UVom.
Inače sam i ja prije tako razmišljao dok me odmah prvi dan nisu izludili ventovi na ovoj grafi. Cijenim tišinu, a opet vjerujem da je tvoja grafa osjetno tiša od moje.

EDIT: Evo mog posta, samo da dodam, treba samo u afterburner.cfg pod startdelay dodat 15000 ili više (delay od 15 sekundi) da bi se startao kasnije jer ga NV CP i/ili ostali SW vezan uz grafu poništi ako se startaju nakon njega, i memu sam spustio na 8ghz jer se povećavanjem takta latencije same štelaju pa se zapravo gubi na brzini(i sam si primjetio da kad se grafa zagrije, takt pada, e toga ovdje nema i ja sam na duže staze dbio viši takt nego na defaultu, meni je padao na 1860, a sada je na 1890). I ne moraš ti ciljati na 0.85V kao ja, odi na 0.9, iznad toga se mislim već počne gubiti na efikasnosti, ja sam si našao zlatnu sredinu. Ekipa po netu je uz mrvu veći gubitak performansi skinula više do 100W na 3090.
Hvala, probat ću
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na