Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2013., 13:42   #1
R@zzoR
Yippie-Ka-Yay
Moj komp
 
R@zzoR's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 560
D-Link DSL-2640B Wireless N Router & T-Com

Riječ je o ovom routeru.

http://img15.imageshack.us/img15/889...gehsideoob.gif

Dobio sam ga kao zamjenu za Asus router s modemom (kojeg nema više u ponudi u linksu) kojeg sam vraćao 2 puta jer nije funkcionirao odmah nakon kupnje.. Sada interesira me pošto nigdje ne piše (čitaj: ne mogu pronaći) da li je moguće na ovom routeru podesiti maxtv i adsl, ili je annex A router pa mogu ponovno napravit šetnjicu do linksa i čekati 4 tjedna da mi ga zamjene za drugi?

Naime (čisto da upozorim ostatak ekipe koja kupuje komponente u linksu) na početku (10. mjesec 2012.) sam uzeo linksys WAG120N u linksu, ali potonji nije imao mogućnost konfiguracije maxtv-a pa sam ga odnio na zamjenu za ovaj asus, čekao sam mjesec dana prvo da provjere linksys i da odobre zamjenu da bih dobio pokvareni router iz pakiranja (11. mjesec). Odnio toga na reklamaciju unutar tjedan dana od kupnje, ponovno split servis, zagreb servis, asus servis ponovno 4 tjedna čekanja, dobijem ja novi asus (12. mjesec) koji pogađate ponovno ne funkcionira svjež iz pakiranja. Ništa odem ponovno u links na reklamaciju kaže morat ćete čekati minimalno 5 tjedana (???!!!), ok. Bio je početak siječnja da bi napokon dobio ovaj (3. mjesec 2013.) jer su u međuvremenu izbacili asus iz ponude, koji (u slučaju da je annex A) ponovno ne odgovara!!!
R@zzoR je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2013., 13:55   #2
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
2640B je Annex A. Evo link.

Ne pomaze ti, ali puno jednostavnije rjesenje je zadrzati modem od operatera, prebaciti ga u bridge mod i na njega prikopcati bolji router.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2013., 14:08   #3
R@zzoR
Yippie-Ka-Yay
Moj komp
 
R@zzoR's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 560
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
2640B je Annex A. Evo link.

Ne pomaze ti, ali puno jednostavnije rjesenje je zadrzati modem od operatera, prebaciti ga u bridge mod i na njega prikopcati bolji router.
hm znači spojim ovaj na t-shrotov, ali bi li to premostilo thomsonovu bananu od port forwardinga? ili bi ovaj bio ograničen mogućnostima thomsona (tg782)?

ali takoder bio bi mi overkill koristit router s modemom kao router

EDIT: također vidim da je ovde riječ (tema koju si linkao) o flashanju firmwarea sa 2641r verzije koji podržava annex b, jel moguća ta neka varijanta?
R@zzoR je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2013., 14:18   #4
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Za flash morat ces se javiti nekome tko je probao flashati. Javi se ovima iz teme.

Sto se tice predlozenog setupa, da si planirao spajati router na postojeci t-comov, nabavka drugog modem nije bila ni potrebna. Samo si trebao uzeti router. A vjerujem da i sad on moze raditi samo kao router. Thomson prebacis u bridge mod, ugasis DHCP, NAT, WIFI i ostale postavke i sve to podesavas preko ovog drugog routera. Router podesis u PPPoE i ona ti uspostavlja konekciju. IMS (VOIP) i IPTV i dalje rade preko t-com modema.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2013., 14:32   #5
R@zzoR
Yippie-Ka-Yay
Moj komp
 
R@zzoR's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 560
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Za flash morat ces se javiti nekome tko je probao flashati. Javi se ovima iz teme.

Sto se tice predlozenog setupa, da si planirao spajati router na postojeci t-comov, nabavka drugog modem nije bila ni potrebna. Samo si trebao uzeti router. A vjerujem da i sad on moze raditi samo kao router. Thomson prebacis u bridge mod, ugasis DHCP, NAT, WIFI i ostale postavke i sve to podesavas preko ovog drugog routera. Router podesis u PPPoE i ona ti uspostavlja konekciju. IMS (VOIP) i IPTV i dalje rade preko t-com modema.
ok, istražit ću opcije flashanja prvo a ako ne bude išlo nazad u links i tražit novce nazad, što je previše previše je.

hvala na pomoći, može lock.
R@zzoR je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2013., 17:38   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,552
A crni sinko, odkad je adsl - a i T-Kome govorimo da treba Annex B za T-Komu.
Da ne govorim da si trebao potražiti savjet prije kupovine a odgovora već imaš na forumu.
Kao zamjenu si trebao uzeti
Najpametniji savjet ti je koji post poviše, zamjeni taj uređaj za "WAN Wireless Router", primjeri:
http://www.links.hr/?naziv=adsl-rout...kl=053.524.064
http://www.links.hr/?naziv=adsl-rout...kl=053.524.056
http://www.links.hr/?naziv=adsl-rout...kl=053.524.020
http://www.links.hr/?naziv=adsl-rout...kl=053.524.059

ovo je fina zvjerka ali pinku skuplja:
http://www.links.hr/?naziv=adsl-rout...kl=053.524.053

Zatražiš da ti postojeći TG782 konfiguriraju u Bridge mode za internet a na njega spajaš jedan od navedenih routera.
Na ovaj način si izbjegao komplikacije zbog podrške za MaxTv i eventualno IMS (VoIp - a).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2013., 20:33   #7
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 986
Onaj 2640R od Optime se mogao preflashati na 2641R, ne znam kakvo je stanje sa tim 2640B, ali koliko sam vidio unutrašnjost tih uređaja, obično i AnnexA i AnnexB imaju isti hardver, a razlikuje ih jedino firmware. Naravno kao i kod svakog flashanja postoji mogućnost brickanja uređaja pa se ne preporuča nekome tko nema iskustva s time.
Night je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na