Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.06.2012., 02:26   #1
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,182
Baterija se puni samo do 75%(pluged in, not charging)

Iman toshibu A300-233, stara 3 godine, nakon nekih 6 miseci + par dana crkla originalna baterija(naravno garancija na bat je 6 miseci), i nakon jos 6 miseci sam kupio ibejušu. Ona je super radila do neki dan, mislim gubila je kapacitet kroz ove dvi godine, jbg ocekivano.
Ali sad odjednom poblesavilo sve nakon svakog praznjenja i punjenja ona se napuni za 1-2 posto manje, i tako doslo do 72%.

Proba sam sa onom shemom brisanja drivera od baterije, ne djeluje, proba sam rekalibracija(tri puta ispraznio do kraja<<critical lvl:do nothing>> i napunio do vrha) nakon prva dva se diglo za 2-3 posto, al treci vise nista.
Jedino sta nisan proba je updateat bios, sta mislite oce li to pomoc, i imate li jos koji savjet, mozda sam zaboravio stagod.

EDIT:
E da Everest kaze (odoka ovo neda mi ga se sad palit):
production max capacity: 7200 mAh
max charge: 3400 mAh
current charge 2200 mAh
wear level 52%

i jos jedna bitna stvar, na 0% radi jos lipih 20 minuta

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 10.06.2012. u 02:33.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 22:45   #2
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,182
ikoooo, ištaaaa
OuttaControl je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.06.2012., 09:06   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
hah, očigledno je onaj čip u njoj ili što već, što prati kapacitet i regulira punjenje, popi*dio pa u dosluhu s battery managementom u windowsima krivo prijavljuje cijelu stvar. Update BIOS-a sumnjam da će išta napraviti, a kako ne znam što si točno radio u windowsima i battery management programom od toshibe - prije bih ti predložio clean instal windowsa i programa od toshibe, nego update biosa
tor je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2012., 19:50   #4
Alenko_76
Premium
 
Alenko_76's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 96
jedan laptop kod mene je isto tako stao na 72%. Probao sam sa drugim punjačem i drugom baterijom i sve je bilo ok. Neki vrag je otišao u punjaču, ne daje dosta struje ili što već, laptop je radio ok, ali nije punio bateriju.
Zaključak je bio da je punjač ustvari pokvario bateriju. Drugi punjač i druga bateriju radili su normalno, a zeznuta baterija ni na drugom laptopu ne prelazi 72%.
hp 9400
__________________
Sigue Sigue Sputnik, Sigue what?
Alenko_76 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2012., 23:44   #5
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,182
@tor ma cita na netu da se izbrise neki microsoft battery driver, i kad vratis bateriju on se restartira EDIT:Microsoft ACPI-compilant control method battery izbrisem, sa izvadjenom baterijom, pa je vratim unutra

@alenko_76 e vidis do toga bi moglo bit jer san mora minjat konektor i kabel, a veza je bakar-aluminij direktno bez lemljenja, tako da je moguce da je to reagiralo i da ne-daje dovoljno struje, jer je punjac radio skoro godinu dana fenomenalno, a nista lemilica u ruke i kupuj novu bateriju ocito

a bios nemogu updateat, iman najnoviji,a reinstal nece pomoc jer i sa hirenovim mini xp-om stane na istom

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 14.06.2012. u 00:19.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 10:09   #6
hrabar.dabar
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 46
Dobar dan. Da se nadovežem na ovu temu, imam sličan problem. Baterija na laptopu mi se napuni do 79% i neće dalje. Ne kužim u čemu je problem. HP workstation, Win10.
Promijenio sam punjač, dakle nije do punjača. Sumnjam i da je do baterije jer stvarno izvrsno drži. Nekako mi najviše smrdi win10. Iako sam prevrtio sve postavke (power/battery), nisam uspio napraviti nikakav pomak.

MOlim za savjet.
hrabar.dabar je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 10:18   #7
hrabar.dabar
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 46
Update: našao sam o čemu se radi. U BIOS-u u advanced settings je bio postavljen Battery health manager da postavku "Maximize my battery health". Pretpostavka tog moda je da puni najviše do 80% i to je za laptope koji su većinom priključeni na struju.
Sad sam stavio na "Maximize my battery duration" i sad se puni do kraja.
hrabar.dabar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na