Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.02.2013., 09:48   #1
pohotic
Premium
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: st
Postovi: 58
prenamjena desktop pc - home server

dakle trenutno imam:
Intel Core 2 duo, E8200
gigabyte ex38-ds4
Ram 4GB
GForce 8800GT
WD Greenline 1TB
win8

i trenutno mi komp služi kao desktop.

U međuvremnu sam kupio HP6570b + docking station, tako da stari desk zapravo stoji ispod stola ali se ne koristi (tj upalim ga samo kad trebam skidati utorrente ili puštati filmove preko lana na TV)

Kako bi oslobodio mjesta u radnoj sobi mislio sam stari desk pretvoriti u home server i staviti ga u spremicu pa me zanima sljedeće:

što od komponenti da maknem / zamjenim (bilo bi idealno ništa, tako da trošak bude manji)
staro kućište je na umoru pa ventilator poprilično cvrči, imate li neku preporuku da stavim manje kućište u koje ću moći staviti navedene komponente

e da kako bi server stavio na mjesto gdje nemam monitora (tj gdje ne bi monitor stajao cijelo vrijeme) kako bi pristupao njemu bez da stavljam monitor?

hvala
pohotic je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 10:32   #2
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Citiraj:
Autor pohotic Pregled postova
dakle trenutno imam:
Intel Core 2 duo, E8200
gigabyte ex38-ds4
Ram 4GB
GForce 8800GT
WD Greenline 1TB
win8

i trenutno mi komp služi kao desktop.

U međuvremnu sam kupio HP6570b + docking station, tako da stari desk zapravo stoji ispod stola ali se ne koristi (tj upalim ga samo kad trebam skidati utorrente ili puštati filmove preko lana na TV)

Kako bi oslobodio mjesta u radnoj sobi mislio sam stari desk pretvoriti u home server i staviti ga u spremicu pa me zanima sljedeće:

što od komponenti da maknem / zamjenim (bilo bi idealno ništa, tako da trošak bude manji)
staro kućište je na umoru pa ventilator poprilično cvrči, imate li neku preporuku da stavim manje kućište u koje ću moći staviti navedene komponente

e da kako bi server stavio na mjesto gdje nemam monitora (tj gdje ne bi monitor stajao cijelo vrijeme) kako bi pristupao njemu bez da stavljam monitor?

hvala
Ja bi izbacio van graficku nakon instalacije i podesio RDP... ili prodao ovu i kupio neku najjeftiniju koja trosi najmanje struje... i da ostane para za ventilator(e)... isto bi lagani downclock procesora radi potrosnje... ili cak prodat cijelu konfu i uzet kakav atom...

a za ostalo, nek se jos netko javi...
perich je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2013., 11:00   #3
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Izbaci graficku. Samo ona ti u idle-u trosi nekih 35W.
Ostavi stock frekvu CPU-a. Obavezno ukopcane djidje za downclock CPU-a kad nije in use.
Ako nemas nikakve druge kartice, mogla bi ti potrosnja kompa biti na kojih 60-70W iz zida.

Za pristup kompu koristis RDP.
Graficku spojis jedino ako se nesto razleti, pa ne mozes bootati komp.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na