Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.10.2011., 13:20   #61
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ekran moba je tak nebitan (zato bi HDMI dobro došao). Ako sam mogao prije godinu i kusur instalirati Ubuntu na Desire. Ovo bi bio još manji problem.

Ne znam zašto ne bi imao još neku korist od moba doma, nego da mi samo stoji. Spucam ka u neki "dock" i vozi.
  Reply With Quote
Staro 21.10.2011., 13:36   #62
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Svi proizvođači trenutno imaju dvojezgreni super ekran mobilni smartphone.. letvica je visoko postavljena i svi su tu negdje. Oni koji nisu blizu stižu, čeka se sada nešto novo tipa full hd ekran, 4 jezgre, dual gpu ili tako neka pervezija. Po meni sve vrlo ne bitne stvari. Bitan i ne rijesiv problem je BATERIJA.
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2011., 14:14   #63
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ekran moba je tak nebitan (zato bi HDMI dobro došao). Ako sam mogao prije godinu i kusur instalirati Ubuntu na Desire. Ovo bi bio još manji problem.
je, mogao si ga instalirati, ali kako je islo (i da li bi uopce mogao natjerati HDMI izlaz da radi kad jednom instaliras ubuntu)?
nema boga da pokrenes q3 (ili bilo koju drugu zahtjevniju aplikaciju) preko ubuntua posto bi ubuntu morao vrtiti kao emulaciju u samom androidu (ako zelis i dalje koristiti mobitel za pozive)

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ne znam zašto ne bi imao još neku korist od moba doma, nego da mi samo stoji. Spucam ka u neki "dock" i vozi.
te tvoje "koristi" od moba su precjenjivanje mogucnosti samog softwera/hardwera danas

kao sto sam vec rekao za to sto ti hoces najbolje bi bilo kupiti jeftinjaka HTPC/laptop
ili u najgorem slucaju neki android tablet i s njim se onda patit i instalirati ubuntu na njega i nadati se da ce sve raditi koliko toliko stabilno

Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Svi proizvođači trenutno imaju dvojezgreni super ekran mobilni smartphone.. letvica je visoko postavljena i svi su tu negdje. Oni koji nisu blizu stižu, čeka se sada nešto novo tipa full hd ekran, 4 jezgre, dual gpu ili tako neka pervezija. Po meni sve vrlo ne bitne stvari. Bitan i ne rijesiv problem je BATERIJA.
da, svi proizvodjaci danas vise manje imaju iste specifikacije
tako da jedino po cem se razlikuju jesu materijali koje koriste pri izradi mobitela i kvaliteta ekrana
za bateriju nema rjesenja na vidiku osim kupovine nekog uredjaja koji nije android i dobiti bar malo duze vrijeme rada

tuzno da baterija na mom desireu ne moze trajati ni puna 2 dana na putu
napunio ga u petak predvecer, baterija crkla u nedjelju popodne
nisam uputio/primio niti jedan poziv, poslao sam samo 4 smsa, surfao 15min (gasio WLAN kad ga nisam koristio), koristio google maps 10min, uslikao 4 slike - mobitel mi se doslovno ugasio u radu posto je baterija bila na 0%

u medjuvremenu me frendovi sprdaju jer njihovi iphone4 i dalje rade bez problema i to sa pun k vise poziva i slikanja i surfanja
blackberry da ni ne spominjem.
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2011., 15:05   #64
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,180
ima sam iphone 4, iphone 3gs, iphone 2g. Svima su baterije trajale po 2-3 dana, tako da ne znam šta ti se prijatelji imaju rugati.

Sada imam Nokiu N8 i Galaxy S, nokiji traje baterija 4 dana, dok na SGS-u traje 2ipo dana.
Što se tvoje baterije tiče, vjerojatno imaš neku aplikaciju koja pije bateriju.
Pokušaj i instalirati neki custom rom, možda ti to rješi problem, jer neki custom romovi su prvenstveno stavili naglasak na power managment, pa ćeš sigurno izvući pola dana iz te baterije.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Staro 21.10.2011., 15:25   #65
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
ima sam iphone 4, iphone 3gs, iphone 2g. Svima su baterije trajale po 2-3 dana, tako da ne znam šta ti se prijatelji imaju rugati.
pa o tom pricam
njihove trajale po 2-3 dana
moja ni toliko i crkla puno prije uz manje rada na samom mobu

Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Sada imam Nokiu N8 i Galaxy S, nokiji traje baterija 4 dana, dok na SGS-u traje 2ipo dana.
nokia je izvan konkurencije kad je rijec o trajanju baterije (no sta vrijedi kad je symbian teze smece )

Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Što se tvoje baterije tiče, vjerojatno imaš neku aplikaciju koja pije bateriju.
Pokušaj i instalirati neki custom rom, možda ti to rješi problem, jer neki custom romovi su prvenstveno stavili naglasak na power managment, pa ćeš sigurno izvući pola dana iz te baterije.
nemam nikakvu aplikaciju koja pije bateriju (od widgeta koristim samo sense widgete, nemam nikakve aplikacije u pozadini)
imam instaliran custom ROM (instalirao sam ih vec ohoho u ovih godinu i pol sto imam desire) i kernel (koji jos k tome undervolta proc)

preko noci izgubim mozda 4-5% baterije
no odlucim li surfati, izgubim isto toliko nakon par minuta.

jednostavno treba nositi rezervnu bateriju sa sobom ili koristiti mobitel sa puno manjim ekranom i slabijim performansama

novi RAZR nije ni izasao a vec se mogu kupiti vece baterije za njega (zajedno sa poklopcem)
nije ni cudo sto apple nije izbacio LTE mobitel na trziste kad ti mobiteli trose bateriju kao da nema sutra
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2011., 17:06   #66
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
je, mogao si ga instalirati, ali kako je islo (i da li bi uopce mogao natjerati HDMI izlaz da radi kad jednom instaliras ubuntu)?
nema boga da pokrenes q3 (ili bilo koju drugu zahtjevniju aplikaciju) preko ubuntua posto bi ubuntu morao vrtiti kao emulaciju u samom androidu (ako zelis i dalje koristiti mobitel za pozive)
Ubuntu je bio primjer zbog nekih aplikacija. Surfati mogu i kroz nativni OS, a za kvejk sam mislio na nativni. Pošto mi je delao super na Desireu, sa novom grafuljom u mobovima i prek duplo više procesorske snage ovo bi išlo odlično.

Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
te tvoje "koristi" od moba su precjenjivanje mogucnosti samog softwera/hardwera danas
Nope. Samo realno iskorištavanje mogućnosti za što mi treba neki quad ARMek ili barem neki Dual Coreac.


Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
kao sto sam vec rekao za to sto ti hoces najbolje bi bilo kupiti jeftinjaka HTPC/laptop
ili u najgorem slucaju neki android tablet i s njim se onda patit i instalirati ubuntu na njega i nadati se da ce sve raditi koliko toliko stabilno
Zašto ne uzeti jedan jači mobitel i imati oboje rješeno? Pogotovo za taj neki surf komp koji tak ne bi imao neku funkciju osim ako sam ja doma.
Da cijela stvar može funkcionirati najnormalnije je dobar dokaz
http://www.asus.com/Eee/Eee_Pad/Eee_...sformer_TF101/

Tako da ne kenjaj kak se ovo ne bi dalo namjestit. (da ima HDMI)
Također, nema razloga da sa sadašnjom jačinom hardwarea se ne bi dao dekodirati neki 1080P file hardverski. Što bi u prijevodu značilo da bi sa mobom koji ima HDMI mogao rješiti i neki media centar jer bi ti bio dostatan bilo koji NAS preko kojeg bi se spojio preko wirelessa po fileove za multimediju!
  Reply With Quote
Staro 21.10.2011., 17:36   #67
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ubuntu je bio primjer zbog nekih aplikacija. Surfati mogu i kroz nativni OS, a za kvejk sam mislio na nativni. Pošto mi je delao super na Desireu, sa novom grafuljom u mobovima i prek duplo više procesorske snage ovo bi išlo odlično.
i opet uzimas u obzir stvari koje ne rade
npr:
da q3 ima podrsku za tipkovnicu/mis i LAN

da ce ti bluetooth tipkovnica i mis uopce raditi sa mobitelom (ne, nije toliko jednostavno spojiti periferiju na mob/tablet osim ako ne koristis neki od sluzbenih dockova i accessoriesa, tipa ono motorolino laptop dock rjesenje)

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Nope. Samo realno iskorištavanje mogućnosti za što mi treba neki quad ARMek ili barem neki Dual Coreac.
nije sve u hardveru (iako virtualizacija ne radi bajno ni na racunalima od 10k kn) nego i u softweru
nema sluzbenog rjesenja za to sto ti hoces
morao bi se previse oslanjati na forume i developere koji to sami pokusavaju skuziti, naravno pod uvjetom da uopce ima developera koji ce to raditi za uredjaj koji to posjedujes

jednostavno je toliko faktora da se ne isplati petljati u to, dok google ili neki od mobilnih proizvodjaca ne odluci uzeti stvar u svoje ruke

dotad se mozemo zadovoljiti "osnovnim" stvarima (tipa DLNA streamanje)

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Zašto ne uzeti jedan jači mobitel i imati oboje rješeno?
zato sto od mobitela na trzistu to jedino nudi motorola atrix (i uskoro razr) koliko ja znam
i to samo u sprezi sa sluzbenim dodacima izdanim za taj mobitel

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Da cijela stvar može funkcionirati najnormalnije je dobar dokaz
http://www.asus.com/Eee/Eee_Pad/Eee_...sformer_TF101/
cega je dokaz taj asusov tablet? da postoje laptop dockovi za tablete koji kostaju kao grcka?

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Također, nema razloga da sa sadašnjom jačinom hardwarea se ne bi dao dekodirati neki 1080P file hardverski. Što bi u prijevodu značilo da bi sa mobom koji ima HDMI mogao rješiti i neki media centar jer bi ti bio dostatan bilo koji NAS preko kojeg bi se spojio preko wirelessa po fileove za multimediju!
i opet pretjerujes i kompliciras
bolje potrosit kojih 1000kn (previse sam rekao) na dedicated file server i onda 3000kn na posten smartphone
nego kupiti smartphone za 4000kn i drzat ga na punjenju cijelo vrijeme (+bit ce ti bajno ako primis poruku ili poziv a ti na drugom katu kuce ili bi i to nekako rijesio?) i koristiti kao file server (a i to natjerat da radi sto se tice softverske strane, a bez da stvara probleme, je pothvat) i onda to spajati i podesavati svaki put kad pozelis napustiti kucu, tj vratis se sa mobitelom izvana..
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2011., 17:42   #68
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Tako da ne kenjaj kak se ovo ne bi dalo namjestit. (da ima HDMI)
Također, nema razloga da sa sadašnjom jačinom hardwarea se ne bi dao dekodirati neki 1080P file hardverski. Što bi u prijevodu značilo da bi sa mobom koji ima HDMI mogao rješiti i neki media centar jer bi ti bio dostatan bilo koji NAS preko kojeg bi se spojio preko wirelessa po fileove za multimediju!
Sad bi ja mogao reći - mobitel je takav kakav je, ako ti fali HDMI nemoj ga kupiti!

Vidim da se po netu dosta komentira veličina samog uređaja i mogu reći da se slažem sa zaključkom - ovo već spada pod tablet.
To jednostavno nije upotrebljivo jednom rukom jer ne možeš palcem pokriti cijeli ekran i moraš ga stalno namještati u ruci, to se jasno vidi na videima.

Idealna veličina za jedan smartphone bi bio iPhone 4 (115.2 x 58.6 x 9.3 mm), tu se može odstupat koji mm ali to je idealna veličina i za ruku i za džep.
Samo me strah da neće i oni sa iPhone 5 krenuti u smjeru ogromnih telefona.



Tako da, neka hvala tablet ne trebam, pričekat ću iPhone 5 (ili nabavit iP4).

just my opinion

Zadnje izmijenjeno od: khm. 21.10.2011. u 17:49.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2011., 17:59   #69
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,180
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
preko noci izgubim mozda 4-5% baterije
no odlucim li surfati, izgubim isto toliko nakon par minuta.
Ovo mi smrdi na neispravan kernel i bootloader. Pokušaj instalirati CM7, on ima načišći bootloader za gingerbread šta se desirea tiče.
Preko noći moraš izgubiti 2% max, sa svim ugašenim.

I pogledaj governor, vjerojatno ti je ondemand ili interactive, koji ti ne skaliraju dobro snagu procesora, što se očito vidi pri surfanju.

Governor možeš viditi sa setCPU.



Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Samo me strah da neće i oni sa iPhone 5 krenuti u smjeru ogromnih telefona.
SUmnjam da će Apple ići u tom smjeru, oni najviše od svega pate na ergonomiju i praktičnost. Mislim da neće ići ni do 4 incha, a kamoli preko.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Staro 21.10.2011., 17:59   #70
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Ono što Mad_Duke vjerojatno pokušava reći je da bi bilo odlično imati jedan uređaj koji se gurne u dock na poslu, radi nešto ne zahtjevno (office stvari) na njemu, izvadi iz docka (mobitel zapamti sesiju), imati sve dokumente na putu do doma (ako zatreba), doći doma, staviti u dock i nastaviti raditi gdje smo stali. Doma naravno imati nekakav NAS ili barem USB disk. Da ne govorim o službenim putovanjima kad je puno lakše nositi mali smartphone a dock strpati u prtljagu.

Windowsi 8 će raditi na ARM-u, Linux već radi. SoC (CPU + GPU) su sve snažniji. Naravno i dalje govorim o manje zahtjevnom radu koji velika većina korisnika realno treba, surfanje, slušanje glazbe, gledanje videa, office... Za igranje i ozbiljni rad koji zahtjeva jak procesor i grafičku ćemo i dalje koristiti klasični PC.

Kao što si spomenuo, Motorola je među prvima koja je predstavila taj koncept. Entertainment centar sam isprobao i radi odlično. Glatko prikazuje 1280x720 H264 u mkv kontejneru. Webtop čekam da mi dođe USB hub Koliko sam vidio, prepoznaje vanjske diskove, tipkovnice, miševe.... Na xda se može naći Ubuntu instalacija.
Uz quada i još više memorije, mogli bi imati jedan uređaj koji zamjenjuje PC, laptop, mobitel i tablet. Još samo da riješe pitanje baterije.

Ne mogu nać bolji video ali se i na ovom vidi kako to radi u praksi. S tim da je ovo još na Froyi a sad je na Gingerbreadu i radi još bolje.

__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 21.10.2011. u 18:32.
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2011., 18:29   #71
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Ovo mi smrdi na neispravan kernel i bootloader. Pokušaj instalirati CM7, on ima načišći bootloader za gingerbread šta se desirea tiče.
kernel je optimiziran bas za gingerbread (gingercakes)
bootloader je cm7/r2

nije tu nista neispravno
4-5% je normalno (cijelo vrijeme mi je ukljucen wireless - autosync radi, ali na razmacima od 4h)

i ako se ne varam governor je mislim na smartassv2 (no to ni ne diram previse, nego jednostavno ostavim taj izbor na developeru koji je napravio ROM)


btw izgleda da samsung cuva adute za galaxy s3
koliko se sjecam najavljivao se super amoled plus ekran za nexusa, no "samo" je super amoled..
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2011., 21:56   #72
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,798
@Ordem: ako je rom ok, problem i jest u kernelu čiji se developer vrlo vjerojatno nije dovoljno pozabavio optimizacijom smartass governora. Smartass na papiru jest bolji governor od ondemanda, ali tu ima toliko parametara koje treba optimizirati. Prepričavam riječi developera koji je izbacio podršku za većinu tih governora i doveo ondemand praktički do savršenstva.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2011., 00:17   #73
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Ordem tocno znam o cemu pricas.. Kad ne diram mob, baterija stoji.. trajala bi danima.. Cim ga pipnem krenem surfat ili nedaj Boze nesto zaigram, padaju postotci na ocigled!! frustrira.. Ne ocekujem nista od ovog nexusa, ali od novog androida imam velika ocekivanja..
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2011., 01:26   #74
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,180
stavi governor na conservative, probaj to.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Staro 22.10.2011., 01:32   #75
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
previše je to potrošnje definitivno, nešto se mora promijeniti....menidefy sa nekoliko puta većim korištenjem na stock romu izdrži po 3 dana.

A o veličini nexusa...to je neki maksimum na koji bi ja pristao ići, ali još uvijek zadovoljavajuće. Kad bi se top i bottom bezel smanjio na račun malo više debljine bio bi savršen.
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2011., 15:43   #76
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
stavi governor na conservative, probaj to.
postoji fina linija izmedju pretjerane stednje baterije i ugodnog lag free rada na mobitelu
pogotovo kod novog sense 3 i 3.5 sucelja

problem je u androidu i njegovom koristenju resursa, ne toliko u governorima..
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2011., 17:13   #77
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,798
Aha, a nije problem u Senseu?
Ako imaš volje, probaj na par dana Oxygen sa stock kernelom, bez diranja governora ili taktova (možeš ga čak i downclockati na 768MHz). To je Android u punom smislu riječi, ne Android oplemenjen bloatware sučenjem. Da ne oftopičarim, ako te zanima više info o svemu možemo čavrljati u drugoj temi.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2011., 18:46   #78
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Aha, a nije problem u Senseu?
nope, sense je ipak malo vise optimiziran za razliku od smeca koje proizvode sony, lg, motorola i samsung

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ako imaš volje, probaj na par dana Oxygen sa stock kernelom, bez diranja governora ili taktova (možeš ga čak i downclockati na 768MHz). To je Android u punom smislu riječi, ne Android oplemenjen bloatware sučenjem.
probao sam oxygen (i svaku drugu varijantu AOSP romova) i to je katastrofa (kao nesto ispalo iz najgorih komunistickih dana)
uzasno ruzno sucelje i ikone, korisni widgeti gotovo nepostojeci
na kraju si primoran instalirati neki launcher, neki theme, par widgeta da bi to sve licilo na nesto, par tweakova da bi dobio neku funkcionalnost (tipa quick settings u notification bar) i op eto ti 5-10 programa koji konstantno rade u pozadini i trose resurse i o kojima se moras brinuti svako malo sto se tice updejtova

kod sensea je to sve lijepo objedinjeno u jedan lijep paket sa puno korisnih widgeta (weather, stocks, notes, messages, facebook chat, navigacija, bookshelf, people, news, locations, exchange, radio, movies, itd) i ne trosi puno resursa

no ovaj ice cream sandwich izgleda stvarno lijepo i veliki je korak prema naprijed tako da jedva cekam da izadje source kod pa da se pojave prvi posteni ROMovi za njega
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2011., 19:14   #79
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
i op eto ti 5-10 programa koji konstantno rade u pozadini i trose resurse i o kojima se moras brinuti svako malo sto se tice updejtova
Ne vidim kaj ti ima u pozadini trošit toliko resursa. Optimizacija je ista preko svih verzija gingera (npr.). Razlike su +-5% valjda. Drugi kerneli idu zbog downclockanja, a nakon toga opet ostali romovi su svi tu negdje! Nema kaj tu tako puno trošiti! (Osim ekrana i tak..)
  Reply With Quote
Staro 22.10.2011., 19:50   #80
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,180
Zna li netko kad bi treba izaći source za Ice Cream Sandwich?
Jedva čekam rom za SGS
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Staro 22.10.2011., 21:31   #81
nforcerx.x
Premium
Moj komp
 
nforcerx.x's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 203
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Zna li netko kad bi treba izaći source za Ice Cream Sandwich?
Jedva čekam rom za SGS
Trebao bi poslije 05.11.2011. jer tada objavljuju Galaxy Nexus, a iz Googla su objavili da će source biti dostupan uskoro..
nforcerx.x je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2011., 13:48   #82
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Ja sam uspio bootat drugi u svijetu ICS SDK na mobitelu, i to na mom DHD-u, ali nazalost nisam uspio osposobiti touchscreen, tako da ga nisam probao..

nije do kernela, nego do lib datoteka.. i koje god bi stavio, nije htio bootat.. ali samo sucelje sto sam uspio vidjeti na mom mobu i ROBOTO font je superfantastično!!

tako da mislim da će ICS definitivno biti portan na DHD, ako ga ja ne portam, portat će ga netko drugi..

a što se tiće kernela, i potrošnje baterije.. u većini slučajeva treba napraviti kalibraciju baterije sa Battery Calibration sa marketa.. i maknuti sve automatic memory management programe tipa kill service, memory optimizer i slično! jer to ubija bateriju, a ne da pomaže!

I molio bih da se ne spominje iWannaBeAPhone u ICS threadu
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2011., 14:38   #83
velorien
Premium
Moj komp
 
velorien's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 347
Ovaj mob je smeće, isto kao i ICS.
Totalna debilana su ove onscreen Home, Menu i back tipke koje zauzimaju 15% ekrana, zatim još ikone za poruke, app drawer itd. i ostane ti kurac. Nadam se da je to specifično samo za mobove bez fizičkih tipaka, no poznavajući koliko su u Googleu retardirani što se UI-a tiče ne bih se čudio da su uvijek tu. :/

Također, dizajnersko kopile WP7 + Honeycomb izgleda užasno.
My 2 cents.
velorien je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2011., 18:51   #84
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,180
A svatko ima pravo na svoje mišljenje, no sumnjam da na ekranu od 4.65 inča ostaneš bez prostora.

Meni osobno je najlipši android do sada.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Staro 24.10.2011., 00:26   #85
nforcerx.x
Premium
Moj komp
 
nforcerx.x's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 203
Koliko ja znam tipke Home, menu i back nestanu kada to aplikacija zatraži.. npr galerija...
Ovdje ima video..
nforcerx.x je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2011., 09:29   #86
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
ICS Code Release

ICS Code Release
Citiraj:
Finally released the code for Ice Cream Sandwich!

The source code for Ice Cream Sandwich has finally been released, and already ahead of its predecessor, this Honeycomb. This Android 4.0 will operate as barriers accounted for 3.0 ROMs for developers and manufacturers of different products. Welcome to a new era.

In fact, the version released and available for download is 4.0.1, so that it is new face of which we have seen in some Galaxy Nexus surely debuggers or solution to a silly bug.

Currently this version is only available as a ready-made settings included, and settings for other devices will still have to wait. Needless to say, if you know what we talked about then is best to wait until they are released versions "for all", this is for high skills and developers.

It is a version almost embryonic but complete, for some technical problems they have had with your server, but also functional. You only have to download it (link is below) and in the source tree will have to find "full_maguro" that you can use to create a system image for Galaxy Nexus.

Just follow the instructions you will have once the download page (again, at the end of post), and for this use the following GIT:

repo init-u-b android-https://android.googlesource.com/platform/manifest 4.0.1_r1

We sure will be a long download and have patience, do not synchronize until we are sure it is fully completed or will have an unusable version.

This release includes all updates Android tree, including all of Honeycomb (care tablets manufacturers or rosemary), but insist that "everyone wants to focus on Ice Cream Sandwich" (words).

This discovery has published Jean-Baptiste Queru, Android Software Engineer in the Building Android group of AOSP. For questions, go to the source that we put down at all and do not hesitate to ask. Ice Cream Sandwich!
Source


---------------------------------
cyanogen kaže ovo:



Citiraj:
We're still going to get CM7.2 out the door while CM9 is being worked on.
1 hour ago
»
..and we're off. check back in 2 months #cm9 #ics
2 hours ago
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2011., 15:23   #87
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Znači za 2 mj. je gotov ICS ako sam skužio?

Dotle šta kažete da prije stavim Cyanogen ili GingerS za Nexus S?
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2011., 20:07   #88
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
cyanogen all the way!
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2011., 10:28   #89
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Znači za 2 mj. je gotov ICS ako sam skužio?

Dotle šta kažete da prije stavim Cyanogen ili GingerS za Nexus S?
MIUI
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2011., 11:10   #90
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na