Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.08.2015., 12:34   #1681
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Preuzeo i instalirao Win 10, isprobao kako to izgleda i nije mi se baš svidjelo, pokrenuo Fallout 2 Restoration Project koji je uredno radio na Win7, a na Win 10 je cijeli ekran pomaknut udesno.

Hvala i doviđenja, Win 10, najbolja opcija mu je automatski povratak na Win 7 u prvih mjesec dana.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2015., 12:34   #1682
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Citiraj:
Autor QS Pregled postova
Jel tko složio listu stvari koje treba pobit po bootu novih windoza?

Doša je upgrade pa ću to odradit, isčupat ključić i onda opalit clean install..

Pošto ne koristim WMP pretpostavljam da je onda logično stavit N verziju umjesto klasične?
WMP ti uzima možda 20MB tak da nećeš puno dobiti s tim. Stavi običnu verziju Windowsa i onda preko "Turn windows features on or off" makenš WMP, IE11 i sve ostale stvari koje ne koristiš.

BTW Gašenje hibernacije gasi i Fast Startup opciju - ono brzi startup koji je došao sa Win8.
Ponavljam, bolje bi bilo onda da umjesto gašenja smanjite hiberfile za pola sa "powercfg -h size 50" komandom u elevated cmd.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.08.2015., 12:36   #1683
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor QS Pregled postova
Jel tko složio listu stvari koje treba pobit po bootu novih windoza?

Doša je upgrade pa ću to odradit, isčupat ključić i onda opalit clean install..

Pošto ne koristim WMP pretpostavljam da je onda logično stavit N verziju umjesto klasične?
Imas comprehensive listu sto sve treba pobrisat I iskljucit.
Ja sam pobrisao sve appove preko powershella,zatim tu je registry tweak da se sprijeci slanje telemetrije i jos par veselih stvari.

Ima posla ,ali bar donekle zastitis privatnost.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2015., 12:51   #1684
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Preuzeo i instalirao Win 10, isprobao kako to izgleda i nije mi se baš svidjelo, pokrenuo Fallout 2 Restoration Project koji je uredno radio na Win7, a na Win 10 je cijeli ekran pomaknut udesno.

Hvala i doviđenja, Win 10, najbolja opcija mu je automatski povratak na Win 7 u prvih mjesec dana.
Ja na svoj komp isto jos necu. Ne nudi mi apsolutno nista zbog cega bi mi to postao primarni sustav. DX12 ionak ne bude jos jako dugo u opticaju u svom punom sjaju. Lijep je i to je jedino sto mu za sad priznajem i ima nekih fora featura, ali na zalost vise njih koji smetaju. Win 7 mi radi savrseno dobro i sve sto na njemu pokrenem takoder.

Instalirao na 2 kompa, od cega jedan laptop, poigrao se u njemu i zakljucio da na svoj jos necu.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2015., 12:56   #1685
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Ma činjenica je da su njima ti podaci bitni kako zbog reklama, kako zbog pobošljanja programa , tako i zbog praćenja ljudi. Sada u euli imaju dozvolu za radit što hoće.... a to što mi stavimo on i off...
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2015., 12:58   #1686
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Michel Pregled postova
Ma činjenica je da su njima ti podaci bitni kako zbog reklama, kako zbog pobošljanja programa , tako i zbog praćenja ljudi. Sada u euli imaju dozvolu za radit što hoće.... a to što mi stavimo on i off...
Apsolutno si u pravu.
sad mogu spijat sasvim legalno ako si pristao na EULA.

A najjaca mi je ekipa koja kaze "ako nemas sto skrivat ne trebas se bojat".
Toj ekipi je vec ispran mozak.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2015., 13:06   #1687
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Ispran je onda svima što koriste Android OS, web servise, fejsbuke, tvitere, forume (uključujući i ovaj), loyalti kartice i slične stvari, ako ćemo već tako.

Mislim, istina je da je MS dosta promijenio priču i kroz Windows 10 skuplja telemetriju jer je svjestan da su podaci korisnika bitna stvar. Ne toliko za prodaju koliko za ciljanje reklama i usluga.

Kome se to ne sviđa neka onda pogasi sve te stvari u postavkama i ok. Cortana se može ali i ne mora koristiti. Sa hosts file-om se mogu blokirati spajanja na MS-ove servere. Ima načina kako da se to spriječi koji ne uključuju prtljanje po sisemskim datotekama i sa registry haxevima... kad takvima neki budući update sjebe Windowse zna se tko je kriv - Microsoft!

I fakat, kaj imaš skrivati? Ionako smo svi mi samo statistički mizerno nebitan broj između milijardi ljudi koji se koriste Internetom.

Suma summarum - kome smeta nek pogasi, kome ne smeta nek živi dalje život i gotovo. Ja samo preporučujem da se gasi na način koji ne radi više štete nego koristi, ništa drugo.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2015., 13:11   #1688
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Ispran je onda svima što koriste Android OS, web servise, fejsbuke, tvitere, forume (uključujući i ovaj), loyalti kartice i slične stvari, ako ćemo već tako.

Mislim, istina je da je MS dosta promijenio priču i kroz Windows 10 skuplja telemetriju jer je svjestan da su podaci korisnika bitna stvar. Ne toliko za prodaju koliko za ciljanje reklama i usluga.

Kome se to ne sviđa neka onda pogasi sve te stvari u postavkama i ok. Cortana se može ali i ne mora koristiti. Sa hosts file-om se mogu blokirati spajanja na MS-ove servere. Ima načina kako da se to spriječi koji ne uključuju prtljanje po sisemskim datotekama i sa registry haxevima... kad takvima neki budući update sjebe Windowse zna se tko je kriv - Microsoft!

I fakat, kaj imaš skrivati? Ionako smo svi mi samo statistički mizerno nebitan broj između milijardi ljudi koji se koriste Internetom.

Suma summarum - kome smeta nek pogasi, kome ne smeta nek živi dalje život i gotovo. Ja samo preporučujem da se gasi na način koji ne radi više štete nego koristi, ništa drugo.
Ma, ekipa stvara paniku bez razloga.Mene osobno tak boli briga hoce li vidjeti kakav pr0n trazim po netu.Tko zna, mozda se i njima ponesto svidi...

Kao sto sam i rekao, ekipa stvara paniku bez razloga.Tkzv. 'spijanje' korisnika je pocelo godinama ranije i nije se nitko bunio.Danas, s druge strane, sve neke teorije zavjere, kaos, ovo i ono.
Osim toga, ako si vec toliko izvan sebe i u strahu, nemoj ni raditi upgrade.Ostani na W98, tak svejedno.
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2015., 13:12   #1689
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Najkomičnije je što je od Viste (šire gledano i od XPa) to sve isti OS samo malo kozmetički dotjeran i optimiziran s par novih "superbitnih" featurea...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2015., 13:51   #1690
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Interesantno je kako mnogi odbacuju privatnost kao nesto apstraktno.
Hawker je offline