Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.02.2023., 06:59   #1531
jjd37
Premium
 
jjd37's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 240
Da upotrijebim patrafrazu: Čudni su putevi Amazonovi
Click image for larger version

Name:	isporuka.jpg
Views:	233
Size:	74.5 kB
ID:	26026
Isporuka iz okolice Minhena preko Modene u ZG - nikad mi se nije desilo da ide okolnim putem a ne direkt za ZG iz skladišta u DE. Za ES još bi i shvatio da ide preko Modene ali ovo .
__________________

| MSI Z97 MPOWER (MS-7915) | Intel(R) Core(TM) i7-4790K CPU @ 4.00GHz - Noctua NH-D14 | Coolermaster Stacker | 4x G.Skill F3-10666CL7-2GBRH | OCT Vector 180 240GB, Hitachi HDS721010CLA332,ST3250410AS,ST3250410AS | GAINWARD GeForce GTX 980Ti Phoenix GS | Corsair HX 850W | LG L1919S |UPS CyberPower 2200VA |

| ASRock EX58 Extreme | CPU Intel i7 920 | Corsair 3x2GB | WDC WD5001AALS,WDC WD6400AAKS,SAMSUNG HD322HJ,ST3160813AS,,ST3300622AS,WDC WD800JB-00JJC0 | CrossFire Sapphire ATI Radeon HD4890 Vapor-X | Corsair HX850W | CIBOX 22" | UPS Trust PW4105 |

| Spectrum 48K | Comodore 128 | PC 386 |

| Dell Latitude D820 |
jjd37 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2023., 07:01   #1532
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Ide na Anconu dolje pa trajektom
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2023., 17:43   #1533
zagi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: zagorje moje malo
Postovi: 110
Situacija slijedeća: naručeni proizvod nije još poslan, prošlo je tri mjeseca, na stanju ima. Mailao i chatao sa amazon.de i uglavnom na kraju mi pošalju ovo :



As I have checked, there might be some issue to dispatching it, so I advice you to kindly re-order the same item again and cancel this one.
Please place an order Sold by and Fullfilled by Amazon.de, from fastest shipping method, once you recieve the item, please contact us back we will surely refund the shipping cost and the price difference.



Jasno mi je skoro sve osim ovog dijela " Please place an order Sold by and Fullfilled by Amazon.de, from fastest shipping method "



Može li mi netko to pojasniti ?
zagi je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2023., 18:20   #1534
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,796
Prosao sam identicnu stvar kad sam mob kupovao. Imali ga na lageru, nisu isporucivali pa su savjetovali ovo sto su i tebi rekli. Ukratko, moras naruciti isti item, ali pazi da je seller amazon (to ti pise kod narudzbe).

Kasnije ce ti refundirati cijelu razliku i taj skuplji shipping. Meni su cak refundirali i razliku u cijeni jer kad sam ga drugi put narucivao cijena je bila skuplja od prve narudzbe.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2023., 19:40   #1535
zagi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: zagorje moje malo
Postovi: 110
Citiraj:
Autor zagi Pregled postova
Situacija slijedeća: naručeni proizvod nije još poslan, prošlo je tri mjeseca, na stanju ima. Mailao i chatao sa amazon.de i uglavnom na kraju mi pošalju ovo :



As I have checked, there might be some issue to dispatching it, so I advice you to kindly re-order the same item again and cancel this one.
Please place an order Sold by and Fullfilled by Amazon.de, from fastest shipping method, once you recieve the item, please contact us back we will surely refund the shipping cost and the price difference.



Jasno mi je skoro sve osim ovog dijela " Please place an order Sold by and Fullfilled by Amazon.de, from fastest shipping method "



Može li mi netko to pojasniti ?
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Prosao sam identicnu stvar kad sam mob kupovao. Imali ga na lageru, nisu isporucivali pa su savjetovali ovo sto su i tebi rekli. Ukratko, moras naruciti isti item, ali pazi da je seller amazon (to ti pise kod narudzbe).

Kasnije ce ti refundirati cijelu razliku i taj skuplji shipping. Meni su cak refundirali i razliku u cijeni jer kad sam ga drugi put narucivao cijena je bila skuplja od prve narudzbe.

Prodavač u mojem slučaju i je Amazon pa mi nema onda logike da otkažem i ponovo kupim od istog prodavača (Amazon) ?
zagi je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2023., 19:49   #1536
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,796
Kazem ti, istu stvar sam prosao jedino nisam cekao 3mj nego tjedan dana i onda reagirao. Isto je prvi put seller bio amazon.

Razlog zasto meni nisu prvi put isporucili mob je bio jer je rasprodan u skladistu gdje je narudzba zavrsila i nije im bilo isplativo povlaciti ga s drugog skladista pa slati meni.

Izricito su rekli da ponovim order, odaberem najskuplji shipping i da ce mi razliku u cijeni refundirati kada primim paket. Poanta je da seller mora biti amazon, a neki shop, da mogu odraditi taj proces do kraja i napraviti refund.

Drugi order je na kraju poslan iz Spanjolske iako je naruceno sa amazon.de. Refundirano isti dan kad sam primio paket, cak su zaokruzili cifre na vise, pa sam jos malo usparao.

Mob je cijelo vrijeme bio "in stock" na sajtu, seller je cijelo vrijeme bio amazon, ali eto prvi order je ocito zapeo. Prati sto ti kazu i prst u uho.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2023., 21:11   #1537
zagi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: zagorje moje malo
Postovi: 110
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kazem ti, istu stvar sam prosao jedino nisam cekao 3mj nego tjedan dana i onda reagirao. Isto je prvi put seller bio amazon.

Razlog zasto meni nisu prvi put isporucili mob je bio jer je rasprodan u skladistu gdje je narudzba zavrsila i nije im bilo isplativo povlaciti ga s drugog skladista pa slati meni.

Izricito su rekli da ponovim order, odaberem najskuplji shipping i da ce mi razliku u cijeni refundirati kada primim paket. Poanta je da seller mora biti amazon, a neki shop, da mogu odraditi taj proces do kraja i napraviti refund.

Drugi order je na kraju poslan iz Spanjolske iako je naruceno sa amazon.de. Refundirano isti dan kad sam primio paket, cak su zaokruzili cifre na vise, pa sam jos malo usparao.

Mob je cijelo vrijeme bio "in stock" na sajtu, seller je cijelo vrijeme bio amazon, ali eto prvi order je ocito zapeo. Prati sto ti kazu i prst u uho.
Zahvaljujem na pomoći.
zagi je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2023., 09:46   #1538
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Ja sam tako 3 puta narucio pa na kraju samo ostavio item tamo jos stoji da čeka

Doduše meni nisu skinuli novac, još stoji "waiting for shipping", godinu ipo dana negdi
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2023., 11:53   #1539
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
Meni cura naručila za Božić onaj Keyestudio arduino mini tank robot, negdje sredinom 12mj, pa otkazala pa naručila opet (jer nije znala kak amazon funkcionira), nakon toga kroz narednih 1-1.5mj nikakvog znaka života od amazona i bilo koga od tog sellera (keyestudio).
Uopce mi nije jasno zasto, ali nesto kod njih opako ne stima, ili dogovor sa dobavljacima ili logistika, nemam pojma (iako dosad nikakvih problema nisam imao za sve druge stvari).

U međuvremenu ja početkom 2.mj naručio sa aliexpresa istu stvar od istog sellera, i došlo je prije cca tjedan dana.. znaci cca 14 dana od narudzbe.
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2023., 04:46   #1540
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Jel bolje odabrat izravnu dostavu u HR, ili preko mailboxa? Pitam zbog garancije, i da li mailbox prihvaća monitore veće od 21 incha? Također mailboxde opcija bi mi uštedila oko 30 eura, a i vrijeme dostave par dana do mailboxa, i onda još par dana do Hr, dok za izravnu dostavu u HR piše tek 23.3 šalju, a to mi je malo dugo čekanja.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.03.2023., 18:04   #1541
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,796