Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.01.2013., 08:12   #271
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor Blablablirati Pregled postova
Znam da jesu ali ja želim i7 i spremam sam dati više para za mocnu mašinu, a koliko znam gaming konfiguracije su ujedno i najmocnije mašine
Onda ideš pogrešnom logikom. Radije kupi laptop poslovne klase s i3 procesorom koji će te služiti 5+ godina bez problema, nego takav kućni laptop koji će se nepotrebno grijati i s kojim nikada nećeš imati kvalitetan laptop, o trajnosti da i ne govorim.

Vjerojatno ne mogu navesti ništa što bi te uvjerilo da je ovo bolji laptop od gore navedenih. Ako ne taj, onda barem ova Tecra, makar nije ni ona što je nekad bila, što se vidi po odnosu komponenti i cijene, barem je dvije klase iznad gore navedenih po kvaliteti.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2013., 14:36   #272
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Pozdrav ekipi,

nažalost došlo vrijeme da kompletno maknem desktop PC i pređem na notebook + eksterni monitor..

Cijenovni rang mi je 6-8k kuna, a stavke koje su mi bitne su redom..

1. garancija
2. procesor i5 - i7
3. rezolucija full hd .. (ako netko ima iskustva sa 15" notebook-cima i full hd rezolucijom bio bi mu zahvalan)
4. grafika minimalno AMD 7670M - Nvidia GT630M
5. SSD + HD varijanta, ako ne ulazi cijenovno ništa od toga ići će samo SSD (120gb uvrh glave)
6. znam da tražim previše ali ako ima notebooka sa touchscreenom i većinom navedenih stavki, možda bi prevagnulo..

nebitne stavke su mi baterija (hvala bogu na malom aspire one kojem baterija i nakon 3 godine traje 12+h), ram (dogradiv je), veličina 15/17"

Notebook će se koristiti u privatne i poslovne svrhe, privatno facebook, surfanje etc, ali poslovno dosta zahtjevno (simulacija konzole + vizualizacija) .. zato i idem na soluciju notebook + monitor jer jednostavno nemam dovoljno mjesta na jednom ekranu. Navedena konzola je na touch i zbog toga bi touch notebook-ci imali prednost.

Prijedlozi, ideje dobrodošle. L.p.

EDIT: ... da, nisam napisao šta mi je jedino palo za oko .. N7520

Zadnje izmijenjeno od: Njusskallo. 19.01.2013. u 15:06.
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2013., 08:33   #273
koso
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Home
Postovi: 32
Nabasao sam i na ovaj model http://www.telebit.hr/NB-Asus-N76VZ-...000652127.aspx. Meni se čini ok
koso je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2013., 09:31   #274
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Ovisi o namjeni.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2013., 01:11   #275
Showballs
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Trebao bi preporuku za novi laptop. Glavna namjena je video i foto obrada (Photoshop, Premiere Pro, After Effects). Veličina ekrana nije toliko bitna, jer je većinu vremena spojen na monitor. Isto tako, nije potreban neki velik HDD, jer imam 2 prijenosna harda. Poželjna što bolja baterija. Cilj je da laptop izdrži bar 3-4 godine. Budžet je 7000-8000kn.

Unaprijed hvala!
Showballs je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2013., 23:14   #276
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor koso Pregled postova
Nabasao sam i na ovaj model http://www.telebit.hr/NB-Asus-N76VZ-...000652127.aspx. Meni se čini ok
Prije 2 dana kupio N56VZ (15" model sa full hd rezom) .. 17" znači samo ugodniji rad + i7 ako imaš potrebe.. mislim da nemožeš pogriješiti.
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2013., 05:08   #277
marxone
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
pozdrav prije par dana dobio sam novi laptop ali mi ne treba jel imam vec jedan. koliko bi mogao dobiti za njega? model je Asus G75VX-T4046H kupljen u mikro makro .novi nekoristen-
hvala na odg
marxone je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2013., 09:12   #278
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2013., 13:35   #279
djogi
Registered User
 
djogi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Požega
Postovi: 24

Zadnje izmijenjeno od: nino. 05.04.2013. u 21:27.
djogi je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 23:37   #280
renata
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 7
pozdrav,
molim da mi preporučite laptop na prvom mjestu za cad programe, programe za 3dmodeliranje, pa surfanje internetom, microsoft office.....
da sada sam imala lenovo r61 i bio je izvrstan i voljela bih opet neko lenovo (koje?) ili...
unapred hvala
renata je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 23:48   #281
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
@renata... koliki je stvarno budet i koliko stvarno jako racunalo trebas? Jer ako je r61 bio dovoljan, 7000kn nije potrebno trositi, a i mozda bolje orjentirat se na druge od samih sirovih performansi.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 23:59   #282
renata
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 7
7-8k je buđet, želim jako računalo jer r61 svako malo nije mogao raditi svoje famozne backupove koji su mi u stvari par puta spasili posao.
lenovo kao lenovo mi je favorit al rado čujem i prijedloge u istom rangu.
bitan mi je ekran jer znam bit danim za računalom.
renata je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2013., 00:41   #283
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
oprosti na podpitanjima, ali trebat ce nam informacije kako bi mogla dobiti najbolje za svoje novce.

Najlakse bi bilo preporuciti neki workstation, medutim kostaju ipak dosta sjeverno od 1000E.

Za 3d modeliranje, koje alate koristis, koliko su projekti kompleksni? Da li je doticni r61 imao firegl / quadro graficku karticu? (desni klik na computer/mycomputer - properties - device manager - tu pogledas pod display adapter sto pise)

Da budem iskren nemam pojma o 3d modeliranju, ali danas nije tesko pronaci podatke sto programu vise odgovara, procesorska ili graficka snaga. Problem je da danas nema vise firegl/quadro kartica nigdje osim u najjacim serijama, pa da vidimo podrzavaju li te aplikacije i rad sa standardnim grafickim karticama, te koliko pate performanse, ako uopce. A i sigurno ce se naci neki poznavatelj ovdje.

Takoder, sto znaci "r61 svako malo nije mogao raditi svoje famozne backupove"? Jer bilo koji laptop za te novce je minimalno dvostruko brzi od bilo kojeg r61, no za napravit backup ne bi trebalo to uopce bitno biti.

Prijatelju smo nabavljali nedavno laptop za posao za nekakvih 6000kn i izbor je pao na lenovo l530 ili hp 6570b, ista je klasa, nekakva srednja poslovna. Oba imaju izvrsne ekrane i njegov prioritet je bila tipkovnica, ne toliko performanse. Ono sto ih djeli od jeftinijih je robusnija izrada i drasticno lakse odrzavanje, te veca pouzdanost od kucnih modela koji za osjetno manje novaca daju iste performanse. Ali na stranu to za sad, idemo vidjet prvo kakva konfiguracija treba biti.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2013., 11:46   #284
renata
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 7
piše NVIDIA Quadro NVS 140m.
al tu je i opis

ThinkPad R61





Model Name: 8918B9G
Part Number: NF5B9xx






General Model Name: 8918B9G Description: ThinkPad R61

Back to top


Operating System Genuine Windows is authentic Windows software that is properly licensed and legally installed. Learn more about the special benefits reserved for genuine Windows customers by visiting www.microsoft.com/genuine
Operating system provided: Genuine Windows XP Professional Back to top


Architecture Bus type/architecture: PCI/PCI Express Bays: No Indicator light: Yes Form Factor: Notebook Back to top


Display External display supported: Yes Simultaneous external display: Yes Screen type description: WSXGA+ TFT Viewable image size (diagonal): 15.4inches Screen illumination: Backlit Max colors or grey shades: 16777216 Max resolution: 1680x1050 Back to top


Graphics Subsystem Video RAM std/max: 128MB / 128MB Graphics chipset: nVIDIA Quadro NVS 140M Graphics type: -- Video RAM type:
Max resolution (with max video RAM): 2048x1536 16777216 colors Max colors (with max video RAM): 16777216 Graphics bus interface: PCI Express Back to top


Processor BIOS type: Flash ROM Processor manufacturer: Intel Processor (CPU): Intel® Core 2 Duo T7250 Processor internal clock speed2: 2.00GHz Front Side Bus: 800MHz Back to top


Memory Memory (RAM) std/max: 1GB / 4GB RAM slots total: 2 SODIMM RAM slots available: 1 SODIMM RAM speed supported: 667MHz RAM type: PC2-5300 DDR2 SDRAM Back to top


Hard Disk Hard disk size1: 160GB Hard disk type: Serial ATA Back to top


Optical device Floppy diskette size: -- Optical device: DVD Recordable Optical device speed8: 24X Max Device interface: EIDE Back to top


Audio Integrated speakers: 2 Speaker power rating: 2 Watts Volume control buttons: Yes Speaker Quantity: 2 (Internal Speakers) Audio chipset: Intel High Definition Audio Audio data width: 24-bit Back to top


Communications Fax/modem: IBM PC Card Fax/modem speeds: 56Kbps data/14.4Kbps fax Infrared port: No Infrared port speed: -- Wireless standard: Intel 4965AGN Network card: Integrated Intel PRO/1000 Gigabit Ethernet Network interface: Gigabit Ethernet- Integrated Back to top


Accessories A/C adapter:
Worldwide A/C compatibility: Yes Port replicator: None Back to top


Standard Features Pointing device type: ThinkPad UltraNav Keyboard type: Full size Keyboard light: Yes Back to top


Power Management 5 Heat emissions: 90W Sound emissions: 40dB Battery life - min/max: -- Battery type(s): 6 Cell Lithium-Ion Charge time - on/off: -- / -- Back to top


Expansion Options Plug and play support: Yes Slots total (free) and type: PCI/PCI Express Parallel port type:
Ports: Docking/Port Replicator
3 USB 2.0
4-in-1 Multi-card Reader (SD/MMC/MS/XD)
External Display (VGA)
Headphone out
IEEE 1394
Microphone in
RJ-11
RJ-45
S-Video out
što se tiče backupa, javljao je da ne često može napravit što mi je značilo da je c disk bio prekrcan iako za to nije bilo opravdanog razloga. ok, ja o informatici znam jadno malo i baš zato želimn laptop uz koi se mogu osjećat sigurno.
kad sam 2007 kupovala r61 koštao je nekih 8k i meni kao neznalici čitava je priča sa njim ispala simpatična.
ok, lenovo tada i lenovo sad više nisu ista priča.
renata je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2013., 15:01   #285
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
Unaprijed se ispricavam na ogromnom postu, no problematika nije jednostavna.

e to me zanimalo. Ako me sjecanje dobro sluzi u to doba su nvs kartice imale drivere sa 3d optimizacijama koje koriste neke aplikacije za 3d modeliranje. Danas je to striktno razdvojeno, quadro i nvs su striktno razdvojeni u profesionalnom segmentu, te iskljucivo quadro imaju te optimizacije, dok nvs veryije daju brzinu ekvivalentnu njihovim igracim pandanima.

Obzirom da nisi navela koje alate koristis, posluzit cu se globalnim generickim testovima do kojih je uostalom i najlakse bilo doci.
Cisto kao prikaz razlike performansi pogledaj brojke us SPECviewperf tagove, navedeni su i alati pokraj, pa je lako usporediti. Na zalost koliko sam vidio nije moguce odabrati specificne testove i odredene kartice usporedit pa treba link po link gledat.
gt 630m
gt 650m (640, 650 i 660 modeli su sve ista kartica sa razlicitim taktom, pa samo sukladno tome performanse idu proporcionalno)
nvs 5200m
nvs 5400m
quadro k1000m

Prve 3 kartice su najcesce u ponudi danas, i performanse su im vrlo blizu u ovom slucaju. Cetvrta pak nudi visestruko brzi rad, u ovisnosti naravno o alatu, dok je ponegdje naravno jednaka.

Medutim, najjeftinije racunalo sa k1000m je HP EliteBook 8570w za oko 11500kn.

takoder, evo i amd ponude:
7570m
7670m
i amd workstation graficke dostupne "u nas"
m2000
m4000

Cijene sa m2000/m4000 takoder krecu od oko 10500kn. A performanse su negdje bolje negdje losije od k1000m kartice, zavisi o alatu.

i na kraju za usporedbu, najjaca intelova integrirana hd4000. Performanse osjetno losije od svega ostalog te stoga necu ni navodit modele laptopa koji samo nju imaju, ali radi, studenti se ne bune

Laptopi sa workstation karticama su puno vise novaca, ali potencijalno se isplati uzeti racunalo iz kategorije radnih stanica za posao jer ovisno o glomaznosti projekata, moze se ustedjeti osjetno vremena.

Ovo ces na zalost morati sama razluciti sto se vise, a sto manje isplati.

Ok, ajmo na konkretne laptope.

Za date novce mozes dobiti dvojezgreni ili cetverojezgreni procesor. Na zalost u slucaju cetverojezgrenog ide niza kategorija laptopa, sa svojim nedostavima poput vecinom losijeg ekrana, losije tipkovnice, slabijeg kucista, vjerojatno jeftinijih nekih unutarnjih komponenti pa moguce i slabije pouzdanosti. Kazem "moguce" jer moj sluzbeni laptop je neki stari kucni hp star cca 3g koji se jednostavno neda ma koliko uzasan bio. Dapace, od 50-ak laptopa u firmi koji se koriste na dnevnoj bazi u zadnje 3 godine smo samo s tim modelom imali malo problema sa pregrijavanjem pri velikom dugotrajnom opterecenju, za sto on nije ni namjenjen (2 od 3 primjerka, od kojih 1 "popravljen" rastavljanjem i promjenom paste, drugom nije bilo spasa). A to je cesto cijena kucnih serija. Ostali, a ima ih svih kategorija, vrsta i boja rade ok. Od preporucenih laptopa ce biti i kucnih serija, ali samo visa klasa koji su bitno bolje konstrukcije od pocetnih modela.

Takoder cu napisati kod kojeg modela mislim da je nesto dobro ili lose. I da napomenem, da je svima moguce kupiti produzenje garancije, koje danas ne kosta vise jako puno.

Modeli sa dediciranim grafickim karticama:

lenovo e530, 6900kn
NAPOMENA - nesto je krivo, ili kompletan opis ili serijski broj, takoder se razilazi kolicina garancije u opisu i na stranici, iako e530 vecinom dolaze sa 12mj, jaci modeli mogu i sa vise, nije nevideno, tako da to treba provjerit..
pozitivno - garancija 36mj, vrlo brz dvojezgreni procesor, nvs 5200m graficka kartica, izrazito dobra tipkovnica, dobar ekran isti kao u l530 ili t530
negativno - intel ssd koji lenovo sada ugraduje u laptope iako je brz, pitanje je koliko je zbilja pouzdan obzirom na kontroler koji koristi koji povremeno voli otkazati bez ikakvog opravdanog razloga. Iako, ssd nije bas manje pouzdan od klasicnog diska, ali postoje pouzdaniji modeli.

Jedini relevantni alternativni e530 je ovaj, niza cijena, ali 12mj garancije koja se jos moze doplatit i win7 home premium, a ne professional, sto ne bi trebalo biti problem.

hp 6570b, 7000kn
pozitovno - dolazi sa windows7 ili 8 po izboru, ima izvrstan ekran, velik i brz disk, vrlo robustan i interijer izrazito dobro dizajniran, sto za odrzavanje, sto po pitanju hladenja
negativno - samo 12mj garancije sto se da doplatiti, dosta glomazan

toshiba tecra r950, 7100kn
pozitivno - brz procesor, 36mj garancije, solidno velik i brz disk, ekran visoke rezolucije ali ipak nesto nize kvalitete nego kod hp-a i lenova koji su zbilja izvrsni
negativno - manje robustan od ostalih, iako i dalje vrlo dobro napravljen

asus n56vz, 6500kn (+ windowsi)
napomena - ovo je multimedijalno racunalo, namjenjeno igranju, ali vise klase i solidno vrlo napravljeno, po iskustvu korisnika po internetu dvojezgrena verzija nema problema sa pregrijavanjem.
pozitivno - dobar ekran izrazito velike rezolucije (1920x1080) sto moze biti i mana, mada ne vjerujem, dobra graficka, ljep , 2g standardne garancije
nedostatak - nema operativni sustav, tako da i to treba kupiti, relativno spori disk, i za kraj ono vec pod napomenom spomenuto.

i jedan van cjenovnog ranga.
sony svs15, 9000kn
napomena - sony nema kucne/poslovne modele, sve spada u isti kos. Ovo im je visoka klasa
pozitivno - izvrstan dizajn, najbolji ekran dostupan ispod 20000kn, solidno konstruiran, jako lagan
negativno - kako bi ustedjeli na masi, koristeni aluminij je meksi od ocekivanog. Touchpad odaje klimavi dojam, tipkovnica nije po svacijem ukusu, malo je mekana, ssd diskovi ne rade punom brzinom. Dolazi sa relativno sporim diskom. Zbog dizajna i ekrana jako puno kosta.


Workstation klasa je osjetno skuplja bas zbog specijaliziranih drivera za graficke koje su hardverski skoro identicne igracim verzijama. Ali ovo proizvodaci naplacuju visestruko.
Kako se radi o najvisoj klasi prijenosnika svi dolaze sa 3g "on site" jamstva bez obzira na proizvodaca, kako radi kod nas, nemam pojma obzirom da nisam vidio nijedan da je prestao radit unutar 3g, eventualno nesto bude disku, a ljudi to iznimno rjetko daju na servis zbog poslovnog sadrzaja koji se nalazi na istome.

Od workstation modela koji, dakle, premasuju zadanu cjenovnu granicu za 50+% bi osobno ovu generaciju izbjegavao lenovo (w530, a i t530 sto se toga tice) jer su potpuno redizajnirani u odnosu na prosle modele i ovi se iz nakog razloga zagrijavaju bitno vise od konkurencije.
Dakle ostaju hp i dell. Samo je dell u Hrvatskoj iz nekog neobjasnjivog razloga izrazito skup, pa ga je nemoguce za preporucit.

Hp-ovi modeli ove generacije su jako dobro konstruirani, a standardno ta visoka klasa prijenosnih racunala kod nikoga nema bas problema, pa proizvodac nije ni vazan toliko.

modeli:
hp 8470w, dvojezgreni procesor i amd firegl m2000 grafickom od 9700kn
Ovo je vjerojatno dobar kompromis ukoliko stvarno treba puno brzine za graficku obradu, a islo bi se na neki ipak malo skuplji model.

hp 8470w, cetverojezgreni procesor i amd fire m2000 graficka katrica od 11600kn

hp 8570w, dvojezgreni sa m4000 grafickom, od 11000kn

hp 8570w, dvojezgreni sa quadro k1000m grafickom, od 11300kn

hp 8570w, cetverojezgreni sa k1000m, od 11800 (ova doplata se ajde recimo isplati u odnosu na model iznad, kod 14" nikako)

hp 8570w, cetverojezgreni sa k2000m, od 13400

Eto, to bi bilo sve sto sam ja danas tokom dana stigao pronaci.
Dostupnost konkretnih modela u nasoj zemljici se mjenja tako reci iz dana u dan, zahvaljujuci nasim vrlim odvaznim uvoznicima.

Sad zavisi koje aplikacije koristis i sto njima najvise odgovara, brzi procesori ili brze graficke kartice, te koliko je snage zbilja potrebno.
Osobno mi se lenovo e530 modeli i hp 6570b cine kao najveca vrijednost ulozenog i dobivenog.

OBAVEZNO gledaj jedino da ti slucajno ne proda netko model sa 1366x768 rezolucijom, jer su ti ekrani osjetno losiji od ovih na ovim modelima koje sam naveo.

EDIT:
dakako, ne moram ni napominjak kako pogotovo za takav posao desktop racunalo iste cijene odraduje drasticno bolji posao
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci


Zadnje izmijenjeno od: antrax. 15.03.2013. u 15:14.
antrax je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2013., 20:23   #286
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime