Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2020., 23:53   #2611
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 979
Može preporuka full size tipkovnice do 100evra? Must have:

- osvjetljenje
- da je koliko toliko tiha
- numerički dio obavezno

Gledam Logitech G512, ima što da nije mainstream za preporuku?
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 08:44   #2612
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor junkieee Pregled postova
Može preporuka full size tipkovnice do 100evra? Must have:

- osvjetljenje
- da je koliko toliko tiha
- numerički dio obavezno

Gledam Logitech G512, ima što da nije mainstream za preporuku?
https://www.uzishop.hr/tipkovnice/57...m_medium=click
ili
https://www.iqcentar.hr/product&prod...m_medium=click

Za prvu samo provjeri ima li HR znakove i veliki Enter. Druga sigurno ima.
G512 je ok ali tiha je samo verzija s Romer G switchevima, verzija s GX switchevima ima manu da su simboli na njoj pretamni ako nije uključena pozadinska rasvjeta, vidi moj post, Romer G verziju nisam imao u rukama. Za nju ćeš zamjenske tipke (Romer G kompatibilne) plaćati masno, radije uzmi neku MX tipkovnicu pa si miran. G512 s GX Red switchevima je u rangu s Cherry MX Red po zvuku (otprilike) i kompatibilna je s MX tipkama.
MX Silent biraš ako ti je baš tišina toliko važna, do sada nisam naletio na tiše switcheve, probao i MX Red i Razer Yellow i daleko je to od tišine MX Silenta, čak su i Romer G switchevi tiši od Red i Yellow.
G512 GX Red je u Santa Domenici na akciji po 799 kn, odličan izbor ako tražiš RGB tipkovnicu, unatoč mani pretamnih simbola.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 21.10.2020. u 10:13.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 09:47   #2613
pdx
Premium
Moj komp
 
pdx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: krk
Postovi: 482
No more whitefox, A i C tipke vise ne rade... srećom filco je stajao s strane sve ove godine, ali idem u nabavku necega novog
pdx je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 10:12   #2614
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor pdx Pregled postova
No more whitefox, A i C tipke vise ne rade... srećom filco je stajao s strane sve ove godine, ali idem u nabavku necega novog
Ciljaš već na nešto konkretno?
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 10:51   #2615
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Pa ja nezz jel se meni cini, jer sam i ja ljut na mech tipkovnice, al te stvari su govno, kao svi kažu "50-100 milijuna klikova, durability" a počmu crkavat nakon god dvi dana... il switchevi il pcb. Stara logi membrana radi 10+ godina bez ikakvog problema a mech omanila taman kad garancija istekne, a platis je masno, gledan taj whitefox kosta cca iljadu kn
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 11:48   #2616
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Pa ja nezz jel se meni cini, jer sam i ja ljut na mech tipkovnice, al te stvari su govno, kao svi kažu "50-100 milijuna klikova, durability" a počmu crkavat nakon god dvi dana... il switchevi il pcb. Stara logi membrana radi 10+ godina bez ikakvog problema a mech omanila taman kad garancija istekne, a platis je masno, gledan taj whitefox kosta cca iljadu kn
Jesi probao riješiti tih par switcheva koji te zezaju? Probaj makar nabaviti neko sredstvo za podmazivanje, pogledaj kako možeš napraviti podmazivanje bez odlemljivanja switcheva:
https://www.youtube.com/watch?v=m4Lu3fj6W5s
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 11:59   #2617
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,145
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Pa ja nezz jel se meni cini, jer sam i ja ljut na mech tipkovnice, al te stvari su govno, kao svi kažu "50-100 milijuna klikova, durability" a počmu crkavat nakon god dvi dana... il switchevi il pcb. Stara logi membrana radi 10+ godina bez ikakvog problema a mech omanila taman kad garancija istekne, a platis je masno, gledan taj whitefox kosta cca iljadu kn
Membranske su puno jednostavnije, nema se baš što pokvariti. Svoje membranske sam većinom mijenjao jer bi mi dojadile, a ne zato jer se nešto pokvarilo. Slažem se da je ta spika sa milijunima klikova preseravanje. Možda je najpametnije uzimati mehaničke kojima se mogu mijenjati switchevi.
__________________
PSN Steam
d0X je online   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 13:02   #2618
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
https://www.uzishop.hr/tipkovnice/57...m_medium=click
ili
https://www.iqcentar.hr/product&prod...m_medium=click

Za prvu samo provjeri ima li HR znakove i veliki Enter. Druga sigurno ima.
G512 je ok ali tiha je samo verzija s Romer G switchevima, verzija s GX switchevima ima manu da su simboli na njoj pretamni ako nije uključena pozadinska rasvjeta, vidi moj post, Romer G verziju nisam imao u rukama. Za nju ćeš zamjenske tipke (Romer G kompatibilne) plaćati masno, radije uzmi neku MX tipkovnicu pa si miran. G512 s GX Red switchevima je u rangu s Cherry MX Red po zvuku (otprilike) i kompatibilna je s MX tipkama.
MX Silent biraš ako ti je baš tišina toliko važna, do sada nisam naletio na tiše switcheve, probao i MX Red i Razer Yellow i daleko je to od tišine MX Silenta, čak su i Romer G switchevi tiši od Red i Yellow.
G512 GX Red je u Santa Domenici na akciji po 799 kn, odličan izbor ako tražiš RGB tipkovnicu, unatoč mani pretamnih simbola.

Hvala na savjetu, budem danas pogledao koji review za obije tipkovnice.
Inače ovo kupujem bratu za poklon, ja koristim Logi G Pro već neko vrijeme i prezadovoljan sam što se tiče samih switcheva, zato sam i ciljao Logitech.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 13:52   #2619
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 571
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Pa ja nezz jel se meni cini, jer sam i ja ljut na mech tipkovnice, al te stvari su govno, kao svi kažu "50-100 milijuna klikova, durability" a počmu crkavat nakon god dvi dana... il switchevi il pcb. Stara logi membrana radi 10+ godina bez ikakvog problema a mech omanila taman kad garancija istekne, a platis je masno, gledan taj whitefox kosta cca iljadu kn
Ma nema tu neke razlike kao i kod kupovine drugih uređaja, stvar je kakve si hebene sreće. Ja svoju FUNC KB460 MX red (dakle ista tipkovnica kao i ta linkana Fnatic Rush) stavio na "klupu" nakon 5 godina, sad je držim u rezervi zlu ne trebalo. Zamijenio je sa HyperX Alloy Origins sa HyperX red switchevima i mogu reć da sam zadovoljan, ali svejedno staru ne dam.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 13:55   #2620
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor junkieee Pregled postova
Hvala na savjetu, budem danas pogledao koji review za obije tipkovnice.
Inače ovo kupujem bratu za poklon, ja koristim Logi G Pro već neko vrijeme i prezadovoljan sam što se tiče samih switcheva, zato sam i ciljao Logitech.
Ja sam na Logitech G810 s Romer G taktilnim switchevima i još nisam našao tipkovnicu koja je bolja i tiša od nje, pri tome mislim i na kvalitetu izrade i na popratni softver, koliko god to nevjerojatno zvučalo.
Mislim da bi ti brat bio zadovoljan s G512 GX Red jer je trenutno best-buy RGB tipkovnica.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 15:16   #2621
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Ja sam na Logitech G810 s Romer G taktilnim switchevima i još nisam našao tipkovnicu koja je bolja i tiša od nje, pri tome mislim i na kvalitetu izrade i na popratni softver, koliko god to nevjerojatno zvučalo.
Mislim da bi ti brat bio zadovoljan s G512 GX Red jer je trenutno best-buy RGB tipkovnica.
Sve si mi rekao. hvala još jednom
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 15:21   #2622
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Pitanje za znalce.

Sve više mi se sviđaju ove tipkovnice bez numeričkog dijela, koje imaju onaj usb c priključak i onaj "namotan kabel". Imam G910, i imam feeling da je ona više membranska nego mehanička, htio bi onaj "clicky zvuk".

Nešto ovako:
tfue-taehatypes-keyboard

Zanima me, da li je to moguće kod nas kupiti, da li su to "custom" tipkulje, da li ih je moguće kupiti s našim znakovima i da li je to sve moguće ispod 100EUR npr.? Još i muzička, a?

Ako npr. odlučim dati 1000kn za tako nešto, odakle krenuti?

Ima toga za kupiti u RH?

@xulos, na tebe ciljam

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 21.10.2020. u 15:37.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 16:02   #2623
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 342
Mislim da ćeš morati otvoriti budžet malo više (ne nužno puno), plus uzimati od svuda samo ne iz HR, nisam još vidio da ima kod nas za uzimati custom dijelova. Možda ako negdje ima povoljno za kupiti Ducky One2 Mini ili One2 SF, mislim da je to najjeftiniji ulaz u "male" tipkovnice kod nas, a i to dođe preko 1000kn...

Ako ti je cilj baš nešto ko sa slike ovi "nafrkani" kablovi sami dođu po parsto kn
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 16:12   #2624
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Znači ti je custom tipkovnica? Nema toga "out of the box"?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 16:20   #2625
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pitanje za znalce.

Sve više mi se sviđaju ove tipkovnice bez numeričkog dijela, koje imaju onaj usb c priključak i onaj "namotan kabel". Imam G910, i imam feeling da je ona više membranska nego mehanička, htio bi onaj "clicky zvuk".

/CUT
Razmisli da li ti je baš "clicky" zvuk u interesu ili ti je taktilnost važniji faktor, za takvo nešto bi ti možda bio bolji MX Brown switch.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 16:24   #2626
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Jel postoji trgovina u RH koja ima nešto tipa Ducky s HR keykapsima?

I ako ne postoji, koja je alternativa?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 17:16   #2627
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pitanje za znalce.

Sve više mi se sviđaju ove tipkovnice bez numeričkog dijela, koje imaju onaj usb c priključak i onaj "namotan kabel". Imam G910, i imam feeling da je ona više membranska nego mehanička, htio bi onaj "clicky zvuk".

Nešto ovako:
tfue-taehatypes-keyboard

Zanima me, da li je to moguće kod nas kupiti, da li su to "custom" tipkulje, da li ih je moguće kupiti s našim znakovima i da li je to sve moguće ispod 100EUR npr.? Još i muzička, a?

Ako npr. odlučim dati 1000kn za tako nešto, odakle krenuti?

Ima toga za kupiti u RH?

@xulos, na tebe ciljam
Uzmeš Ducky one 2 SF iz casekinga : https://www.caseking.de/ducky-one-2-...gata-1272.html
. Mx blue su bas clicky , pa sto Sinac kaže možda da provjeri prvo brown switcheve. Imaš onaj taktilni bump i nisu toliko glasni. Ako već znaš da želiš clicky onda ovu gore Ducky . Ducky koliko znam ima links ali nažalost samo ANSI layout. Sto se kablova tiče , u EU ti radi kriscables i coolcables.uk, a i uskoro ja još sam u nabavku svih materijala.

@sinac nisam upogonio pande, lubao sam ih i sve odradio ali naravno da je caseking poslao krivu gmmk sa microusb a ne USB-c. Budem updejtao kad sve odradim. Nakraju ću prelemiti svoju Ducky i amen.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 18:24   #2628
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 342
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
@sinac nisam upogonio pande, lubao sam ih i sve odradio ali naravno da je caseking poslao krivu gmmk sa microusb a ne USB-c. Budem updejtao kad sve odradim. Nakraju ću prelemiti svoju Ducky i amen.
Ima negdje za izabrati koji konektor ces? Meni je na slici bio microusb, a dosao usb-c, jel to znaci da mi se posrecilo?
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 19:33   #2629
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Sve GMMK bi od prije par mj trebali biti USB-C, jos sam ih pitao jel gmmk compact usb-c i naravno da da je i onda posalju micro usb. Sad cu im ju vratit nazad.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 19:41   #2630
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Uzmeš Ducky one 2 SF iz casekinga : https://www.caseking.de/ducky-one-2-...gata-1272.html
. Mx blue su bas clicky , pa sto Sinac kaže možda da provjeri prvo brown switcheve. Imaš onaj taktilni bump i nisu toliko glasni. Ako već znaš da želiš clicky onda ovu gore Ducky . Ducky koliko znam ima links ali nažalost samo ANSI layout. Sto se kablova tiče , u EU ti radi kriscables i coolcables.uk, a i uskoro ja još sam u nabavku svih materijala.

@sinac nisam upogonio pande, lubao sam ih i sve odradio ali naravno da je caseking poslao krivu gmmk sa microusb a ne USB-c. Budem updejtao kad sve odradim. Nakraju ću prelemiti svoju Ducky i amen.
A što mogu s našim layoutom? Jel postoji tako nešto?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 20:03   #2631
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,196
Out of the box jedino njih kontaktirat

https://eigre.si/gaming/gaming-tipko...facturer=ducky
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 22:01   #2632
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
@ Mommistake:

Vidi xulosovu tipkovnicu s prodaje, Ducky Shine 7 s MX Brown switchevima i dodatnim O-ringovima, mislim da bi to bilo ostvarenje tvojih snova ako se full size uklapa u njih.


@ xulos:

Mislim da bi bila šteta prerađivati tako dobru tipkovnicu, pošalji Mommistakeu onu snimku tipkanja, zaljubit će se čovjek u nju.
Baš šteta što su toliko zeznuli s konektorom na tipkovnici, znam da ti je to sad patnja.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 08:58   #2633
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor Lud76 Pregled postova
Out of the box jedino njih kontaktirat

https://eigre.si/gaming/gaming-tipko...facturer=ducky
Ili jeftinija opcija
SK61 do nekih 100$ ,hot swap,gateron koji je ok switch,dode sa "uvrnutim" kabelom +aviator

https://www.aliexpress.com/i/4001186903371.html

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Tajl3r. 22.10.2020. u 09:13.
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 10:43   #2634
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Jesi probao riješiti tih par switcheva koji te zezaju? Probaj makar nabaviti neko sredstvo za podmazivanje, pogledaj kako možeš napraviti podmazivanje bez odlemljivanja switcheva:
https://www.youtube.com/watch?v=m4Lu3fj6W5s
Dada zamjenio sam naj kritičnije sa cherry mx koje sam imao u testerima, sad ih vise neman. Iman jednu razer green i jednu clear. Narucit cu sa banggoda vjerojatno pack gaterona pa minjat kako crkne

Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Membranske su puno jednostavnije, nema se baš što pokvariti. Svoje membranske sam većinom mijenjao jer bi mi dojadile, a ne zato jer se nešto pokvarilo. Slažem se da je ta spika sa milijunima klikova preseravanje. Možda je najpametnije uzimati mehaničke kojima se mogu mijenjati switchevi.
Ma bas preseracanje i ljut sam što sam nasjeo na te spike. Doduše i membranske se znaju pokvarit ali ih se samo očisti tj pobriše i to je to.

Citiraj:
Autor ODO Pregled postova
Ma nema tu neke razlike kao i kod kupovine drugih uređaja, stvar je kakve si hebene sreće. Ja svoju FUNC KB460 MX red (dakle ista tipkovnica kao i ta linkana Fnatic Rush) stavio na "klupu" nakon 5 godina, sad je držim u rezervi zlu ne trebalo. Zamijenio je sa HyperX Alloy Origins sa HyperX red switchevima i mogu reć da sam zadovoljan, ali svejedno staru ne dam.
Da na kraju se svodi na srecu/sansu, al idalje mislim da sam uzeo nešto sa bolje rangiranim switchevima, aka cherry, gateron, da se nebi bas ovako brzo našao u ovom problemu kao sa TTC-om...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 09:35   #2635
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Da nadopunim uputu za nabavku tipkovnice, pogotovo onih s pozadinskim osvjetljenjem.

Vodite računa o tome što od tipkovnice očekujete u pogledu softverske podrške.
Odmah da razjasnim nešto što je kamen spoticanja korisnicima koji nabavljaju RGB tipkovnice - pazite da li nabavljate tipkovnicu koja ima kontrolu RGB osvjetljenja svake pojedine tipke (RGB control per-key) ili ima samo višezonsko osvjetljenje tipkovnice za koje bih ja zabranio da se reklamira kao RGB jer je moguće kontrolirati samo boju pojedinih zona tipkovnice, npr. lijevu i desnu stranu i zasebno recimo strelice/kontrolne tipke i numerički dio, neke nemaju niti tu mogućnost već odabirete između par unaprijed definiranih profila.
Svi (gotovo svi) proizvođači tipkovnica imaju svoj softver za kontrolu funkcija, izradu makro naredbi i kontrolu osvjetljenja. Kod nekih proizvođača je taj softver sasvim pristojan (Logitech, Corsair), kod nekih se svodi na spartansku aplikaciju koja ima osnovne funkcije i gotovo nikakvu integraciju osvjetljenja s igrama koje pokrenete (Fnatic i njihov softver koji dolazi uz Gear tipkovnice).
Logitechov softver ima mogućnost da za svaki .exe fajl koji pokrenete unaprijed definirate određeni profil osvjetljenja, za Word, Photoshop itd. a integracija s igrama je prvoklasna. Aktivacija profila je automatska i to olakšava kontrolu osvjetljenja jer korisnik ne mora ništa klikati, uključivati
Ovo spominjem da ne bi ispalo da pljucnete brdo novca za poštenu tipkovnicu i onda ispadne da vas kod prijatelja oduševi njegova G213 membranska tipkovnica koja ima napredniji softver od vašeg za kojim onda patite.

Tko želi isprobati, ima na raspolaganju Aurora softver, dosta zgodna stvar, barem bacite pogled.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 14:23   #2636
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,196
I onda ko primjer uzmes G213 koja nema per-key
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 15:23   #2637
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Lud76 Pregled postova
I onda ko primjer uzmes G213 koja nema per-key
Da, G213 ima 5 zona osvjetljenja ali je softver i dalje u rangu ostalih tipkovnica G serije, namjerno nisam spomenuo skuplje tipkovnice jer se ljudi zalete u kupnju mehaničkih tipkovnica koje imaju to višezonsko osvjetljenje pa dobe bananu a ne softver. Sve ostale tipkovnice tipa G810, G910, G Pro, G512 i G513 imaju per-key RGB osvjetljenje ali i višu cijenu.
G512 je trenutno na akciji u SD za 799 kn.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 16:28   #2638
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Roccat isto ima poprilično bogat software, profile i makroe za svaku aplikaciju, svaka tipka može biti različite boje i jačine svjetla, ali kada se software jednom krene blesirati, osigurajte si neke bobe da ne bi završila pod čekićem.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 00:26   #2639
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
PSA: GMMK konačno dobila USB-C

Još da su kabel pomaknuli u stranu kao kod Drop tipkovnica, ili dodali kanal za routanje lijevo/desno kao Ducky i to bi bilo to.

U svakom slučaju odličan izbor za isprobavanje switcheva.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 13:56   #2640
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Pa, ovo bi trebalo biti solidno:
GMMK Pro

Svi detalji na stranici, da sad ne kopiram ..
cijena sjajna (obzirom na to koliko slične stvari inače koštaju ..
jasno da nije malo, samo po sebi),
iako bih više volio da je TKL.

Čekam recenzije


Evo i AMA s hrpom informacija.
Dostupno u EU tek u Q2 2021.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder



Zadnje izmijenjeno od: fler. 05.11.2020. u 18:50.
fler je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na