Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.10.2020., 21:01   #1
spinn
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 82
LG 27GL850 monitor - iskustva?

Već sam uploadao jedan sličan post, ali kako nema odgovora, preformuliraću.
Imam već dosta dugo Samsunga 245T, 24", s kojim sam zadovoljan u svemu osim u brzini osvježavanja -75 Hz. To se ne osjeti pri kraćem radu, ali kad satima radiš na kompu, kao ja u zadnje vrijeme, nije ti svejedno. Znači to je glavni i jedini faktor zašto ga želim promijeniti.

Tražim recke najboljih 144+ Hz IPs monitora i nakon usporedbe mnogih s mnogima, dođoh do LG 27GL850.

NIjedan monitor na tržištu nije savršen, ali ovaj, barem prema recenzijama, je neki dobar kompromis. Zanimaju me iskustva ljudi koji rade s njim. Meni treba monitor koji ne umara oči previše (144 Hz bi trebao biti dobar skok u odnosu na moj 75-Herzni Samsung 245T, koji je star sad već 10 godina), znači da mogu bez napora očiju raditi na tekstu par sati.

Pored toga, poluprofesionalno radim u Photoshopu pa mi je važno i da ima dobar color gamut koji se da lako kalibrirati, što je, čini se, ovom LG-u jedina slaba strana.

Ako ga netko ima, pls opišite svoja iskustva. Je li se isplati uzeti ovo čudo..?
spinn je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2020., 21:07   #2
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Neznam ako jesi ili nisi, pogledaj su tu ovako šta piše dok se netko ne javi sa osobnim iskustvom.

Navodi ti pre i post calibration panela itd..

https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/27gl850-b
thunder11 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.10.2020., 23:44   #3
spinn
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 82
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Neznam ako jesi ili nisi, pogledaj su tu ovako šta piše dok se netko ne javi sa osobnim iskustvom.
Navodi ti pre i post calibration panela itd..
https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/27gl850-b

Thx na linku, čitao sam tu recenziju. Upravo me ona i potakla da postavim pitanje, jer me zanima koliko taj nedostatak s crnom bojom i jasnim highlightima smeta (ako smeta) u Photoshopu i igrama.
spinn je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 23:47   #4
spinn
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 82
Sad sam se tek sjetio pitati je li mi konfiguracija uopće kompatibilna s ovim monitorom...?


Asus s1150 Z97-A
Kingston 2 x 8GB 1866MHz CL10 DIMM DDR3
Intel Xeon E3-1231 v3 3.40 GHz
Grafička: AMD R9 390
napajanje ANTEC True Power Classic TP-550C
spinn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na