Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.04.2020., 22:08   #1
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 614
DDNS Iskon Optika

Pozdrav,

trebao bih pomoć oko DDNS-a (ili čega već).

Kao što naslov kaže imam Iskon optiku (ONT + router) i doma imam UniFi Controller na koji bih se trebao spojiti sa nekih udaljenih lokacija.
Na no-ip sam kreirao hostname koji se poveže na moj vanjski IP 141.136.xxx.xxx (pretpostavljam od ONT-a) i imam instaliran njihov app koji svaki puta pošalje novu IP adresu kada se promjeni.
Ali, problem nastaje kada se ja želim spojiti na hostname sa remote lokacije to nije moguće, traži me user i pass (pretpostavljam od ONT-a).

Mene zanima kako usmjeriti hostname sa no-ip na adresu od routera 192.168.x.x ili adresu baš od lokalnog UniFi kontrolera? Da li je to uopće izvedivo da bude vidljiv izvan lokalne mreže?

Hvala unaprijed na savjetima.
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2020., 22:18   #2
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Unifi kontroler ima svoj besplatni cloud na koji kad regaš controler pa kod vanjskig pristupa logiraš se na unifi stranicu, klikneš na kontroler i on te automatski odvede na tvoju ip adresu


Inače trebaš proslijedit port u ruteru, pogledaj u uputama za ruter


Npr


unutarnji port 80 od ip adrese na kojoj ti je controler, preusmjeriš na vanjski 8080


pa kad pristupaš izvana upišeš ip adresu:8080
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.04.2020., 22:27   #3
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 614
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Unifi kontroler ima svoj besplatni cloud na koji kad regaš controler pa kod vanjskig pristupa logiraš se na unifi stranicu,...
pa kad pristupaš izvana upišeš ip adresu:8080
Thnx za info za kontroler, a kako napraviti remote adoption? Tj. kada upišem hostname pod inform URL u AP i port ne prepoznaje ga...
IP ne mogu upisati trenutni vanjski 141.136.x.x. jer putanja vodi (pretpostavljam) na ONT umjesto na router i taj WAN IP će se promjeniti (zato imam acc na no-ip)

Jer sve što sam do sada istraživao imalo je nekakve veze sa DDNS-om od provider-a, pa pretpostavljam da je problem i ovaj puta do Iskona tj. konfiguracije ONT->router (jer većina ima samo router)
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2020., 22:30   #4
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Znači napraviš acount na stranici, zatim odeš u kontroler i u postavkama (Cloud access) na taj njihov cloud

Što se tiće onta, on je vjerojatno na portu 80, zato ti moraš preusmjerit port 80 network controlera na neki drugi port
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2020., 00:57   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
99% nema tu veze ONT,
prvo treba provjeriti jeli internet konekcija dobiva javnu ip adresu ili je iza CGNAT - a.
Kad to provjeriš / ispraviš možeš dalje.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2020., 11:51   #6
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 614
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
99% nema tu veze ONT,
prvo treba provjeriti jeli internet konekcija dobiva javnu ip adresu ili je iza CGNAT - a.
Kad to provjeriš / ispraviš možeš dalje.
Može info kako to provjeriti?

Sorry tek sam zapčeo malo dublje raditi na mrežama pa se (samo)učim na sve strane
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2020., 12:28   #7
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Provjeri svoj IP na bilo kojoj web stranicu za provjeru IP-a.
Nisam siguran koji je range za CGNAT, možda netko zna ili potraži.

Drugi način, brži, je da vidiš WAN IP koji router prijavljuje i vidiš preko neke web stranice svoj vanjski IP. Ako je isto, onda si ok. Ako nije, onda ti je uključen CGNAT.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 10:33   #8
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 614
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Znači napraviš acount na stranici, zatim odeš u kontroler i u postavkama (Cloud access) na taj njihov cloud

Što se tiće onta, on je vjerojatno na portu 80, zato ti moraš preusmjerit port 80 network controlera na neki drugi port
Ovo sa Unifi acc ne fercera ni 5%. Napravljen je, u app vidim AP, adoptam ga - piše da je adoptan, ali se ne pojavi u popisu AP-ova u aplikaciji nego je opet kao ne-adoptan.
IP adresa je javna i nije iza CGNAT - a, portovi su otvoreni koji trebaju biti za UNIFI kontroler...


p.s. isprike na kasnom javljanju, ali nisam ranije stigao istestirati sve
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 22:22   #9
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Nemožeš dodat ap u controler ako nisu na istoj mreži, tj u istom rasponu adresa na istoj mreži
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 00:12   #10
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Pozdrav,

trebao bih pomoć oko DDNS-a (ili čega već).

Kao što naslov kaže imam Iskon optiku (ONT + router) i doma imam UniFi Controller na koji bih se trebao spojiti sa nekih udaljenih lokacija.
Na no-ip sam kreirao hostname koji se poveže na moj vanjski IP 141.136.xxx.xxx (pretpostavljam od ONT-a) i imam instaliran njihov app koji svaki puta pošalje novu IP adresu kada se promjeni.
Ako ti je unifi kontroler na virtualki, instaliraj agenta.
Moja preporuka je duckdns



Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Ali, problem nastaje kada se ja želim spojiti na hostname sa remote lokacije to nije moguće, traži me user i pass (pretpostavljam od ONT-a).

Mene zanima kako usmjeriti hostname sa no-ip na adresu od routera 192.168.x.x ili adresu baš od lokalnog UniFi kontrolera? Da li je to uopće izvedivo da bude vidljiv izvan lokalne mreže?

Hvala unaprijed na savjetima.

Napravi port forward, ko za torente.
domis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na