Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.06.2014., 19:11   #1
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Tablet 2500-4000kn

Što kažete na tablet Samsung Galaxy Note P600
Može se naći WiFi model za cca 3500kn. Dali je to ok za te novce ili ne vrijedi?
Prvo mi je želja bila Nexus 10 ali kod ovog me privlači Stylus olovka i jači hardware, posebno RAM i ima utor za mem. karticu za razliku od Nexusa.

Dali je multi user support standardno kod tableta ili to nema svaki?
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2014., 08:02   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Namjena tableta?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.06.2014., 09:49   #3
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Ništa konkretno odnosno sve po malo. Bio bi kao neka zamjena za laptop koji sam prodao.

Dakle multimedija, surfanje, malo igranja možda i piskaranja u "Wordu".
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2014., 09:53   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Za to ti ne treba preskupi Note već možeš slobodno uzeti i Galaxy Tab ili neki Kinez, npr. Pipo M9(Pro). Za 'piskaranje' tableti nisu pogodni bez externe tastature.
btw, nema tog tableta koji svojim karakteristikama može zamijeniti laptop.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2014., 10:10   #5
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Uzeo bi eksternu tastaturu s etuiem. Imam Galaxy S3 i iako sam na custom romu vrlo često se osjeti manjak rama. Zato me ovaj i privlači zbog 3gb rama. Ima također puno bolju retoluciju ekrana od galaxy taba. Jednostavno zelim fluidan rad sa otvorenih hrpu tabova u browseru. Multitasking dobar itd.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2014., 12:15   #6
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
Neki hybrid sa win 8.1?
Ne kupuj kineske "odrone" i tablete sa kvazi rezolucijama. Za bilo kakav multitasking bez snapdragon/exynos procesora i min 2gb memorije zaboravi.
Nisam siguran da svi imaju multiuser?
antebr je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2014., 12:24   #7
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Uz malu modifikaciju moguc je multi user.
Multi user je bio prisutan na 4.2, no na kitkatu je nestao i ima ga ako ga proizvodjac stavi.
Osobno mislim da to bacanje novaca tolike novce za tablet tak da nemam prijedlog za tu precijenjenu klasu.

Koristio sam na tjedan-dva bio Galaxy Note 10.1 i Xperia Z2 i oba su solidni i dobri tableti, no ne bi izdvojio tolike novce za njih.
Nexus mi je vise nego dovoljan u pogledu tableta.

Windows 8.1 mi je uzasno koristit na tabletu. Imao sam Toshibu i to desktop sucelje na tabletu ubija.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2014., 12:41   #8
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Windows bi izbjegao jer bi tablet služio više za zabavu a nedostatak igrica je mana kod Windowsa a i skuplji su. Nexus 10 je soma kn jeftiniji od tog Note-a. Govorim o kupovini u trgovini na rate.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2014., 13:47   #9
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
Koji god uzmes neces falit, sam procjeni. Po meni taj dvojezgreni A15 u nexusa je usko grlo u danasnje vrime ( krajem 2012. je bija ekstra).
Medutim ako ti je bitna custom rom podrska onda uzmi nexusa.
antebr je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2014., 15:51   #10
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Muči me malo i nedostatak multi user supporta kod Note-a Navodno podrška postoji na samo jednoj verziji roma (firmwarea).
Chome je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.06.2014., 17:59   #11
DiTech
Premium
 
DiTech's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 334
Kako je uopce pisati na tom Note sa stylusom? Jel poznaje hrv jezik? Jer vidim da reckognition radi dobro sa eng. Meni bi sluzio najvise za sastanke i rad sa stylusom mi se po reviewima cini ok. Kako se uopce to sprema ako npr. ima nesto teksta i nesto nacrta?
DiTech je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2014., 21:56   #12
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Mislim da prepoznaje ako imaš hrv dictionary. Barem meni na S3 radi kada pišem prstom. Ako pišeš u samsungov notes aplikaciju onda to spremit možeš kao tekst koji si pisao tipkajući. Isto tako možeš skicirat, crtati i sl. Dakle imaš aplikacije koje su prilagođene za taj stylus pen.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2014., 14:39   #13
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
Što kažete na tablet Samsung Galaxy Note P600
Može se naći WiFi model za cca 3500kn. Dali je to ok za te novce ili ne vrijedi?
Prvo mi je želja bila Nexus 10 ali kod ovog me privlači Stylus olovka i jači hardware, posebno RAM i ima utor za mem. karticu za razliku od Nexusa.

Dali je multi user support standardno kod tableta ili to nema svaki?
Možeš naći LTE tj. P605 za 3500kn. I ja razmišljam o istom tabletu tj. P600 mi je bio prvi izbor, ali onda sam pročitao da je sporiji od LTE verzije (kažu da ima lag), a LTE je skuplji cca. 500kn, ovisno kako se naleti na njuškalu. Bio sam ga pogledat u dućanu i tamo vidio 12.2 verziju o kojoj prije nisam razmišljao jer sam smatrao da je prevelik, ali u praksi nije tako. Ako netko je netko koristio navedene tabove ili ih testirao, bio bi mu zahvalan na kojem hintu. U izboru su

- Note 10.1 LTE 32gb za cca. 3500kn, snapdragon 800, 2.3 krait (quad), adreno 330.
- Note 10.1 wi-fi 32gb za cca. 3000kn, Exynos 5 Octa 5420, Quad-core 1.9 GHz Cortex-A15 & quad-core 1.3 GHz Cortex-A7, Mali-T628 MP6.

LTE ima 4 jezgre i brži je od drugog s 8 jezgri. Za drugog kažu da zna bit spor, za prvog ne znam. Na gsmareni ima test i svaki tab ima prednosti i mane, ali što bi prije uzeli, spomenuti dvojac ili Ipad Air 16gb wi-fi za 3300kn tj. ipad air 16gb cellular za 3700kn?

U priču upadaju i Tab pro 10.1 za cca. 2600kn za wi-fi only verziju ili ubrzo Tab S 10.5 s amoled ekranom (nema ga još na njuškalu), ali tek onda ne znam što bi. Ustvari najviše me muči ipad vs Note te ako izaberem note da li dati 500kn više za LTE verziju najviše zbog drugog hardwarea jer ga ne planiram često nosit van, a imam smartphone s hotspot opcijom. Kod ipada mi je zgodan 4:3 odnos ekrana, dosta mi je prirodniji od 16:10 tj. imam feeling da je povšinom veći od 10.1 (nije, 1% je manji).

Da li netko ima note pro 12.2, kakva su iskustva?
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Cartmann. 04.07.2014. u 14:44.
Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2014., 22:33   #14
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Uzet ću na kraju P605. Privlači me i ova 12,2 ali isto bi onda P905 verziju mada je dosta skuplji tako da otpada a i pitanje je dali je ipak za tablet malo prevelik i nespretan. Zapravo 12.2 verzije su identične po svemu ovim P60x verzijama, osim naravno, po veličini ekrana. Tako postoje P900 i P905. Naravno P905 ima SIM utor i bolji hardware od P900.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2014., 15:40   #15
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Da, samo je pitanje koliko je taj P605 brži u svakodnevnom korištenju od P600. P600 ima 8 jezgri koje se ne mogu optimalno iskoristiti, jer po samoj procesorskoj snazi ne bi smio biti spor. Također je pitanje koliko je lte tj. cellular potreban u svakodnevnom korištenju s tim da se tu ne radi samo o 500kn višoj cijeni već i mjesečnom trošku za podatkovni paket. To služi nekom tko doma nema wi-fi pa da ne mora stalno raditi hot spot na mobitelu, ali onom tko ima wi-fi doma i ostalim lokacijama gdje namjerava koristit tablet taj cellular je upitne isplativosti. Ja ga sigurno ne bi odabrao da uzimam ipad, kod notea mi je zanimljiv samo zato jer je i hardware jači, makar još nisam našao informaciju koliko je zaista hardware u P605 brži od P600 u svakodnevnom korištenju. Sad dolazi i tab S s 10.5 amoled ekranom koji je navodno mnogo bolji od dosadašnjih, samo će mu vjerojatno i cijena bit paprena (što ne znači da trenutnim note-ima neće pasti zbog izlaska tab S-a). :/
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 00:31   #16
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Sve ovisi što smatraš pod svakodnevno korištenje. Snapdragon je u P605 i to je vrhunski procesor i sa njime se drastično brže puni tablet nego na Exynosu. Po pitanju rootanja također je moguće P605 rootati bez da gubiš garanciju (jer se knox ne aktivira (towelroot)). Razlika u cijeni nije prevelika a SIM dobro dođe.


Ne moraš uzeti nikakvu obavezu plaćanja svaki mjesec interneta ako uzmeš nešto na bonove a dobro je imati mogućnost kada npr. odeš na more da imaš internet u njemu neovisno o tome jeli ti negdje dostupan hot spot.
Tako da sam ja ipak za P605.

Uvijek dolaze bolj i starima padaju cijene ali ako želiš/trebaš tablet ne treba se zamarati što će biti u ponudi za pola godine - godinu i koliko će pasti cijene postojećima.

Zadnje izmijenjeno od: Chome. 06.07.2014. u 00:41.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2014., 15:27   #17
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Da, jedino što sam mislio da svoj hotspot, mislim da danas 99% smartphonea ima tu opciju, napraviš hotspot na mobu pa se spojiš tabom na njega. Jedina prednost je što kod taba s 4g ne trošiš bateriju na mobu, iako da je razlika samo u 4G dobro bi razmislio jer se na njuškalu nađu P600 za 2600-2800, a P605 za 3500-3590kn.

Prijatelj ide ovih dana do Sarajeva, tamo sam našao P605 za 3100kn (univerzalno.com), još ako uspije vratiti pdv ispast će bagatela (iako i bez toga je 400-500kn manje).
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2014., 10:33   #18
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Ok je taj hotspot za nuždu ali za dugotrajna korištenja je dosta velika mana što troši bateriju na mobu. Doduše nisam na novom mobu probao ali na starom mi se mob znao fest ugrijat i dosta trošit kod dužeg surfanja preko njegovog hotspota pa reko uzet ću ipak onda tablet sa SIM utorom jer nije na odmet.

BonBon nudi 5GB mobilnog interneta po 4G brzini za 45kn (90kn sa 50% popusta kad kupiš bon od 80kn). To mi je uvrh glave za 2 tjedna po moru a kad potrošim ne moram kupovat nikakav paket dok opet ne odem negdje na put. Inače P605 ima potpunu funkcionalnost telefona (speakerphone ili preko slušalica) pa kome paše može koristiti i kao dodatni mobitel.

Note Pro stvarno privlači zbog većeg ekrana ali kad sam na ovom 10" tipkao jedva sam palcima dosezao slova na sredini tipkovnice dok ga držim sa oba dvije strane (a imam velike ruke), tako da mislim da je Note Pro ipak za one koji će više raditi za stolom kao na laptopu.
Chome je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na