Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.02.2014., 11:32   #1561
chingyos
Premium
Moj komp
 
chingyos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 375
Evo da pohvalim adm,prijatelj narucio citavu konfiguraciju i u roku 2 dana je stiglo na adresu,iz adm za Osijek.
Sve super spojeno, dobio sve kutije,racun.
chingyos je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 11:36   #1562
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Stvarno tražiš odgovor na ovo mind dumbing glupo pitanje?
Pa zanimalo me, meni je to sve isti vrag.
partwish je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2014., 11:43   #1563
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Pa zanimalo me, meni je to sve isti vrag.
Zato i treba detaljnije proučiti.
Posljedice vezane uz daljnje postupke s takvom robom su potpuno drugačije.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 11:54   #1564
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,683
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
yup, kaufland je zakon, sestra tri put peglu vraćala.
a koju marku je kupila ak nije tajna, neku vulgaris kakve se teh. stvari i inače prodaju po tim mega-centrima??

bili ti tamo kupio neki no name monitor ili matičnu???

Citiraj:
Autor icnah Pregled postova
i ja se vraćao tri puta u roku 10 min.
kupio metlice za auto i nisu valjale. odem natrag i požalim se teti i kaže teta da uzmem druge. ni te nisu valjale i vraćam se treći put i teta mi sa smješkom ponudi još jednu zamjenu. e te su valjale

me teta je to znala...samo te htjela vidjeti opet i opet ...i opet a ti ne trzaš!!
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 17:35   #1565
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Kad bi ti bio u pravu, propala bi trgovina u RH jer bi svaki kvar mogao pasti pod neispravnost i potrebu zamjene cijelog proizvoda, da ne idem šire.
Zato zakon i jasno odvaja članke zakona vezane uz nedostatak i neispravnost, kao i jasno objašnjava što je nedostatak.
Lol. Cek o cemu ti sad pricas? Pa uredno dobijem novi proizvod ako dokazem nedostatak. Ja sam mislio da se ti boris protiv novog proizvoda radi neispravnosti. Znaci ako je neispravno = moze novi, ako je nedostatak = nemoze novi? To ti tumacis? To je tak daleko od istine da je strasno.

Sto se tice konkretne situacije koju si naveo, neznam gdje sam ja stavio da bi bilo koji kvar spadao pod neispravnost. Kao sto sam i naveo za tvoj primjer, reklamacija na ono bi isla da se zamjeni bluetooth modul, ne cijeli laptop.

Samo sam usputno dodao da ako se nekome inati dalje, i hoce se tuziti, da bi se eventualno moglo dokazati da se za taj kvar, nakon sto se promjeni/doda modul, ovisno o kojem se laptopu radi i gdje je bluetooth, ide dokazati da stvar vise nije kao nova, kada dalje mozes trazit novi laptop.

Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Imam matičnu ploču, ona radi sve normalno, osim što njena zvučna ne radi kako treba. Povremeno krči i šumi, jel to nedostatak ili je neispravnost!?
Ja uredno maticnu zamjenim radi tog bez pol muke.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 18:22   #1566
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Lol. Cek o cemu ti sad pricas? Pa uredno dobijem novi proizvod ako dokazem nedostatak. Ja sam mislio da se ti boris protiv novog proizvoda radi neispravnosti. Znaci ako je neispravno = moze novi, ako je nedostatak = nemoze novi? To ti tumacis? To je tak daleko od istine da je strasno.
Obrnuto, sve si krivo shvatio. Ako je nedostatak, zamjena nema smisla jer će i novi uređaj imati nedostatak. Zato tu "hoda" ili popust, povrat love ili neka treća varijanta rješenja.
Kod neispravnosti prvo ide popravak, onda zamjena uređaja istim.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 18:26   #1567
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova

Ja uredno maticnu zamjenim radi tog bez pol muke.
Tko ti je toliko spreman izaći u susret?
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 18:29   #1568
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Tko ti je toliko spreman izaći u susret?
Ako je HW kvar, kako bi riješio?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 18:31   #1569
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ako je HW kvar, kako bi riješio?

Pa ne znam, možda ga u servisu mogu otkloniti zamjenom nekog kondenzatora ili tako nešto. Nije baš da se bacaju na glavu kako bi dali ljudima novi proizvod dok god mogu nekako osposobiti postojeći.
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 18:36   #1570
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Pa ne znam, možda ga u servisu mogu otkloniti zamjenom nekog kondenzatora ili tako nešto. Nije baš da se bacaju na glavu kako bi dali ljudima novi proizvod dok god mogu nekako osposobiti postojeći.
To je fušarenje (malo je servisa koji mogu dijagnosticirati i servisirati takve probleme kako spada), a takvi problemi u jamstvu najčešće su pokriveni ugovorima s dobavljačima. Petljanje, potencijalno kreiranje novih problema i slično tu baš ne prolazi.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2014., 21:32   #1571
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Obrnuto, sve si krivo shvatio. Ako je nedostatak, zamjena nema smisla jer će i novi uređaj imati nedostatak. Zato tu "hoda" ili popust, povrat love ili neka treća varijanta rješenja.
Kod neispravnosti prvo ide popravak, onda zamjena uređaja istim.
Nisam ja nista krivo shvatio nego pokusavam shvatit kako ti tumacis zakon posto ti ova recenica "svaki kvar mogao pasti pod neispravnost i potrebu zamjene cijelog proizvoda" navodi da neispravnost sa sobom vodi direkt zamjenu. Znaci neispravno = zamjena, nestostatak = nema zamjene. A to mi se cinilo da nisi prije govorio, evo sad opet govoris obrnuto. Znaci neispravno = nema zamjene, nedostatak = zamjena?

Citiraj:
Autor Old Iggy
Ako je nedostatak, zamjena nema smisla jer će i novi uređaj imati nedostatak
Ova logika smisla nema, tebi se nekaj dobro pomjesalo u svemu ovome.
Citiraj:
Autor Old Iggy
Kod neispravnosti prvo ide popravak, onda zamjena uređaja istim.
Ne bas. Clanak 424. je prilicno jasan.
Citiraj:
Autor partwish
Tko ti je toliko spreman izaći u susret?
Nema mi tko izlazit sto u susret. Zakon je jasno pisan, samo sto ga ljudi ne znaju, a prodavaci to iskoristavaju. Cak i kad znaju zakon, se prave blesavi dok ne dobiju pismenu prijavu, pa onda znaju da vise nema zajebancije te uredno postupe po zakonu. Bas sam takav slucaj imao ima par dana gdje sam ih usmeno zamolio da nesto rjesimo bez formalnosti jer je tako po zakonu, a znam da firma, barem u sredisnjici, ima iskustva s tim stvarima, i opet su se pravili blesavi sve dok nisam pismeno poslao prigovor. U roku od 4 dana je sve nakon toga bilo rjeseno, jos se u prigovoru prave blesavi i navode da "nisam htio cekati rjesenje sredisnjice bez pisanog prigovora". I oni su mi tad rekli da "mi izlaze u susret" tako da ce mi popravit proizvod jer kao ne bi trebali....
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 21:40   #1572
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Old Iggy nije nikada tvrdio da neispravan uređaj ide po pravima o nedostatku iz obveznih odnosa.
Neispravan uređaj ide na servis i onda što distributer/prodavač odluče ako se može popraviti/zamjeniti istim.
Ako ne sve je stvar dogovora.

To spada pod članak 5. Zakona o zaštiti potrošača:

(6) Trgovac je dužan, u tijeku jamstvenog roka, popraviti u primjerenom roku neispravan proizvod potrošaču koji je predao jamstveni (garancijski) list, ili, ako to nije moguće, umjesto istoga predati mu proizvod koji je ispravan.


Nedostatak ide pod obveznim odnosima i glasi:


Kad postoje materijalni nedostaci
Članak 401.
(1) Nedostatak postoji:
1) ako stvar nema potrebna svojstva za svoju redovitu uporabu ili za promet,
2) ako stvar nema potrebna svojstva za posebnu uporabu za koju je kupac nabavlja, a koja je bila poznata prodavatelju ili mu je morala biti poznata,
3) ako stvar nema svojstva i odlike koje su izrijekom ili prešutno ugovorene, odnosno propisane,
4) kad je prodavatelj predao stvar koja nije jednaka uzorku ili modelu, osim ako su uzorak ili model pokazani samo radi obavijesti,
5) ako stvar nema svojstva koja inače postoje kod drugih stvari iste vrste i koja je kupac mogao opravdano očekivati prema naravi stvari, posebno uzimajući u obzir javne izjave prodavatelja, proizvođača i njihovih predstavnika o svojstvima stvari (reklame, označavanje stvari i dr.),
6) ako je stvar nepravilno montirana pod uvjetom da je usluga montaže uključena u ispunjenje ugovora o prodaji,
7) ako je nepravilna montaža posljedica nedostataka u uputama za montažu.
(2) Ako je kupac na temelju izjava proizvođača ili njegova predstavnika očekivao postojanje određenih svojstava stvari, nedostatak se ne uzima u obzir ako prodavatelj nije znao niti morao znati za te izjave, ili su te izjave bile opovrgnute do trenutka sklapanja ugovora ili one nisu utjecale na odluku kupca da sklopi ugovor.


i shodno tome kupac ima ova prava:

Prava kupca
Članak 410.
(1) Kupac koji je pravodobno i uredno obavijestio prodavatelja o nedostatku može po svom izboru:
1) zahtijevati od prodavatelja da nedostatak ukloni,
2) zahtijevati od prodavatelja da mu preda drugu stvar bez nedostatka,
3) zahtijevati sniženje cijene,
4) izjaviti da raskida ugovor.
(2) U svakom od tih slučajeva kupac ima pravo i na poprav*ljanje štete prema općim pravilima o odgovornosti za štetu, uključujući i štetu koju je ovaj zbog nedostatka stvari pretrpio na drugim svojim dobrima.
(3) Troškove otklanjanja nedostatka i predaje druge stvari bez nedostatka snosi prodavatelj.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 22:05   #1573
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Znači da rezimiramo.. Meni zvučna ne radi kako treba i kada utvrde da je neispravna, MORAJU mi dati novu identičnu ploču?
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 22:30   #1574
icnah
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 57
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
a koju marku je kupila ak nije tajna, neku vulgaris kakve se teh. stvari i inače prodaju po tim mega-centrima??

bili ti tamo kupio neki no name monitor ili matičnu???




me teta je to znala...samo te htjela vidjeti opet i opet ...i opet a ti ne trzaš!!
hehe, nisam smio trzat jel me je moja bolja polovica čekala u autu uz komentar nakon svake zamjene: pa kaj fali ovima, dobro brišu
icnah je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 22:55   #1575
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Znači da rezimiramo.. Meni zvučna ne radi kako treba i kada utvrde da je neispravna, MORAJU mi dati novu identičnu ploču?
Ako ti ne radi integrirana zvučna neispravna je oni kvar moraju otkloniti.
Pošto se u kompjuterskim komponentama kvar obično otklanja zamjenom - da, dobiješ novu ploču istu i s njom novu garanciju ispočetka.

Identičnu ne možeš odbiti, ostalo je stvar dogovora.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2014., 09:38   #1576
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Nisam ja nista krivo shvatio nego pokusavam shvatit kako ti tumacis zakon posto ti ova recenica "svaki kvar mogao pasti pod neispravnost i potrebu zamjene cijelog proizvoda" navodi da neispravnost sa sobom vodi direkt zamjenu. Znaci neispravno = zamjena, nestostatak = nema zamjene. A to mi se cinilo da nisi prije govorio, evo sad opet govoris obrnuto. Znaci neispravno = nema zamjene, nedostatak = zamjena?
Namjerno izvrćeš moje rečenice ili...? Rečenica izvorno glasi "Kad bi ti bio u pravu, propala bi trgovina u RH jer bi svaki kvar mogao pasti pod neispravnost i potrebu zamjene cijelog proizvoda, da ne idem šire."

Prvo, nigdje nema zamjene po defaultu, ima rješenja problema. No kod nedostatka korisnik bira što će i kako (može i povrat novca i zamjena i drugo, ZZP), kod neispravnosti ne bira (popravak, zamjena, eventualni raskid ugovora, ZOO).

Razlika u nedostatku i neispravnosti je ogromna, većina ljudi koji to pročitaju pokušaju "logički" utrpati neispravnost pod zamjenu, na stranu što i neki web siteovi brkaju istu stvar i ljude trpaju u još veću nedoumicu.

Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Ova logika smisla nema, tebi se nekaj dobro pomjesalo u svemu ovome.
Teško. Nažalost, radi posla sam to morao detaljno proučavati zadnjih 20 godina.

Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Ne bas. Clanak 424. je prilicno jasan.
Pa daj ga pročitaj.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2014., 19:40   #1577
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Namjerno izvrćeš moje rečenice ili...? Rečenica izvorno glasi "Kad bi ti bio u pravu, propala bi trgovina u RH jer bi svaki kvar mogao pasti pod neispravnost i potrebu zamjene cijelog proizvoda, da ne idem šire."
Ne, nego samo pokusavam shvatit kako ti tumacis zakon, a dosta nejasno pises pa te tesko razumjet. Ja i dalje ne vidim sto sam izvrnuo u toj recenici.
Citiraj:
Prvo, nigdje nema zamjene po defaultu, ima rješenja problema. No kod nedostatka korisnik bira što će i kako (može i povrat novca i zamjena i drugo, ZZP), kod neispravnosti ne bira (popravak, zamjena, eventualni raskid ugovora, ZOO).
Normalno da ima, samo treba trazit, dakle, postoji zamjena po defaultu. Ti mora da si trgovac pa eto prvo pises "Ako je nedostatak, zamjena nema smisla", a onda sad "Prvo, nigdje nema zamjene po defaultu, ima rješenja problema". Ovako i meni svi trgovci pocnu s izmotavanjima "rjesenje problema" koje je sve samo ne rjesenje.
Citiraj:
Teško. Nažalost, radi posla sam to morao detaljno proučavati zadnjih 20 godina.
Mogao si i 40, ne znaci da si dobro to odradio. Ne vidim nikakvu poveznicu ako jedan ima nedostatak da ce cijela serija imat nedostatke. Da je tako opoziva serija bi bilo jedno 100 puta vise nego ih je trenutno.
Citiraj:
Pa daj ga pročitaj.
Pa jesam, prilicno je jasan, eto ti i to tumacis drugacije, to je valjda jer si trgovac. Nista, moram se slozit da se ne slazemo. Sve ostalo bi bilo na sudu da odluci.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2014., 19:57   #1578
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Ne, nego samo pokusavam shvatit kako ti tumacis zakon, a dosta nejasno pises pa te tesko razumjet. Ja i dalje ne vidim sto sam izvrnuo u toj recenici.
Ako ne vidiš, onda stvarno nemamo što razgovarati.

Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Normalno da ima, samo treba trazit, dakle, postoji zamjena po defaultu. Ti mora da si trgovac pa eto prvo pises "Ako je nedostatak, zamjena nema smisla", a onda sad "Prvo, nigdje nema zamjene po defaultu, ima rješenja problema". Ovako i meni svi trgovci pocnu s izmotavanjima "rjesenje problema" koje je sve samo ne rjesenje.
Ne postoji zamjena po defaultu, nigdje. Daj čitaj bolje.

Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Mogao si i 40, ne znaci da si dobro to odradio. Ne vidim nikakvu poveznicu ako jedan ima nedostatak da ce cijela serija imat nedostatke. Da je tako opoziva serija bi bilo jedno 100 puta vise nego ih je trenutno.
Ako jedan uređaj ima nedostatak, može i cijela serija imati nedostatak. Ako si reklamirao uređaj da ima neku karakteristiku, a u stvarnosti je nema, cijela serija je takva i cijela serija ima nedostatak.

Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Pa jesam, prilicno je jasan, eto ti i to tumacis drugacije, to je valjda jer si trgovac. Nista, moram se slozit da se ne slazemo. Sve ostalo bi bilo na sudu da odluci.
Nisam trgovac, dapače.
A do suda je dug put, prvo moraš rješavati na "nižim" razinama, ja sam ovo odavno "razradio" s DI kad su mi dolazili ovakvi kao ti.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2014., 22:00   #1579
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
a koju marku je kupila ak nije tajna, neku vulgaris kakve se teh. stvari i inače prodaju po tim mega-centrima??

bili ti tamo kupio neki no name monitor ili matičnu???



kupila je neku vulgaris. Al nebitno. Da prodaju monitore i maticne, hebo me pas ak mi kaufland nebi bio prvi na listi za kupovanje, bas zbog politike zamjene koja funkcionira bez puno pitanja.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2014., 04:39   #1580
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ako ne vidiš, onda stvarno nemamo što razgovarati.
I meni se tako cini. Uredno sam sebe proturjecis vec valjda 10ti put.
Citiraj:
Ne postoji zamjena po defaultu, nigdje. Daj čitaj bolje.
Normalno da postoji, al eto vi trgovci volite uvjeravat drugacije.
Citiraj:
Ako jedan uređaj ima nedostatak, može i cijela serija imati nedostatak.
Moze, ali ne mora, i u vecini slucajeva nema! Ti si se referencirao da MORA. Daj barem pokusaj pratit sto pises.
Citiraj:
Nisam trgovac, dapače.
A do suda je dug put, prvo moraš rješavati na "nižim" razinama, ja sam ovo odavno "razradio" s DI kad su mi dolazili ovakvi kao ti.
Opet proturjecje. Nisi trgovac ali su ti ovakvi kao ja dolazili . Ovakvi kao ja direkt salju Drzavnom inspektoratu i trgovcima, a kako inspektor nisi sto je ocito po pogresnim tumacenjima, namjeno ili nenamjerno...
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2014., 09:08   #1581
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Gore su navedeni članci zakona koji pokrivaju to. Zakon je jasan. Neispravnost je jedno, nedostatak je drugo i prava su sukladno tome drugačija.

Šta točno tu nije jasno?
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2014., 09:46   #1582
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
I meni se tako cini. Uredno sam sebe proturjecis vec valjda 10ti put.
Normalno da postoji, al eto vi trgovci volite uvjeravat drugacije.
Gdje se to proturječim i po čemu sam ja to trgovac?

Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Moze, ali ne mora, i u vecini slucajeva nema! Ti si se referencirao da MORA. Daj barem pokusaj pratit sto pises.
Mislim da imaš ozbiljnih problema sa shvaćanjem. Ne postoji jedna isključiva situacija.
Kupiš prijenosnik koji bi trebao imati bluetooth, a on ne radi. Mogućnosti su:
1. Nema modula - nedostatak - mogućnost rješavanja problema, zamjene s drugim uređajem, smanjivanje cijene,
2. Modul neispravan - neispravnost - zamjena,
3. Cijela serija nema uopće mogućnost imati BT - nedostatak - smanjivanje cijene i zadržavanje uređaja, vraćanje uređaja s povratom novca.

Prve dvije opcije su za pojedino računalo, treća za cijelu seriju.

Kupiš klimu kojoj je greškom reklamirana mogućnost grijanja i hlađenja, dođeš doma, montiraju je i ona ne može grijati. Opcije su:

1. Povrat novca i uređaja,
2. Smanjivanje cijene,
3. Drugi uređaj.

Ovdje cijela serija ima nedostatak.

Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Opet proturjecje. Nisi trgovac ali su ti ovakvi kao ja dolazili . Ovakvi kao ja direkt salju Drzavnom inspektoratu i trgovcima, a kako inspektor nisi sto je ocito po pogresnim tumacenjima, namjeno ili nenamjerno...
Da, nisam trgovac i brdo takvih mi je dolazilo. Ajde malo razmisli što bi ja mogao biti.
BTW, povezan sam i s DI.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2014., 23:50   #1583
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Gdje se to proturječim i po čemu sam ja to trgovac?
Ovo bas nema vise smisla. Gore sam ti napisao gdje se proturjecis da bi me ti nakon 2 izmjene opet pitao gdje. Dakle da rezimiramo, neda mi se quotat tocno post nadjes ti sam ako copy pasteas kad si sta rekao, a ja cu te citirat.
1. Ako je nedostatak, zamjena nema smisla jer će i novi uređaj imati nedostatak.
2. Ako jedan uređaj ima nedostatak, može i cijela serija imati nedostatak
3. No kod nedostatka korisnik bira što će i kako (može i povrat novca i zamjena i drugo, ZZP)

1. implicira cijela serija ima nedostatak i zamjena samim tim nema smisla, dok pod 2. vec impliciras da mozda ostali imaju isti nedostatak, ali mozda i ne, a pod 3. odjednom nedostatak i zamjena u istoj recenici.

dalje:
1. nigdje nema zamjene po defaultu
2. No kod nedostatka korisnik bira što će i kako (može i povrat novca i zamjena i drugo, ZZP)

Znaci jedno kontrira drugo. "Default" bi bilo nesto sto ide bez obzira na uvjete i razloge. Kako kod nedostatka kupac moze trazit zamjenu, te nigdje nije navedeno koji uvjeti moraju bit zadovoljeni (ako je ustanovljeno da je nedostatak), znaci da kupac SVAKI put moze trazit zamjenu, te je to defaultna akcija ako to kupac zeli.

dalje:
1.Kad bi ti bio u pravu, propala bi trgovina u RH jer bi svaki kvar mogao pasti pod neispravnost i potrebu zamjene cijelog proizvoda, da ne idem šire.

Objasnjeno gore, ali eto ti tvrdis da sam ja tu nesto izvrnuo, pa eto to mozemo trenutno zanemarit, ocito se ne slazemo oko formulacije te recenice koja je u najmanju ruku dvosmislena.
Citiraj:
Mislim da imaš ozbiljnih problema sa shvaćanjem. Ne postoji jedna isključiva situacija.
Nemam ja problema s shvacanjem, nego se ti spetljas pa kasnije nadopunjujes necim da bi to nekako opravdao.
Citiraj:
i po čemu sam ja to trgovac?
Pa rekao si da ti ovakvi kao ja dolaze. Kako ja pisem samo trgovcima i DI, a DI nisi, logika navodi samo na 1 zakljucak. Uzmem jos to kako zakovitlavas ono sto pise u zakonu i dodajes "rjesenje problema" iako je jasno u zakonu koje je rjesenje. Ako hoces ti to nadopuni ponovno s "takvi kao ti, samo ne ti" pa mozda mozemo nekog treceg ubacit u ovo.
Ako si pravnik, jadna nam drzava.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2014., 00:56   #1584
TROTTER
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
iskustvo: brzo urgiraju na mailove (što se naravno kod nekih podrazumijeva, dok kod drugih možeš o tome samo sanjat), ono što sam naručio u traženoj količini su osigurali i riješili smo brzo plaćanje/preuzimanje... plus s obzirom da sam išao na najpovoljniju soluciju, začudio sam se koliko dobra može biti najpovoljnija tipkovnica (cherry), naspram recimo najpovoljnijih od geniusa ili speedlinka...
TROTTER je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2014., 20:14   #1585
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Ovo bas nema vise smisla. Gore sam ti napisao gdje se proturjecis da bi me ti nakon 2 izmjene opet pitao gdje.
Naveo sam ti nekoliko različitih primjera. Ako ti to nije dovoljno, sorry.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2014., 20:17   #1586
tonisostaric
Banned
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 288
Ekipa kupio sam prije koji mjesec ssd i danas skužim da sam zagubio jamstveni list i račun, da li postoji kakva šansa da se prema serijskom broju ssd-a ponovno isprinta račun i jamstveni list?

Da li to postoji u kakvom zakonu? Da li je to shop dužan učiniti, ili mogu zaboraviti na garanciju??
tonisostaric je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2014., 20:22   #1587
bez_panike
dijete u vremenu
Moj komp
 
bez_panike's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: OS
Postovi: 295
mislim da su račun i jamstveni list mjerodavni...mislim da trgovina nije dužna ponovo ti to printati :/ ...neka me netko ispravi ako griješim
__________________
besposlen pop i jariće krsti
bez_panike je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2014., 20:52   #1588
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
A da ih prvo pitaš/zamoliš?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 22:18   #1589
bez_panike
dijete u vremenu
Moj komp
 
bez_panike's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: OS
Postovi: 295
Vrlo pozitivno iskustvo s ADM-om. Dakle naručio sam preko vikenda proc i ssd, u ponedjeljak ujutro mi je stigao mail da potvrdim štima li sve. Sutradan mi je roba stigla, sve jako lijepo zapakirano. Nikakve zamjerke nemam.
__________________
besposlen pop i jariće krsti
bez_panike je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2014., 23:10   #1590
Brain32
Premium
Moj komp
 
Brain32's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 498
Dečki, "neispravnost" je nedostatak u smislu čl.401.st1 ZOO, točka jedan:
"1) ako stvar nema potrebna svojstva za svoju redovitu uporabu ili za promet,"
Dakle to znači ako je stvar neispravna...pazite samo na obvezu pregleda i obavijest prodavatelju o nedostatku u roku od 8 dana...

Još jednom da ponovim s obzirom da mi se upravo to čini kao kamen spoticanja u ovoj raspravi, neispravnost spada u materijalne nedostatke a ne u nekakvu posebnu kategoriju koja povlači posebne odredbe.
Brain32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na