Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2017., 12:48   #2251
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Ma daaa, hladila je ona cijelo ljeto a posto imam centralno na naftu nekad upalim klimu da mi malo dogrijava jer je smjestena u stropu hodnika, a ono kurac, grijanje ne radi.
Kad upalim grijanje upali se lampica defrost i upali se vanjska jedinica, unutarnja se isto pokrene i tako radi mozda minutu, onda se pali lampica alarm i sve stane..
Znaci pregladao sam sto sam znam, dal ima struje na vanjskoj, cuje se kako špula prebaci na vanjskoj, jedino sto ne mogu sam preglati je elektronika na ploci od unutarnje jedinice.. mislim imam pristup njoj ali sta ja tu mogu napraviti?
A kad grijanje proradi onda sve radi normalno, vanjska vrti, unutarnja lipo grije, sve 5.
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 13:05   #2252
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor bogy Pregled postova
Znam,zato i pitam.Piše tip da je TOP MODEL pa neznam ni sam jer nemam iskustva s klimama.Znam za japance da su top i mislim uzet jednu odlčnu klimu.Čisto pitam jer nevidim da iko spominje tu marku a nude 7g garancije na nju,što nije malo...ionizator zraka je A+++ i A++ reference potrošnje...P.S-nije 5000kn već 3990kn,dolje je naveo neku akciju
7 godina garancije je vjerojatno samo na kompresor.

Pored renomiranih proizvodjaca koji su jos jeftiniji ne treba uopce razmisljat o Argu.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 13:06   #2253
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor V.I.P Pregled postova
Ma daaa, hladila je ona cijelo ljeto a posto imam centralno na naftu nekad upalim klimu da mi malo dogrijava jer je smjestena u stropu hodnika, a ono kurac, grijanje ne radi.
Kad upalim grijanje upali se lampica defrost i upali se vanjska jedinica, unutarnja se isto pokrene i tako radi mozda minutu, onda se pali lampica alarm i sve stane..
Znaci pregladao sam sto sam znam, dal ima struje na vanjskoj, cuje se kako špula prebaci na vanjskoj, jedino sto ne mogu sam preglati je elektronika na ploci od unutarnje jedinice.. mislim imam pristup njoj ali sta ja tu mogu napraviti?
A kad grijanje proradi onda sve radi normalno, vanjska vrti, unutarnja lipo grije, sve 5.
Imas li ocitanje greske preko daljinkog?
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 13:09   #2254
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Imas li ocitanje greske preko daljinkog?
Nemam..
A lampica od alarma toliko brzo blica da ne stignem izbrojati, koliko sam uspio naći na netu kažu da koliko puta zablicne to je neki error.

Ovo je daljinac

V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 13:14   #2255
bogy
Registered User
Moj komp
 
bogy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Split
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
7 godina garancije je vjerojatno samo na kompresor.

Pored renomiranih proizvodjaca koji su jos jeftiniji ne treba uopce razmisljat o Argu.
Argo otpisana ....e sad zanima me vaše mišljenje koju bi bilo najbolje da uzmem....gledam tu do cca 6000kn..
Haier as 12 AS ( nebula ) 4650,0 0 – ionizator zraka !
Haier as 12 qs ( auqa ) 4780,00 – ionizator zraka !
Fujitsu asyg12 lmca 5410,00
Toshiba ras b13 n3kv2 (suzumi plus ) 5680,00
Mitsubishi elec. msz- sf 35 – 5750,00 (napredni inverter )
Daikin ftxp 35 k 3 - 5860,00 - bolji model, novi plin R – 32 , tiši rad + manja potrošnja struje
Fujitsu asyg12luc – 6990 ,00 - napredni inverter
Mitsubishi ef 35 ve – 7699,00 – napredni, zen dc inverter (crna, bijela)
Mitsubishi ef 35 ve – 7930,00 – napredni, zen dc inverter (srebrni – sivi )
Fujitsu asyg12ltc – 7840 ,00 napredni inverter


To je kao ponuda s naprednim inverterima...7g garancije.Meni treba za cijelu godinu kao grijanje i hlađenje pa gledam bolji uređaj.Ako imate savjet za neki drugi uređaj slobodno stavite...Raulje rekao onaj Daikin pa sam ga stavio u obzir! Možda bih i dao 1000-2000kn više ako ima neki jak benefit od toga..hvala na odg
bogy je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 14:03   #2256
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor V.I.P Pregled postova
Nemam..
A lampica od alarma toliko brzo blica da ne stignem izbrojati, koliko sam uspio naći na netu kažu da koliko puta zablicne to je neki error.

Ovo je daljinac

Bez ocitanja greske tesko da ti se moze pomoc.

Jesi probao osnovno? Strujni reset.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 14:10   #2257
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Jesam, spustio osigurac i tako je stajala jedno 7 dana sigurno, nakon toga je proradila ali nakon drugog paljenja opet isti vrag.

Mislim da ona sama na sebi nema nikakav reset
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 14:39   #2258
Graystone
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 39
Citiraj:
Autor bogy Pregled postova
Argo otpisana ....e sad zanima me vaše mišljenje koju bi bilo najbolje da uzmem....gledam tu do cca 6000kn..
Haier as 12 AS ( nebula ) 4650,0 0 – ionizator zraka !
Haier as 12 qs ( auqa ) 4780,00 – ionizator zraka !
Fujitsu asyg12 lmca 5410,00
Toshiba ras b13 n3kv2 (suzumi plus ) 5680,00
Mitsubishi elec. msz- sf 35 – 5750,00 (napredni inverter )
Daikin ftxp 35 k 3 - 5860,00 - bolji model, novi plin R – 32 , tiši rad + manja potrošnja struje
Fujitsu asyg12luc – 6990 ,00 - napredni inverter
Mitsubishi ef 35 ve – 7699,00 – napredni, zen dc inverter (crna, bijela)
Mitsubishi ef 35 ve – 7930,00 – napredni, zen dc inverter (srebrni – sivi )
Fujitsu asyg12ltc – 7840 ,00 napredni inverter


To je kao ponuda s naprednim inverterima...7g garancije.Meni treba za cijelu godinu kao grijanje i hlađenje pa gledam bolji uređaj.Ako imate savjet za neki drugi uređaj slobodno stavite...Raulje rekao onaj Daikin pa sam ga stavio u obzir! Možda bih i dao 1000-2000kn više ako ima neki jak benefit od toga..hvala na odg
Ja ti imam ovog Daikina mjesec dana izuzetno zadovoljan sa njim potrosnja je zbilja mala i koristim ga iskljucivo za grijanje do sada je najveci minus bio -5 i grije bez problema 35-40 m2 s tim da imam samo pvc stolariju ne i termo fasadu.Klima je stalno u pogonu dan i noc s tim da prek noci smanjim na 19-20 stupnjeva a prek dana radi i do 25 i prema mom proracunu trosi ti izmedu 15 do 20 kw dnevno a grije fantasticno...eto nadam se da sam ti pomogao ako imas kakvih pitanja slobodno postaj...
Graystone je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 17:05   #2259
hrka11
Registered User
 
hrka11's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Nigdje
Postovi: 22
Pozdrav ekipa...

Evo ovako da ukratko objasnim.Posle svadbe u 6mj. bit cu podstanar i taj stan je cca.65 kvadrata,mozda i veci govorim okvirno (3 sobe,2 wc,kuhinja i dnevni u jednom).
Esad u stanu koliko sam vidio ima klima koja je odavno i ne vjerujem da se uopce s njom moze grijati,a ima i centralno grijanje na struju.
Pa sam razmisljao mada moj stan nije i ne znam koliko cu tu biti mozda 1g,a mozda 5g,centralno na struju koliko sam skuzio najskuplji nacin grijanja i razmisljao sam da ubacivanjem klime nove mogu ustedit na grijanju,a klimu ako se budem selio uvijek mogu skinit i ponijet sa sobom tako da to nije bacanje para.
Postojeca klima stoji na zidu koji je zid od dnevnog i puse prema hodniku,a na desnoj strani su vrata od 3 sobe,a na lijevoj od wc-a.Zgrada je nedavno renovirana izvana prije mozda god dana,a stan je unutra renoviran takodjer prije koju god(spusteni strop,izvana stiropor fasada itd..)
Koje su vase preporuke i savjeti s obzirom da cu je koristit za grijanje citavu sezonu?
U planu mi je ako sve ok bude raditi kucu,pa tako da cu je kasnije ponijeti sa sobom i nebi uzeo nesto jeftino i lose samo da posluzi svrsi dok sam tu.
__________________
Origin & Steam : hrka11
hrka11 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 18:37   #2260
bogy
Registered User
Moj komp
 
bogy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Split
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Graystone Pregled postova
Ja ti imam ovog Daikina mjesec dana izuzetno zadovoljan sa njim potrosnja je zbilja mala i koristim ga iskljucivo za grijanje do sada je najveci minus bio -5 i grije bez problema 35-40 m2 s tim da imam samo pvc stolariju ne i termo fasadu.Klima je stalno u pogonu dan i noc s tim da prek noci smanjim na 19-20 stupnjeva a prek dana radi i do 25 i prema mom proracunu trosi ti izmedu 15 do 20 kw dnevno a grije fantasticno...eto nadam se da sam ti pomogao ako imas kakvih pitanja slobodno postaj...
Puno hvala na odgovoru...najvjerojatnije će ona bit moj odabir
bogy je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 00:11   #2261
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor bogy Pregled postova
Argo otpisana ....e sad zanima me vaše mišljenje koju bi bilo najbolje da uzmem....gledam tu do cca 6000kn..
Haier as 12 AS ( nebula ) 4650,0 0 – ionizator zraka !
Haier as 12 qs ( auqa ) 4780,00 – ionizator zraka !
Fujitsu asyg12 lmca 5410,00
Toshiba ras b13 n3kv2 (suzumi plus ) 5680,00
Mitsubishi elec. msz- sf 35 – 5750,00 (napredni inverter )
Daikin ftxp 35 k 3 - 5860,00 - bolji model, novi plin R – 32 , tiši rad + manja potrošnja struje
Fujitsu asyg12luc – 6990 ,00 - napredni inverter
Mitsubishi ef 35 ve – 7699,00 – napredni, zen dc inverter (crna, bijela)
Mitsubishi ef 35 ve – 7930,00 – napredni, zen dc inverter (srebrni – sivi )
Fujitsu asyg12ltc – 7840 ,00 napredni inverter


To je kao ponuda s naprednim inverterima...7g garancije.Meni treba za cijelu godinu kao grijanje i hlađenje pa gledam bolji uređaj.Ako imate savjet za neki drugi uređaj slobodno stavite...Raulje rekao onaj Daikin pa sam ga stavio u obzir! Možda bih i dao 1000-2000kn više ako ima neki jak benefit od toga..hvala na odg
Sa ovim Daiknom neces pogrijesiti jer grije odlicno.Ako se odlucis za njega obavezno nadoplati WiFi adapter.

Poslano sa mog M7 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 16:26   #2262
hrka11
Registered User
 
hrka11's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Nigdje
Postovi: 22
Citiraj:
Autor hrka11 Pregled postova
Pozdrav ekipa...

Evo ovako da ukratko objasnim.Posle svadbe u 6mj. bit cu podstanar i taj stan je cca.65 kvadrata,mozda i veci govorim okvirno (3 sobe,2 wc,kuhinja i dnevni u jednom).
Esad u stanu koliko sam vidio ima klima koja je odavno i ne vjerujem da se uopce s njom moze grijati,a ima i centralno grijanje na struju.
Pa sam razmisljao mada moj stan nije i ne znam koliko cu tu biti mozda 1g,a mozda 5g,centralno na struju koliko sam skuzio najskuplji nacin grijanja i razmisljao sam da ubacivanjem klime nove mogu ustedit na grijanju,a klimu ako se budem selio uvijek mogu skinit i ponijet sa sobom tako da to nije bacanje para.
Postojeca klima stoji na zidu koji je zid od dnevnog i puse prema hodniku,a na desnoj strani su vrata od 3 sobe,a na lijevoj od wc-a.Zgrada je nedavno renovirana izvana prije mozda god dana,a stan je unutra renoviran takodjer prije koju god(spusteni strop,izvana stiropor fasada itd..)
Koje su vase preporuke i savjeti s obzirom da cu je koristit za grijanje citavu sezonu?
U planu mi je ako sve ok bude raditi kucu,pa tako da cu je kasnije ponijeti sa sobom i nebi uzeo nesto jeftino i lose samo da posluzi svrsi dok sam tu.
Neko,nesto?
__________________
Origin & Steam : hrka11
hrka11 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 17:00   #2263
bogy
Registered User
Moj komp
 
bogy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Split
Postovi: 0
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Sa ovim Daiknom neces pogrijesiti jer grije odlicno.Ako se odlucis za njega obavezno nadoplati WiFi adapter.

Poslano sa mog M7 koristeći Tapatalk
Hvala još jednom...zvao prijatelja servisera i rekao mi je da je to super klima te da s njom neću pogriješiti...suma sumarum spalo je sve na izbor između

---RAS-B13N3KV2-E1 Suzumi plus TOSHIBA---5400kn
---Daikin ftxp 35 k 3----5500kn

Zanima me samo mišljenje koja je bolja i zašto...nadoplatit ću wifi adapter i još pitanjce,osim praćenja potrošnje preko wifi-ja jel ima nekakva napredna funkcija s tim ili nešto?Hvala
bogy je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 19:42   #2264
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor bogy Pregled postova
Hvala još jednom...zvao prijatelja servisera i rekao mi je da je to super klima te da s njom neću pogriješiti...suma sumarum spalo je sve na izbor između

---RAS-B13N3KV2-E1 Suzumi plus TOSHIBA---5400kn
---Daikin ftxp 35 k 3----5500kn

Zanima me samo mišljenje koja je bolja i zašto...nadoplatit ću wifi adapter i još pitanjce,osim praćenja potrošnje preko wifi-ja jel ima nekakva napredna funkcija s tim ili nešto?Hvala
Sa Wi Fi modulom daljinski imas na mobitelu i samo je nebo granica.Npr vidis temperaturu u stanu i van stana.Iz kreveta mjenjas temp,hladjenje,grijanje,ventiliranje,brzinu puhalice....Dolazis sa posla i prije nego sto dodjes kuci recimo sat vremena prije ukljucis hladjenje i dodjes lijepo u ohladjen stan.Mozes i grijanje pa dodjes lijepo u topli stan.Uglavnom ja vise nikada ne bih kupio klimu bez WiFi modula.

Poslano sa mog M7 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 19:51   #2265
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Obe klime su iste klase , specifikacije skoro pa iste , ja licno bi isao na Toshibu ali ako i je prijatelj serviser koji ce ti raditi i odrzavati klimu onda ti je bolje uzeti Daikin . Razlike su bas minimalne kad se gledaju specifikacije , tacnije ti ne bi ni primetio razlike i radu , to sto pise da Toshiba ima manju modulaciju ne mora da znaci jer mi ne znamo da citamo njihove manuale . Sta hocu reci , u manualu pise da Daikin ima minimalnu potrosnju recimo 250w , a u stvarnosti ona ide ispod 200w i ladnjaka , tako kazu ovi koji imaju FTXB35C i merace potrosnje , dok je kod Toshibe sve kako i pise . Znaci pretpostavka da su i jedna i druga dobre u modulaciji .

Najjeftinija a dobra klima iz te klase je Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC - 4700kn , ima ih nekolicina sa drugog foruma i svi zadovoljni s njom , medjutim ja verujem da su obe gore navedene za dlaku prefinjenije od Hitachia tj imaju nesto bolju modulaciju , ali za dlaku . Klima iste klase sa mnostvom opcija na daljincu i ovo je ono ako zelis da das minimum a da ima preporuke u toj tj standard klasi .

Sta god uzeo neces pogresiti jer su to sve kvalitetne klime ..


hrka11


Da bi dobio ozbiljniju preporuku onda bi trebao dati skicu stana , m2 prostorija , izolacija , stolarija , greje li se ispod i iznad tebe , a mozda bi ta nova klima trebala imati poziciju stare klime jel je mozes skinuti ako zatreba .. Znaci za neku ozbiljniju preporuku treba i vise inf , pa i koliko si para spreman da za klimu das bez instalacije itd...
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2017., 13:06   #2266
bogy
Registered User
Moj komp
 
bogy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Split
Postovi: 0
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Obe klime su iste klase , specifikacije skoro pa iste , ja licno bi isao na Toshibu ali ako i je prijatelj serviser koji ce ti raditi i odrzavati klimu onda ti je bolje uzeti Daikin . Razlike su bas minimalne kad se gledaju specifikacije , tacnije ti ne bi ni primetio razlike i radu , to sto pise da Toshiba ima manju modulaciju ne mora da znaci jer mi ne znamo da citamo njihove manuale . Sta hocu reci , u manualu pise da Daikin ima minimalnu potrosnju recimo 250w , a u stvarnosti ona ide ispod 200w i ladnjaka , tako kazu ovi koji imaju FTXB35C i merace potrosnje , dok je kod Toshibe sve kako i pise . Znaci pretpostavka da su i jedna i druga dobre u modulaciji .

Najjeftinija a dobra klima iz te klase je Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC - 4700kn , ima ih nekolicina sa drugog foruma i svi zadovoljni s njom , medjutim ja verujem da su obe gore navedene za dlaku prefinjenije od Hitachia tj imaju nesto bolju modulaciju , ali za dlaku . Klima iste klase sa mnostvom opcija na daljincu i ovo je ono ako zelis da das minimum a da ima preporuke u toj tj standard klasi .

Sta god uzeo neces pogresiti jer su to sve kvalitetne klime ..


hrka11


Da bi dobio ozbiljniju preporuku onda bi trebao dati skicu stana , m2 prostorija , izolacija , stolarija , greje li se ispod i iznad tebe , a mozda bi ta nova klima trebala imati poziciju stare klime jel je mozes skinuti ako zatreba .. Znaci za neku ozbiljniju preporuku treba i vise inf , pa i koliko si para spreman da za klimu das bez instalacije itd...
IMG_20171213_115524_1
IMG_20171213_114235
Inked_IMG_20171213_114244_LI
IMG_20171213_114301

Pozdrav opet,evo traženih podataka.Skica je kao od djeteta ali poslužit će svrsi...dakle prostorija gdje je klima je blagavaona(15ak m2) koja se naslanja s jedne strane na pravokutnu kuhinju(cca 7m2) s prozorom.U blagavaoni je isto prozor.Harmonika vrata su poveznica dnevnog boravka(cca 25%) gdje su izlaz na jedan balkon dok je drugi u blagavaoni i na kojem je vanjska jedinica(vanjska i unutarnja su praktički na jednom zidu).Klima koja je prisutna sad je CLASSE CL AC 18407,R407C plin,1900W grijanje,1950W hlađenje---neznam jel ovo 5kw klima...izolacija je prosječna iako je zgrada stara cca 50ak godina...građena je u ex yugi za prodaju pa je armatura svugdje i kažu da je betonska izolacija jako debela....prozori su drveni dvostruki,nisu idealni kao izolator ali nisu ni preloši.E sad,meni je često(stara puši ko turčin Oguz ) otvoren prozor "na kipu" dok klima radi....razlog mijenjanja klime je što postojeća troši struje ko ruska nuklearka ....evo dajte neki vaš prijedlog uz Raula za klimu...išao bih do 5500-6000kn...možda i više ako baš ima neki benefit od skuplje klime...mislim ići na 3.5kw..jel to ok?Može i bilo koji drugi model.Stolarija sve drvo uglavnom,meni se grije na klimu i hladi a stan dole i gore isto.Ovo je Dalmacija gdje je mediteranska klima 80% godine,zimi samo par dana iznimno hladno,prosjek 0 do -2(par puta -6 ali doslovno rijetko)...ljeti do 35-38 u plusu... ...

Zadnje izmijenjeno od: bogy. 13.12.2017. u 13:17.
bogy je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2017., 15:58   #2267
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Pa s obzirom da retko kad ide ispod 0c onda bi trebalo da ti je dosta onaj Daikin a unutrasnja bi dobro legla na mestu sadasnje klime . Uzmi ili Daikina ili Toshibu , a ako ti je bitno i da ima wifi onda idi na Daikina jer kazu da je wifi za Toshibu bezobrazno skup ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2017., 23:51   #2268
bogy
Registered User
Moj komp
 
bogy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Split
Postovi: 0
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Pa s obzirom da retko kad ide ispod 0c onda bi trebalo da ti je dosta onaj Daikin a unutrasnja bi dobro legla na mestu sadasnje klime . Uzmi ili Daikina ili Toshibu , a ako ti je bitno i da ima wifi onda idi na Daikina jer kazu da je wifi za Toshibu bezobrazno skup ..
Puno hvala!Daikin je moj konačan izbor...hvala i Raulu na prvotnom savjetu...
bogy je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2017., 16:32   #2269
hrka11
Registered User
 
hrka11's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Nigdje
Postovi: 22

hrka11


Da bi dobio ozbiljniju preporuku onda bi trebao dati skicu stana , m2 prostorija , izolacija , stolarija , greje li se ispod i iznad tebe , a mozda bi ta nova klima trebala imati poziciju stare klime jel je mozes skinuti ako zatreba .. Znaci za neku ozbiljniju preporuku treba i vise inf , pa i koliko si para spreman da za klimu das bez instalacije itd...[/QUOTE]


Sorry,nasarao sam nako kako mi je ostalo u sijecanju,jer sam taj stan zagovorio i bio sam samo 1 u njemu.
A cifra nezz ni ja kako se krecu,ocu da bude nesto kvalitetno jer kad se budem iseljavao klimu nosim sa sobom.Vjerovatno ce i ic na staro mjesto da se iskoristi instalacija postojeca ako mogne.
Fasada je nova izvana stiropor,unutra nije davno renovirano,stavljen je i spusteni strop.
Ovo 1,2,3 su vrata od soba sad one su raporedjene jedna iza druge,nisam bas detaljno crtao.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20171214_152654.jpg‎
Views:	279
Size:	270.0 kB
ID:	18898  
__________________
Origin & Steam : hrka11

Zadnje izmijenjeno od: hrka11. 14.12.2017. u 16:49.
hrka11 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2017., 20:58   #2270
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Ja da sam na tvom mestu , s tom m2 i sa jednom klimom, isao bi na TOSHIBA RAS -B16N3KV2-E (1) / RAS-16N3AV2-E (1) - 6479kn .. Za taj novac nemas jacu i kvalitetniju klimu , u najmanju ruku bi veci deo zime s njom izgurao a najveci neprijatelj ti moze biti raspored prostorija . Ali bas ovaj model sa r410a gasom a ne sa novim r32 , zato sto stara vezija ima Twin Rotary kompresor a novi model nema , s obzirom da takav kompresor imaju samo najskuplji i najbolji modeli onda ti to sve govori . Ima sve , od dobre modulacije do sasvim solidno snage . Lik greje kucu od 80m2 sa njom, malo neobicno ali kaze da je tako , pa ako je njemu dovoljna za to onda je i tebi za stan od 60-70 s tim da ce te zezati raspored tj dok ne krenes da se grejes neces znati kako ce biti . Naravno da je bolje da imas vise malih ali to ti je verovatno problem , a kako ne znas ni tacne m2 svih prostorija ovo je jedino sto ti mogu preporuciti . To je ako ces jednu klimu , ako ces dve onda je tu oko 8000kn + 2 instalacije , dobijes bolji komfor i vise toplote ali i klime iz nize klase , no svakako je uvek bolje vise manjih klima zbog boleg prostoranja toplote .

Jel znas bar kolika je m2 te dnevne sa trpezarijom i kuhinjom ?
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2017., 23:12   #2271
Graystone
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 39
Citiraj:
Autor bogy Pregled postova
Puno hvala na odgovoru...najvjerojatnije će ona bit moj odabir
E da zaboravih reci im da ti ugrade grijac u tacnu vanjske jedinice koji se pali na termostat radi boljeg odledivanja na debelim minusima dode ti oko 250 kn a trosi 60 w vise ali vrijedi...
Graystone je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 09:06   #2272
hrka11
Registered User
 
hrka11's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Nigdje
Postovi: 22
A malo sam ja lose to i nacrtao,to je vise napamet bilo.
Iskreno ne znam tocno u broj,dnevni i to s kuhinjom nije toliko veliko kako sam ja nasara tu cca.20ak-25 kvadrata jer nema pregrada izmedju kuhinje i dnevnog osim sanka.
Sobe su dosta vece od svega ostalog.Kad bi ti znao preciznije nacrtat ili da vidis rasporeds jednom boljom klimom bi se to zgrijalo bez problema,bar mislim jer je izolacija nova,dobri otvori,a sve otvoreno,2 sobe i necu grijat svakako.

Ja sam nesto ovako gledao DAIKIN FTXP50K3/RXP50K3,kod nas je oko 8800kn.Volio bi da bude neka klima da podrzava i onaj wifi modul.
Koliko ugradnja moze kostati?

Manje jedinica mi ne treba jer kao sto sam rekao 2 sobe necu grijat.
__________________
Origin & Steam : hrka11
hrka11 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 10:18   #2273
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor hrka11 Pregled postova
A malo sam ja lose to i nacrtao,to je vise napamet bilo.
Iskreno ne znam tocno u broj,dnevni i to s kuhinjom nije toliko veliko kako sam ja nasara tu cca.20ak-25 kvadrata jer nema pregrada izmedju kuhinje i dnevnog osim sanka.
Sobe su dosta vece od svega ostalog.Kad bi ti znao preciznije nacrtat ili da vidis rasporeds jednom boljom klimom bi se to zgrijalo bez problema,bar mislim jer je izolacija nova,dobri otvori,a sve otvoreno,2 sobe i necu grijat svakako.

Ja sam nesto ovako gledao DAIKIN FTXP50K3/RXP50K3,kod nas je oko 8800kn.Volio bi da bude neka klima da podrzava i onaj wifi modul.
Koliko ugradnja moze kostati?

Manje jedinica mi ne treba jer kao sto sam rekao 2 sobe necu grijat.
Racunaj oko 1000 kuna bez racuna ili 1200 sa racunom.

Poslano sa mog M7 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 11:51   #2274
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor hrka11 Pregled postova
A malo sam ja lose to i nacrtao,to je vise napamet bilo.
Iskreno ne znam tocno u broj,dnevni i to s kuhinjom nije toliko veliko kako sam ja nasara tu cca.20ak-25 kvadrata jer nema pregrada izmedju kuhinje i dnevnog osim sanka.
Sobe su dosta vece od svega ostalog.Kad bi ti znao preciznije nacrtat ili da vidis rasporeds jednom boljom klimom bi se to zgrijalo bez problema,bar mislim jer je izolacija nova,dobri otvori,a sve otvoreno,2 sobe i necu grijat svakako.

Ja sam nesto ovako gledao DAIKIN FTXP50K3/RXP50K3,kod nas je oko 8800kn.Volio bi da bude neka klima da podrzava i onaj wifi modul.
Koliko ugradnja moze kostati?

Manje jedinica mi ne treba jer kao sto sam rekao 2 sobe necu grijat.
8800?
Jesi iz Splita?

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 12:09   #2275
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Graystone

Ma ne treba njemu grejac spoljne jedinice jer je kako kaze retko kad ide ispod 0c , jos ako je spoljna jedinica instalirana tu gde se ne prolazi , tek onda ne treba da razmislja o tome .

hrka11

Mislim da nemas potrebe ici za tim Daikinom, kolega ima Daikin TX50gv/RX50gv kod roditelja , kaze da je eksta klima ali kaze je za vece prostore jer nije bas tako prefinjenau radu tj jaca je , mislim da kod njega greju 60m2 . Kod tebe bi je ti stavio u 25m2 a to je malo za nju , mislim da je ta Toshiba u tvom slucaju . Pogotovo sto planiras da grejes samo jednu sobu .


Daikin RXP50K3 / FTXP50K3 - tvoj predog 8800kn

Pdesignh kW 4.60
SCOP 4.10
Klasa A+
Sezonska potrosnja 1570kw
Modulacija ( 1.7 - 7.7 ) kw
na -7c daje 3.99kw sa COP 2,.99
na -15c daje 4.20kw sa COP 2.06
na +7C daje 6.0kw sa COP 3,80
-------------------------------
Daikin FTX50gv/RX50gv - ima kolega

Pdesignh kW 4.60
SCOP 4.08
Klasa A+
Sezonska potrosnja 1578kw
Modulacija ( 1.7 - 7.7 ) kw
na -7c daje 4.07kw sa COP 2,35
na -15c daje 3.24kw sa COP 1.99
na +7C daje 5.80kw sa COP 3,63

-------------------------------

Toshiba Suzumi + RAS-B16N3KV2-E - moj predlog 6500kn
Pdesignh kW 3,80
SCOP 3,90
Klasa A
Sezonska potrosnja 1362kw
Modulacija ( 0.9 - 6.9 ) kw
na -7c daje 3,36kw sa COP 2,49
na -15c daje 2,73kw sa COP 2,27
na +7C daje 5,50kw sa COP 3,62

-------------------------------

A pored orginalnog resenja za Wifi imate i opcije za nekih 30e na AlliExpress-u , ti saljes preko moba komandu , wifi salje signal daljincu a on klimi . Jedino je problem sto wifi uredjaj , daljinac i klima moraju biti u istoj prostoriji . Znaci jedna od opcija ukoliko je orginalno resenje preskupo .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 19:51   #2276
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Autor mladen_87 Pregled postova
Pozdrav ljudi,

čitam ovu temu već neko vrijeme a i po drugim forumima sam istraživao o klimama za grijanje pa da podijelim svoje iskustvo.

Imamo obiteljsku kuću od 50m2 u Zagrebu i nabavili smo Mitsubishi MSZ-FH35VE. Odluka je pala na klimu pošto nemamo priključak plina, sam priključak je skuplji od navedene klime. Klima je pozicionirana u dnevnom boravku/kuhinji a puše prema hodniku iz kojeg se ide u sobe.
Kuća je poluugrađena sa jedne strane i zidana blok opekom a fasada je stavljena tek sad u 11. mjesecu.

Ugrađena je početkom 10. mjeseca, a potrošnja se mjeri od prvog dana.
Za 10. mjesec smo potrošili 140kWh struje na grijanje, što mislim da je super.

Grijalo se sve osim dvije male sobe koje se još renoviraju.

Sad me zanimaju iskustva ljudi koji imaju istu ili sličnu klimu.
Kako se ponaša na minusima?

Kao backup grijanje imamo dimnjak na koji se može spojiti peć na kruta goriva, nadam se da neće biti potrebe

Moram pohvaliti ekipu iz Klimacentar.com gdje smo kupili navedenu klimu.
Sve je prošlo super od prvog posjeta/savjetovanja pa do ugradnje i edukacije/savjeta za korištenje.


Zanimljivo. Tražim zamjenu za Mideu od 3.5 kW staru deset godina koja je dala svoje, pa razmišljam da li opet ići na 3.5 kW ili na jaču klimu. Kakva ti je sada situacija sa grijanjem kad je dodatno zahladilo?
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 22:48   #2277
mladen_87
Premium
Moj komp
 
mladen_87's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Citiraj:
Autor Emissary Pregled postova
Zanimljivo. Tražim zamjenu za Mideu od 3.5 kW staru deset godina koja je dala svoje, pa razmišljam da li opet ići na 3.5 kW ili na jaču klimu. Kakva ti je sada situacija sa grijanjem kad je dodatno zahladilo?
Pratim stanje svaki dan te zapisujem temperature i potrošnju.

11. mjesec je kod nas bio duplo hladniji ali smo ugradili vanjsku fasadu.

Potrošnja za 10. mjesec = 140 kWh (prosječna min. temp 6 C / p. max temp 18 C)
Potrošnja za 11. mjesec = 166kWh (prosječna min. temp 3 C / p. max temp 10 C)
Trenutno za 12. mjesec 90kWh

Što je po meni izvanredno jer smo ipak u kući i tri strane su slobodne.

Grije se 24/7 - termostat namjesten na 23 C.



ako tebe ili nekog još neki detalji zanimaju - slobodno pitajte.
mladen_87 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 23:02   #2278
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Kvadratura?

Ja imam doma vaillant klimu climaVAIR
Stara 10g
Majstora zvao da provjeri plin, veli.. hladi? Hladi.. ne diraj
Filtere ima 2, tanki i retki tako sa nemas nit kaj cistit
3,5kw .. prostor koji ljeti mora ohladit 60m2 plus 2 sobe pokraj svaka po 23m2

MJENJAT ili da guram ju do kad ide?
Jer gruntam, 10g.. ziher sad postoje bolje tj energetski efikasnije klime
A posto sve volim wifi, mreza... eto jos jednog razloga da mjenjam

Jedino je pitanje, dal cijevi budu pasale od ove trenutne i nosaci
Jer sam pred godinu dana napravio stiropor fasadu pa nije zgodno opet busit,trgat i sta ja znam
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2017., 01:59   #2279
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Kvadratura?

Ja imam doma vaillant klimu climaVAIR
Stara 10g
Majstora zvao da provjeri plin, veli.. hladi? Hladi.. ne diraj
Filtere ima 2, tanki i retki tako sa nemas nit kaj cistit
3,5kw .. prostor koji ljeti mora ohladit 60m2 plus 2 sobe pokraj svaka po 23m2

MJENJAT ili da guram ju do kad ide?
Jer gruntam, 10g.. ziher sad postoje bolje tj energetski efikasnije klime
A posto sve volim wifi, mreza... eto jos jednog razloga da mjenjam

Jedino je pitanje, dal cijevi budu pasale od ove trenutne i nosaci
Jer sam pred godinu dana napravio stiropor fasadu pa nije zgodno opet busit,trgat i sta ja znam
Guraj dok radi.
Nema razloga mjenjat nešto što radi.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 09:37   #2280
hrka11
Registered User
 
hrka11's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Nigdje
Postovi: 22
Ok,hvala ti...
Ta klima kod kolege bi isto dosla u obzir cijena je prihvatljiva.
Stavio bi je u 25kvadrata,ali bi otvorena vrata od velikog wc-a bila i otvorena bi radna soba bila,a drugi wc i druge 2 sobe nebi grijao tako da nije samo 25 kvadrata da se grije.
U planu mi je kroz neko vrijeme pocet i praviti kucu tako da klima i nece bit za stan,ovo je privremeno (nadam se,jer ne zalim vamo placat grijanje preko centralnog na struju,racuni su bolesni)moram gledati malo unaprijed,nece klima propast,a i nema smisla da kasnije kupujem vecu jer je posle prostor veci itd...

Evo gledam sada i cijena te toshiba klime s ugradnjom ispane oko 9600kn,sto je dosta skuplje nego obe daikin.Ako je ugradnja do 1000kn,jeftinije ce biti bilo koja od ove dvije daikin.
__________________
Origin & Steam : hrka11
hrka11 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na