Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.10.2013., 11:53   #1
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Unhappy Streamanje Blue Ray filmova na PC - problem

Pozdrav. Kod nekih BR filmova, kada ih stream-am s PC-a na TV preko kućnog kina znaju biti artefakti, zastajkivanja u filmu, "miješanje slike", ponekad se zna i naglo ubrzavati film i sl.
Kada pustim neki film koji nije BR čisti s DTS zvukom onda sve radi uredu.
Spojio sam PC sa LG sounbar-om ( kućno kino) preko HDMI kabela i onda kino u TV isto HDMI-a.
Ista stvar mi se događa kad spojim USB disk na kućno kino, sve radi savršeno dok ne dođe BR neki sa DTS zvukom. I da, podržava mi i zvučna DTS i na kinu mi piše da je DTS a i prema specs piše da su ti svi formati podržani. Čujem zvuk normalno.
Osobno smatram da je problem s bandwith-om, ali ne znam kako da to popravim, pošto imam na kućnom kinu USB 2.0.
Ne znam kako da riješim problem bandwitha, imam i Ethernet utor u kinu ali to mi je sporije, možda da uzemem neki bolji HDMI ili što?
Gledao sam po forumima okolo i nisam baš ništa pametniji pa ako netko ima neku ideju...
P.S. većinom se radi o BR ripovima ili kopijama, pa možda bude da nisu najbolje filmovi procesirani, može i to biti. Makar mi to bude ne uvijek ali u negdje 70-80% slučajeva, kažem kombinacija DTS zvuka (True HD i sl) i 1080p slike.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2013., 12:50   #2
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Zašto spajaš pc na kućno kino?!
Spoji ga direktno na TV preko HDMI ili DVI, a zvuk ako želiš spojiš na kućno kino (ne znam koje ulaze imaš).
iggi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.10.2013., 16:18   #3
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Spojeno mi je kino optičkim kabelom s TV-om. Moram na reciever od kućnog kina spojiti jer mi neće onda pustiti DTS passthrough, pošto je Tv nešto stariji.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2013., 15:46   #4
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Koji ti je komp spojen na soundbar?
Pitam iz razloga jer sam prije koju godinu imao slabašnu 3450 grafu sa 256 rama u kombinaciji sa pentiumom e5300 i znao mi se dogoditi sličan problem, BR ripovi su ne rijetko trzali...
najbolje bi bilo kao što iggi kaže probati direktno spojiti PC sa TV putem HDMI-a da vidiš da li slika normalno šljaka...probaj od nekoga također posuditi HDMI kabel 1.4 verziju da ne kupuješ, jer znam da je prije bilo HDMI kabela koji nisu podržavali 1080p rezoluciju, to je i bio razlog zašto sam kupio ovaj:
http://www.links.hr/?naziv=kabel-del...kl=200.600.180

Kod mene je sve spojeno kao kod tebe, tj. HDMI ARC iz TV-a na pojačalo, HTPC na pojačalo i sve šljaka bez problema, samo što kod mene sve ide preko marantz recievera, tako da je možda čak i LG usko grlo.
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2013., 19:48   #5
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Ok, probati ću. Da. malo mi je taj HDMI što ide iz kompa već i dotrajao, vidim da je raskliman. Budem probao spojit s TV-om direktno, pa onda samo zvuk da bude preko optičkog. Budem javio što je ako sredim. Hvala
P.S. imam ati 5870 grafu i Q6600 proc tako da sumnjam da je to...
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2013., 17:12   #6
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Nema na cemu, kako je proslo? jesi uspio srediti?
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2013., 10:29   #7
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Šljaka bez laga. Ali, ne passa mi DTS jer nije spojeno na reciever od kina. Ok, barem znam da imam alternativu
burmuz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na