Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.12.2020., 01:36   #1
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 660
(riješeno) Kako da pokrenem/reinstaliram Windows 7?

Zdrav, imam jedan problem.
Riječ je o starijoj amd konfiguraciji (neki dual core proc, ddr2).
Nešto se poseksalo sa win7 i ne boota, dođe do starting windows i restarta se (jedva na pol sekunde se pojavi bsod).
Hard disk sam testirao i hd tune i sentinel kažu da je tip-top. Grafičku i rame zamijenio. Uglavnom, došao sam do zaključka da nije hw kvar nego sw.
Instalirao sam nove win (na drugom disku) i to radi.


E sad, ja bih htio osposobiti taj disk jer ima jako puno starih i specifičnih programa koji su instalirani i to "mora raditi tako kako je", ne može se opet instalirati (ukratko).


Znači trebao bih popraviti win na tom disku (klonirao sam disk, tako da imam dva sa istim problemom/podacima).


Prilikom ulaska u safe mode zapne kod aswardisk.sys i restart. Izmijenio sam sve asw.sys u asw.xxx , ali samo mi zapne na nekom slijedećem (mogu napisati točno kojem ako je bitno).


Probao sam reparaciju (win dvd - isti koji je instaliran, SP1 i sve ostalo ok), ali kaže da ih ne može popraviti.


Mogu li ja to nekako reinstalirati samo win, bez da mi obriše programe? Onomad je postojao za windows xp minx koji je baš to što meni treba povremeno odradio kako treba .


P.S.
prilikom pisanja naslova ovog posta mi se pokvarila tipkovnica, morao sam podijeliti sa vama
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2020., 11:29   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ako reinstaliraš winse pobrisati će ti se sve poveznice za programima tj. morati ćeš i njih ponovno instalirati.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.12.2020., 12:21   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Probaj slijedeće:
1a) -"nađi" ili sam napravi Live Win (aktualni je baziran na W10 ali te to ne smeta), može i zadnji Hiren's

1b) - hdd sa "problematičnim" winsima spoji kao 2. hdd a boot - aj sa 1. gdje je nova instalacija koja radi

2) - sada u offline počisti (rename / delete) Avast - a (aswardisk.sys je samo jedan od njegovih drajvera).
Isto tako u offline treba otvoriti registry iz nevaljalih winsa i tamo naći maknuti startanje programa / drajvera / servisa od Avast - a.

Ako to radiš prvi put budi posebno pažljiv. Nađi na netu kako ...

Nadaj se da je samo Avast u pitanju.
Kasnije kad uspiješ boot u te problematične winse stavi neki dobar uninstall da ti počisti ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2020., 15:38   #4
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 660
Ok, probat ću to, ma da mi se čini da je nešto drugo tu problem. Nadao sam se da ću uspjeti neku reinstalaciju.

Prije je bio taj win xp minx koji bi reinstalirao samo win i ms programe bi izbrisao, sve ostalo bi ostalo netaknuto.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2021., 23:10   #5
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 660
Samo da se javim, nisam ništa uspio. Morao sam nanovo instalirati (a ranije kao to nije opcija ), ali uspio sam riješiti te programe da rade.
Hvala svima na pomoći!
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2021., 10:21   #6
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 986
Napravi si backup (copy) programa i registrya, često će program raditi i ako ga samo kopiraš i importiraš njegove regiistry ključeve. Ima programa koji mogu iz registry filea iščupati cijelu registry strukturu i onda se može eksportirati pojedina grana iako je sistem mrtav.
Night je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na