Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 20.02.2021., 13:33   #151
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Meni se čini da će rješenje biti ostanak moje 1060wf2 oc 3gb u pc-u i drzanje fige da ne crkne ubrzo
spawn je offline  
Staro 20.02.2021., 13:35   #152
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Ovo bi moglo biti rješenje za naše probleme https://www.youtube.com/watch?v=1NXE...nnel=GamerMeld
Mislim da neće...te kartice su neefikasne u pogledu potrošnje struje, a sumnjam da će moći spriječiti majnere da i dalje koriste gaming kartice kroz drivere jer će ekipa jednostavno instalirati stare drivere
segregator je offline  
Staro 20.02.2021., 18:23   #153
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova

Zanima me kako je taj "student" imao za tih 6 kartica i ostatak ???


A treba mu lova za studij ...


Onda bi samim time ako zarađuje 430 kn dnevo mu to trebalo isplatiti studij i još da ima za pivicu u parku ...
Nbdy32 je offline  
Staro 20.02.2021., 20:00   #154
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Mislim da neće...te kartice su neefikasne u pogledu potrošnje struje, a sumnjam da će moći spriječiti majnere da i dalje koriste gaming kartice kroz drivere jer će ekipa jednostavno instalirati stare drivere
Pokušavaju to riješiti preko BIOSA kartice . Možda im ne odgovara da kartice rade 24/7/30/365 dok rudare . Ako je garancija 3 godine sigurno imaju puno reklamacija , a to im je naravno trošak .
Naravno, možda su taj trošak ukalkulirali i pokrili velikim brojem prodanih kartica , a možda i nisu . Ne vjerujem da ovaj potez vuku jer baš vole gejmere pa su se sažalili . Razlog je sigurno prilično jednostavan i prizeman . Kako god vrijeme će pokazati kako će se situacija dalje razvijati .
Kristijan1 je offline  
Staro 20.02.2021., 20:27   #155
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Nije eth jedino što se može majnati da je isplativo, a koliko sam čitao dosad, spominje se samo "prepoznavanje" daggerhashimoto algoritma
Ako će cijena biti popularna ima tu i drugih alternativa tako da teško da je to rješenje problema
A ove mining kartice su smeće po performance/watt omjeru, cijene bi stvarno trebale biti nikakve za njih ako to misle prodat
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline  
Staro 20.02.2021., 21:03   #156
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Meni se čini da će rješenje biti ostanak moje 1060wf2 oc 3gb u pc-u i drzanje fige da ne crkne ubrzo
Same here
Mihael je offline  
Staro 20.02.2021., 23:08   #157
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ako je to toliko profitabilno zašto ih prodaju
Jer su grafe x4 profita napravile (hw). Uz mining blizu 6x xD
Da si znao prije 5mjeseci da ce tvojih 500kn postat 3000kn, bi pristao?

Mislim da je to sasvim dobar roi za bail out. Ne kazem da neki vjeruju da ce na 90x pa ne prodaju ili drugi kojima je i 2x ok...
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline  
Staro 23.02.2021., 08:36   #158
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Ja sam upravo prodao rx580 "ladno" za 3k.
Kupio ju čovjek iz makedonije. Vozi nekog meganea, pokazao mi gepek, pun grafičkih. Vjerojatno ima u gepeku više nego kaj vrijedi auto. 😄

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline  
Staro 23.02.2021., 09:29   #159
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor sokre10 Pregled postova
Ja sam upravo prodao rx580 "ladno" za 3k.
Kupio ju čovjek iz makedonije. Vozi nekog meganea, pokazao mi gepek, pun grafičkih. Vjerojatno ima u gepeku više nego kaj vrijedi auto. 😄

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
Ti si pravi biznismen. A ovaj s meganom kad udje u Makedoniju ce prodavat po 1000 i nitko nece htjet kupit ako ovako nastavi ETH tonuti.

Nevjerojatno je to kako naglo pocne padat cijena i ETH a i opremi, mislim da je glavni krivac tu veliki rudari i ovi mining poolovi... A vjerojatno i hebene mjenjacnice
__________________
dada-as je offline  
Staro 23.02.2021., 09:33   #160
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Realno, nemam ambicija niti financijskih mogućnosti baviti se miningom u ovom trenutku. Graficka je kupljena prije 3 god, za casual gaming. Za 4€ po danu koliko mislim da kopa, trebalo bi mi 3,5 mj. da izvucem tu lovu. Nekak mislim da će se tržište stabilizirati do onda. Možda sam u krivu, jbga...😄

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline  
Staro 23.02.2021., 09:49   #161
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Čitao sam nedavno na bitcointalk forumu o liku koji pokreće veliku farmu u Makedoniji, možda tamo idu te RX-ice
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline  
Staro 23.02.2021., 09:52   #162
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Aha, pa dobro onda covjek zna sto radi, vjerojatno ima free struju ili solarnu energiju... Drugim rijecima nece biti u minusu niti ako padne na 100$

@Sokre
Naravno, sad se neide u mining, pod time mislim prosjecni rudar bez ovog gore spomenutog neide sad u mining, sad se prodaje ovo sto se nakopalo godinama, cak je i odlicno vrijeme za prodati opremu, pa za godinu dvije kupiti novu po nizoj cijeni nego sto sad prodas staru. Apsurd ali tako je.
__________________
dada-as je offline