Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.02.2010., 17:27   #1
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,250
flash (video) troši do 100% cpu-a

Računalo je pentium 4 1.7ghz, gigabajt ddr400 memorije, radeon 7000 serija graficka s 64mb rama (ne znam koji model unutar 7000 serije). Windowsi xp sp3 su pred dva mjeseca reinstalirani. Koristi se 22" full hd monitor.

Problem nastaje kada se gleda flash video ili neke flash reklame po stranicama na internetu. Video trza, cpu je preko 90%, uglavnom katastrofa. Mislim da ipak pentium 4 1.7ghz nije tako loš procesor i da uz eventualno bolju grafičku karticu, koja ima neke video akceleracije flash video mora ici glatko cak na full hd rezoluciji (windows desktopa, ne rezolucija flash videa).

Ima netko sličan problem ili neki drugi prijedlog?
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2010., 17:39   #2
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
To ti je tako sa flashom. Ja na linuxu imai x1600xt mislim i 2.4GHz athlon mobilca i štekalo je ko sam vrag.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.02.2010., 17:44   #3
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,250
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
To ti je tako sa flashom. Ja na linuxu imai x1600xt mislim i 2.4GHz athlon mobilca i štekalo je ko sam vrag.
A dobro, to te moze zezati iz vise razloga, recimo compositing ako krivo radi, ali onda sav video na linuxu ne radi dobro. Ali ovo su windowsi u pitanju gore.

Imam doma jedan amd 4000+ stroj s ati hd4850 grafickom (bilo je unutra i hd2600xt i hd4670 i ima jos onboard ati x1050) i ne sjecam se da je tak katastrofalno radio flash kao na ovom pentiumu, pa zato krivim prvenstveno graficku karticu (1.7ghz je pentium 4 a 2.1ghz je moj dual core, mizerna razlika jer se koristi samo jedna jezgra, jel).
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2010., 20:40   #4
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Flash je tek u zadnjih nekolko mjeseci počel koristiti grafičke kartice kak spada, tj. Adobe još uvijek priprema finalnu verziju Flasha koji u potpunosti iskorištava sve blagodati hardverske akceleracije. Pentium je zahvaljujući jednoj jezgri i starijoj arhitekturi glavni krivac za "štekanje" i zauzeće koje te muči, a Radeon 7000 tak i tak nema mogućnost hardverske akceleracije, taman i da imaš instaliran Flash 10.1 Beta.
Višejezgreni procesori i(li) moderne grafičke kartice su ono kaj garantira fluidnost za ionak katastrofalno optimziran Flash i net nakrcan s masom Flash materijala.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na