Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2018., 11:37   #1
big smoke
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
VIP-ov Huawei HG8245 - problem sa otvaranjem porta

Pozdrav ljudi.
Već tjednima muku mučim sa otvaranjem porta, konkretno za Qbitorrent.
Stvar je u tome što sam podesio sve kako treba i nakon nekoliko dana vidim da sam nespojiv na privatnom trackeru. Pogledam postavke u qbitorrentu, u firewallu i sve je kako treba biti. Nakon promjene porta i restarta rutera je sve normalno šljakalo, no međutim jučer ponovo vidim da sam nespojiv te mi na port checker stranicama piše kako je port zatvoren.

Kolega na thr-u kaže kako je to problem svih koji imaju vipovu optiku i HG8245 ruter te kako su tehničari upoznati sa tim problemom.
Čim dođe do promjene ip adrese, port je zatvoren i jedino za sada funkcionira reboot routera.
Također kaže kako se navlačio s njima oko stalne ip adrese i da kada su mu to posložili, port forwarding šljaka najnormalnije.

Je li netko možda imao sličnih problema i da li su to nekome riješili bez prevelikih natezanja ?
big smoke je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2018., 14:24   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,542
Kada "ne radi" vidi koju ip adresu dobiješ, jeli javna ili iza CGN - a.
Ako je ovo drugo onda je logično da ne radi, jedino rješenje je ponovni reboot dok ne dobiješ javnu ip adresu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.02.2018., 13:12   #3
big smoke
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
IP adresa se mijenja svakih 48h te je nakon toga i dalje javna adresa. Definitivno nije iza CGNAT-a.
Zar je stvarno jedino rješenje reboot routera svakih 2 dana ili davanje 200 kn sa staticku vanjsku adresu ?
Rekla mi je ženska da će mi se javiti tehničari ali nekako sam mišljenja da će mi i oni reći da je jedino rješenje uzimanje statičke adrese.
big smoke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na